اشتباهات رایج در چیدمان منزل
17
شهریور

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

در دکوراسیون منزل دانستن آنچه که نباید انجام داد به اندازه آنچه که باید انجام داد، مهم است. به عبارت دیگر شما ممکن است بدانید چگونه باید دکوراسیون منزل خود را انجام دهید، اما دقیقا ندانید چه مواردی در دکوراسیون منزل شما مشکل ایجاد می کنند. گاهی شما کارهای زیادی برای چیدمان منزل خود انجام می دهید، اما با یک کار همه آن زحمات را خنثی می کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

اشتباهات رایج در چیدمان منزل

چه کارهایی را در دکوراسیون منزل نباید انجام داد؟

فرش کوچک یا قالیچه انتخاب نکنید!

انتخاب فرش کوچک برای اتاق نشیمن یکی از رایج ترین اشتباهات در دکوراسیون است. سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که پایه های مبل روی آن قرار گیرند. یا اینکه حداقل فرش شما به اندازه ای باشد که پایه های جلویی مبل روی آن قرار گیرند و پایه های عقب آن روی زمین باشند.

 

رنگ را اول انتخاب نکنید!

هرگز در دکوراسیون منزل ابتدا رنگ را انتخاب نکنید. رنگ از مواردی است که به نسبت ارزان و تغییر آن آسان است. بنابراین سعی کنید در دکوراسیون منزل ابتدا مبلمان و اشیای گران قیمت و اصلی را انتخاب کنید و سپس متناسب با آن ها رنگ خانه خود را تعیین کنید.

 

دیوار را بدون تست رنگ، رنگ آمیزی نکنید!

یکی از بزرگ ترین اشتباهات در دکوراسیون منزل، این است که بدون آزمایش رنگ، همه دیوارها را رنگ کنید. چون گاهی رنگی که برای اتاق از روی کاتالوگ انتخاب می کنید با رنگی که روی دیوار می نشیند، فرق دارد. حتما قبل از رنگ زدن یک سطح در فضای وسیع، آن را در گوشه ای از دیوار یا روی یک وسیله کوچک تست کنید.

 

لوسترها را خیلی بالا آویزان نکنید!

شما با نصب لوستر قصد دارید اتاق را روشن کنید نه سقف اتاق را. بنابراین سعی کنید ارتفاع لوستر خیلی زیاد نباشد تا بتواند فضای اتاق را به اندازه کافی روشن کند.

 

تابلوها و قاب ها را در ارتفاع بالا آویزان نکنید!

اغلب افراد تمایل دارند تابلوها یا آثار هنری را در بالای دیوار نصب کنند. اما بهتر است آثار هنری یا قاب ها در جایی نصب یا آویزان شوند که هم سطح با چشم افراد باشد. این ارتفاع برای افراد مختلف متفاوت است، اما قد خود را معیار قرار دهید و تابلوها را در ارتفاع مناسب آویزان کنید.

 

پرده های کوتاه انتخاب نکنید!

اندازه پرده ها در خانه خصوصا در اتاق نشیمن بسیار مهم است. اندازه پرده باید طوری باشد که کمی بالاتر از لبه پنجره آویزان شود و از پایین تا روی کف برسد. پرده های کوتاه باعث می شوند دیوار کوتاه و در نتیجه اتاق کوچک به نظر برسد.

 

از کوسن یا بالش های کوچک، زیاد استفاده نکنید!

کوسن ها از وسایل تزئینی بسیار زیبا هستند، اما استفاده بیش از حد از آن ها در دکوراسیون، هم خانه را شلوغ می کند و هم در زمان نشستن یا خوابیدن روی مبل مجبورید دائم آن ها را کنار بکشید. اینکه در یک فروشگاه یا شوروم، تعداد زیادی کوسن چیده شده، حتما نباید در دکوراسیون خانه شما الگو قرار داده شود.

 

اندازه کوسن ها خیلی کوچک نباشند!

توجه داشته باشید که اندازه کوسن یا بالش روی مبل باید متناسب با ابعاد صندلی در نظر گرفته شود. انتخاب کوسن های خیلی کوچک برای صندلی بزرگ، چهره آن را از هم گسسته و به هم ریخته نشان می دهد.

 

یک اتاق تم دار ایجاد نکنید!

در حالی که داشتن تم در یک اتاق بسیار جذاب و سرگرم کننده است، اما ممکن است خیلی زود از آن خسته شوید. اتاق هایی که یک تم خاص دارند، خیلی زود از مد می افتند و قدیمی می شوند. سعی کنید اگر به تم خاصی علاقه مند هستید، چند المان از آن تم را در اتاق قرار دهید. مثلا اگر به تم جنگل علاقه دارید، از چند کوسن با عکس حیوانات استفاده کنید.

 

تمام مبلمان را به دیوارها نچسبانید!

گاهی اوقات به دلیل اندازه اتاق مجبورید، تمام مبل ها را به دیوارها تکیه دهید. اما سعی کنید مبلمان را به دور از دیوارها و نزدیک به هم بچینید تا زمینه مکالمات صمیمی تری در خانه ایجاد شود.

 

نور را فقط در بالای اتاق متمرکز نکنید!

اگرچه در اغلب خانه ها نور اتاق ها از سقف و یا بالای دیوارها گرفته تامین می شود، اما سعی کنید ترکیبی از انواع نورپردازی را در اتاق ایجاد کنید. از انواع لامپ های رومیزی، ایستاده، کف یا آویز برای روشنایی اتاق بهره ببرید. هم روشنایی بیشتر و متنوع تری دارید، هم فضای زیباتری.

 

تلوزیون را در مرکز قرار ندهید!

همه ما اهمیت محل قرارگیری تلویزیون در اتاق نشیمن را می دانیم، اما سعی نکنید به هر قیمتی آن را در کانون اتاق نشیمن قرار دهید. ابتدا محلی که برای قرار دادن تلویزیون مناسب است را انتخاب کنید و بعدا وسایل را بچینید. مبلمان را طوری بچینید که برای تماشای تلویزیون کاربردی باشد، نه اینکه فقط شیک باشد.

 

به سیم ها نظم بدهید

اینکه سیم های وسایل برقی از همه جا آویزان باشند یا روی زمین ریخته باشند، اتاق را زشت و درهم و برهم نشان می دهد. حتما آن ها را در داکت کنار دیوار قرار دهید یا آن ها را پشت وسایل پنهان کنید.

 

مبلمان را غیرمتوازن نچینید!

به غیر از رنگ و مدل مبل، اندازه مبلمان و توازن آن ها با هم بسیار مهم است. این توازن را هم در انتخاب مبلمان و هم در چیدن آن باید رعایت کنید. هرگز یک کاناپه بزرگ را در کنار یک میز قهوه خوری خیلی بزرگ قرار ندهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]