ساخت خانه ویلایی دماوند
28
اسفند

ساخت خانه ویلایی دماوند

ساخت خانه ویلایی دماوند

ساخت خانه ویلایی رویایی شما می تواند یکی از مهیج ترین و با ارزش ترین پروژه هایی باشد که می توانید انجام دهید. بدست آوردن این فرصت برای برنامه ریزی هر مرحله از روند و تصمیم گیری در مورد پروژه ساختمان شما یک مسئولیت بزرگ است و می تواند حتی برای افراد با تجربه ترین کارآزموده بسیار زیاد باشد.  در نظر گرفتن دامنه پروژه قبل از شروع کار، می تواند به پیشرفت هرچه بیشتر پروسه کمک کند. روش های مناسب را برای یافتن مکان مناسب، طراحی خانه ویلایی خود، به دست آوردن مجوزهای صحیح را بیاموزید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ساخت خانه ویلایی دماوند

پیدا کردن یک مکان برای خانه دماوند

مکان مطلوبی را برای خانه خود انتخاب کنید. در هنگام پیدا کردن یک مکان مناسب برای ساخت خانه ویلایی خود، فاکتورهای زیادی در نظر گرفته شده است. در مورد مکانی که دوست دارید طولانی مدت زندگی کنید فکر کنید و مواردی مانند این را بخاطر بسپارید:

  • آب و هوا: ملاحظات ویژه ای برای ساخت و ساز در سیل، طوفان، گرمای شدید، سرما یخبندان و سایر شرایط شدید آب و هوایی و اقلیمی باید در نظر گرفته شود.
  • پایداری زمین: خانه های ساخته شده بر روی شن و ماسه، خاک بیدار یا دیگر زمین ناپایدار احتمالاً در مدت زمان کوتاهی از بین می روند، مگر اینکه در پایه های خاص و محکم ساخته شده باشند.
  • در دسترس بودن آب و برق: اگر قصد داشتن برق، آب آشامیدنی، تلفن و سایر امکانات را دارید، مطمئن شوید که این شرکت های ارائه دهنده خدمات آنها را در محل شما ارائه می دهند.
  • زیرساخت های جامعه: اگر قصد دارید با فرزندان خود زندگی کنید، حتماً مدارس با کیفیت خوب در دسترس هستند. بررسی کنید که آیا شما در صلاحیت پلیس برای محافظت از جرم و جنایت خود هستید، به مسافتی که باید برای دستیابی به کالاهای اساسی سفر کنید، و اینکه آیا کمک پزشکی در این نزدیکی هست نگاه کنید.
  • ویلایی را که قصد ساخت آن را دارید و آن را خریداری کنید انتخاب کنید: بسته به هزینه و بودجه موجود، ممکن است این یک مانع باشد. ساخت خانه ویلایی فرایندی گران است، اما خرید ملک مناسب نیز همان اندازه ساخت خانه ویلایی بسیار مهم است. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید برای پروژه ساختمان خود پیش بروید و آن روند را با زمین شروع کنید. برخی از سازندگان خانه برای خرید زمین و تأمین بودجه پروژه ساختمان اقدام به دریافت وام ساختمانی می کنند. این امر مستلزم آن است که با یک سازنده یا یک پیمانکار قرارداد ببندید و وام باید به رزومه سازنده اشاره کند و به عنوان قرارداد بین شما و سازنده و همچنین منبع تأمین اعتبار پروژه باشد. برای این کار باید صبر کنید تا قبل از خرید زمین، یک سازنده را استخدام کرده باشید .
  • مشکلات دسترسی را در نظر بگیرید: به ویژه، اگر به یک وسیله نقلیه برای حمل و نقل داشته باشید، باید مسیر یک وسیله نقلیه قابل استفاده را مشخص کنید. هر منطقه پائین  در  زمستانی یا باران شدید تابستان غیرقابل تحمل شود، چگونه نصب راه  بر منظره تأثیر می گذارد، و اینکه آیا یک جاده پیاده رو با خدمات زیرزمینی در تضاد است یا خیر

 

طراحی و ساخت خانه ویلایی

فضاهای خانه ویلایی را طراحی کنید. بخش جالب طراحی و ساخت خانه ویلایی، تصور ویلا جدید شما در فضای جدید شماست. مدتی را صرف تحقیق در مورد برنامه های طبقه پیش آماده برای ایده گرفتن کنید و استفاده از آنها را به عنوان راهنمایی برای فضای شخصی خود در نظر بگیرید. راهنماهای ساخت خانه ویلایی معمولاً بصورت آنلاین  در دسترس است.به این فکر کنید که در چه اتاق هایی می خواهید، تعداد اتاق خواب های لازم برای خانواده و چه نوع سبکی را در اتاق ها بخواهید که بیشترین وقت را در آن بگذرانید.

