0 تا 100 راهکارهای بازسازی در اختیاریه
25
آبان

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در اختیاریه

اطلاعات مهم از ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در اختیاریه

این روزها خیلی از افراد به دلایل مختلف، از جمله تورم بی‌سابقه در بازار مسکن، تصمیم گرفته‌اند به جای خرید خانه، اقدام به بازسازی خانه‌های قدیمی خود کنند. خانه‌ها عمر مفید مشخصی دارند و بعد از گذشت چند سال، در صورتی که بازسازی و تعمیر نشوند، فرسوده و غیر قابل استفاده خواهند شد. همچنین دکوراسیون‌های داخلی خانه‌ها نیز مدام در حال تغییر هستند. بنابراین دکوراسیون خانه‌ها نیز هر چند سال یک بار نیاز به تغییرات اساسی و بازسازی و آپدیت شدن دارند. بنابراین بازسازی خانه‌های قدیمی جزو مهم‌ترین و ضروری‌ترین کارهایی است که باید برای خانه‌ها انجام داد؛ در غیر این صورت خانه‌های قدیمی به زودی غیر قابل سکونت خواهند شد.

 

اگر به دنبال ۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی در اختیاریه هستید، این نوشته‌ها را هم بخوانید!

 

 

ضرورت بازسازی خانه‌های قدیمی چیست؟

عمر مفید خانه‌ها بعد از چند سال به اتمام می‌رسد و بعد از این مرحله نیازمند بازسازی و نوسازی می‌شوند. بازسازی خانه‌ها شامل مراحل و بخش‌های مختلفی می‌شود. در هر یک از این بخش‌ها متخصصان آن حوزه باید کارهای مربوط به تعمیرات و بازسازی را انجام دهند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در اختیاریه | شرکت معماری دکوطرح

بنابراین صاحبان خانه‌ها برای این که بتوانند حداکثر بهره وری را از خانه‌های قدیمی خود داشته باشند، باید چند سال یک بار در حوزه بازسازی اقدامات لازم را انجام دهند. در غیر این صورت برای خانه‌ها مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد و به مرور غیر قابل استفاده می‌شوند. بنابراین بازسازی خانه‌های کلنگی و قدیمی و حتی خانه‌هایی که چند سال از ساختشان گذشته است، امری ضروری و بدیهی است.

 

منظور از بازسازی خانه‌ها چیست؟

خانه‌های قدیمی در درجات و سطح‌های مختلفی نیاز به بازسازی و تعمیرات دارند. درواقع علاوه بر بازسازی، مفهوم نوسازی نیز برای خانه‌ها تعریف شده است. اقداماتی که در بازسازی و نوسازی برای خانه‌ها انجام می‌شود، کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در اختیاریه | شرکت معماری دکوطرح

نوسازی به کارهای سطحی و آسان مثل رنگ کردن دیوارها یا نصب کاغذ دیواری و… گفته می‌شود. اما بازسازی فرایندی اصولی، حرفه‌ای و نسبتاً پیچیده است. در بازسازی کارهای بنیادینی مثل تعمیر و تعویض لوله‌کشی‌ها، جابجا کردن دیوارها، افزودن یا خراب کردن بخش‌هایی از خانه‌ها و… انجام می‌شود.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در اختیاریه | شرکت معماری دکوطرح

بازسازی بیشتر برای خانه‌های ویلایی، قدیمی و حتی کلنگی انجام می‌شود. به همین دلیل انجام شدن اصولی و دقیق فرایند تخریب این خانه‌ها اهمیت زیادی دارد. اگر کوتاهی و اشتباهی در فرایند تخریب خانه‌های قدیمی به منظور بازسازی انجام شود، می‌تواند خطرات و هزینه‌های مالی و حتی جانی زیادی در پی داشته باشد. بنابراین استفاده از کمک افراد ماهر و باتجربه در حین فرایند تخریب، بسیار ضروری است.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در اختیاریه | شرکت معماری دکوطرح

تخریب غیر اصولی می‌تواند به خانه‌های همسایگان نیز آسیب‌های جدی برساند. در چنین شرایطی همسایگان می‌توانند بابت این کار غیر اصولی از پیمانکار و صاحب خانه شکایت و ادعای خسارت کنند.

