دکوراسیون داخلی فرانسوی
28
دی

دکوراسیون داخلی فرانسوی

همه چیز درمورد دکوراسیون داخلی فرانسوی

خانه های فرانسوی که به سبک های مجلل، نمای سنگ های طبیعی و فضای داخلی شیک و روستایی شهرت دارند از قرن ها قبل به خانه ها الهام بخشیده و همچنان دارای طراحی مدرن و شیک داخلی هستند که امروزه بسیار محبوب است. خانه های روستایی فرانسوی که با پالت های رنگی ساده، خنثی و الهام گرفتن از محیط طبیعی ساخته شدند، از طلاکاری و قالب گیری موجود در خانه های مجلل پاریس دور هستند. برخلاف خانه های ایالت فرانسه که از عظمت سلطنت پادشاه لوئی چهاردهم الهام گرفته اند، خانه های روستایی فرانسه معمولاً تحت تأثیر عناصر طبیعی پیرامون خود قرار می گیرند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

تاریخچه دکوراسیون داخلی فرانسوی

در طول جنگ جهانی اول، سربازان آمریکایی خانه های روستایی فرانسوی را دیدند و خود را از آن ها الهام گرفتند. پس از جنگ، بسیاری از این سربازان سبک پرووانس را به ایالات متحده بازگرداندند و خانه های خود را به سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی ساختند. معماری و دکوراسیون کشور فرانسه محبوبیت زیادی دارد و امروزه نیز الهام بخش سازندگان خانه و تزئینات داخلی است.

 

ویژگی های مهم سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

دکوراسیون داخلی فرانسوی در کشور فرانسه الهام گرفته از طبیعت است. بر این اساس، خانه های کشور فرانسه تمایل دارند با محیط پیرامون خود ترکیب شوند. برخی از ویژگی های متمایز معماری و سبک کشور فرانسه عبارت اند از:

  • طراحی داخلی نما به سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی با سنگ طبیعی: خانه های کشور فرانسه به طورمعمول دارای نمای ساده سنگی یا آجری هستند. ازآنجاکه تقارن عنصری اساسی در بسیاری از سبک های فرانسوی بوده، از باغ های سبک فرانسوی گرفته تا سبک استعماری فرانسه نما معمولاً مسطح است.
  • یک سقف بلند و شیب دار در دکوراسیون داخلی فرانسوی: بسیاری از سبک های خانه های فرانسوی دارای سقف های بسیار بلند و شیب دار هستند که به صورت دسته دار ساخته می شوند به این معنی که هر چهارگوشه سقف به سمت زمین است. سقف های کشور فرانسه با کاشی های سفالی، کاشی کاری شده اند که برای ایجاد جلوه ای طبقه بندی شده، روی هم قرارگرفته و به رنگ های قرمز، قهوه ای یا بژ دیده می شوند.
  • پنجره های بلند و مستطیلی شکل در دکوراسیون داخلی فرانسوی: پنجره های بلند و مستطیل شکل در خانه های روستایی فرانسه نه تنها به تقارن سازه ها می افزایند، بلکه آن ها را نیز بلندتر نشان می دهند. پنجره های طبقه اول و دوم به طورمعمول کاملاً تراز شده و غالباً با طاق یا کرکره های چوبی تزئین می شوند.
  • دودکش های دوتایی در دکوراسیون داخلی فرانسوی: در بسیاری از خانه های روستایی فرانسوی دو دودکش وجود دارد که در دو طرف ساختمان قرار گرفتند.
  • سقف های چوبی و دیوارهای گچی در دکوراسیون داخلی فرانسوی: اگرچه برخی از خانه های کشور فرانسه ممکن است دارای تیرهای چوبی مشخص باشند، اما در بسیاری از آن ها سقف های چوبی به رنگ سفید وجود دارد تا با دیوارهای داخلی و گچی مطابقت داشته باشند.
  • دکوراسیون داخلی فرانسوی با کف پوش چوبی یا سنگ طبیعی: کف پوش چوبی طبیعی که به صورت پارکت یا طرح شاه ماهی وجود دارد در خانه های سنتی کشور فرانسه بسیار محبوب بوده و امروزه نیز به عنوان یک انتخاب جذاب شناخته می شود. جدا از چوب، سنگ آهک نیز یک انتخاب معمول به عنوان کف پوش است.
  • یک ترکیب رنگ آرامش بخش و خنثی در دکوراسیون داخلی فرانسوی: اگرچه برخی از خانه ها ممکن است از رنگ های تیره به جای رنگ های روشن استفاده کنند، اما بیشتر خانه های کشور فرانسه بارنگ های سفید، کرم، زرد کمرنگ، آبی کمرنگ یا خاکستری تزئین شده اند. بافت و گرمای فضا را می توان با چوب، سنگ و سایر مواد طبیعی موجود تأمین کرد.

 

طراحی داخلی خانه به سبک کشور فرانسه

طراحی داخلی فرانسوی، همانند خانه های دلفریب اشرافی فرانسوی ترکیبی از سبک انتیک فرانسوی و شابی شیک و روستیک است که پر از جذابیت است و احساس لوکس بودن میدهد. در این سبک درعین ظرافت و سادگی همه عناصر لوکس و گران قیمت هستند. ترکیب آثار هنری روی دیوارها، میز قهوه مینیمال، صندلی لویی ششم در چاپ هندسی مدرن، ظروف انتیک چینی و اشیائ عتیقه احساس عمیق سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی را القا می کند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]