طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی
07
دی

طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی

طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی

چیدمان و دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی شاید آخرین چیزی باشد که در موردش می خواهید بدانید و افراد کمی درموردش جست و جو می کنند. وقتی وارد دفتر فروش یک شرکت هواپیمایی می‌شوید، آن‌قدر همه‌چیز شیک، مرتب و آخرین مدل است و تازه همه پرسنل آن‌قدر مودب هستند که اصلا تصورش را هم نمی‌‌شود کرد که مدیران آژانس‌های هواپیمایی به فکر دکوراسیون داخلی آژانس مسافرتی خود نباشند. همان‌طور که در یک سفر هوایی، کاپیتان تعیین کننده جزییات سفر است؛ در یک پروژه معماری دفتر هواپیمایی هم، مهندسان معمار ناخدای امور هستند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی

مکان آژانس هواپیمایی

اگر می‌خواهید در طراحی شرکت هواپیمایی موفق باشید، قبل از هر چیز باید یک ساختمان خوب پیدا کنید که پاخور آن در شهر مناسب باشد و در آینده آژانس هواپیمایی شما اختلالی ایجاد نکند. شما باید بیزنس آژانس هواپیمایی یا مسافرتی را مانند یک کودک در حال رشد ببینید که نیازهای آن با افزایش سن آن افزایش می‌یابد؛ پس باید از حالا فکر کنید که وقتی کارمندان و مشتریان‌تان زیاد شدند، ساختمانی که دفتر آژانس هواپیمایی در آن تاسیس شده، با شرکت شما هماهنگی داشته باشد.

اگر دوست دارید وقتی پول طراحی داخلی آژانس هواپیمایی را می‌دهید، مسافران زیادی جذب دفتر شما شوند، باید بدانید که سرمایه خود را در شهر خوبی خرج می‌کنید یا خیر؟ مثلا در شهرستان کوچکی که مردم آنن فقط به کشاورزی مشغول‌اند، سرمایه‌گذاری برای یک دفتر فروش ماشین‌آلات کشاورزی خیلی هوشمندانه‌تر از این است که پول‌تان را صرف طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی کنید.

 

تاسیس و طراحی داخلی آژانس هواپیمایی چه شهری خوب است؟

  • شهرهای توریستی: نوشهر، رشت و کاشان
  • شهرهای تاریخی: همدان، اصفهان یا شیراز
  • شهرهای زیارتی: مشهد مقدس و قم
  • شهرهای ساحلی: رشت، قشم یا کیش
  • مراکز استان: کرماشاه، اردبیل یا کرمان
  • بنادر آزاد: بندعباس، چابهار یا آستارا
  • شهرهای صنعتی: اهواز، تبریز، اراک یا عسلویه

 

طراحی داخلی آژانس هواپیمایی

در ادامه این مطلب تمام اصول طراحی داخلی و دکوراسیون آژانس هواپیمایی را یاد می‌گیرید. استخدام پرسنل شرکت هواپیمایی: بعد از این‌که یک دفتر شیک را از  متخصص معماری و طراحی داخلی آژانس هواپیمایی تحویل گرفتید؛ باید با یک متخصص منابع انسانی با تجربه، در سایت‌های استخدامی آگهی بدهید و از پرسنل خوش‌رو و ماهر را دعوت به همکاری کنید.

به منظور استفاده کاربردی و زیبا سازی محیط داخلی آژانس، طراحی داخلی آژانس هواپیمایی مهم می باشد. طراحی پلان، فضا سازی، المان ها، رنگ، متریال و نور پردازی و…. شامل طراحی داخلی می شوند. این مجموعه به چند بخش مدیریت، سالن انتظار، تور های داخلی و خارجی و… تقسیم می شود. با استفاده از اصول و قواعد طراحی داخلی می توان به جذب مشتری بیشتر و همچنین آسایش کارکنان آژانس افزود. طراحی دکوراسیون آژانس هواپیمایی غیر از زیبا سازی محیط، با فکر و ایده های خلاقانه طراح می تواند باعث کاهش هزینه های جانبی از جمله انرژی الکتریسیته شود و با استفاده از انرژی های جایگزین به حفظ محیط زیست نیز کمک کند. با استفاده از نور طبیعی در محیط داخلی و استفاده کمتر از پارتیشن یا دیوار های صلب که قادر به عبور نور از خود نیستند می توان به این امر بهبود بخشید.

 

اصول طراحی آژانس هواپیمایی

طراحی روان و ساده آژانس هواپیمایی باعث ایجاد شفافیت در محیط داخلی آژانس می گردد و همچنین حس اعتماد بین فروشنده و خریدار نیز بالاتر می رود. با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می توان این امر را بر آورده ساخت.  از دیگر مسایلی که می توان با طراحی به آن دست پیدا کرد ایجاد اعتبار است. هرچه طراحی مدرن تر و با تکنولوژی روز همخوانی داشته باشد به اعتبار آژانس هواپیمایی می افزاید چرا که خریدار با دیدن چنین امکاناتی احساس به روز بودن خواهد داشت. وجود بستر مجازی برای ارتباطات از لزومات طراحی است. فضا سازی مناسب، ارتباط درست بین فضا ها، چیدمان و مبلمان صحیح از اصول طراحی آژانس هواپیمایی است و باید به آن توجه ویژه ای کرد. از آن جا که استفاده از متریالی که باعث ایجاد شاخصه ای خاص در محیط داخلی شوند به جذابیت فضا اضافه می کند می توان با نور پردازی  به شاخص نمودن متریال و نیز به فضا سازی جلوه خاصی بخشید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]