طراحی فروشگاه لباس و کفش ورزشی
16
تیر

طراحی فروشگاه لباس و کفش ورزشی

طراحی فروشگاه لباس و کفش ورزشی

اگر شما صاحب یک فروشگاه هستید، علاوه بر این که باید در انتخاب محصول و کیفیت اجناس خود توجه باشید، باید به همان اندازه و حتی بیشتر به نوع طراحی ویترین، قفسه بندی و چیدمان محصولات در داخل فروشگاه خود دقت نمایید، زیرا مشتری پیش از بررسی کیفیت محصول جذب ویترین و نوع چیدمان آن ها در داخل فروشگاه ها می شوند. بنابراین در ابتدا ویترین فروشگاه شما باید به اندازه ای جذاب باشد که به طور ناخودآگاه هر رهگذری را به خود جذب کرده و به سمت خود بکشاند. در فضای داخلی نیز باید نوع چیدمان، سیالیت و همچنین نورپردازی به گونه ای صحیح و خلاقانه باشد تا مشتریان را به خرید محصولات ترغیب سازد. در این فروشگاه نیز چنین می باشد و طراحان محیطی جذاب و پویایی را برای ترغیب مشتریان ایجاد کردند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

  • طراحی فروشگاه لباس و کفش ورزشی

اهمیت دکوراسیون داخلی مغازه شما

با توجه به تحقیقات انجام شده در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی، محققان به این نتیجه رسیده اند که نوع طراحی ویترین، انتخاب رنگ، چیدمان فروشگاه ها و نورپردازی آن ها به طور موثری در جلب توجه عابرین به سمت داخل مغازه نقش مهم و اساسی دارد. هنگامی که شما تصمیم به خرید می گیرید، ابتدا ویترین مغازه ها را دیدن کرده و سپس وارد فروشگاه می شود. بنابراین اولین چیزی که شما را به وارد شدن به داخل فروشگاه فرا می خواند، ظاهر جذاب و پرزرق و برق فروشگاه می باشد. بنابراین اگر شما می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید، بایستی طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه ی خود را در الویت قرار دهید. برخی فکر می کنند که طراحی داخلی مغازه کار ساده ای است و هر کسی با سلیقه ی خود می تواند این کار را انجام دهد، اما باید گفت که این کار امری تخصصی بوده و نیاز به داشتن دانش، تجربه و تخصص کافی در زمینه ی طراحی و دکوراسیون داخلی می باشد تا بتواند بیش ترین بازدهی را برای شما داشته باشد.

طراحی فروشگاه و مغازه

همانند سایر ساختمان ها طراحی فروشگاه ها نیز در دو بخش نما یا ویترین و طراحی داخلی مغازه و فروشگاه انجام می شوند. طراحی نما و ویترین یک فروشگاه از مهم ترین بخش در جذب مشتری و دعوت آن به فضای داخلی آن می باشد. شما تصور کنید که با قصد خرید کردن به یک مرکز خرید می روید. پیش از این که شما به داخل مغازه بروید، چه چیزی است که توجه و نظر شما را به خود جلب کرده و شما را به داخل مغازه فرا می خواند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که قطعا اولین چیزی که توجه شما را برای ورود به یک مغازه در میان سایر مغازه های مشابه فرا می خواند، ویترین و نمای بیرنی آن می باشد. از این رو به شما توصیه می شود تا جایی که امکان دارد، به نوع چیدمان و طراحی ویترین فروشگاه خوود تمرکز داشته باشید. ویترین مغازه ها با توجه به نوع کاربری فروشگاه و یا سلیقه ی شما به دو دسته ی عمده باز و بسته طراحی می شود. دسته ی دیگر ویترین دیجیتالی نیز وجود دارد که به دلیل هزینه های بالای آن خیلی استقبال نمی شود.

 

طراحی داخلی مغازه و فروشگاه

بعد از طراحی ویترین به طراحی داخلی قفسه ها و چیدمان محصولات می رسیم. پس از این که مشتریان را به داخل مغازه ی خود دعوت کردید، حالا نوبت این است که با ایجاد فضایی جذاب و متنوع آن ها را در داخل فروشگاه نگه دارید، زیرا کارشناسان و محققان به این نتیجه رسیده اند که هرچقدر افراد مدت زمان بیش تر ی را در فضای فروشگاه بمانند، امکان خرید کردن آن ها افزایش می یابد. پس شما بایستی با به خرج دادن خلاقیت در طراحی قفسه بندی و چیدمان محصولات مشتریان را در محیط نگه داشته تا شانس فروش را بالا ببرید.

همانطور که طراحان اشاره می کنند، برند Forhteladies از سال ۲۰۱۴ تنها فروشگاه کفش کتانی و پوشاک در اسپانیا بود که به طور انحصاری به زنان اختصاص داشت. در سال ۲۰۱۹ آنها تصمیم گرفتند تا مکان فروشگاه خود را تغییر داده و آن را به منطقه ای دیگر انتقال دهند و در جوار آن فروشگاه مردانه را نیز تأسیس نمایند. طراحی فضای جدید آنها در داخل فروشگاه اصلی مردانه یک چالش بود زیرا هدف ایجاد تجربه ای کاملاً متفاوت نسبت به فضای مجاور در فروشگاه بود که پیش از این طراحی شده بود. همه اینها باید بدون فراموش کردن نام تجاری آن انجام می شد. در واقع باید فضایی طراحی می شد که به طور همزمان معرف نام تجاری آن بوده و در عین حال به لحاظ شخصیتی متفاوت از فروشگاه زنانه می شد. کانسپت جدید طراحی فروشگاه ایجاد یک پوسته قوسی شکل برای احاطه فضا بود، که همچنین عناصر مختلف نمایشگاهی را برای لباس ها و کفش های کتانی تولید می کند، در عین حال به طراحان امکان می دهد از طریق آنها دیده شوند و فضای اصلی فراموش نشود.

بدین ترتیب با توجه به نیازهای فضای جدید، فروشگاه مردانه نیز ایجاد شد. فضای جدید دارای شخصیتی مشخص و متمایز در سطح زیبایی شناختی است، زیرا فرد را به یک تجربه حضور بوتیک می برد، علیرغم اینکه داخل یک فروشگاه کفش کتانی و لباس شهری است. پایه ها و عناصر نمایشی همه کاره در پوشش های مختلف ترازو نیز برای تغییر نیازهای نمایش محصولات هر مجموعه ایجاد شده‌ اند. به همین ترتیب، رنگ های به کار رفته در دیوارها و کف ها، تمایز کاربری ها را بین هر دو فضا مشخص می کند و تجربه ای مفرح را برای مشتری در هنگام بازدید از فروشگاه ایجاد می‌کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]