کاربرد دیوار آجری در طراحی داخلی منزل
10
بهمن

کاربرد دیوار آجری در طراحی داخلی منزل

  • کاربرد دیوار آجری در طراحی داخلی منزلروش‌های زیادی برای زیبایی طراحی داخلی وجود دارد مثلاً استفاده از وسایلی که با سبک منزل شما همخوانی دارد، ست کردن و ایجاد تم در میان وسایل، استفاده از کاغذدیواری و کف‌پوش و موارد دیگر. یکی از روش‌هایی که از دیرزمان برای زیبایی دیوارهای خانه استفاده میشد به کار بردن آجر در دیوارهای داخلی خانه بود. امروزه نیز بسیاری از افراد برای زیبایی بیشتر دیوارها از دیوار آجری در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنند. استفاده از دیوار آجری در تمامی قسمت‌های خانه مناسب نیست و در مکان‌های خاصی باید از این نوع دیوار استفاده کرد. در این نوشتار قصد داریم شمارا با چیدمان چند مدل دیوار آجری در دکوراسیون منزل آشنا نماییم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

کاربرد دیوار آجری در طراحی داخلی منزل

دیوار آجری در دکوراسیون منزل

دیوار اکثر خانه‌های ایرانی سفیدرنگ و به‌صورت گچ کاری است و به همین دلیل طراحی داخلی منازل یکنواخت و کسل‌کننده به نظر می‌رسد. برخی از افراد جهت زیبایی دیوارها از کاغذدیواری استفاده می‌کنند که تا حدودی باعث ایجاد تنوع می‌شود و یکنواختی را از بین می‌برد. اما روش بهتر که زیبایی دکوراسیون خانه را دوچندان می‌کند استفاده از دیوار آجری است، دیوارهای آجری محیط را گرم و طبیعی جلوه می‌دهند و منزل شما را خاص و منحصربه‌فرد می‌کند. دیوارهای آجری را می‌توان به دو صورت در دکوراسیون داخل استفاده کرد روش اول استفاده از آجر و مصالح طبیعی در هنگام ساخت‌وساز است یعنی می‌توانید هنگام ساختن خانه قسمت‌هایی را گچ کاری نکرده و دست‌نخورده باقی بگذارید که این روش دارای معایبی نیز است.

 

تفاوت دیوار آجری کاذب و دیوار آجری طبیعی

مزیت دیوار آجری کاذب نسبت به دیوارهای آجری طبیعی این است که معمولاً آجر رطوبت را به‌راحتی جذب می‌کند و به همین دلیل نمی‌توان از دیوارهای آجری طبیعی در قسمت‌هایی از خانه مانند حمام و آشپزخانه که رطوبت دارند استفاده کرد چراکه رطوبت باعث سایش و فرسایش این دیوارها خواهد شد و باید با استفاده از مصالح آن‌ها را تعمیر کرد اما مدل کاذب این معایب را ندارد و دچار آسیب و فرسایش نخواهد شد.

 

انواع چیدمان چند مدل دیوار آجری در دکوراسیون

محل قرارگیری دیوارهای آجری در دکوراسیون منزل بسیار مهم است. اگر تمامی دیوارهای خود را آجری کنید باز به مشکل یکنواختی دچار خواهید شد. بهترین چیدمان دیوار آجری این است که آن را در قسمت‌های خاصی از خانه قرار دهید و تنها برخی از دیوارها را که در نقاط کانونی قرار دارند با آجر بپوشانید. برخی از چیدمان‌های دیوار آجری عبارت‌اند از:

دیوار آجری پشت شومینه

یکی از چیدمان‌های مرسوم این نوع دیوار پشت شومینه است. استفاده از مدل‌های تیره این نوع دیوارها در این مکان بر زیبایی دکوراسیون شما می‌افزاید. همچنین می‌توانید برای کنار شومینه از مدل‌هایی که شکل آجر آن تابه‌تا است استفاده کنید.

 

دیوار آجری پشت تلویزیون

یکی دیگر از مکان‌هایی که می‌توان از این نوع دیوارها استفاده کرد پشت تلویزیون است. شما باید رنگ دیوار را در این قسمت متناسب با مبلمان خود انتخاب نمایید. یعنی آن‌ها را مکمل هم انتخاب کنید رنگ آجر معمولاً گرم است و در کنار مبلمانی که دارای رنگ‌های خنثی و سرد هستند بسیار جلوه دارد همچنین اگر دیوار شما از مصالح طبیعی ساخته‌شده است می‌توانید آن را متناسب با دکوراسیون خود رنگ‌آمیزی نمایید.

 

دیوار آجری در آشپزخانه

می‌توانید در قسمت‌هایی از آشپزخانه به‌جای سرامیک از دیوار آجری استفاده کنید چون رنگ غالب این دیوارها قهوه‌ای است می‌توانید آن را با کابینت‌های خود تطبیق دهید.

 

دیواری آجری در اتاق خواب

از این دیوارها می‌توانید در اتاق‌های خواب هم استفاده نمایید مثلاً کنار کمد و یا پشت تختخواب مکان خوبی برای استفاده از این دیوارها است و می‌توان رنگ آن را با روبالشی‌ها و روتختی‌ها ست کرد. همچنین می‌توانید در اتاق‌های بچه از مدل‌های رنگارنگ شاد آن استفاده نمایید و یا اگر دیوار شما از مصالح طبیعی ساخته‌شده است با رنگ‌های شاد کودکانه آن‌ها را رنگ‌آمیزی نمایید.

 

انواع دیوارهای آجری

دیوارهای آجری دارای مدل‌های متنوعی هستند برخی از آن‌ها از طراحی ابتدایی برخوردارند و رنگ آن‌ها همانند رنگ طبیعی آجر است، مدل دیگر دیوارهایی است که به رنگ زغالی است و چیدمان این مدل در کنار شومینه مناسب‌تر است. مدل دیگری نیز وجود دارد که به رنگ سفید است و برای محیط‌های تاریک و کوچک مانند حمام‌ها می‌توان از این مدل استفاده کرد. به‌طورکلی انتخاب هر یک از آن‌ها بستگی به سلیقه و سبک منزل شما دارد و باید آن را متناسب با مکان مورداستفاده انتخاب نمایید مثلاً مدل سفید آن جلوه خوبی کنار شومینه ندارد، برخی مدل‌ها نیز وجود دارند که طوری به نظر می‌رسند انگار برخی آجرهای آن شکسته است از این مدل می‌توان برای خانه‌های سنتی استفاده کرد البته دیوارهای آجری را می‌توان در هر نوع سبکی چه مدرن و چه سنتی استفاده کرد و تنها باید مدل آن را با دکوراسیون خود هماهنگ نمایید.

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]