طراحی ویلا لواسان
17
آذر

طراحی ویلا لواسان

طراحی ویلا لواسان

ساخت ویلا در لواسان یا مناطق دیگر مانند شهرهای لواسانی آرزویی بزرگ و پرهزینه است که علاوه بر استفاده از امکانات رفاهی آن میتوان به چشم یک سرمایه گذاری خوب و پرسود به آن نگاه کرد.در این مقاله از دکوطرح میخواهیم صفر تا صد هزینه ساخت ویلا را برایتان بازگو کنیم و شما را با مراحل مختلف ویلاسازی آشنا میکنیم. در ابتدا با گام های اساسی طراحی و ساخت ویلا در لواسان آشنا می شویم. سپس با چگونگی ساخت ویلا آشنا می شویم و در نهایت به این سوال پاسخ می دهیم که ساخت ویلا در لواسان چقدر هزینه دارد و روش های کاهش هزینه ساخت ویلا را عنوان می کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی ویلا لواسان

نگاهی کلی به طراحی ویلا لواسان

ساخت ویلا در لواسان نیازمند یکسری نکات مهم است تا ویلایی چشم نواز داشته باشید. قبل از ساخت و طراحی ویلا لواسان ‌ایده های خود را برای بخش‌های مختلف آن یادداشت کنید. سپس با طراح و مشاوران متبحر در این زمینه مشورت کنید و از تجربه آن‌ها در این امر استفاده کنید. همچنین نوع سبک ویلا نیز یکی از مهم‌ترین عوامل در ساخت ویلا‌ست. در این بین فضاهای داخلی و خارجی و محیط‌های گوناگون ویلا باید با یکدیگر هارمونی و تناسب داشته باشند. یکی از مراحلی که در ساخت ویلا با آن روبه‌رو خواهید بود، زیبایی بخشیدن به نمای ویلا و فضاهای محیطی آن است. استفاده از گیاهان معطر، گل‌های زیبا، درختچه های کوچک و گیاهان دیواری نمایی شگفت‌انگیز و روح‌بخش به ویلای شما خواهند داد.

 

گام اساسی در ساخت ویلا در لواسان: محوطه‌سازی

یکی از نکات حائز اهمیت برای ساخت ویلای ایده‌آل در لواسان، محوطه‌سازی خوب است؛ لذا باید اطلاعات جامع و کاملی از فضای محوطه داشته باشیم. عواملی وجود دارد که مدنظر قراردادن آن ها اهمیت زیادی دارند عبارت‌اند از:

  • آب و هوای منطقه
  • نوع خاک
  • توپوگرافی یا نقشه زمین

 

ریز اقلیم‌ها در ساخت ویلا لواسانات

لازم به ذکر است که شرایط زمین در به وجود آمدن یکسری از ریز اقلیم‌ها نقش موثری دارد. برای نمونه آفتاب کامل، آفتاب با اندکی سایه، سایه همراه با اندکی آفتاب‌ و سایه کامل از‌ جمله این ریز اقلیم‌ها هستند. این موارد برای انتخاب نوع پوشش گیاهی و فضای سبز محوطه تاثیر زیادی دارند و در صورتی که این مورد را در ساخت ویلا رعایت کنید، یکی از آیتم‌های مثبت اصلی را در ویلای خود خواهید داشت. از آنجایی که لواسان، شهری برای تفریح ‌است، این ریز اقلیم ها اهمیت زیادی دارند. توصیه می شود قبل از ساخت ویلا تمامی این موارد را در نظر بگیرید.

 

نوع کاربری فضا در ساخت ویلا لواسان

قبل از ساخت ویلا کاربرد فضاهای گوناگون را در نظر بگیرید؛ برای نمونه فضایی برای تفریح کودکان فراهم شود، فضایی برای حیوانات خانگی و غیره.

 

استخدام طراح خبره برای طراحی ویلا لواسان

برای طراحی فضاهای داخلی ویلا از یک طراح خبره کمک بگیرید. طراحان با به‌کارگیری عناصر مناسب در هر فضا هارمونی فوق العاده‌ای ایجاد می کنند. طراحان متبحر این امکان را به شما می‌دهد تا در یک محیط امکانات مختلفی را داشته باشید و از تمامی بخش‌های زمین به‌خوبی بهره ببرید. طراح ویلا با توجه به نوع نیاز شما محیط‌های مختلفی را برای شما خلق می‌کند، محیط‌هایی از قبیل فضای مطالعه، فضایی برای آشپزی کردن در فضای باز، محیطی خاص برای بازی کودکان، محیطی مناسب برای پیاده‌روی و غیره.

 

هارمونی فضاهای ویلا

در طراحی بخش‌های متفاوت خارجی و داخلی ویلا دقت کنید که این فضاها باید با یکدیگر هماهنگی و تناسب داشته باشند. چنانپه هزینه زیادی برای ساختن ویلا در لواسان در نظر بگیرید ولی بخش‌های مختلف ویلا را بدون هماهنگی و تناسب بسازید، شاهد نتیجه مطلوبی نخواهید بود. به سبب این امر بهتر است با متخصصان خبره در این زمینه مشورت کرده و ایده خود را با آن‌ها در میان بگذارید. این افراد با توجه به تخصص و تبحری که در ساخت ویلا دارند، ایده‌ای مناسب با سلیقه شما می‌دهند به گونه‌ای که فضاهای داخلی و خارجی ویلا نیز با یکدیگر در تناسب باشند.

 

 هزینه ساخت ویلا در لواسان

عناصر و متریالی که برای ساخت ویلا استفاده می کنید، یکی از موارد تعیین‌کننده هزینه ویلا هستند. همانطورکه پیش‌تر گفتیم سبک ویلا اهمیت زیادی داشت، در تعیین قیمت ویلا نیز سبک ویلا یکی از موارد حائز اهمیت است. درواقع هر سبکی از ویلا به مواد اولیه و مصالح متفاوتی نیاز دارد که این مورد نیز دلیلی بر تمییز قیمت ویلاهست. برای نمونه چنانچه قصد ساخت ویلا در لواسان با سبک کلاسیک را دارید، باید از نماهای آجری و درها و کفپوش‌های چوبی استفاده کنید. آب و هوای منطقه جغرافیایی مدنظر شما نیز یکی دیگر از عوامل موثر در تعیین قیمت ویلاست.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]