0 تا 100 راهکارهای بازسازی در سعادت آباد
13
آبان

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در سعادت آباد

راهنمای جامع ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در سعادت آباد

بازسازی منزل مسکونی یک قدم مهم برای ساکنین آن است. آن‌ها به دنبال خلق یک فضای جدید هستند و می‌خواهند تغییراتی در فضای خانه ایجاد کنند تا راحتی و زیبایی بیشتری در خانه به وجود بیاید. برای این کار پیش از هر چیزی خود ساکنین باید تصویری از آنچه در نظر دارند در ذهنشان ایجاد کنند. بودجه‌شان را مشخص کنند و برای اعمال این تغییرات تحقیقات کافی انجام دهند تا بتوانند با انتخاب یک شرکت دکوراسیون داخلی و تیمی حرفه‌ای، در زمان بندی مورد نظر به آنچه در نظر دارند برسند. سعادت آباد واقع در تهران از مناطق بسیار خوب و خوش آب و هوا و همچنین شیک با دسترسی مناسب است که هر ساله در آن پروژه‌های طراحی داخلی، بازسازی و ساخت و زیاد زیادی انجام می‌شود. اگر شما هم برای پروژه‌ی بازسازی در سعادت آباد خود به کمک نیاز دارید و به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در سعادت آباد هستید، این نوشته از دکوطرح را به دقت بخوانید!

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در سعادت آباد هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

مراحل و ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در سعادت آباد

مراحل بازسازی یک خانه ممکن است بسیار پیچیده و مستعد ابتلا به مسائل و هزینه‌های پیش بینی نشده باشد. بنابراین، آمادگی کافی برای موفقیت در اجرای پروژه، از ضروریات است. این کار، برای شما فرصت شناختن خانه را فراهم می‌کند. البته، باید قبول کنید که شما اگر یک فرد غیر متخصص در این حوزه باشید، قادر به کشف مشکلات پنهان نخواهید بود و معمولا تصوری از هزینه‌ها نخواهید داشت.

 

تعریف نوسازی و بازسازی

نوسازی و بازسازی، اغلب در مورد املاک و مستغلات، پیمانکاری و طراحی داخلی به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. با این حال، برای متخصصانی که در این حوزه کار می‌کنند، این اصطلاحات، در واقع دو چیز کاملا متفاوت از هم را در پی دارد. اساسا، تفاوت بین آنها این است که، نوسازی به بازگرداندن چیزی به حالت قبلی اشاره دارد. در حالی که، بازسازی به ایجاد یک چیز جدید باز می‌گردد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در سعادت آباد | شرکت معماری دکوطرح

در صورتی که تعریف نوسازی را در دنیای ساخت و ساز خانه به کار می‌برید، احیای مجدد می‌تواند معنایی از رنگ آمیزی و تغییر شکل کابینت‌ها تا نصب وسایل روشنایی جدید و افزودن سایر ظروف و لوازم جانبی باشد. در هر صورت، طرح اصلی هرگز به طرز چشمگیری تغییر نمی‌کند. بلکه برای دستیابی به یک استاندارد جدید یا اصلاح شده، به روز می‌شود یا تغییر می‌کند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در سعادت آباد | شرکت معماری دکوطرح

در مقابل، هر وقت پروژه‌ای را آغاز کنید که، طرح ساختار و سبک منزل را کاملا دگرگون کند، شما در خقیقت، در حال طی کردن مراحل بازسازی آن مجموعه هستید. به عبارت دیگر، شما به طور قطعی، ظاهر و طرح فضای آن را تغییر می‌دهید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در سعادت آباد | شرکت معماری دکوطرح

به همین ترتیب، اگر می‌خواهید کاری مانند تنظیم مجدد نقشه انجام دهید، مثل ترکیب آشپزخانه و اتاق نشیمن، برای ایجاد یک طرح مدرن تر و بازتر، در این صورت نیز، در حال طی کردن مراحل بازسازی آن هستید. در حالت کلی، زمانی که پروژه شامل تغییری شدید در فضا باشد که، جلوه و احساس کاملا جدیدی به آن ببخشد، می‌توانید بگویید که این یک پروژه بازسازی است و نه نوسازی.

 

در بازسازی بیشتر هزینه می‌شود یا نوسازی؟

کاملا مشخص است که، هزینه یک پروژه بازسازی تقریبا بیشتر از یک پروژه نوسازی است. دلیل آن هم این است که، مراحل بازسازی یک واحد، معمولا شامل ملاحظات بسیار پیچیده تری در زمینه طراحی و همچنین هزینه‌های بی‌شماری برای ساخت برق و لوله کشی می‌شود.

 

مراحل بازسازی یک واحد مسکونی

برای بازسازی، شش مرحله مشخص وجود دارد که باید طی شود. خواه این بازسازی مربوط به یک واحد از یک ساختمان باشد و یا یک اتاق در خانه شما باشد. برنامه ریزی، بودجه بندی و انتخاب پیمانکار خوب و مناسب، طراحی و ایده، گرفتن مجوزهای لازم، تخریب، پاکسازی و ساخت و ساز مراحلی هستند که در ادامه توضیحاتی را در خصوص آن‌ها ارائه خواهیم داد.

