طراحی نما ویلا سیدآباد
28
اسفند

طراحی نما ویلا سیدآباد

طراحی نما ویلا سیدآباد

طراحی نما یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی و اجرای هر پروژه ای محسوب می شود. طراحی نما به دلیل تاثیر چشمگیری که بر فضای اطراف و همچنین فضاهای داخلی دارد از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی ویلا با استفاده از انواع سبک های مختلفی از جمله طراحی به سبک مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و غیره اجرا می شود، که شما می توانید با توجه به اندازه فضا، میزان بودجه، سلیقه شخصی و غیره یکی از آنها را برای طراحی ویلای خود انتخاب نمایید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی نما ویلا سیدآباد

هزینه طراحی نمای ویلایی بستگی به چه عواملی دارد ؟

از مهمترین عواملی که در طراحی نمای ویلایی تاثیرگذار می‌ باشد، می‌ توان به نوع سبک طراحی، متراژ نما ساختمان و نوع متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد اشاره کرد.

 

هزینه طراحی نمای ویلای مدرن

در حقیقت میزان هزینه نهایی در طراحی نماهای ویلایی با توجه به موارد تعیین شده انجام می گیرد و تمام موارد نام برده شده می تواند با توجه به میزان بودجه کمتر یا بیشتر شود. به عنوان مثال نوع متری آن یکی از مهم ترین مواردی است که در هزینه های طراحی نمای ویلاهای مدرن تاثیر چشمگیری دارد. از محبوب ترین و پرکاربردترین متریال هایی که برای طراحی نمای ساختمان های ویلای استفاده می شود، می توان به بتن، شیشه، چوب، لاشه سنگ و سنگ پلاک اشاره کرد که هر کدام از این موارد نام برده شده دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

اغلب ویلا هایی که به سبک مدرن طراحی می شوند، دارای پنجره های بزرگ و یکسره می باشند. در واقع یکی از بارزترین ویژگی های سبک مدرن استفاده از پنجره های بزرگ و یکسره برای طراحی ویلا می باشد. بنابراین می توان گفت که شیشه یکی از پرکاربرد ترین متریال ها در طراحی ویلا به سبک مدرن است. به طور کلی در اغلب موارد طراحی ویلا به سبک مدرن نسبت به طراحی های سبک کلاسیک از هزینه کمتری برخوردار می باشد. به این دلیل که در طراحی ویلا های کلاسیک اغلب از سنگ و طرح های پیچیده و پرکار استفاده می شود. بنابراین نسبت به سبک مدرن هزینه بیشتری را در بر می گیرد.

سنگ: در میان متریال های مختلف که برای طراحی نمای ویلا مورد استفاده قرار میگیرد، سنگ یکی از لوکس ترین متریال ها به شمار می رود. زیرا از زمان گذشت تا به امروز همچنان جذابیت خاص خود را حفظ کرده و به عنوان یکی از متریال های پایدار محسوب می‌ شود و در برابر شرایط جوی مختلف مانند گرد و غبار و باد و باران و… از خود مقاومت بسیار بالایی نشان داده است. همانطور که میدانید در مقایسه با سایر متریال ها سنگ از قیمت نسبتاً بالاتری برخوردار می باشد.

آجر: یکی دیگر از متریال هایی که هم در طراحی نمای ویلای مدرن و هم در طراحی دکوراسیون داخلی از آن استفاده می شود آجر می باشد. طراحی و چیدمان آجر دارای انواع مختلفی می باشد که شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و تناسب آن با طراحی ویلای خود یکی آنها را انتخاب کنید. امروزه آجر ها یکی از پرکاربرد ترین متریال ها در طراحی ویلا به شمار می روند. آجر ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌ شود و این موضوع باعث می‌‌ شود که شما گزینه های زیادی را برای انتخاب در اختیار داشته باشید. از مهمترین ویژگی‌ های آن می ‌توان به عایق صوتی، کاهش هدر رفت انرژی و عایق حرارتی و غیر اشاره کرد. همانطور که در ابتدای این مبحث نیز به آن اشاره کردیم، آجرها دارای انواع مختلفی می باشد که هر یک دارای هزینه های جداگانه و مختلفی هستند.

چوب: چوب یکی از پرکاربرد ترین متریال ها در طراحی ویلا های سبک مدرن می باشد نمای چوبی ساده و یا در ترکیب با شیشه و یا سایر متریالها در طراحی نماهای ویلایی مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. چوب دارای انواع مختلفی می باشد که طبیعتا هر یک با توجه به ویژگی های مختص خود اعم از مقاومت در برابر آتش سوزی، رطوبت، نفوذ حشرات و غیره دارای هزینه های مختلفی می باشد. یکی از پرکاربرد ترین چوب ها که می توان در طراحی ویلا های مدرن از آن استفاده کرد ترموود می باشد این نوع چوب از مقاومت بالایی برخوردار بوده و وزن سنگین ندارد و از مهمترین ویژگی های آن می توان به قابلیت شکل پذیری آن اشاره کرد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]