معماری در پاریس
26
اردیبهشت

۲۳ اثر معماری پاریس – بخش دوم

معماری پاریس؛ پایتخت فرانسه چیزهای زیادی برای ارائه دارد. قرن ها تاریخ ساختارهای معناداری را پشت سر گذاشته است که زمینه های داستان های عاشقانه ، جنگ ها و انقلاب ها نیز بوده است. خواه به دنبال تحسین نقاط پنهان ، علامت های معروف و جواهرات شناخته شده به زودی افتتاح شده و یا پر کردن داستان شخصی خود با آن‌ها باشید ، هر آنچه را که می خواهید در این شهر پیدا خواهید کرد.

پیشنهاد نویسنده: معماری های برتر در کشور ژاپن

ادامه‌‌ی بخش اول:

پیشنهاد نویسنده: ۲۳ اثر معماری در پاریس – بخش اول

۱۳. Musée du Quai Branly | معماری پاریس

معمار: ژان نوول
سال: ۲۰۰۶
معماری پاریس | بسیاری از افراد (گردشگران) هنگام تلاش برای یافتن برج ایفل به طور تصادفی به این نقطه می رسند. با این حال ، این موزه خودش کاملاً مهم است. ترکیبی ، ترکیبی ، رنگی ، مرموز و شاد ، ساختمان ژان نوول در واقع موفقیت را از پیروزی Institut du Monde Arabe (1988) خود تکرار کرده است. “دیوار سبز” در قسمت خارجی توسط Gilles Clément و Patrick Blanc طراحی و کاشته شده است و ارزش بازدید را نیز دارد.

۱۴. اسکله های پاریس | معماری پاریس

معمار: Jakob + MacFarlane
سال: ۲۰۱۰
توضیحات: کار شگفت انگیز Jakob + MacFarlane یک انبار حمل و نقل بتنی را که در ابتدا در سال ۱۹۰۷ ساخته شده بود ، به موزه شیک مد و طراحی تبدیل کرد. معماران طرح خود را “plug-over” می خوانند زیرا ساختار جدید یک پوسته خارجی جدید است که سایت موجود را در طرفین و بالای آن پوشانده است. سقف همچنین با استفاده از عرشه های چوبی و مناطق علفی ساخته شده است.

۱۵. فیلارمونی پاریس

معمار: ژان نوول
سال: ۲۰۱۵
معماری پاریس | این پروژه بسیار بحث برانگیز ، جدیدترین سالن کنسرت سمفونیک پاریس ، خانه اورچستر دو پاریس است. ساخت آن بسیار بیشتر طول کشید ، تقریباً ۳ برابر بودجه اولیه آن و بدتر از همه ، در روز افتتاحیه ژان نوول حضور نداشت زیرا او با عصبانیت ادعا کرد که “تمام نشده” است. گرچه نمای بیرونی مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته است – پانل های آلومینیوم در یک طرح موج دار محکم در اطراف سازه می چرخند – فضای داخلی بسیار مورد ستایش قرار گرفته است. خودتان قضاوت کنید.

۱۶. La Seine Musical | معماری پاریس

معمار: Shigeru Ban و Jean de Gastines
سال: ۲۰۱۷
توضیحات: ساختار دیگری که به امور موسیقی اختصاص دارد – La Seine Musicale – که مورد استقبال جدی مردم قرار گرفته است. این امکانات شامل سالن اجتماعات بلند تخم مرغ برای موسیقی کلاسیک ، سالن کنسرت مدولار بزرگتر ، اتاق های تمرین و باغ بام گسترده است. بیشتر انرژی مورد نیاز روزانه سایت توسط یک آرایه بزرگ صفحه خورشیدی منحنی متحرک تأمین می شود که سالن اجتماعات کوچکتر را پوشش می دهد.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۱۷. بورس دو بازرگانی / مجموعه Pinault

معمار: تادائو آندو
سال: افتتاحیه برای بهار ۲۰۲۰ پیش بینی شده است
معماری پاریس | فرانسوا پینو ، که پیش از این با تادائو آندو همکاری کرده بود تا Palazzo Grassi و Punta della Dogana ونیز را افتتاح کند ، این پروژه هیجان انگیز را که به زودی افتتاح می شود ، سفارش داد.

مجموعه پینو پاریس که در Bourse de Commerce واقع شده است ، روتوندای قرن هجدهم که روزگاری بازار غلات و بورس سهام این شهر را در اختیار داشت ، میزبان نمایشگاه هایی از نقاشی ، مجسمه سازی ، عکس و فیلم گرفته تا نصب خواهد بود. آندو فضای داخلی بلند پروازانه را طراحی کرد ، جایی که یک گالری استوانه ای فضای اصلی نمایشگاه را تشکیل می دهد که در مرکز نقشه زیر سقف گنبدی ساختمان قرار دارد.

