طراحی ویلا آئینه ورزان
28
اسفند

طراحی ویلا آئینه ورزان

طراحی ویلا آئینه ورزان

دانستن روند ساخت یک خانه به صورت گام به گام هنگام ساخت خود مهم است، چه در حال مدیریت پروژه باشید و چه در حال واگذاری باتوم به شخص دیگری در تیم. درک آنچه باید در هر مرحله از ساخت انتظار داشته باشید به شما اعتماد به نفس می دهد تا در نقاط خاصی از مسیر با معاملات درگیر شوید و به طور کلی با روند ساخت احساس راحتی کنید. این امر به ویژه هنگامی که به عنوان مدیر پروژه خود عمل می کنید یا خودتان هر یک از کارها را انجام می دهید بسیار مهم است، به طوری که می توانید مطمئن شوید که مواد به دست می آیند و معاملات در زمان مناسب برای ساخت یکنواخت قرارداد بسته می شوند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی ویلا در آئینه ورزان

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد محلی ست که در آن ویلا طراحی کرده و می سازیم. در ۶۰ کیلومتری شرق تهران در جاده فیروزکوه و پس از شهر دماوند روستای زیبایی به نام آینه ورزان وجود دارد. روستای آیینه ورزان در فاصله‌ی ۱۷ کیلومتری شهرستان دماوند واقع شده و از توابع آبسرد است. عین ورزان یا آیینه ورزان روستایی است بنا شده بر بلندای کوه از شمال و گستره‌ی کوهپایه از سمت جنوب. قدمت روستای آینه ورزان که در نزدیکی دماوند واقع شده نزدیک به ۲۰۰۰ سال می‌رسد. در بالای کوه مشرف به روستای آئینه ورزان بقایای آتشکده‌ای قدیمی به چشم می‌خورد. وجود آب همیشه جاری در این روستا سبب رونق کشاورزی و تبدیل شدن این روستا به منطقه‌ای سرسبز و حاصلخیز شده است.

خوب است بدانید که ساخت ویلای شخصی تجربه ای نیست که هر فردی بتواند در زندگی خود آن را تجربه کند. بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند، ویلای خود را نساخته اند و یا خریده اند یا اجاره ای زندگی می کنند. تعداد افرادی که با توجه به رویاها، نیازها و فرصت های خود این شانس را دارند که در محل خود ویلای خود را بسازند بسیار اندک است. در واقع، می دانیم که در گذشته، زمانی که مردم عمدتاً در مناطق روستایی زندگی می کردند، هر خانواده خانه های خود را در یک قطعه زمین خاص می ساخت. امروزه به دلیل دشواری یافتن و گرانی زمین و همچنین کار کارشناسی و تشریفات قانونی بسیاری در مسائل مربوط به ساخت و ساز، بهتر است با کمک کارشناسان به این موضوع پی برد.

 

مقدمه ای بر ساخت خانه قدم به قدم

داشتن یک خانه در برابر آب و هوا به راحتی هیجان‌انگیزترین بخش فرآیند برای مبتدیان است – زمانی که تمام کارهای سنگین انجام می‌شود و تقریباً هر روز پیشرفت واقعی قابل مشاهده است. بسته به اندازه و پیچیدگی آن، اکثر سازندگان انتظار دارند که یک خانه در برابر آب و هوا در سه تا شش ماه به دست آورند. هنگامی که یک خانه در برابر آب و هوا است، کار می تواند در داخل شروع شود. به دلیل پیچیدگی خانه‌ها، یک برنامه زمان‌بندی پیچیده وجود دارد که باید دنبال شود – برای مثال، گچ‌کارها نمی‌توانند همزمان با انجام برق اولیه کار کنند – که به این معنی است که این عنصر از فرآیند است. که می تواند کمی طول بکشد. بنابراین، در مجموع، انتظار داشته باشید که یک خانه از «محل شکست» (شروع سنتی پروژه‌ای که در آن سنگرها برای پایه‌ها حفر می‌شود) به جابجایی در یک دوره شش و دوازده ماهه تبدیل شود. در نهایت، برخی از شرکت‌های بسته‌بندی قاب چوبی ادعا می‌کنند که می‌توانند ظرف شش ماه خانه‌ای آماده و قابل زندگی کنند. بسیاری از خودسازان DIY بیش از سه سال طول می کشد.

 

آماده سازی بستر برای ساخت یک خانه

با فرض اینکه زمین خود را خریداری کرده اید و تمام برنامه ریزی ها و کارهای مقدماتی شما انجام شده است، اولین قدم در ساخت خانه، آماده سازی سایت است. این نه تنها شامل پاکسازی محل از زباله ها و پوشش گیاهی می شود، بلکه اطمینان از اینکه شما امکانات و خدمات لازم را برای تاجران خود تنظیم کرده اید نیز می شود.

 

لوله کش برای اتصال پایه آب

نقشه بردار ساختمان را در سایت پاکسازی شده علامت گذاری می کند و خطوط را به پروفیل هایی که به خوبی از هرگونه کار ساختمانی پاک است منتقل می کند. آجرها و بلوک ها را بیاورید و از ساخت و سازهای آینده دور شوید و ایستگاه میکسر را در نزدیکی فروشگاه سیمان و توده ماسه راه اندازی کنید.

 

پی ریزی برای ساختن خانه

در مرحله بعد، باید از پایه های خود شروع کنید. هزینه ساخت فونداسیون یکی از بزرگترین متغیرها در یک پروژه خودسازی است، بنابراین هر کسی که می‌خواهد کنترل بودجه و برنامه خود را حفظ کند، باید مناسب‌ترین سیستم فونداسیون را برای استفاده در اسرع وقت کار کند. هنگامی که مقرون به صرفه ترین راه حل شناسایی شد معمولاً از طریق یک مطالعه ژئوتکنیکی، که شامل حفر یا حفر حفره های آزمایشی در اطراف محل یک ساختمان جدید پیشنهادی است و سایت شما آماده است، می توان پایه های شما را پی ریزی کرد.

 

ساختن روبنای خانه

شروع به کار با روبنا بخش هیجان انگیز ساخت خانه است. مطمئن شوید که از مراحلی که نیاز به امضای بازرس ساختمان دارید آگاه هستید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]