معایب و مزایای فریلنسری معماری
16
بهمن

معایب و مزایای فریلنسری معماری

معایب و مزایای فریلنسری معماری

حرفه فریلنسینگ می‌تواند یکی از حرفه‌های خوب و گزینه‌ای عالی برای آن دسته از معمارانی باشد که به دنبال استقلال و آزادی بیشتر در کار خود هستند. البته اشکالات موجود در این حرفه را نمی‌توان نادیده گرفت اما استراتژی‌های خاصی در این زمینه وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای غلبه بر چالش‌ها و مشکلات استفاده کرد.

شاید برای افرادی که در شرکت‌های گوناگون استخدام هستند شغل فریلنسری را الگوی کاری فرومایه می‌دانند که به طور خودکار امنیت مالی کمتری را نشان می‌دهد. اما نتایج از آمار رو به رشد این حرفه در کشورهای گوناگون خبر می‌دهد و این موضوع می‌تواند اهمیت این حرفه را بیشتر از پیش ثابت کند. این آمار به گونه‌ای است که نمشان می‌دهد ۳۵٪ نیروی کار ایالات متحده از فریلنسرها هستند. در ادامه در خصوص فریلنسری معماری توضیحاتی بیشتری خواهیم داد.

اگر صادقانه بگوییم تبدیل شدن به یک معمار فریلنسر و مستقل گزینه آسانی نیست و برای همه گزینه مناسبی محسوب نمی شود. کار زیادی می‌طلبد، و شما در نهایت کارهای بسیار بیشتری نسبت به کارهای معمولی معماری طراحی که به آن عادت دارید انجام خواهید داد. دیگر نمی‌توانید برای یافتن کارتان به کارفرمایتان تکیه کنید، باید همه این کارها را خودتان انجام دهید. اگر به دنبال استقلال بیشتر در حرفه خود و به طور بالقوه رشد کسب و کار خود هستید، یا اگر مدتی بیکار هستید، فریلنسینگ می تواند برای شما کارساز باشد. یک فریلنسر می تواند از خودمختاری بیشتر و به طور کلی کنترل بیشتری بر کار خود بهره مند شود وانتخاب چند پروژه فریلنسری به شما این امکان را می دهد که در مواقع سختی با فشار بیشتر مزایای مالی بیشتری بدست آورید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

معایب و مزایای فریلنسری معماری

فریلنسر معماری چیست؟

قبل از اینکه بدانیم که آزادکاری معماری و یا فریلنسینگ معماری چیست، باید بین مالکیت انفرادی و آزاد کار تمایز قائل شویم. در واقع یک مالک انفرادی مجبور است برای ثبت شرکت خود و دستیابی به گزینه استخدام کارگران، مدارک مناسب را به مقامات محلی و ایالتی ارسال کند. اما به طور کلی فریلنسرها توانایی قانونی استخدام کارمندان را ندارند. البته ناگفته نماند که فریلنسر می‌تواند با ارائه اسناد و مدارک لازم پروانه کسب انتخاب کند، در این صورت حرفه او دیگر به عنوان خود اشتغالی ثبت نمی‌شوند؛ بلکه به عنوان یک مالک انفرادی ثبت می‌گردد.

همچنین مشاغل مجرد مجبورند آدرس شغلی خود را ثبت کنند، اما فریلنسرها این فرصت را دارند که از هر جای کشور کار کنند. از این‌رو شما به عنوان یک فریلنسر معماری می‌توانید در هر کجای دنیا کار خود را داشته باشید و مقید به شرکت و یا مکان خاصی نباشید. همچنین کار در خارج از کشور به نوع نیازهای هر ایالت بستگی دارد و به طور بالقوه شما را مجبور به درخواست ویزا و مجوزهای خاص می‌کند. شما اگر به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا شناخته شوید، برای کار در یک کشور در داخل اتحادیه اروپا به مجوز کار نیاز ندارید. پس می‌توان گفت برای این حرفه در کشورهای خارجی جایگاه خوبی نیز مطرح است. معماران فریلنسینگ مشابه معماران معماری معمولی در یک مسیر حرفه ای کمتر متعارف قرار دارند که مجموعه خاصی از چالش‌ها را با خود به همراه می‌آورد. مهم این است که فریلنسرها دارای برنامه‌های احتمالی و منابع درآمدی باشند که آن‌ها را از شرایط سخت گذر دهد.

