سبک طراحی داخلی کشور انگلیس
06
دی

سبک طراحی داخلی کشور انگلیس

سبک طراحی داخلی کشور انگلیس

سبک طراحی داخلی انگلیسی به عنوان یکی از مشهور ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون ساختمان ها و به طور خاص منازل به شمار می رود. جذابیت و زیبایی این طرح باعث شده است که محدود به مرزهای این کشور نشود. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا این سبک رواج پیدا کرده است. در کشور ما نیز پس از یک دوره زمانی که از مد افتاد، بار دیگر در حال تبدیل شدن به یکی از سبک های دکوراسیون داخلی محبوب است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

سبک طراحی داخلی کشور انگلیس

معرفی سبک طراحی داخلی انگلیسی

وقتی صحبت از طراحی داخلی به سبک انگلیسی ها به میان می آید، به صورت ناخودآگاه المان های کلاسیک به ذهن متبادر می شوند. اما همه چیز در همین جا به پایان نمی رسد. در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی، از ترکیب المان های رسمی و غیررسمی در کنار یکدیگر استفاده می شود. دلیل این مسئله آن است که تمرکز اصلی روی این سبک طراحی بیشتر بر مبنای راحتی افراد حاضر در محیط است. در دکوراسیون کلاسیک نوع وسایل به گونه ای است که بیشتر جنبه رسمی و سلطنتی پیدا می کنند. در سبک دکوراسیون انگلیسی تلاش شده است تا راحتی افراد به عنوان یک فاکتور مهم در نظر گرفته شود.

این سبک طراحی داخلی بیشتر در منازل مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی پا به خانه ای می گذاریم که در آن طراحی مبتنی بار دکوراسیون انگلیسی صورت گرفته است، در عین احساس حضور در یک محیط رسمی، افراد کاملاً راحت خواهند بود. گرما و صمیمیت زیادی از حضور در منازلی که با دکوراسیون انگلیسی آراسته شده اند، بسیار زیاد است. تنوع رنگ ها و طرح هایی که در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد، موجب می شود تا سال های سال جذابیت و زیبایی فضا تکراری نشود.

 

مهم ترین اصول و ویژگی های سبک طراحی داخلی انگلیسی

تا اینجا معرفی مختصری درباره سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی را ارائه کردیم. واقعیت این است که تا زمانی که در خصوص اصول و ویژگی های یک سبک دکوراسیون صحبت نشود، نمی توان به تصویر درستی از آن دست پیدا کرد. به عنوان مثال در سبک دکوراسیون داخلی سوئدی هدف استفاده از رنگ های روشن برای ایجاد فضایی روشن و درخشان در مناطقی است که خیلی زود خورشید غروب می کند یا تابش نور خورشید چندان فضای ساختمان را روشن نمی کند. همچنین در سبک دکوراسیون داخلی مونو کروماتیک تلاش می شود تا از یک رنگ در طراحی بخش های مختلف اثرگذار در دکوراسیون ساختمان استفاده شود. در اینجا باید بررسی کنیم که در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی چه ویژگی ها و مشخصات اساسی باید مورد استفاده قرار بگیرد. مهم ترین ویژگی های این سبک دکوراسیون عبارت اند از:

 

استفاده از متریال های باکیفیت

در دکوراسیون داخلی به سبک انگلیسی باید از مرغوب ترین و باکیفیت ترین متریال هایی که در بازار وجود دارد، استفاده شود. این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه در این نوع طراحی حتماً باید جلوه لوکس بودن به حاضران در محیط القا شود.

 

در هم آمیختگی نظم و بی نظمی در دکوراسیون انگلیسی

وقتی یک فرد برای اولین بار وارد محیطی می شود که به سبک انگلیسی دیزاین شده است، در نگاه نخست نوعی بی نظمی به ذهن او ایجاد می شود. این در حالی است که با گذشت مدت زمانی از حضور در فضا می توان متوجه هارمونی و زیبایی حاکم بر ساختمان شد. به همین دلیل گفته می شود که در دکوراسیون انگلیسی به نوعی در هم آمیختگی نظم و بی نظمی وجود دارد.

 

ترکیب رنگ ها در طراحی داخلی انگلیسی

در خصوص نحوه انتخاب رنگ فرش، مبل، میز، دیوارها و … در ایجاد دکوراسیون انگلیسی باید توجه داشته باشید که حتماً از رنگ های گرم استفاده کنید. استفاده از رنگ های سرد با ذات این نوع دکوراسیون در تعارض است. همچنین به هیچ عنوان نباید از یک رنگ استفاده شود؛ بلکه بهترین راه انتخاب سه یا چهار رنگ گرم است که از تناسب کافی با هم برخوردار هستند. در ادامه باید با توجه به انتخاب رنگ ها اقدام به خرید وسایل منزل کنید.

رنگ قرمز مات به عنوان یکی از بهترین رنگ ها در دکوراسیون انگلیسی به شمار می رود. حتماً سعی کنید این رنگ را به عنوان یکی از سه رنگ اصلی در دیزاین منزل به سبک انگلیسی به کار ببرید.

 

استفاده از طرح های گل دار

در انتخاب پارچه برای پرده ها در دکوراسیون انگلیسی حتماً به سراغ پارچه های گل دار بروید. همچنین اگر به فکر استفاده از کاغذ دیواری برای داخل ساختمان هستید، حتماً از کاغذهایی استفاده کنید که داری طرح های گل دار هستند.

 

انتخاب مبلمان مناسب

مبلمان به عنوان یکی از مهم ترین المان ها در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به شمار می رود. در این نوع دکوراسیون حتماً باید از مبل های راحتی استفاده شود که دارای نشیمن های بزرگ هستند. همچنین پشتی های مبل ها نیز باید از ارتفاع زیادی برخوردار باشد و تکیه دادن به آن ها نوعی حس راحتی را برای افراد تداعی کند. معمولاً توصیه می شود از مبل های چوبی در این گونه موارد استفاده کنید.

 

انتخاب پرده برای دکوراسیون به سبک انگلیسی

اگر تاکنون فیلم هایی که داستان آن ها در انگلستان قرن اخیر روایت می شود را دیده باشید، حتماً خانه هایی را دیده اید که از پرده های بلند و سنگین در آن ها استفاده می شود. این پرده ها نیز به نوعی در ردیف پایه های اساسی در سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به شمار می رود. حتماً سعی کنید از پرده های با طرح گل دار استفاده کنید که بلند هستند و چین های زیادی برای زیبایی بیشتر آن ها به کار رفته است.

 

استفاده از کتابخانه و کمد در دیزاین به سبک انگلیسی

در دکوراسیون انگلیسی حتماً سعی کنید از کتابخانه یا کمد هم استفاده کنید. کمد ها یا کتابخانه هایی که دارای ساختار چوبی و ظاهر کلاسیک هستند، بهترین گزینه پیش روی شما هستند.

 

آشپزخانه کلاسیک در سبک طراحی داخلی انگلیسی

آشپزخانه به عنوان یک رکن اساسی در طراحی دکوراسیون داخلی هر ساختمان مسکونی به شمار می رود. اگر قصد دارید که از دکوراسیون انگلیسی برای ساختمان خود استفاده کنید، حتماً باید به سراغ آشپزخانه های کلاسیک بروید. استفاده از جزیره در این گونه آشپزخانه ها می تواند ایده بسیار فوق العاده ای باشد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]