دکوراسیون داخلی کشور فرانسه
21
آذر

دکوراسیون داخلی کشور فرانسه

دکوراسیون داخلی کشور فرانسه

دکوراسیون سبک فرانسوی از گذشته تا امروز یکی از پرطرفدارترین شیوه ها برای چیدمان منزل می باشد. این سبک به علت پایبندی اصول و گذشته فرهنگی و داشتن اصالت فرانسوی مورد توجه افرادی است که علاقه زیادی به فرهنگ فرانسه و روحیه اشرافی و تجملی دارند. در این مطلب ویژگی ها، رنگ بندی، نورپردازی، استانداردها و اصول مهم در چیدمان اتاق خواب، سالن پذیرایی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه سبک خانه های فرانسوی بررسی خواهد شد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور فرانسه

دکوراسیون سبک فرانسوی چیست؟

اصول دکوراسیون به سبک فرانسوی بر پایه اصالت و شکوه است. در این سبک که جزو پرهزینه ترین سبک های دکوراسیون می باشد، تمامی وسایل و اکسسوری ها باید لوکس اشرافی باشند. استفاده از وسایل قدیمی عتیقه خود نمایان اصالت این سبک از طراحی می باشد.

استفاده از مبلمان های باشکوه ، لوسترهای مجلل ، آینه و شمعدان های فلزی با آویز های کریستالی باشکوه و همچنین بهره از انواع دکوری های لوکس در چیدمان منزل به سبک فرانسوی همگان را عاشق و شیفته این نوع می کند. تشخیص این استایل شاید برای افراد سخت باشد، ولی چیزی که در نگاه اول تمام بینندگان را در آن مجذوب خود میکند شکوه و اشرافیت این خانه هاست.

 

ویژگی های دکوراسیون داخلی فرانسوی

اگر شما قصد دارید از سبک فرانسوی در دکوراسیون منزل خود بهره ببرید بهتر است ویژگی های آن را بدانید:

  • بارزترین ویژگی دکوراسیون منزل به سبک فرانسوی اشرافیت و تجملاتی بودن آن است که مستلزم صرف هزینه زیادی برای شماست. پس قبل از شروع کار بودجه ای که برای این کار در نظر گرفتید را به طراح خود اطلاع دهید.
  • در انتخاب این سبک باید توجه داشت که ویژگی های آن با نقشه ساختمان مدنظر هماهنگی داشته باشد. بلندی سقف ها، وجود پنجره های بزرگ و پرنور، گچبری های باشکوه و اصیل و شومینه های زیبا از الزامات این سبک به شمار میروند. شاید بتوان طراحی شومینه و گچبری را در این مرحله به فضای داخلی ساختمان اضافه نمود؛ ولی ارتفاع سقف ها و جود پنجره ها باید جزو خصوصیات ساختمان باشد.
  • در دکوراسیون داخلی منزل به سبک فرانسوی توجه به جزئیات بسیار مهم است. رعایت ترکیب رنگی اجزا، تهیه مبلمان، فرش، میز و دیگر وسایل منزل مطابق با این سبک و تکمیل شدن آن با اکسسوری های لوکس و فاخر از دیگر ویژگی های چیدمان فرانسوی می باشند.

 

رنگ بندی دکوراسیون فرانسوی

در دکوراسیون خانه به سبک فرانسوی استفاده از محدوده خاصی از رنگ ها مرسوم است. استفاده از رنگ های ملایم و روشن که بیشتر تسکین دهنده هستند؛ مانند رنگ های یاسی، سبز زمردی، سبز ، خاکستری، آبی، آبی روشن و نقره ای که همگی نقش مهمی را ایفا می کنند. این طیف رنگی که اغلب خنثی هستند، در کنار یک رنگ براق دور قاب ها و آینه ها و درخشش لوسترها، شمعدان ها و دکوری ها و خطوط گل های برجسته روی پارچه های فاخر پرده ها، مبل و روتختی ها بیش از پیش نمایان می شود و زرق و برق فضا را دوچندان می نماید.

 

کفپوش، دیوارها و سقف در سبک فرانسوی

همانطور که قبلاً گفتیم جزئیات در این سبک طراحی بسیار مهم است پس قبل از چیدمان هر گونه وسیله در محیط باید به شکوه فضای داخلی ساختمان پرداخته شود. استفاده از رنگ های خنثی در دیوارها بهترین گزینه است. این دیوارها میتواند پوشیده از طرح ها و الگوهای تکرار شونده باشد، اما بهترین پیشنهاد طراحان در ساده بودن دیوار و استفاده از طرح های زیبا در سقف است که فضای فوق العاده ای را به وجود می آورد. انجام گچبری های زیبا و آینه کاری و نصب قاب های نقره ای، طلایی یا برنزی بسته به ترکیب رنگ انتخابی در دیوارها بسیار مناسب این سبک است.

 

تزئین دیوار به سبک دکوراسیون فرانسوی

از مناسب ترین نوع کفپوش ها برای طراحی سبک خانه های فرانسوی می توان به لمینت، پارکت، گرانیت سرامیکی براق یا سنگ های براق اشاره کرد. توجه به پنجره ها و درها نیز در این مرحله مهم است چون باید با بقیه اتاق چه از نظر رنگ چه از نظر طرح همخوانی داشته باشد. زیرا در این سبک از طراحی استفاده از وسایل بی کیفیت هیچ جایگاهی ندارد و جلوه کار نهایی را از بین خواهد برد.

 

فرش، پرده و مبل سبک فرانسوی

مبل های مناسب برای این نوع دکوراسیون باید اشرافیت این سبک را به رخ بیننده بکشد. مبل های گران قیمت سلطنتی با پایه های باریک دارای انحنا و منبت کاری از بهترین نوع مبل ها برای استفاده در این نوع دکوراسیون هستند. پارچه این مدل مبلمان ها اکثرا ساده هستند اما از بهترین جنس ها انتخاب می شوند.

در چیدمان منزل به سبک فرانسوی مبل مخمل یا ابریشم با گل های برجسته با ترکیب پرده های شیفون و ارگانزا زیاد مورد استفاده قرار می گیرد، ولی پارچه های بدون طرح امروزه بیشتر مورد استقبال افراد قرار گرفته است.
با توجه به استفاده از بهترین کفپوش ها در این سبک بسته به اندازه محیط که می تواند سالن بزرگ یا اتاق خواب کوچکی باشد می توان از فرش یا قالیچه با طیف رنگی متناسب با رنگ انتخابی خود با طرح های گل و گیاه استفاده کرد.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]