 

مزایای فریلنسینگ درمعماری

اکنون بیش از هر زمان دیگری، دورکاری و کار انعطاف پذیر توسط شرکت ها پذیرفته شده است، زیرا کار از خانه به یک امر عادی تبدیل شده است. فریلنسینگ در حال حاضر بسیار گسترده است و شرکت های بسیاری در صنایع مختلف از خدمات فریلنسرها استفاده می کنند و معماران و تکنسین های معماری به دلایل مختلف به فریلنسینگ روی می آورند.

 

معماری فریلنسینگ و استقلال

فریلنسینگ اغلب برای بسیاری جذاب است زیرا خود مختاری کار برای خودتان است. با فریلنسری شما این آزادی را دارید که با شرایط خود کار کنید، مشتریان و پروژه های خود را انتخاب کنید.

 

معماری فریلنسینگ و انعطاف پذیری

فریلنسینگ اغلب در روز کاری شما انعطاف پذیری را فراهم می کند. همچنان می توانید از انعطاف پذیری در نحوه انجام کار خود لذت ببرید. برای مثال، ممکن است ساعت‌های خود را تقسیم کنید و در وسط روز استراحت طولانی‌تری داشته باشید – شاید دوست دارید صبح زود کار کنید و بعدازظهرهایتان آزاد باشد. هر چه که باشد، تا زمانی که کار را در بازه زمانی توافق شده انجام دهید، مشتریان شما راضی خواهند بود.

 

معماری فریلنسینگ  و حق انتخاب

فریلنسرها از نظر فنی می توانند انتخاب کنند که با چه کسی و در کدام پروژه کار کنند. در حالی که این درست است، در روزهای اولیه، ممکن است شما نتوانید آنقدرقدرت انتخاب داشته باشیدو  باید آنچه را که می توانید به مرور انجام دهید، اما در دراز مدت، می توانید امیدوار باشید که با مشتریانی که از کار کردن برای آنها لذت می برید و پروژه هایی که شما را هیجان زده می کنند، روابط خوبی ایجاد کنید. اگر به دنبال  شروع کار شخصی  خود هستید بعد از کسب تجربه کافی  فریلنسری میتواند راه مناسب تری از کارثابت در جهت هدف شما باشد.

 

معایب فریلنسینگ در معماری

در حالی که شما از آزادی کاری بهره مند خواهید شد، مطمئناً مشاغل آزاد دارای معایبی هستند که باید قبل از انجام این انتقال در نظر بگیرید.

 

ترس از پیدا نکردم پروژه و تنها بودن

تبدیل شدن به یک معمار فریلنسر می تواند دلهره آور باشد. شما اساساً در حال راه اندازی کسب و کار خود هستید، خواه یک تجارت انفرادی باشد یا یک شرکت محدود، این مسئولیت تنها بر عهده شماست که مطمئن شوید پول کافی در ماه به دست می آورید  راه اندازی یک شرکت به تنهایی می تواند هیجان انگیز و عالی باشد، اما همچنین می تواند هنگام حرکت در قلمرو جدید استرس زا و دلهره آور نیز باشد.

 

کار و مسئولیت اضافی

مسئولیت کامل یافتن کار، اطمینان از تنظیم صحیح حسابداری و بیمه، پیگیری صورتحساب مشتریان و غیره می تواند استرس زا باشد. علاوه بر این، بسیاری از وظایف اضافی وجود دارد که باید انجام دهید که هنگام کار در یک موقعیت شغلی معمولی مجبور به انجام آنها نخواهید بود. به این دلایل، ممکن است در نهایت ساعات بیشتری را برای انجام تمام وظایف خود، علاوه بر کارهای طراحی که برای مشتریان خود انجام می دهید، کار کنید.

 

فراز و نشیب های کار فریلنسری

ممکن است دوره های زمانی وجود داشته باشد که در آن هیچ کاری نداشته باشید، در حالی که دوره های دیگر ممکن است بسیار شلوغ باشید. مهم است که بتوانید از نظر مالی برای دوره‌های آرام‌تر برنامه‌ریزی کنید، مطمئن شوید که همیشه مقداری سرمایه را برای دوره‌هایی که کمتر مشغول هستید کنار بگذارید.

