طراحی داخلی ایسلندی
28
دی

طراحی داخلی ایسلندی

طراحی داخلی ایسلندی

طراحی داخلی ایسلندی ترکیبی از خطوط تمیز و زیبای سبک مینیمالیستی با هنرهای سنتی و عناصر چند منظوره است. به لطف ظرافت و سادگی در طراحی ایسلندی، ایجاد فضایی شیک و مدرن آسان است. استفاده از برخی عناصر خوب به همراه مبلمان و نورپردازی با کیفیت می تواند همه چیز را زیبا جلوه دهد. عناصر طراحی داخلی ایسلندی طیف گسترده ای از سبک ها را تکمیل می کند. طراحی داخلی ایسلندی بر عملکرد و زیبایی مینیمالیستی تمرکز دارد. یک پالت رنگی خنثی که رنگ های روشن تر را شامل می شود، پنجره های بزرگ که اتاق ها را با نور طبیعی غرق می کند و وسایل تزئینی با دقت انتخاب شده مانند آثار هنری یا اشیاء با الگوهای سنتی نوردیک نیز بخشی از اصول طراحی داخلی ایسلندی است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

نور طبیعی در طراحی داخلی ایسلندی

نور طبیعی به تنهایی یکی از مهمترین عناصر سبک طراحی داخلی ایسلندی است. طراحان از پنجره های بزرگ برای پر کردن فضای خانه با نور خورشید استفاده می کنند. این امر باعث می شود رنگ های استفاده شده در دکوراسیون داخلی منزل موثرتر باشند و همچنین نورپردازی فضای خانه را بزرگتر و زیباتر از آنچه هست نشان می دهد.

 

عناصر مورد استفاده در طراحی داخلی ایسلندی

مهم ترین چیز در دکوراسیون داخلی ایسلندی سادگی است. اکثر طرح های سبک نوردیک نیز از مواد طبیعی، به ویژه چوب های کم رنگ مثل خاکستری، منسوجات پشمی و کتان، چرم و شیشه استفاده می کنند. در واقع اکثر طرح های سبک ایسلندی دارای ظاهری کم رنگ و مینیمالیستی هستند. ایجاد یک اتاق نشیمن به سبک ایسلندی در واقع آسان تر از چیزی است که به نظر می رسد. در استفاده از این عناصر به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید:

  • دیوارها را سفید یا رنگ خنثی بزنید
  • از کف پوش چوبی با رنگ گرم استفاده کنید
  • مبلمان موجود خود را با منسوجات طبیعی تزئین کنید
  • چند وسیله چوبی ساده برای تزئین قفسه بندی انتخاب کنید
  • حتما از گیاه در طراحی داخلی ایسلندی استفاده کنید

مبلمان در سبک طراحی داخلی ایسلندی از جنس چوب هستند که به طور گسترده در پنج کشور شمال اروپا نروژ، فنلاند، سوئد، دانمارک و ایسلند یافت می شود. رایج ترین نوع چوب ها برای مبلمان سبک نوردیک راش، خاکستر و کاج است. در این سبک از چوب هایی با رنگ روشن و با طرح هایی ظریف استفاده می شود.

 

طراحی آشپزخانه به سبک طراحی داخلی ایسلندی

با توجه به تنوع طراحی داخلی ایسلندی، می توانید به راحتی طرح خود را انتخاب کنید و با دکوراسیون منزل خود مطابقت دهید.

 

تفاوت طراحی داخلی ایسلندی با طراحی داخلی مینیمال

از اصلی ترین تفاوت های این دو مدل طراحی داخلی می توان به بخش رنگ ها اشاره نمود. در دکوراسیون داخلی ایسلندی در کنار رنگ های سفید و خنثی شاهد برخی رنگ های ملایم دیگر مثل آبی، سبز، صورتی هستیم چرا که فضا را از آن حالت سادگی و بی روحی کمی خارج کند ولی در سبک مینیمالیستی از رنگ های خنثی مانند سفید، مشکی و خاکستری استفاده می شود. یکی دیگر از تفاوت های این دو سبک در عناصری است که در منزل بکار برده می شود. در سبک مینیمالیستی اغلب از فلز و پلاستیک استفاده می شود در صورتی که در طراحی داخلی ایسلندی سعی می شود بیشتر از لوازم چوبی و الیاف طبیعی در محیط استفاده کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]