۱۸. گالری Lafayette Haussmann | معماری پاریس

معمار: ژرژ چدان و فردیناند چانوت
سال: ۱۹۱۲
توضیحات: اولین گالری لافایت (Harrods فرانسه) ، در سال ۱۹۱۲ در اینجا افتتاح شد. تئوفیل بدر و پسر عمویش آلفونس کان ، معمار Georges Chedanne و شاگردش فردیناند چانوت را به یک فروشگاه مد مجلل با گنبد شیشه ای و فولادی و راه پله های خیره کننده Art Nouveau سفارش دادند. . با گذشت بیش از یک قرن ، این ساختمان هنوز برای همان منظور استفاده می شود و از عظمت آن تراوش می کند.

چشم اندازهای شگفت انگیز از پشت بام آن را از دست ندهید. اگر این مورد را دوست داشتید ، ممکن است بخواهید از Galeries Lafayette Champs-Élyséesby BIG (2019) که اخیراً بازسازی شده است بازدید کنید.

۱۹. هوتل گیمارد

معمار: هکتور گیمارد
سال: ۱۹۱۲
معماری پاریس |  این ساختمان کوچک یک جواهر پنهان از شهر است. این بنا به عنوان خانه ای در هنر نوین ساخته شد که هکتور گیمارد پس از بازدید از هتل تاسل در بروکسل ، که توسط ویکتور هورتا مشهور طراحی شده بود ، برای خود و همسرش طراحی شد. بعداً گیمارد با طراحی ورودی های معروف مترو (پاستور ، پورت دوفین…) و همچنین درب Castel Béranger در خیابان ژان د لا فونتین معروف شد که ارزش بازدید را نیز دارد.

متأسفانه نمی توان از فضای داخلی بازدید کرد اما مجموعه اصلی اتاق ناهار خوری را می توان امروز در Petit Palais مشاهده کرد. اتاق خواب در موزه هنرهای زیبا لیون ؛ و تحصیل در موزه د نانسی.

۲۰. Les Orgues de Flandre | معماری پاریس

معمار: مارتین ون ترک
سال: ۱۹۸۰
توضیحات: پاریس پر از شاهکارهای بروتالیست است اما به نظر من این یکی از بهترین است. Orgues de Flandre ، که می تواند به عنوان “ارگان های فلاندر” ترجمه شود ، گروهی از ساختمانهای مسکونی است که از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۰ ساخته شده است.

آنچه در مورد این مجموعه بسیار برجسته است – و متفاوت از سایر خانه های مسکونی از این نوع در سراسر جهان – این است که مارتین ون ترک به فضاهای خصوصی (آپارتمان ها) یک موقعیت تاریخی اعطا می کند در حالی که فضاهای عمومی را در سطح ثانویه و معمولی تر می گذارد. بحث برانگیز.

 

پیشنهاد نویسنده: اجرای دکوراسیون داخلی مسکونی

۲۱. Les Choux de Créteil

معمار: Gérard Grandval
سال: ۱۹۷۴
معماری پاریس | پروژه مسکن دیگری در حومه پاریس که ارزش بازدید دارد: Les Choux de Créteil. به این گروه از ده ساختمان استوانه ای که دارای ارتفاع هر ۱۵ طبقه هستند ، Les Choux (کلم ها) گفته می شود. این پروژه در سال ۱۹۶۶ ، در منطقه ای که به مدت یک قرن برای تولید بسیاری از سبزیجات برای میزهای پاریسی مورد استفاده قرار گرفته بود ، آغاز شد.

اگرچه این نام اشاره به شکل غیر معمول بالکن های آن‌ها دارد. شکل منحصر به فرد ساختمان ها برای کاربردی بودن در نظر گرفته شده است: فضای زندگی آپارتمان ها به پنجره ها نزدیکتر است و بالکن های ۲ متری به طور هم زمان دسترسی به فضای باز و حریم خصوصی را فراهم می کنند.

۲۲. کاخ ورسای

معمار: لوئیس لو وو ، آندره لو نوترد و چارلز لبرون
سال: ۱۶۸۲
توضیحات: این سایت به عنوان لژ شکار لوئیز سیزدهم قبل از تغییر شکل و گسترش پسرش لوئی چهاردهم آغاز شد و دربار و دولت فرانسه را به ورسای در سال ۱۶۸۲ منتقل کرد. زیباتر. در واقع یکی از خیره کننده ترین کاخ های اروپایی است. این یک کلاسیک است که همه باید یک بار در طول زندگی از آن دیدن کنند.

۲۳. ویلا ساووی | معماری پاریس

معمار: لوکوربوزیه
سال: ۱۹۳۱
معماری پاریس | این خانه ممکن است خانه ای باشد که هر معمار در جهان می شناسد و بدون شک یکی از مهمترین کمک های معماری مدرن در قرن ۲۰ است. این خانه مجلل حرفه لوکوربوزیه و همچنین اصول سبک بین المللی را دگرگون کرد و به یکی از مهمترین نمونه های معماری در تاریخ تبدیل شد.

در اصل به عنوان یک کشور عقب نشینی به دستور خانواده ساوویه ساخته شده است اما اکنون به دولت فرانسه تعلق دارد و بنابراین می توان از آن بازدید کرد. در واقع ، بازدید از اولین یکشنبه هر ماه رایگان است.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون داخلی مجتمع تجاری

 

پروژه هایی که توسط شرکت دکوطرح انجام شده است:

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]