طراحی داخلی کشور نروژ
21
دی

طراحی داخلی کشور نروژ

طراحی داخلی کشور نروژ

امروزه در دنیای طراحی داخلی سبک های مینیمال و ساده که نشات گرفته از کشور های اروپایی هستند نسبت به سایر سبک ها طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده اند در این سبک ها اغلب تجملات و وسایل پر زرق و برق جایگاهی نداشته و بر سادگی و استفاده حداقلی از تزئینات و جزئیات تاکید دارند. طراحی داخلی کشور نروژ یکی از سبک های محبوب در طراحی داخلی می باشد که با تاکید بر سادگی و آرامش طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است. برای آشنایی بیشتر با طراحی داخلی کشور نروژ همراه دکوطرح باشید!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

طراحی داخلی کشور نروژ

طراحی داخلی به سبک نروژی

طراحی داخلی کشور نروژ با ایجاد تعادل در عملکرد و زیبایی علاوه بر ایجاد فضایی ساده و آرامش بخش به کاربردی بود فضای نیز بسیار تاکید داشته و این ویژگی باعث شده تا سبک طراحی نروژی طرفداران زیادی داشته باشد. کاربردی بودن فضا در کنار زیبایی حداقلی فضا از مهم ترین ویژگی های این سبک می باشد. در واقع سبک نروژی ترکیبی متعادل از سادگی و مدرنیته است که سبکی ساده و مینیمال، کاربردی و در عین حال مقرون به صرفه را ایجاد کرده است هدف از ایجاد این سبک استفاده از روش های ساده و در عین حال تأثیرگذار برای بهبود زندگی روزمره می باشد.

 

ویژگی های طراحی داخلی کشور نروژ

در قسمت قبل با سبک نروژی آشنا شدید شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که چگونه دکوراسیونی به سبک نروژی داشته باشیم؟ یا این سبک طراحی چه ویژگی هایی دارد؟ برای ایجاد یک سبک ابتدا باید به خوبی با ویژگی ها و نکات و عناصر کلیدی سبک مورد نظر آشنا باشید در این بخش ما به شما عناصر کلیدی در سبک نروژی را معرفی خواهیم کرد.

 

پالت رنگی طراحی داخلی کشور نروژ

در طراحی داخلی کشور نروژ باید از ترکیبی از بافت ها، کنتراست ها و رنگ های بسیار ملایم استفاده شود تا احساس بسیار آرام بخش و زیبایی در فضا حاکم شود. در این سبک اغلب از از پالت های رنگی خنثی استفاده می شود و رنگ های جسورانه و پر رنگ کم تر در این سبک دیده می شود.در طراحی و دکوراسیون نروژی از طیف رنگ های سفید، خاکستری و … استفاده می شود و برای جلوگیری از یکنواختی فضا می توانید دیگر رنگ های خنثی را با سفید ترکیب کنید از دیگر رنگ های مناسب این سبک می توان به خاکستری کمرنگ، سبز آبی و سبز خاکستری اشاره کرد.

 

مبلمان طراحی داخلی کشور نروژ

در انتخاب مبلمان برای طراحی داخلی کشور نروژ باید مبلمان هایی را انتخاب کنید که بیانگر این سبک باشد در انتخاب این مبلمان ها علاوه بر راحتی و اندازه المان‌های الگوی نروژی مانند سادگی، همخوانی از لحاظ رنگ با محیط و چینش آن‌ها را مد نظر قرار دهید. مبلمان های مورد استفاده در این سبک با رنگ های گرم چوبی، استفاده از خطوط ملایم و ظریف و پایه های مخروطی شکل مشخص می شود. در استفاده از مبلمان و صندلی ها در این دکوراسیون، سعی شده تا فضا هر چه بیش تر راحتی و آرامش را ارائه دهد.

 

عناصر طبیعی در سبک طراحی داخلی نروژ

استفاده از عناصر طبیعی در این سبک یکی دیگر از ویژگی های طراحی دکوراسیون به سبک نروژی است. در این سبک شما می توانید از عناصر طبیعی در بافت و طرح های مختلف استفاده کنید در سبک نروژی از اغلب کف چوبی خانه به شکلی خام خودنمایی کند و کمتر از فرش استفاده می شود اما شما می توانید از قالیچه هاییی به رنگ خنثی و بافته شده از عناصر طبیعی نیز استفاده کنید. برای تزئین تخت و مبلمان نیز می توان از کوسن و پتوهای پشمی و بافتنی استفاده کرد. الیاف طبیعی مانند کنف و پشم در رنگ های ملایم خنثی از عناصر مهم این سبک هستند.

 

عناصر دکوری در سبک نروژی

از مهم ترین شاخصه های این سبک سادگی و استفاد از وسایل کاربردی است به همین دلیل در این سبک از وسایل دکوری به شکلی افراطی استفاده نمی شود و بر سادگی تأکید دارد. در این سبک از وسایل تزئینی ساده، معتبر و خوش ساخت استفاده کنید تا در ترکیب با وسایل یکدیگر به صورتی متمایز جلوه کنند. توجه داشته باشید استفاده از وسایل کاربرد نیز اهمیت بسیار زیادی این سبک نروژیای دارد. برای اینکه فضایی جذاب داشته باشید لازم نیست از وسایل تزئینی چشمگیری حتما استفاده کنید. سعی کنید با توجه به پالت رنگیی که دارید از وسایلی استفاده کنید که در عین سادگی باعث جذابیت فضای داخلی شما شود.

 

نورپردازی و روشنایی در طراحی داخلی نروژی

بهترین نوع نورپردازی برای طراحی داخلی کشور نروژ نورپردازی طبیعی می باشد. پالت رنگی انتخابی شما نیز در نورپردازی تاثیر گذار خواهد بود بنابراین رنگ مبلمان، دیوارها و کف خانه را نیز باید به گونه ای انتخاب کنید که نور را منعکس کند و فضا روشن تر شود پس به سراغ رنگ های تیره نروید. علاوه بر این با استفاده از پنجره های بزرگ و عدم استفاده از پوشش پرده ای ضخیم یا حتی در مواردی عدم پوشاندن پنجره ها با پرده، فضا را با نور طبیعی روشن تر و دلباز تر می کنند. برای ایجاد حس و حالی بهتر در فضای طراحی شده به سبک نروژی می توانید چراغ های کم نور یا لامپ های زیبای ادیسونی را برگزینید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]