طراحی داخلی شرکت مهندسی
03
بهمن

طراحی داخلی شرکت مهندسی

طراحی داخلی شرکت مهندسی

طراحی داخلی یک شرکت از حساسیت زیادی برخوردار است. چرا که دیزاین یک شرکت تاثیر فوق العاده ای در جذب مشتری و جلب اعتماد وی دارد. از این رو طراحی یک دکوراسیون ایده آل جزو دغدغه ی صاحبان شرکت ها می باشد. طراحی دکوراسیون، یک کار تخصصی می باشد و باید توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. در این مقاله قصد داریم در مورد طراحی داخلی شرکت های فنی و مهندسی اطلاعات جامعی ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

طراحی داخلی شرکت مهندسی

اهمیت طراحی داخلی شرکت های مهندسی

دکوراسیون داخلی مجموعه ای از رنگ ها، شکل ها، بافت ها و اشیا مختلف است که هماهنگ با یکدیگر در کنار هم قرار می گیرند. دکوراسیون داخلی شرکت ها، تاثیر فوق العاده ای در روحیه کارکنان و بهبود عملکرد آن ها خواهد داشت. برای انجام این کار می توانید از یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. این شرکت ها با در اختیار داشتن نیروهای متخصص و طراحان داخلی، شما را در طراحی یک دکوراسیون ایده آل یاری خواهند کرد.

 

ایده هایی برای طراحی داخلی شرکت مهندسی

با توجه به طرح و رنگ دیوارپوش، کفپوش و سقف و..می توان فضایی ایده آل برای شرکت طراحی کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم ایده هایی را در رابطه با دکوراسیون شرکت مهندسی ارائه دهیم:

رنگ آمیزی: رنگ آمیزی تاثیر فوق العاده ای در دکوراسیون داخلی خواهد داشت. در صورتی که متراژ شرکت مد نظر کوچک باشد . با کمک رنگ های روشن می توان آن را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان داد.

 • کفپوش: اهمیت کفپوش ها، در دکوراسیون داخلی غیرقابل انکار می باشد. اجرای کفپوش های رنگی با طرح مناسب می تواند، فضای شرکت شما را دلبازتر نشان دهد. کفپوش های سرامیکی و پارکت برای پوشش کف و طراحی داخلی شرکت مهندسی ایده مناسبی خواهد بود.
 • سقف کاذب: پتوجه به دیزاین سقف تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون شرکت ها و محیط اداری خواهد داشت. استفاده از سقف کاذب ایده جالبی دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی خواهد بود. برای اجرای سقف کاذب آن را به اسکلت اصلی ساختمان وصل می کنند. بار آن نیز به سازه اصلی وارد می شود.محل قرارگیری این نوع سقف پایین تر از سقف اصلی می باشد. استفاده از سقف کاذب برای پوشاندن معایب سقف اصلی بسیار ایده آل می باشد. این سقف می تواند، منبع نور مخفی یا غیر مخفی فضا باشد.
 • مبلمان اداری: همانگونه که قبلا نیز اشاره کردیم، در دکوراسیون محیط اداری، انتخاب میز و مبلمان اداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مبلمان باید دارای رنگ و طرح کاربردی باشد. توجه به راحتی صندلی و مبلمان اداری در دکوراسیون شرکت مهندسی با بهبود عملکرد کارکنان رابطه مستقیمی دارد. صندلی های غیراستاندارد باعث خستگی کارکنان می شود و بهره وری آن ها را کاهش می دهد.
 • دیوارپوش: شما می توانید با کمک پوستر دیواری یا کاغذ دیواری، یک دکوراسیون زیبایی را برای شرکت طراحی کنید.
 • تزئین دیوارها: برای تزئین دیوارها می توانید از تابلوها استفاده کنید. می توانید لوگو شرکت را نیز روی دیوار نصب کنید.
 • استفاده از گل و گیاه: با استفاده از گل و گیاه کمی توانید فضایی آرامبخش طراحی کنید. گل و گیاهان را در محل مناسبی از شرکت قرار دهید و به آن ها رسیدگی کنید.
 • نورپردازی: یکی از فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی شرکت مهندسی توجه به نورپردازی می باشد. نورپردازی تاثیر زیادی در روشن تر و دلبازتر شدن فضای اداری دارد. با استفاده از لامپ های هالوژدار و لوستر اداری مدرن و … می توانید فضای شرکت را دلبازتر کنید.

