دکوراسیون داخلی کشور فنلاند
30
آذر

دکوراسیون داخلی کشور فنلاند

دکوراسیون داخلی کشور فنلاند

اگر قصد طراحی دکوراسیون داخلی خانه خودتان را دارید، می توانید طرح های مختلفی را انتخاب کنید؛ اما تمامی این طرح ها باید در قالب خاصی باشند و آن هم قالب های از پیش تعیین شده طراحی دکوراسیون داخلی است. در حقیقت طرح های مختلف و متنوعی در این حوزه وجود دارند. شما می توانید یک طرح را انتخاب کرده و همان را پیاده سازی کنید و با شرایط منزل خود آن را در تطبیق دهید. با این اوصاف، اصلاً نمی توان یک عنصر را از هر طرح انتخاب کرد و طراحی را انجام داد. به این ترتیب طراحی دکوراسیون شما اصلاً اصالت نخواهد داشت. به همین خاطر است که طرح های مختلفی را برای طراحی دکوراسیون منزل ارائه می کنند. یکی از این طرح ها، طرح فنلاندی است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور فنلاند

معرفی سبک فنلاندی

طراحی دکوراسیون به سبک فنلاندی شاید در ایران چندان معروف نباشد. این سبک جزو سبک های بسیار خاصی است که کمتر کسی آن را می شناسد. به همین خاطر دقیقاً افرادی که به دنبال چیزهای خاص هستند، عاشق این طراحی می شوند. لازم به ذکر است که قدمت این سبک به اوایل قرن بیستم باز می گردد. در اصل طرح های فنلاندی، شباهت بسیاری به طرح های مینیمال داشتند. دقیقاً همانند طرح های مینیمال که طراح تلاش می کند تا از حداقل ها استفاده کند تا طرحی بدون پیچیدگی داشته باشد، سبک فنلاندی نیز زیبایی در عین سادگی را پیش می گیرد. به همین خاطر بسیاری از طراحان نیز سبک فنلاندی را با سبک مینیمال اشتباه می گیرند. طرح فنلاندی شاید چهارچوب خیلی دقیقی نداشته باشد و به همین خاطر آن را با طرح مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی منزل اشتباه می گیرند.

 

تفاوت های بین سبک مینیمال و فنلاندی

همان طور که اشاره کردیم، بسیاری سبک مینیمال و فنلاندی را با هم اشتباه می گیرند. جالب است بدانید که این دو سبک تفاوت هایی دارند که باعث تمایز بین آن ها می شود. اولین تفاوت آن ها در رنگ مشخص می شود. در سبک فنلاندی به جای تمرکز روی کمینه گرایی، تمرکز روی راحتی و جریان انرژی در خانه است. به این ترتیب هر اقلیم و هر کشوری می تواند از رنگ مخصوص به خود استفاده کند. جالب است بدانید که به دلیل سرمای هوا در کشور فنلاند، بیشتر مردم ترجیح می دهند که در این کشور از رنگ های گرم در خانه های خود استفاده کنند. البته در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنلاندی، محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد. این موضوع درباره انتخاب رنگ دیوارها، رنگ فرش، مبلمان و سایر اسباب صدق می کند. جالب است بدایند که از نظر مراجعان، شاید سبک مینیمال کمی باعث ایجاد حس ناخوشایند در مهمان شود. انگار که فرد با دیدن این دکوراسیون کمی معذب می شود و مدتی طول می کشد تا با شرایط بیشتر آشنا شود.

در عین حال سبک فنلاندی سبک گرمی است و باعث می شود تا مهمان سریعاً با فضای خانه ارتباط برقرار کرده و احساس راحتی کند. به صورت کلی می توان گفت که سبک مینیمال به نوعی پدر سبک فنلاندی است. در حقیقت افرادی که سبک فنلاندی را به وجود آوردند، به دنبال ایجاد یک طرح کاملاً جدید نبودند. در حقیقت آن ها طرح مینیمال را به عنوان طرح اصلی انتخاب کردند و تلاش داشتند تا معایب آن را برطرف کنند. به همین خاطر تفاوت های جزئی در بین این دو طرح وجود دارد که باعث راحتی و حس آرامش بیشتر در طراحی دکوراسیون داخلی خانه می شود.

 

عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنلاندی

اگر قصد استفاده از سبک فنلاندی را دارید، باید درباره عناصر کلیدی آن به خوبی اطلاع داشته باشید. شاید بتوانید در انتخاب برخی جزئیات، انعطاف بیشتری به خرج دهید؛ اما در عناصر کلیدی هیچ جایی برای انتخاب نیست و باید حتماً آن ها را رعایت کنید. در حقیقت این عناصر، امضای سبک فنلاندی به حساب می آیند. در وهله اول داخل فضای نشیمن حتماً باید از گل های طبیعی استفاده کنید. استفاده از گل های طبیعی در فضای نشیمن جزو اصول اساسی سبک فنلاندی هستند. باید از شلختگی و ایجاد رنگ های بسیار در فضای نشیمن دوری کنید. بهتر است از مبلمان بسیار ساد و میزهای ساده تر از مبلمان استفاده نمایید. نورپردازی نه باید سرد و نه باید گرم باشد.

می توانید از نورهایی همانند آباژور و دیوارکوب به جای استفاده از لوسترهای بزرگ استفاده کنید. استفاده از کوسن های پولیشی پشمی در این سبک حتماً توصیه می شود. در اتاق خواب نیز بهتر است از کوسن های پشمی که تداعی کننده پوست روباه و خرس هستند استفاده کنید. همچنین بهتر است این نکته را در انتخاب پتو نیز رعایت کنید. این نوع متریال در خانه فنلاندی بسیار پرکاربرد است و به ماهیت زندگی در کشور سردسیر فنلاندی باز می گردد. تلاش کنید تا نور اتاق تا حد امکان از نور طبیعی تأمین شود.

نور نباید همانند لوستر خیره کننده باشد. توجه داشته باشید که از یک یا دو رنگ به عنوان رنگ قالب استفاده کنید. ارامش باید در فضای فنلاندی موج بزند. استفاده از آینه و وسایل چوبی را فراموش نکنید. مخصوصاً این موضوع در سرویس بهداشتی باید رعایت شود. به صورت کلی می توان گفت که طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فنلاندی می تواند بسیار لذت بخش باشد. در این سبک طراحی دکوراسیون داخلی ، دست شما و همچنین طراح بسیار باز است و در عین حال باید از اصولی خاص که آنچنان هم دست و پا گیر نیستند تبعیت کنند. با کمک سبک فنلاندی، طراحی گرم، زیبا و آرامش بخش در عین حال مینیمال و بدون شلوغی خواهید داشت.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]