طراحی داخلی بالکن | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
07
خرداد

طراحی داخلی بالکن

طراحی داخلی بالکن

امروزه خانه های ویلایی و حیاط دار در سطح شهرها کمتر به چشم می خورند و جای این خانه ها را آپارتمان های بزرگ و آسمان خراش گرفته اند و زندگی آپارتمانی با همه امکانات و راحتی که دارد از فضای سبز دوراست بنابراین بهتر است شما برای گذراندن لحظات آرامش بخش و با نشاط فضای سبز را به تراس یا بالکن خانه خود بیاورید. برای طراحی دکوراسیون و تزیین بالکن ایده های زیادی وجود دارد که شما می توانید با الگوبرداری از آن ها فضایی بی نظیر و متفاوت را در این بخش از منزل خود ایجاد نمایید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

طراحی داخلی بالکن

تزیین بالکن با ایده هایی خلاقانه

بالکن یا تراس با متراژ کوچک و بزرگ ظرفیت تبدیل شدن به مکانی آرامش بخش و رویایی را دارند و کافیست در هنگام تزیین بالکن و تراس کمی خلاقیت به کار برده شود تا این قسمت ها به فضایی دلنشین و آرامش بخشتبدیل شوند.

تزیینات بالکن و تراس خانه های آپارتمانی با مبلمان

قبل از هر چیز بهتر است برای طراحی دکوراسیون تراس یا بالکن ابتدا مبلمان مخصوص فضای سبز را تهیه کنید و با چیدمان مبلمان در بالکن فضایی ایده آل و مناسب را برای مطالعه و خوردن غذا و استراحت ایجادنمایید. اگر بالکن منزل شما کوچک است می توانید مبل و صندلی های کوچک و تاشو را در قسمت مناسبی از بالکن بچینید و از این طریق مکانی مناسب را برای گذراندن اوقات فراغت خود و اعضای خانواده تان دردکوراسیون بالکن کوچک ایجاد نمایید.

اگر تمایل دارید بالکن منزل تان دارای طراحی و تزیینی بی نظیر باشد می توانید دیواره های آن را بردارید و به جای آن ها از نرده های فولادی یا پنل های شیشه ای استفاده کنید که در این صورت فضای بالکن مدرن وبزرگ تر به نظر می رسد و از چشم اندازی گسترده نیز برخوردار خواهد شد. بهتر است برای پوشاندن کف بالکن از چمن مصنوعی و سرامیک و پارکت در انواع طرح و رنگ های مختلف استفاده نمایید و فضایی بی نظیر را دکوراسیون بالکن یا تراس منزل تان ایجاد کنید.

استفاده از گلدان در دکوراسیون بالکن

برای اینکه تزیین بالکن متفاوت تر به نظر برسد بهتر است گلدان ها را در ابعاد کوچک و بزرگ و رنگ هایمتنوع انتخاب نمایید سپس گلدان ها با طرح های مختلف را در کنار یکدیگر بچینید. اگر تمایل دارید در بالکنمنظره ای شخصی را بوجود آورید می توانید دور تا دور بالکن را به کمک گل های آویز پوشش دهید که در اینصورت می توانید چند حلقه فلزی روی سقف نصب نمایید و گلدان ها با گل های آویز را از حلقه ها آویزان کنیدکه برای آویز کردن گلدان ها بهتر است از طناب های کنفی استفاده نمایید همچنین می توانید دیوارهای بالکن راقفسه بندی کنید و گلدان های رنگی را درون این قفسه ها قرار دهید. برای چیدمان زیبا و دلنشین تر این فضا هامی توان از تزیین بالکن با گیاهان، گلدان های رنگی دیواری و همینطور از چراغ های ایستاده یا پایه کوتاه براینورپردازی استفاده نمایید. اگر میخواهید فضای شما از دید همسایگان دور بماند، به جای استفاده از شیشه هایمات از گلدان های آویز و فلاورباکس ها استفاده کنید.

