0 تا 100 راهکارهای بازسازی در چیتگر
24
مهر

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر

به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر هستید؟ این نوشته را از دست ندهید!

چند سالی از عمر ساختمان‌تان می­‌گذرد و سال‌هاست که تعمیر و بازسازی برای آن انجام نداده ‌اید. منتظر چه چیزی هستید؟ نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید! همین حالا شروع کنید، تهیه یک لیست از تعمیرات ساختمان شما را به داشتن ساختمانی نو نزدیک می­‌کند و این دقیقا کاری است که در این نوشته از دکوطرح درمورد ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر انجام داده‌ایم!

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

لیست ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر

انجام تعمیرات ساختمان با هدف ایجاد آسایش و بهبود و افزایش طول عمر ساختمان انجام می­ شود. یک کاغذ بردارید و از در ورودی ساختمان شروع کنید با دقت همه­ ی بخش‌ها را بررسی کنید. از تعمیرات کوچکی که مدت‌هاست تصمیم به اقدام آن دارید تا تعمیراتی که باعث بهتر شدن شرایط ساختمان می­ شود را بنویسید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در چیتگر | شرکت معماری دکوطرح

حالا شما لیست تعمیرات ساختمان خود را دارید. فقط باید با کمی برنامه­ ریزی آنها را انجام دهید. در ادامه مطلب انواع تعمیراتی که ممکن است ساختمان شما نیاز داشته باشد آورده شده است.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر؛ اول تاسیسات

ممکن است بخش‌‌‌هایی مربوط به تاسیسات ساختمان نیاز به تعمیر داشته باشند. اگر خودتان دست به آچار هستید که نگرانی وجود ندارد و با چند ابزار کاربردی می­ توانید کارهای فنی مربوط به تعمیر تاسیسات را انجام دهید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در چیتگر | شرکت معماری دکوطرح

تعمیرات مربوط به تاسیسات در خانه‌‌‌های قدیمی و یا ساختمان‌‌‌های کلنگی نیاز به توجه بیشتری دارد. لیست تعمیرات ساختمان مربوط به تاسیسات عبارتند از:

 • لوله­ کشی‌های ساختمان: برای بررسی لوله کشی‌‌‌ها و جریان آب در ساختمان می­ توانید کارهایی مانند: بررسی نشتی‌‌‌های احتمالی، تشخیص ترکیدگی لوله، عایق­ بندی لوله‌ها، بررسی گرفتگی و رسوب لوله‌­ها، تمیز و تعمیر کردن لوله‌‌‌های آب زیر سینک آشپزخانه، بررسی آب سرد و گرم در آشپزخانه و سرویس‌­ها را انجام دهید.
 • برق و تجهیزات الکتریکی: تعمیر پریز و کلیدهای خراب شده، تعمیر آیفون و کلید زنگ ساختمان، تهیه لامپ و روشنایی برای فضاهای بدون لامپ، بررسی همه لامپ‌‌‌های هالوژنی که در دکوراسیون خانه به کار رفته است از جمله کارهای مربوط به تعمیرات ساختمان است.
 • شیرآلات: همه شیرآلات ساختمان از حیاط و تراس گرفته تا شیرآلات آشپزخانه و سرویس‌­های بهداشتی را چک کنید و در صورتی که شیرآبی چکه می­ کند و یا اهرم شیرآلاتی دچار مشکل شده است آنها تعمیر کنید. می­ توانید در صورت نیاز شیرآلات با کیفیتی را جایگزین شیرهای قدیمی کنید.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر؛ کابینت و کمدها

حالا نوبت می­‌رسد به همه کابینت­‌ها، قفسه‌‌‌ها و کمدهای خانه. با توجه به اینکه جنس انواع کمد و کابینت در خانه از چه چیزی باشد می­ توانید تعمیرات را خودتان انجام دهید و یا یک تعمیرکار ماهر در آن زمینه پیدا کنید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در چیتگر | شرکت معماری دکوطرح

انواع کمد و کابینت موجود در خانه می‌­تواند از جنس فلز، چوب و یا ام دی اف باشد. تعمیر این نوع وسایل می‌­تواند شامل: تعمیر شکستگی‌‌‌های کوچک، تعمیر لولاهای کابینت، تعویض قفسه‌‌‌های کمد، تعمیر دستگیره‌‌‌های کمد و کابینت و یا حتی روغن­ کاری لولاها شود.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر؛ در و پنجره‌ها

ممکن است در و پنجره‌­ها نیاز به رنگ زدن داشته باشد. یا قفل در مشکلی دارد که مدت‌هاست می­ خواهید آن را تعمیر کنید. اگر پنجرهای با شیشه‌های معمولی دارید؛ تصمیم به دوجداره کردن آنها بسیار عاقلانه است. ممکن است درهای سرویس بهداشتی در معرض رطوبت آسیب دیده باشد پس باید فکری برایش بکنید.

