دکوراسیون داخلی کشور نروژ
03
دی

دکوراسیون داخلی کشور نروژ

دکوراسیون داخلی کشور نروژ

برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک های بسیار زیادی وجود دارد که هریک ویژگی های خاص و منحصربه فردی دارند. امروزه در دنیای طراحی داخلی سبک های مینیمال و ساده که نشات گرفته از کشور های اروپایی هستند نسبت به سایر سبک ها طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده اند در این سبک ها اغلب تجملات و وسایل پر زرق و برق جایگاهی نداشته و بر سادگی و استفاده حداقلی از تزئینات و جزئیات تاکید دارند. سبک نروژی در دکوراسون داخلی یکی از سبک های محبوب در طراحی داخلی میباشد که با تاکید بر سادگی و آرامش طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور نروژ

تاریخچه سبک نروژی

سبک نروژی ابتدا در اواخر دهه ۱۹۲۰ میلادی در کشور های شمالی اروپا نظیر دانمارک، سوئد، نروژ و فنلاند، با رویکرد استفاده از منابع طبیعی و تکیه بر کاربردی بودن فضا و به دلیل افزایش تقاضا برای عملکردی بودن تمامی بخش های خانه توسط طراحان و معماران معرفی و در سال های ۱۹۵۰ به اوج خود رسید و محبوبیت بسیارزیادی در میان سبک های طراحی داخلی پیدا کرد.

 

دکوراسیون داخلی به سبک نروژی

سبک دکوراسیون داخلی نروژی با ایجاد تعادل در عملکرد و زیبایی علاوه بر ایجاد فضایی ساده و آرامش بخش به کاربردی بود فضای نیز بسیار تاکید داشته و این ویژگی باعث شده تا سبک طراحی نروژی طرفداران زیادی داشته باشد. کاربردی بودن فضا در کنار زیبایی حداقلی فضا از مهم ترین ویژگی های این سبک می باشد. در واقع سبک نروژی ترکیبی متعادل از سادگی و مدرنیته است که سبکی ساده و مینیمال، کاربردی و در عین حال مقرون به صرفه را ایجاد کرده است هدف از ایجاد این سبک استفاده از روش های ساده و در عین حال تأثیرگذار برای بهبود زندگی روزمره می باشد.

 

ویژگی های سبک نروژی

در قسمت قبل با سبک نروژی آشنا شدید شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چگونه دکوراسیونی به سبک نروژی داشته باشیم؟ یا این سبک طراحی چه ویژگی هایی دارد؟ برای ایجاد یک سبک ابتدا باید به خوبی با ویژگی ها و نکات و عناصر کلیدی سبک مورد نظر آشنا باشید در این بخش ما به شما عناصر کلیدی در سبک نروژی را معرفی خواهیم کرد.

 

پالت رنگی سبک نروژی

در طراحی به سبک نروژی باید از ترکیبی از بافت ها، کنتراست ها و رنگ های بسیار ملایم استفاده شود تا احساس بسیار آرام بخش و زیبایی در فضا حاکم شود. در این سبک اغلب از از پالت های رنگی خنثی استفاده میشود و رنگ های جسورانه و پر رنگ کم تر در این سبک دیده می شود.در طراحی و دکوراسیون نروژی از طیف رنگ های سفید، خاکستری و… استفاده می شود و برای جلوگیری از یکنواختی فضا می توانید دیگر رنگ های خنثی را با سفید ترکیب کنید از دیگر رنگ های مناسب این سبک می توان به خاکستری کمرنگ، سبز آبی و سبز خاکستری اشاره کرد.

 

نوع مبلمان در سبک نروژی

در انتخاب مبلمان در سبک نروژی باید مبلمان هایی را انتخاب کنید که بیانگر این سبک باشد در انتخاب این مبلمان ها علاوه بر راحتی و اندازه المان‌های الگوی نروژی مانند سادگی، همخوانی از لحاظ رنگ با محیط و چینش آن‌ها را مد نظر قرار دهید. مبلمان های مورد استفاده در این سبک با رنگ های گرم چوبی، استفاده از خطوط ملایم و ظریف و پایه های مخروطی شکل مشخص می شود. در استفاده از مبلمان و صندلی ها در این دکوراسیون، سعی شده تا فضا هر چه بیش تر راحتی و آرامش را ارائه دهد.

 

استفاده از عناصر طبیعی در سبک نروژی

استفاده از عناصر طبیعی در این سبک یکی دیگر از ویژگی های طراحی دکوراسیون به سبک نروژی است. در این سبک شما میتوانید از عناصر طبیعی در بافت و طرح های مختلف استفاده کنید در سبک نروژی از اغلب کف چوبی خانه به شکلی خام خودنمایی کند و کمتر از فرش استفاده می شود اما شما میتوانید از قالیچه هاییی به رنگ خنثی و بافته شده از عناصر طبیعی نیز استفاده کنید. برای تزئین تخت و مبلمان نیز می توان از کوسن و پتوهای پشمی و بافتنی استفاده کرد. الیاف طبیعی مانند کنف و پشم در رنگ های ملایم خنثی از عناصر مهم این سبک هستند.

 

عناصر دکوری در سبک نروژی

از مهم ترین شاخصه های این سبک سادگی و استفاد از وسایل کاربردی است به همین دلیل در این سبک از وسایل دکوری به شکلی افراطی استفاده نمی شود و بر سادگی تأکید دارد. در این سبک از وسایل تزئینی ساده، معتبر و خوش ساخت استفاده کنید تا در ترکیب با وسایل یکدیگر به صورتی متمایز جلوه کنند. توجه داشته باشید استفاده از وسایل کاربرد نیز اهمیت بسیار زیادی این سبک نروژیای دارد. برای اینکه فضایی جذاب داشته باشید لازم نیست از وسایل تزئینی چشمگیری حتما استفاده کنید. سعی کنید با توجه به پالت رنگیی که دارید از وسایلی استفاده کنید که در عین سادگی باعث جذابیت فضای داخلی شما شود.

 

نورپردازی در سبک نروژی

بهترین نوع نورپردازی برای سبک نروژی نورپردازی طبیعی می باشد. پالت رنگی انتخابی شما نیز در نورپردازی تاثیر گذار خواهد بود بنابراین رنگ مبلمان، دیوارها و کف خانه را نیز باید به گونه ای انتخاب کنید که نور را منعکس کند و فضا روشن تر شود پس به سراغ رنگ های تیره نروید. علاوه بر این با استفاده از پنجره های بزرگ و عدم استفاده از پوشش پرده ای ضخیم یا حتی در مواردی عدم پوشاندن پنجره ها با پرده، فضا را با نور طبیعی روشن تر و دلباز تر می کنند. برای ایجاد حس و حالی بهتر در فضای طراحی شده به سبک نروژی میتوانید از چراغ های کم نور LED و دیواری، برای نورپردازی استفاده کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]