امنیت بالکن

برای طراحی متناسب بالکن و تراس می بایستی ارتفاع استاندارد برای نرده‌ های جلوی آن ها حداقل ۱۲۰ سانتیمتر بوده و ساختار نرده‌ ها نباید به گونه ای باشد که کودک بتواند از آنها بالا برود و خود را روی نرده آویزانکند. یعنی نرده ‌ها باید به صورت یک تکه و بدون پله طراحی شوند. برای انتخاب کفپوش ها بهتر است کف‌پوش بالکن سنگ یا سرامیک باشد؛ تا به راحتی بتوان به وسیله یک دستمال نم دار یا تی، تمیز شود و یا درصورت بسته بودن فضا از موکت یا چمن های مصنوعی استفاده شود. لازم به ذکر است بالکن، قسمتی از منزل است که باید از سه طرف بسته و از یک طرف باز باشد پس با پوشاندن جلوی بالکن با پرده، حصیر، شیشه و…خود را از نعمت هوای آزاد محروم نکنید.

حس مثبت با دکور کردن بالکن!

سقف بالکن را با رنگهای زیبا و شاد رنگ آمیزی کنید، و با ریسه های ظریف به دور نرده ها نور پردازی زیبایی  ایجاد کنید. بهتر است از نور های معمولی زرد و سفید رنگ استفاده کنید، این کار به زیبایی بالکن وحس آرامش شما کمک بیشتری می کند. انواع میز و صندلی های همراه با تشکچه را برای قرار دادن در بالکنانتخاب کنید، سعی کنید از تشکچه هایی با پارچه های شاد و رنگی استفاده کرده و در صورت وجود فضایکافی  از کوسن های زیاد و رنگی برای روح بخشیدن به فضا بهره گیرید.

تراس خانه شما بخشی از خیابان و کوچه است یا متعلق به شماست؟

 تراس و بالکن در بسیاری از خانه های ایرانی، بخشی از خانه است که اگرچه هزینه خرید یا اجاره آن را میپردازیم، اما در عمل از آن استفاده خاصی نمی کنیم. حالا لطفا به این سوال پاسخ دهید که ” تراس خانه شماب خشی از منزل شماست یا مالکیت آن را به اهالی کوچه و خیابان سپرده اید؟! “ دکوراسیون تراس و بالکنمعمولا کمتر از سایر بخش های منزل مورد توجه قرار می گیرد. لازم است بدانید عمده ایده ها و راهکارهای ارائه شده در این مقاله، در تراس های کوچک و متوسط کاربرد دارند و برای حل مشکلات تراس هایی که بزرگ هستند شاید این راهکارها دقیقا و به همین شکل مفید واقع نشوند.

هزینه مورد نیاز در دکوراسیون بالکن

اختصاص یک بودجه نسبتا زیاد به دکوراسیون منزل، در بسیاری از خانه های ایرانی یک رویه معمول است. به عنوان مثال ما برای مبلمان پذیرایی یا کابینت ها به راحتی چند ده میلیون هزینه می کنیم، اما پای تراس که به میان می آید! از همین مبلمان های کهنه شده و یا ارزان قیمت فلزی که در دسترس داریم استفاده می شود. در اغلب خانه ها یک پرده چند میلیون تومانی که بخشی از دکور زیبایی پذیرایی ست، می تواند تراس زشت وشلوغ و گرد و غبار گرفته منزل را پنهان کن و البته در بسیاری از اوقات سال هم، تراس اینقدر گرم یا سرد یاخاک آلود هست که اصلا نمی شود درب آن را باز کرد و واقعا دیگر چه لزومی دارد که برای آن هزینه کنیم؟ خیلی وقت ها مهم ترین عملکردی که برای تراس یا بالکن تعریف می شود، نگهداری از همه چیزهایی هست که هم باید دم دست باشند و نمی شود آن ها به انبار برد و هم بهتر است خیلی هم جلوی چشم نباشند! چندان گران قیمت و نو هم نیستند که بخواهیم توی خانه نگه شان داریم. و همه این لوازم طبق فلسفه هر چیز که خوار آید به امید روزی که به کار آید! به روی بالکن منتقل می شوند و هر سال عید و خانه تکانی، یک دستی به سر و رویشان می کشیم تا سال بعد و با همین اشتباه در چیدمان و دکوراسیون تراس و بالکن، استفاده از این فضای زیبا را که در بسیاری از خانه ها تنها راه ارتباط با هوای بیرون و رهایی از سقف خانه است از دست می دهید، پس به عنوان نکته آخر می خواهیم بگوییم که هزینه زیاد برای بالکن نکنید، اما لطفا آن را به انباری هم تبدیل نکنید!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]