  • اتاق های خواب: برای ساخت خانه ویلای خانوادگی که امکان اضافات در آن وجود دارد، به یاد داشته باشید اضافه کردن یک اتاق در هنگام ساخت خانه ویلایی اولیه ساده تر از بازسازی یا ساخت اضافی در مراحل بعدی است. اگر در حال حاضر فقط به ۲ اتاق خواب احتیاج دارید، می توانید از اتاق اضافی برای یک دفتر، انبارداری یا حتی ناتمام و ناتمام مانده تا زمانی که نیاز باشد، استفاده کنید.
  • حمام ها: از نظر عملی، یک حمام تقریباً در هر شرایطی می تواند کفایت کند، اما اگر خانه برای افراد مختلف باشد زندگی را بسیار راحت تر می کند. داشتن دو یا چند حمام نیز ارزش فروش مجدد را در ذهن خریدار خانه راحت تر افزایش می دهد.
  • اتاق های دارای کارکرد ویژه: در نظر بگیرید که آیا سبک زندگی شما به اتاقهایی مناسب برای کارکردهای ویژه مانند ناهار خوری رسمی، فضای اداری، یک سالن یا اتاق بازی نیاز دارد.

زیبایی شناسی بخشی  از کارآیی انرژی، طراحی خانه ویلایی خود با چشم به سمت نور خورشید اطمینان حاصل خواهد کرد که خانه شما در صورت نیاز به بیشترین نور تابش گرما داشته باشد. اگر  مشغول ساخت خانه ویلایی با پنجره های بزرگ در اتاق نشیمن هستید، این قسمت ها را به سمت جذاب ترین منظره و با زاویه ای که حداکثر نورپردازی طبیعی را به حداکثر می رساند در نظر بگیرید

آشپزخانه ها ممکن است از نور خارجی بیشترین بهره را ببرند، بنابراین فکر کنید که چه مدت یک پرتوی آفتاب در آشپزخانه بهترین نتیجه را خواهد داد. بعد از ظهر  ممکن است زمان پخت و پز و شستن ظرف باشد، بنابراین بهتر است جهت استفاده از آشپزخانه به سمت غرب باشد. پنجره های بزرگتر در قسمت شمالی / جنوبی خانه شما نیز به گرم شدن خانه از طریق افزایش خورشیدی در آب و هوای سرد کمک می کند. اگر در شمال کشور  زندگی می کنید، پنجره های خود را به سمت جنوب بسازید. اگر در  جنوب کشور زندگی می کنید، پنجره های خود را به سمت شمال بسازید.

 

ساخت خانه ویلایی ساده

خانه ویلایی خود را طراحی کنید، یا با یک معمار مشورت کنید . معماران و مهندسان دارای آموزش های خاص و سالها تجربه در طراحی ویلا ها و خانه ها  هستند و برای اکثر الزامات کد صلاحیت ساختمان و پهنه بندی ضروری هستند. صرفنظر از اینکه شما خدمات آنها را منعقد کنید یا برای طراحی خود انتخاب کنید، ویلایی که می خواهید برای شما ساخته شود، بنابراین باید از نزدیک در روند طراحی شرکت کنید. قبل از استخدام یا مشورت با یک معمار، دریابید که چه خدمات مدیریتی شرکت ممکن است یا نتواند ارائه دهد. برخی از بنگاه های معماری به استخدام پیمانکارانی که آنها می شناسند و اعتماد دارند، کمک می کنند، همچنین در هنگام پیشرفت کار پیمانکار را مشاوره و بازرسی می کنند، و پیشرفت های لازم را انجام می دهند. قبل از ساخت خانه ویلایی، لازم است طرح ها را برای تصویب به کمیسیون ساختمان شهر یا شهرستان ارائه دهید. مگر اینکه شما یک معمار باتجربه باشید، تهیه نقشه های لازم برای تولید در مقیاس و مشخصات مهندسی لازم برای تصویب بسیار دشوار خواهد بود. برای صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه، توصیه می شود با یک  معمار حرفه ای مشورت کنید و در کنار آنها کار کنید تا خانه ویلایی مورد نظر خود را طراحی کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]