 

۰ تا ۱۰۰ راهکارهای بازسازی خانه‌های خانه‌های کلنگی

در بازسازی خانه‌های کلنگی، به دلیل حساسیت زیاد این کار و احتمال تخریب، باید این مراحل را طی کرد:

  • پیدا کردن یک شرکت معتبر و ماهر برای انجام کارهای مربوط به بازسازی خانه
  • بازدید کارشناسان و متخصصان شرکت مربوطه از خانه و بررسی کردن موارد تخصصی و فنی
  • برگزاری جلسه‌ای بین متخصصان شرکت و صاحب ملک برای مشخص کردن نیازهای ملک و کارهایی که مالک می‌خواهد در بازسازی انجام شود.
  • انجام طراحی‌های مورد نیاز و ارائه کردن نقشه نهایی برای بازسازی خانه
  • تأیید نقشه نهایی طراحی شده از سوی مالک
  • زمان بندی کردن برای انجام فازهای مختلف بازسازی و برآورد کردن هزینه‌های مورد نیاز برای انجام این کار
  • تعیین کردن فازهای مختلف برای اجرای عملیات بازسازی براساس اولویت‌های تعیین شده
  • نظارت درست و اصولی بر اجرا شدن طرح‌های بازسازی

 

بازسازی خانه‌های قدیمی اختیاریه چه انواعی دارد؟

روش‌های مختلفی برای بازسازی خانه‌های کلنگی و قدیمی وجود دارد. سبک معماری این خانه‌ها خاص است. همچنین میزان آسیب دیدگی آنها نیز در یک سطح نیست و درجات مختلفی دارد. اما در یک تقسیم بندی کلی، بازسازی این خانه‌های کلنگی و قدیمی به دو شیوه انجام می‌شود: بازسازی‌های سبکی و بازسازی‌های حفاظتی. در ادامه به توضیح هر یک از این شیوه‌ها و نحوه انجام آنها خواهیم پرداخت.

 

بازسازی‌ خانه‌های قدیمی به روش سبکی

گاهی صاحبان خانه به سبک قدیمی خانه‌شان علاقه دارند. در چنین شرایطی آنها می‌خواهند با ایجاد کمترین تغییرات در سبک خانه، کارهای مربوط به بازسازی آن را انجام دهند. در چنین شیوه‌ای، قطعات و بخش‌های مختلف خانه با قطعات جدید اما مشابه جایگزین می‌شوند.

 

بازسازی خانه‌های قدیمی به روش حفاظتی

میزان آسیب دیدگی خانه‌های قدیمی یکسان نیست. هر خانه‌ای درجات مختلفی از آسیب پذیری را دارد. به همین دلیل هم هست که میزان کارهایی که در هر بازسازی انجام می‌شود، با بازسازی خانه دیگر متفاوت است. بازسازی‌های حفاظتی برای خانه‌هایی انجام می‌شود که از نظر ساختاری آسیب‌های عمیق و جدی دیده و ضعیف شده‌اند.

0 تا 100 راهکارهای بازسازی در اختیاریه | شرکت معماری دکوطرح

هدف از بازسازی‌های حفاظتی تقویت کردن ساختار خانه و تعمیر بخش‌های اصلی آن مثل ستون‌ها و دیوارهاست. بازسازی‌های حفاظتی فرایند بسیار دقیق و حساسی دارند. به همین دلیل هم باید پیش از آغاز کار، در خصوص شرایط و نحوه اجرای عملیات بازسازی، بررسی‌های دقیق و مهندسی انجام شود.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]