ساخت آپارتمان سولقان
02
اردیبهشت

ساخت آپارتمان سولقان

ساخت آپارتمان سولقان

ساخت آپارتمان مانند هر ساخت و ساز دیگری نیاز به اخذ مجوزهای لازم دارد که نخستین این مجوزها، پروانه ساخت می باشد که این مجوز توسط سازمان مسکن صادر می شود و اجازه ساخت بنا را به سازنده ی آن می دهد. شهرداری ها مسئول نظارت بر اجرای مسائل فنی و بهداشتی هستند و چنانچه این اصول رعایت نشوند مالک آن باید پاسخگو باشد. همچنین در پرونده ی ساختمانی میزان زیر بنای آپارتمان مشخص شده است و در صورت تخطی، شهرداری سازنده را جریمه خواهد کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ساخت آپارتمان سولقان

چگونه برای آپارتمان در سولقان مجوز بگیریم؟

نقشه و اطلاعاتی که درون پرونده ساختمانی بیان شده باید با آنچه ساخته می شود تطابق داشته باشد و در پایان نیز برای ساختمان پایان کار صادر می شود که نشان دهنده ی بی عیب بودن آن است. مثلا اگر شما اقدام به خرید زمین در نور کرده باشید و قصد ساخت آپارتمان در آن را داشته باشید باید با توجه به وضعیت قرارگیری دیگر ساختمان ها و موقعیتی که می خواهید ساختمان خود را در آن بنا کنید محل استقرار آپارتمان را تعیین نمایید. فضای در نظر گرفته شده برای حیاط نباید از ۴۰ درصد کل زمین کمتر باشد و ارتفاع هر واحد از آپارتمان نیز نباید از ۳.۵ متر تجاوز کند. در ساخت آپارتمان می توان از اسکلت فلزی یا اسکلت بتنی استفاده کرد که هر کدام مزایا و معایبی دارد که باید بررسی شوند. در ادامه مراحلی که به ترتیب برای ساخت آپارتمان طی می شوند را نام می بریم.

 

گود برداری

برای ساخت بنا ابتدا اقدام به گودبرداری می کنند و معمولا عمق این حفره ها نیم متر است، البته عمق گودبرداری به ارتفاع آپارتمان بستگی دارد و هر چه ارتفاع آپارتمان بالاتر و دارای طبقات بیشتری نیز باشد گودبرداری عمیق تر خواهد بود. گودبرداری سطحی، گودبرداری هایی را شامل می شود که با کمترین تجهیزات می توان آن را انجام داد و به خاطر ارتفاع کم ساختمان از عمق زیادی برخوردار نیستند و حفره ها معمولا تا حدی حفر می شوند که بتوانند نیروهای واره بر ساختمان را دریافت و تحمل کنند.

 

سیمان ریزی

پیش از آنکه اقدام به پی ریزی ساختمان شود باید با لایه ای از سیمان، زمین را پوشاند و پی را روی این لایه بنا نهاد. این کار را برای پیشگیری از خراب شدن و آسیب رساندن به پی انجام می دهند.

 

پی گذاری

حال نوبت به پی گذاری ساختمان است. پی گذاری به فرایند مستحکم ساختن بنا گفته می شود و پی گذاری مناسب استحکام ساختمان را افزایش می دهد. پی در ساختمان وزن ساختمان را به زمین انتقال می دهد و این گونه ارتعاشات تهدید کننده ی ساختمان به حداقل می رسد.

 

آرماتور بندی

برای آپارتمان هایی که بتنی هستند آرماتور بندی باید درست انجام شود تا استحکام و ایمنی ساختمان حفظ شود. سپس قالب بندی انجام می شود و بتن ها درون قالب ریخته می شوند. ستون های ساختمان با توجه به میزان باری که قرار است تحمل کنند دسته بندی می شوند، ستون هایی که در قسمت وسط قرار می گیرند در دسته ی اول و ستون هایی که در بخش های کناری واقع می شوند در دسته ی دوم، و دسته ی سوم شامل ستون های گوشه ای هستند.

 

راه پله ها و تاسیسات

حال نوبت به ساخت راه پله هاست، بعد از اتمام راه پله عایق کاری انجام می شود که این عایق کاری هم می تواند عایق کاری صوتی و هم عایق حرارتی باشد. پس از آنکه کار تاسیسات و لوله کشی به پایان رسید و مصالح مورد نیاز درون دیوار قرار گرفت بتن پاشی انجام می شود. سپس سفید کاری انجام شده و با نصب شوفاژ، کابینت و سایر موارد، کار ساخت به پایان می رسد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]