  • برنامه ریزی: هنگام شروع یک پروژه بازسازی، باید بسیار منظم عمل کنید. ابتدا باید در مورد اندازه و سبک پروژه خود تصمیم بگیرید و سپس لیستی از تمام نیازمندی‌ها و محصولات خود را تهیه کنید. پایبندی به لیست محصولات، در مورد ماندگاری در بودجه و برنامه بسیار مهم است.
  •  بودجه بندی و انتخاب یک پیمانکار مناسب: اطمینان حاصل کنید که چند برآورد کتبی از پیمانکاران، معماران و طراحان مجاز دریافت کرده اید. از دوستان و خانواده خود که از قبل، بازسازی یا اضافات مشابه داشته اند بپرسیدکه چه هزینه‌ای پرداخت کرده اند و چه کسی این کار را انجام داده است. پس از آن، محدوده بازسازی خود را مشخص کنید و تعیین کنید که بودجه شما برای این بخش چقدر است. البته، همه این ها، به سبک و طرح مورد علاقه شما و نوع مصالحی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.
  • طراحی و ایده: خانه‌های قدیمی، هنگام تبدیل به یک مکان مدرن و امروزی، بیشتر به نبوغ و خلاقیت نیاز دارند. یک پروژه بازسازی، همیشه گامی به سوی موارد ناشناخته است. اما با داشتن برخی ایده‌های مبتکرانه می‌توانید، یک خانه مسن را به خانه‌ای تبدیل کنید که برای زندگی در قرن بیست و یکم مناسب تر باشد. به عنوان مثال، استفاده از شیشه‌های بیشتر می‌تواند پرتوهای نور را به خانه‌های قدیمی و تاریک وارد کند. همچنین، به حداقل رساندن دیوارهای داخلی، باعث افزایش حس فضا می‌شود. در هر صورت، سلایق ساکنان امروزی خانه‌ها به گونه ای است که، معمولا چیزهای بسیار متفاوتی از خانه‌های خود نسبت به گذشته انتظار دارند.
  • گرفتن مجوز‌های لازم: قبل از اجرای یک پروژه، باید مطمئن شوید که مجوزهای مناسب را دریافت کرده‌اید. ممکن است گرفتن مجوز، باعث به تاخیر انداختن یک یا دو هفته‌ای پروژه شما شود. در هر صورت، این انتظار بهتر از پرداخت جریمه‌های هنگفت بابت انجام غیرقانونی کارهای ساختمانی است. در مجوزهای ساخت و ساز هنگام مراحل بازسازی، نقشه‌های ساختمان به طور کامل بررسی می‌شوند تا این اطمینان حاصل شود که، ساخت و ساز کاملا مطابق با قوانین موجود است. اما آیا برای انجام تمام پروژه‌های بازسازی، گرفتن مجوز ضروری است؟ و در واقع، چه زمانی لازم است تا مجوز بازسازی را دریافت کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که، شما برای هرگونه بازسازی که نیاز به تغییر ساختار یا شکل خانه است، به مجوز نیاز دارید. این مورد شامل تخریب دیوار‌های داخلی و همچنین افزودن باز شوی پنجره یا درب جدید است. البته تغییرات جزئی داخلی، از گرفتن مجوز معاف هستند. به عنوان مثال، اگر فقط کابینت‌های داخلی آشپزخانه خود را تعویض می‌کنید و یا کاشی‌های جدیدی برای سرویس‌های بهداشتی نصب می‌کنید، به گرفتن مجوز نیازی نیست.
  •  تخریب: حذف عناصری مانند دیوارها، سیم کشی، موکت و کف می‌تواند کار سخت و کثیفی باشد. اما، در صورتی که مایل باشید این کار را خودتان انجام دهید، در هزینه‌های زیادی صرفه جویی خواهید کرد. این پس انداز می‌تواند، برای امکاناتی که مطمئن بودید از پرداخت آن بر می‌آید، به پروژه بازگردد.
  • ساخت و ساز: اگر پروژه شما بزرگ است، ممکن است مجبور شوید موقتا خانه خود را ترک کنید. اگر چند روز بدون برق و گرما و یا آب، در شیوه زندگی شما اختلال ایجاد می‌کند، باید به دنبال اقامت در کنار خانواده، دوستان و یا اجاره یک هتل باشید. حالا باید مطابق طرح و ایده‌ی از پیش تعیین شده، نسبت به بازسازی واحد خود وارد عمل شوید. در طی مراحل بازسازی یک واحد، پشت بام، مسائل مربوط به آب، پنجره ها، تعویض یا تعمیر سقف، اصلاح پایه، جلوگیری از نفوذ آب و غیره باید در اولویت قرار گیرند. زیرا، پروژه‌های بعدی تحت تاثیر آن‌ها قرار دارند. بنابراین، پایه‌ها را محکم کنید و در قسمت‌هایی مانند ضعیف شدن دیواره‌ها، تیرچه‌ها و تیرهای محل، ترمیم اساسی انجام دهید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]