طراحی داخلی کشور فنلاند
20
دی

طراحی داخلی کشور فنلاند

طراحی داخلی کشور فنلاند

قدمت این سبک به اوایل قرن بیستم باز می گردد. در اصل طرح های فنلاندی، شباهت بسیاری به طرح های مینیمال داشتند. دقیقاً همانند طرح های مینیمال که طراح تلاش می کند تا از حداقل ها استفاده کند تا طرحی بدون پیچیدگی داشته باشد، سبک فنلاندی نیز زیبایی در عین سادگی را پیش می گیرد. به همین خاطر بسیاری از طراحان نیز سبک فنلاندی را با سبک مینیمال اشتباه می گیرند. طرح فنلاندی شاید چهارچوب خیلی دقیقی نداشته باشد و به همین خاطر آن را با طرح مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی منزل اشتباه می گیرند. با کمک سبک فنلاندی، طراحی گرم، زیبا و آرامش بخش در عین حال مینیمال و بدون شلوغی خواهید داشت.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور فنلاند

آیا سبک فنلاندی همان سبک طراحی داخلی مینیمال است؟

همان طور که اشاره کردیم، بسیاری سبک مینیمال و فنلاندی را با هم اشتباه می گیرند. جالب است بدانید که این دو سبک تفاوت هایی دارند که باعث تمایز بین آن ها می شود. اولین تفاوت آن ها در رنگ مشخص می شود. در سبک فنلاندی به جای تمرکز روی کمینه گرایی، تمرکز روی راحتی و جریان انرژی در خانه است. به این ترتیب هر اقلیم و هر کشوری می تواند از رنگ مخصوص به خود استفاده کند.

 

پالت رنگی طراحی داخلی فنلاندی

به دلیل سرمای هوا در کشور فنلاند، بیشتر مردم ترجیح می دهند که در این کشور از رنگ های گرم در خانه های خود استفاده کنند. البته در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنلاندی، محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد. این موضوع درباره انتخاب رنگ دیوارها، رنگ فرش، مبلمان و سایر اسباب صدق می کند. از نظر مراجعان، شاید سبک مینیمال کمی باعث ایجاد حس ناخوشایند در مهمان شود. انگار که فرد با دیدن این دکوراسیون کمی معذب می شود و مدتی طول می کشد تا با شرایط بیشتر آشنا شود.

 

آیا سبک فنلاندی برای منازل ایرانی مناسب است؟

سبک فنلاندی سبک بسیار گرمی است و باعث می شود تا مهمان سریعاً با فضای خانه ارتباط برقرار کرده و احساس راحتی کند. به صورت کلی می توان گفت که سبک مینیمال به نوعی پدر سبک فنلاندی است. در حقیقت افرادی که سبک فنلاندی را به وجود آوردند، به دنبال ایجاد یک طرح کاملاً جدید نبودند. در حقیقت آن ها طرح مینیمال را به عنوان طرح اصلی انتخاب کردند و تلاش داشتند تا معایب آن را برطرف کنند. به همین خاطر تفاوت های جزئی در بین این دو طرح وجود دارد که باعث راحتی و حس آرامش بیشتر در طراحی دکوراسیون داخلی خانه می شود.

 

ویژگی هایی که برای سبک فنلاندی باید رعایت کنید

در وهله اول داخل فضای نشیمن حتماً باید از گل های طبیعی استفاده کنید. استفاده از گل های طبیعی در فضای نشیمن جزو اصول اساسی سبک فنلاندی هستند. باید از شلختگی و ایجاد رنگ های بسیار در فضای نشیمن دوری کنید. بهتر است از مبلمان بسیار ساد و میزهای ساده تر از مبلمان استفاده نمایید.

 

نورپردازی به سبک فنلاندی

نورپردازی نه باید سرد و نه باید گرم باشد. می توانید از نورهایی همانند آباژور و دیوارکوب به جای استفاده از لوسترهای بزرگ استفاده کنید.

 

طراحی داخلی اتاق خواب به سبک فنلاندی

استفاده از کوسن های پولیشی پشمی در این سبک حتماً توصیه می شود. در اتاق خواب نیز بهتر است از کوسن های پشمی که تداعی کننده پوست روباه و خرس هستند استفاده کنید. همچنین بهتر است این نکته را در انتخاب پتو نیز رعایت کنید. این نوع متریال در خانه فنلاندی بسیار پرکاربرد است و به ماهیت زندگی در کشور سردسیر فنلاندی باز می گردد. تلاش کنید تا نور اتاق تا حد امکان از نور طبیعی تأمین شود. نور نباید همانند لوستر خیره کننده باشد.

 

رنگ در طراحی داخلی فنلاندی

توجه داشته باشید که از یک یا دو رنگ به عنوان رنگ قالب استفاده کنید. آرامش باید در فضای فنلاندی موج بزند. استفاده از آینه و وسایل چوبی را فراموش نکنید. مخصوصاً این موضوع در سرویس بهداشتی باید رعایت شود. به صورت کلی می توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنلاندی می تواند بسیار لذت بخش باشد. در این سبک طراحی دکوراسیون داخلی، دست شما و همچنین طراح بسیار باز است و در عین حال باید از اصولی خاص که آنچنان هم دست و پا گیر نیستند تبعیت کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]