 

عوامل مهم در دیزاین داخلی شرکت

در ساختار یک دکوراسیون، فاکتورهای مختلفی می تواند تاثیرگذار باشد. از جمله این فاکتورها می توان به نوع و سبک معماری به کار رفته، خواسته های کارفرما، اصول و استاندارها اشاره کرد. در ادامه برخی از نکات قابل توجه در طراحی داخلی شرکت ها را معرفی می کنیم:

 • برنامه ریزی بودجه: اولین اقدام در طراحی دکوراسیون شرکت مهندسی تعیین بودجه مورد نظر و برنامه ریزی بر حسب آن می باشد. هزینه ها باید با در نظر گرفتن بودجه باشد. شرکت های متخصص برحسب بودجه ی شما می توانند بهترین دکوراسیون را برای شرکت شما طراحی کنند.
 • واقع بینی: نسبت به بودجه ای که دارید، واقع بین باشید و انتظارات معقولی داشته باشید. در صورت کم بودن بودجه، روی موارد اساسی تمرکز کنید. به راحتی کارمندان خود توجه کنید. و آن را در اولویت قرار دهید.
 • یافتن شرکت طراحی دکوراسیون داخلی: برای داشتن یک دیزاین خوب،از یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی معتبر کمک بگیرید. کیفیت را فدای هزینه نکنید. برخی از شرکت ها هستند که دکوراسیون شرکت مهندسی را با هزینه های کمتری  انجام می دهند. ولی آن چیزی که اهمیت دارد، کیفیت کار انجام شده و تجربه و مهارت طراحان آن شرکت می باشد.
 • تصمیم گیری آگاهانه: بعد از پیدا کردن یک شرکت معتبر، باید در مورد مسائل مختلف تصمیمات آگاهانه بگیرید. به دنبال تغییرات ناگهانی نباشید. به عنوان مثال تغییرات در سیم کشی یا لوله کشی می تواند شرایط را بدتر کند. همیشه برای هزینه ها برنامه ریزی داشته باشید.
 • طراحی محل پذیرش: محل پذیرش یک شرکت، اولین برخورد مشتری می باشد . از این رو در طراحی این بخش از شرکت باید حساسیت بیشتری به خرج داد. محل پذیرش باید به گونه ای باشد که حس آرامش و صمیمیت را به مشتریان القا کند. برای طراحی محل پذیرش دکوراسیون شرکت مهندسی می توانید ترکیبی از نور طبیعی و مصنوعی را برای محیط در نظر بگیرید. می توانید از رنگ های خاص نیز در طراحی این محیط استفاده کنید.
 • طراحی محیطی رسمی در عین حال شاد و پرانرژی: در طراحی محیط اداری، از رنگ های رسمی استفاده کنید. استفاده از متریال فلز و رنگ مشکی می تواند، محیط شما را رسمی جلوه دهد. کارمندان برای عملکرد بهتر باید شاد و پرانرژی باشند. در واقع دغدغه ی بسیاری از مدیران روحیه بالا و شاد کارمندان می باشد. برای این منظور می توانید از رنگ های ملایم و پرانرژی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید. دکوراسیون شرکت مهندسی علاوه بر رسمی بودن، باید با سلیقه افراد مختلف متناسب باشد. توجه به این موضوع در منافع سازمانی و جلب اعتماد مشتری تاثیرگذار خواهد بود.
 • پارتیشن بندی: با کمک پارتیشن اداری می توان یک فضای خصوصی برای کارکنان ایجاد کرد. کارکنان در این فضا می توانند تمرکز بیشتری داشته باشند. مزیت دیگر پارتیشن بندی، استفاده بهینه از فضا می باشد.

 

در این مقاله سعی کردیم، در مورد دکوراسیون شرکت مهندسی اطلاعات جامعی ارائه دهیم. و ایده هایی را برای طراحی داخلی شرکت معرفی کردیم. با توجه به این ایده ها و رعایت نکات مربوط به طراحی دکوراسیون شرکتی می توانید، بهترین دکوراسیون را داشته باشید. ممنون که تا انتهای این نوشته همراهمان بودید!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]