 

انتخاب یک رنگ و لعاب جدید در تعمیرات خانه

قسمت هیجان انگیز تعمیرات و یا بازسازی در ساختمان؛ رنگ جدید دیوارهاست. انتخاب رنگ مناسب دیوار و نوع رنگ کاری تخصصی است که بعضی از افراد با مشورت گرفتن از فروشنده آن را انجام می­ دهند ولی برای بهتر شدن کار می­ توانید آن را به نقاش ماهر بسپارید. همچنین یک طراحی دکوراسیون داخلی به خوبی در انتخاب رنگ به شما کمک می­ کنند. لیست تعمیر ساختمان در زمینه رنگ می‌­تواند شامل کارهایی مانند: رنگ زدن دیوار پذیرایی و یا اتاق‌ها، رنگ کردن نرده‌ها، و یا نصب کاغذدیواری در بخش‌­هایی از خانه باشد.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در چیتگر | شرکت معماری دکوطرح

مثلا یک رنگ یا پوستر دیواری جدید برای دیوار تلویزیون می‌­تواند تغییر محسوسی در خانه ایجاد کند. هنگام رنگ زدن حواستان به سقف اتاق‌­ها و حتی بالکن هم باشد. صحبت از رنگ و لعاب ساختمان که می­ شود نمای ساختمان جزو اولویت­‌هاست. نمای ساختمان را فراموش نکنید. اگر برخی از سنگ‌‌‌های نما دچار شکستگی شده ­اند آنها را بررسی کنید و از متخصصین اجرای نما کمک بگیرید.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر؛ کاشی و سرامیک‌‌‌ها

امروزه در بخش‌های مختلفی از خانه­ از کاشی و سرامیک استفاده شده است. ممکن است پس از سال­ها برخی از سرامیک‌‌‌های کف پذیرایی و نشیمن و یا آشپزخانه دچار ترک خوردگی شده باشند. بهتر است کاشی‌‌‌های سرویس بهداشتی و دیوار آشپزخانه را هم بررسی کنید و یک لیست از تعداد کاشی‌‌‌های نیاز به تعویض را بنویسید.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در چیتگر | شرکت معماری دکوطرح

حالا نوبت مشاوره گرفتن از متخصصان در زمینه کاشی و سرامیک است. از آنها بخواهید تا در مقرون به صرفه­ ترین حالت تعمیرات و تعویض کاشی و سرامیک ساختمان را برایتان انجام دهند. برای این منظور می‌توانید با متخصصان ما در دکوطرح تماس گرفته و مشاوره کاملا رایگان دریافت نمایید!

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر؛ قسمت سخت ماجرا!

شاید موارد تعمیراتی که برای سقف ساختمان و یا پشت بام انجام می­ شود نوعی بازسازی محسوب شود ولی برای اینکه لیست تعمیر ساختمان تکمیل شود نمی­ توانیم آن را فاکتور بگیریم. کارهای تعمیراتی ساختمان در زمینه سقف و یا پشت بام عبارتند از: کناف­کاری سقف پذیرایی، رنگ کردن سقف اتاق­ها، تعمیر نورپردازی‌‌‌های سقف ساختمان، تعویض ایزوگام پشت بام، بررسی هواکش‌­ها و تاسیساتی که در پشت بام قرار گرفته ­اند و…

 

خلاصه ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر

به طور خلاصه، برخی از مهم ترین موارد لیست تعمیرات ساختمان عبارتند از:

 • تعمیرات لوله ­کشی‌‌‌های آب
 • تعمیر تجهیزات و تاسیسات برقی و نورپردازی
 • تعمیر و تعویض شیرآلات
 • تعمیر و تعویض لولا، دستگیره و درب کمد و کابینت
 • تعمیر قفسه‌‌‌های کابینت‌‌‌ها و یا کتابخانه و..
 • تعویض و تعمیر شیشه پنجره‌‌‌ها و قفل درها
 • روغن کاری و تعمیر لولاهای در و پنجره
 • رنگ زدن دیوارهای ساختمان، کاغذدیواری و یا رنگ کردن نرده‌ها
 • تعمیر نمای ساختمان
 • تعمیر و تعویض کاشی و سرامیک
 • کناف­‌کاری سقف و…

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در چیتگر و بودجه لازم

شاید بتوان گفت تعمیرات ساختمان به دلیل جزئی­‌تر بودن، نسبت به بازسازی کل ساختمان هزینه کمتری دارد. ولی این یک قانون نیست و باز هم بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور کلی با توجه به میزات تعمیرات، اینکه کدام بخش­ ساختمان قرار است تعمیر شود، سختی کار و تجهیزاتی که خریداری و تعویض می‌­شوند هزینه تعمیرات ساختمان متغیر است.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]