دکوراسیون داخلی کشور فیلیپین
01
دی

دکوراسیون داخلی کشور فیلیپین

دکوراسیون داخلی کشور فیلیپین

مردم و ساکنین آسیای شرقی به ساده زیستی شهره هستند و اکثر آنها از تجملات و زرق و برق فراری هستند. ولی این اصلا دلیل نمی شود که در منازل آنها اثری از طراحی مدرن و امروزی نبینیم. در طرح ها و نمونه مدل های موجود هم سادگی می بینیم و هم مدرنیته ای که با رنگ های سنگین مثل سفید و طوسی و قهوه ای آمیخته شده است. دکوراسیون شرقی و اتاق نشیمن مدرن با دیوارهایی که با تابلوهای دکوری سیاه و سفید و نورپردازی زرد رنگ تزیین شده است.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور فیلیپین

دکوراسیون داخلی به سبک آسیایی

معمولاً کسانی که به فلسفه و مفاهیم درک زندگی علاقه دارند و می خواهند محیط خانه شان گرم و پر از آرامش باشد به سبک معماری آسیایی علاقه نشان می دهند. هنگامی که صحبت از دکوراسیون آسیایی و دکوراسیون شرقی می شود اغلب مردم به چین یا ژاپن فکر می کنند اما سبک دکوراسیون داخلی آسیایی فراتر از استایل های این دو کشور بوده و شامل هند، تایلند، سنگاپور، خاورمیانه و سایر کشور هایی که معماری داخلی با شکوهی دارند نیز می شود.

 

مزایای دکوراسیون شرقی و فیلیپینی

یکی از مزایای اصلی طراحی داخلی آسیایی قابلیت انعطاف پذیری آن است که بسته به سلیقه و ترجیحات شخصی صاحب خانه می تواند خنثی، عجیب و غریب، درخشان و یا حتی دراماتیک باشد. برای مثال، چینی ها می توانند رنگ های متضاد مثل قرمز، شرق آسیا دکوراسیون طلایی و سیاه را ترکیب کنند، در حالی که فضای داخلی ژاپنی بر اساس رنگ های خنثی، سادگی خطوط، مواد طبیعی و وسایل تزئینی معنی دار است. سبک آسیایی با برنامه ریزی دقیق در هنگام انتخاب نوع رنگ داخلی، بافت، مبلمان، عناصر تزئینی و نورپردازی مشخص و اجرا می شود. معماری داخلی آسیایی، طبق یک تعریف، هدف نزدیکی و تعامل با طبیعت را دنبال می کند. بنابراین به عنوان مثال استفاده از گیاه طبیعی بامبو در طراحی داخلی این سبک خانه بسیار تاثیر گذار است.

 

اکسسوری های دکوراسیون جنوب شرق آسیا

همچنین از آن جا که فضای خانه های آسیایی کوچک است به طور معمول از ابزار ها و وسایل چندکاره استفاده می شود. نوع پرده ها و پنجره ها می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال شرق آسیا دکوراسیون در نوع چینی از پرده های سنگین و پر نقش و نگار استفاده می شود درحالی که در سبک ژاپنی اساس سادگی شرق آسیا دکوراسیون است. آب یکی از عناصر اصلی در سبک آسیایی است و اغلب در فضای داخلی نمایش داده می شود. جریان آب باید دیده و شنیده شود. یک چشمه ی عمودی، یک آکواریوم یا یکی دیگر از ابزارات دکوراسیونی که نمایان گر آب هستند می توانند برای نمایش آب در داخل خانه استفاده شوند.

به یاد داشته باشید که احترام به طبیعت اساسی ترین اصل معماری آسیایی است، پس از چوب های طبیعی استفاده کنید، در کنار تلویزیون خود تعدادی سنگ طبیعی شرق آسیا دکوراسیون قرار دهید، از گیاهان مختلف استفاده کنید، فانوس های کاغذی در گوشه ی خانه ی خود بیاویزید و فضای خانه ی خود را آرام و دلچسپ نشان دهید.

 

رنگ ها در معماری آسیایی

معماری آسیاسی خود سبک های متغیری دارد. از سبک ژاپنی که بیشتر از رنگ های طبیعی در کنار رنگ سفید و کمی سیاه استفاده می کند تا معماری ایرانی که رنگ های فیروزه ای و آجری و … را در بر می گیرد. بنابراین ابتدا باید مشخص کنید که کدام منطقه ی آسیایی قرار است قالب معماری داخلی شما را مشخص کند. به عنوان یک مثال دیگر در دکوراسیون به سبک هندی و یا چینی شما رنگ های زرشکی، بنفش لوکس و دیگر رنگ های گرم و گاهی جیغ را می توانید ببینید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]