 

مسئله مدیریت زمان

به عنوان یک فریلنسر، مدیریت زمان و انتظارات مشتریان به عهده شماست. به راحتی می‌توانید به همه چیز بله بگویید، اما مدیریت زمان و انتظارات مشتریانتان دشوار است.

 

تجارت انحصاری یا شرکت محدود

تبدیل شدن به یک فریلنسر به این معنی است که باید از حساب ها و مسئولیت های مالیات بر درآمد خود مراقبت کنید. بنابراین اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که با یک حسابدار صحبت کنید تا شمارا درباره تاسیس شرکت و ضوابط آن راهنمایی کند.

 

معماری فریلنسینگ و مسائل مربوط به بیمه

یکی دیگر از عوامل مهم برای فریلنسری این است که اطمینان حاصل کنید که تمام بیمه های مناسب برای انجام کار خود را دارید و  اطمینان حاصل کنید که با یک مشاور حرفه ای صحبت می کنید تا بیمه متناسب کاری را که انجام می دهید دریافت کنید.

 

حل مشکلات فریلنسری

همان‌طور که پیش تر اشاره شد، در زمینه فریلنسری مشکلات زیادی از قبیل کاهش همکاری فرد با همکاران و از دست دادن تجارب آن، نرخ انجام کار و… وجود دارد. از این‌رو برای دور زدن این مشکلات، به فریلنسرها خصوصا فریلنسینگ معماری توصیه می‌شود چند دستورالعمل اصلی را دنبال کنند:

ایجاد روابط و مشارکت ها

اگرچه امروزه وب‌سایت‌ها و سایت های فریلنسری معماری زیادی هستند که به شما کمک می‌کنند در آن‌ها کار پیدا کنید، اما بهتر است شما روش‌های دیگر پیدا کردن شغل را نیز به کار گیرید. شما می‌توانید از طریق شبکه‌ها، ارتباطات و روابط با معماران دیگر، شرکت‌های ساختمانی و سازندگان با همکاران و همکاران سابق خود در تماس باشید و یا به انجمن‌های حرفه ای بپیوندید و در پروژه‌های جدید همکاری کنید. این نوع روش یافت شغل به شما کمک خواهد کرد که از تجارب زیادی در این حرفه برخوردار شوید.

 

تعیین نرخ

یکی از اشتباهات رایجی که فریلنسرها برای انجام خدمات خود انجام می‌دهند، دریافت دستمزد کم است که در نتیجه استاندارد را برای کل جامعه فریلنسر کاهش می‌دهد. شما به عنوان فریلنسر معماری قراردادی تنظیم کنید که تضمین می‌کند مستقل از توسعه پروژه حقوق دریافت خواهید کرد. پروژه‌های ساختمانی اغلب ماه‌ها به طول می‌انجامد. از این‌رو شما اگر خدمات طراحی برای کارفرمایی را ارائه می‌دهید و خود را به پروژه‌ای متعهد می‌دانید، می‌توانید هزینه ماهیانه یا پرداخت اقساطی را برای خدمات خود مطالبه کنید. در این صورت حتی در مواقعی که شرکت به شما نیازی ندارد یا اگر پروژه به اضافه کاری برسد، حقوق دریافت خواهید کرد.

 

حفاظت از کار

شما به عنوان یک فریلنسر باید سعی کنید خیلی حرفه‌ای تر رفتار کنید. تا زمانی که به شما حقوق داده نشده است نسخه‌های قابل استفاده دیجیتالی کار خود را به کسی ندهید. همچنین اگر چیزی را بخشیدید، باید مطابق با قرارداد شما باشد. نسخه‌های فقط خواندنی پرونده‌های خود را فقط با امضا در اختیار افراد قرار دهید. همچنین مطمئن شوید که به مالکیت معنوی مشتریان خود احترام می‌گذارید. سرقت پروژه‌ها، نقض مقررات تألیف و رد کردن کار دیگران به عنوان کار خود و… چندان اخلاقی نست و در طولانی مدت کار شما را مختل خواهد کرد. بهتر است بدانید که راه اندازی مشاغل آزاد با اداره یک شرکت تفاوت چندانی ندارد. شما برای رقابت با دیگران در کار آزاد به مهارت، استراتژی بازاریابی مناسب و روابط خوب احتیاج دارید. مجموعه‌ی این مهارت‌ها به شما کمک خواهد کرد که در آینده شرکتی حقیقی را بنا کنید و با آگاهی‌های مدیریتی آن را پیش ببرید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]