تاثیرات رنگ زرد در دکوراسیون
29
تیر

تاثیرات رنگ زرد در دکوراسیون

تاثیرات رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد در دکوراسیون شادی، هیجان و تحرک ذهنی را ایجاد می کند و طیف رنگ های آن همچون لیمویی احساس سرزندگی و نشاط و رنگ هایی مانند زرد طلایی احساس گرما و آرامش را در فضای دکوراسیون شما ایجاد می کند. انتخاب زنگ زرد در کنار یک ترکیب رنگی ویژه به سادگی می تواند ظاهر مدرن و خاصی به فضای دکوراسیون داخلی شما ببخشد. رنگ زرد رنگی آسان برای دید است و گفته می شود یکی از اولین رنگ هایی است که نوزادان بعد از تشخیص رنگ، آن را می بینند. بر اساس روانشناسی رنگ زرد باعث به وجود آمدن احساس شادی، تازگی و لذت و در عین حال سبب القا حس ترس و خطر می شود.

رنگ زرد طیف رنگی گوناگونی دارد که تمام این طیف ها جذابیت های خاص خود را دارند. از زرد قناری گرفته تا خردلی و لیمویی و بسیاری رنگ های زرد دیگر. همچنین ترکیب رنگ زرد در کنار سایر رنگ ها، پالت های مختلف رنگی به وجود می آیند که جذابیت ویژه ای به دکوراسیون خانه می دهد. طیف رنگ زرد همخوانی جالبی با طیف رنگ های آبی دارد. با استفاده از این ترکیب به سادگی می توانید نور خورشید و طراوت طبیعت را مهمان دکوراسیون خانه کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تاثیرات رنگ زرد در دکوراسیون

رنگ زرد در فنگ شویی

رنگ زرد در فنگ شویی نشان دهنده ی عنصر زمین، سلامت و نشاط است و استفاده از آن می تواند جریان انرژی مثبت را در فضای خانه ی شما ایجاد نماید. برای جریان بهتر این نیروی مثبت در دکوراسیون خانه تان بهتر است آن را برای فضای مرکزی و قلب خانه تان در نظر بگیرید تا به سادگی احساس گرما و سلامت را به تمام بخش های خانه تان منقل کند.

 

رنگ زرد در طبیعت

رنگ زرد را می توان مادر طبیعت دانست و می توان از آن برای جلوه بخشیدن به ظاهر فضای بیرونی، باغچه ها و سایر طراحی های محیطی استفاده کرد کافی است گل های همیشه بهار را در فضای خارجی و طراحی های باغچه و محوطه ی خود جای دهید و از جادوی رنگ زرد برای فضای بیرونی خود استفاده نمایید.

 

رنگ زرد در طراحی منزل

رنگ زرد در طراحی و دکوراسیون داخلی باعث روشن تر شدن فضا، جذابیت و چشم گیر شدن فضای دکوراسیون شما می شود، می توانید از این رنگ برای لوازم جانبی مثل گلدان ها و سایر دکوری های خود استفاده کنید تا ظاهر ویژه ای به دکوراسیون شما ببخشد. رنگ زرد به عنوان رنگ تحریک کننده نیز شناخته می شود و لذا برای فضاهایی مانند دکوراسیون اتاق خواب باید از تونالیته ی ملام تر آن استفاده کرد چرا که این رنگ مانع از خواب آسوده ی شما می شود و فضای آرامش بخشی را برای استراحت و خواب شما ایجاد نمی کند بنابراین بهتر است از این رنگ برای فضای استراحت خود استفاده نکنید.

 

چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون منزل استفاده کنیم؟

رنگ زرد را در تمام نقاط خانه می توانید استفاده کنید هیچ محدودیتی برای این رنگ وجود ندارد. رنگ زرد باعث سرزندگی می شود به همین دلیل برای ورودی خانه مناسب است. اشتها را تحریک می کند پس مناسب پذیرایی، غذاخوری و آشپزخانه است. گرما و سادگی را القا می کند به همین دلیل برای اتاق نشیمن رنگی ایده آل است. باعث احساس عزت نفس می شود پس رنگی عالی برای اتاق کار و مطالعه است. رنگی پر انرژی است به همین دلیل برای بیدار شدن سر صبح در اتاق خواب مناسب است.

 

رنگ زرد و خواص آن در دکوراسیون منزل

  • رنگ زرد آسانترین رنگ برای دیدن می باشد بنابراین بهترین رنگ برای اشخاصی که به بیماری کور رنگی دچارند.
  • رنگ زرد مملو از انرژی خلاقیت و عقلانیت می باشد؛ بنابراین توصیه می شود که همواره برای دفترچه های یادداشت و اتاق های کودک زرد رنگ استفاده شود.
  • رنگ زرد یک انتخاب عالی برای ایجاد حس امنیت و آرامش در فضای کار و زندگی شما می باشد که می توانید از آن در کنار رنگ هایی مثل آبی و سایر رنگ های آرامش بخش در دکوراسیون تان استفاده کنید.
  • هیچ رنگی مثل رنگ زرد دکوراسیون منزل شما را روشن نمی کند. زرد قویترین گزینه برای روشن تر کردن فضاهای شمالی منزل می باشد قرار دارند می باشد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]