ساخت ویلا در لالان
04
اردیبهشت

ساخت ویلا در لالان

ساخت ویلا در لالان

زندگی ویلایی نیز شیوه ای از زندگی است که تقریباً همه به جز مراقبت ها و آرزوهای طولانی اما کوتاه. وقتی شروع به زندگی در ویلایی با باغ، استخر، کم‌مرتبه، در منطقه‌ای زیبا می‌کنید که مطابق خواسته‌ها و نیازهای خود می‌سازید، شاید واقعاً از زندگی در بالاترین سطح لذت ببرید، چه کسی می‌داند. پس چگونه ویلا بسازیم، در ساخت ویلا چه مواردی باید مورد توجه قرار گیرد، آیا تا به حال به جزئیات فکر کرده اید کدام فرآیندها طی می شود؟

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

ساخت ویلا در لالان

قبل از ساخت ویلا در لالان چه باید کرد؟

نیازها را شناسایی نمایید

مهم ترین کاری که قبل از انجام انواع فعالیت های ساختمانی باید انجام شود، تعیین نیازها و انتظارات است. این تعیین ها را می توان خلاصه طراحی نامید. خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا باشد و تیم ها را برای اجرای پروژه راهنمایی کند. اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی گنجانده شود. ساختار خانواده، عادات زندگی و استفاده، اهداف استفاده در فضای داخلی و خارجی، تعداد اتاق ها، عملکردها، انتظارات در مورد دکوراسیون، تعیین فرصت های مالی، زمان قابل انجام مجاز برای اتمام کار، تجهیزات فنی، محل سکونت مورد نظر، نیازهای کودکان بسیاری از مسائل از قبیل اضافات، معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شده و راهنما باشد.

 

انتخاب محل ویلا لالان

به عنوان یک صاحب ویلا، هیچ چیز طبیعی تر از انتخاب یک مکان مناسب نیست که در کدام منطقه دوست دارید و چگونه می خواهید در محیطی که می خواهید زندگی کنید. زندگی ویلا یک انتخاب کاملا شخصی است. اگرچه انتخاب های شخصی به سختی قابل پرسش و ارزیابی منطقی است، اما لازم است معماران برای جلوگیری از تأثیرات منفی و پشیمانی، توصیه های منطقی در مورد مسائل مربوط به مکان را به مشتریان خود که می خواهند ویلا داشته باشند ارائه دهند.

ضمن انتخاب مکان، نه تنها وضعیت کنونی منطقه، بلکه آینده نیز مورد بررسی قرار گیرد و با پویش نقشه های منطقه ای، پروژه های قابل اجرا در منطقه را فرا گرفت. ساخت و ساز ویلا یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است و در یک مکان سرمایه گذاری ملکی ابتدا به ذهن می رسد. امکانات حمل و نقل، امکانات اجتماعی، زیرساخت ها، عوامل محیطی باید در نظر گرفته شود. عنوان مکان ممکن است نیاز به ارزیابی خصوصیات زمینی که باید انتخاب شود نیز داشته باشد. کم و بیش شیب بودن زمین عامل مهمی است که در ساخت ویلای رویایی تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، به طور مستقیم بر ساختاری که قرار است در فرم زمین ساخته شود، تأثیر می گذارد.

 

کنار گذاشتن هزینه برای ساخت ویلا

هزینه ساخت ویلا به ازای هر واحد مساحت به دلایل زیادی بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. بنابراین تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای جریان نقدینگی اهمیت دارد. به این ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای حرکت به زندگی ویلایی خیالی با کمترین مشکل امکان پذیر خواهد بود.

تعیین بودجه در هر مرحله از کار در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی کار مهمی است که باید انجام شود. از آنجایی که ساخت ویلا یک موضوع شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد، البته این شانس وجود دارد که نسبت به سرمایه گذاری در املاک تجاری انعطاف پذیرتر باشید. با این حال، یک تیم پروژه که به درستی انتخاب شده است باید بودجه مالک ویلا را تا جایی که می تواند در نظر بگیرد و مجهز باشد.

 

پیدا کردن معمار و شرکت ساخت و ساز مناسب

انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است. رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً به عنوان کیفیت در ویلای شما ظاهر می شود. کار با یک معمار که شما را درک می کند، به شما گوش می دهد و در هر شرایطی مشاوره حرفه ای ارائه می دهد، این روند را بسیار لذت بخش می کند. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه به او کمک کنید تا خانه رویاهای شما را درک کند.

در طول فرآیند طراحی معماری، پلان های رویای شما و طرح های آشیانه رویای شما با طرح های پلان و جلوه های بصری مختلف شروع به ظهور می کنند. ارجاعات صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرآیند صورت می گیرد، به مطالباتی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های تفصیلی در فرآیندهای بعدی به دقت مورد توجه قرار می گیرد. تصمیمات شهرک سازی و برنامه ریزی، تصمیمات نما و ظاهر و طراحی های دکوراسیون داخلی ویلا باید با یکپارچگی انجام شود. کارهای پلان، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون شکستگی انجام شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]