محوطه سازی ویلا میگون
03
اردیبهشت

محوطه سازی ویلا میگون

محوطه سازی ویلا میگون

درک مراحل ساخت خانه به صورت مرحله به مرحله به شما کمک می کند تا برنامه را در حین پیشرفت پروژه خود پیگیری کنید. در اینجا توضیح می دهیم که در هر مرحله از ساخت چه انتظاراتی باید داشت، در ادامه محوطه سازی ویلا و مراحل آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

محوطه سازی ویلا میگون

در این مرحله یعنی محوطه سازی ویلا میگون موارد زیر نصب می شوند:

  • لوله ها و سیم
  • خطوط و دریچه های فاضلاب
  • خطوط آبرسانی
  • واحدهای وان و دوش
  • کانال کشی برای سیستم HVAC
  • لوله های هواکش HVAC
  • سیم کشی و پریز برق

پس از اتمام پوسته، سایدینگ و سقف را می توان نصب کرد. در همان زمان، پیمانکاران برق و لوله کشی شروع به اجرای لوله ها و سیم ها از طریق دیوارهای داخلی، سقف و کف می کنند. خطوط فاضلاب و دریچه ها و همچنین خطوط آبرسانی برای هر دستگاه نصب شده است. وان حمام و واحدهای دوش/وان یک تکه در این نقطه قرار می گیرند زیرا فضای بیشتری برای مانور دادن به اجسام بزرگ و سنگین وجود دارد.

کانال کشی برای سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و احتمالاً کوره نصب شده است. لوله های هواکش تهویه مطبوع از طریق سقف نصب می شود و عایق در کف، دیوارها و سقف ها نصب می شود. پس از اتمام سقف، خانه “خشک شده” در نظر گرفته می شود. سپس یک برقکار پریزهایی را برای پریزها، چراغ ها و کلیدها نصب می کند و سیم ها را از پانل شکن به هر پریز می رساند. سیم کشی تلفن، تلویزیون کابلی و سیستم های موسیقی در این کار گنجانده شده است.

توجه داشته باشید که کانال‌های HVAC و لوله‌کشی معمولاً قبل از سیم‌کشی نصب می‌شوند، زیرا اجرای سیم‌ها در اطراف لوله‌ها و کانال‌ها راحت‌تر از بالعکس است. در حالی که نصب تهویه مطبوع ممکن است تنها سه تا هفت روز طول بکشد، بقیه تجهیزات مکانیکی، از لوله کشی گرفته تا برق، دو تا چهار هفته طول می کشد. در این مرحله نباید عجله کرد، زیرا گیر افتادن در بازرسی ها می تواند ساخت و ساز را طولانی تر کند و از پیشرفت پروژه جلوگیری کند. قاب های ناهموار، لوله کشی و سیستم های الکتریکی و مکانیکی از نظر انطباق با قوانین ساختمان بررسی می شوند. به احتمال زیاد این سه بازرسی متفاوت خواهد بود. حداقل، بازرسی قاب بندی جدا از بازرسی های الکتریکی/مکانیکی انجام می شود. در این مرحله، دیوارهای خشک (همچنین به عنوان گچ تخته، تخته دیوار یا تخته گچی نیز شناخته می شود) به محل ساختمان تحویل داده می شود.

 

نصب عایق در محوطه ویلا میگون

عایق نقش کلیدی در ایجاد یک آب و هوای راحت تر و سازگارتر در داخل خانه دارد و در عین حال به طور قابل توجهی بهره وری انرژی خانه را بهبود می بخشد. یکی از مهم ترین ویژگی های عایق، عملکرد حرارتی یا R-value آن است که نشان می دهد ماده چقدر در برابر انتقال حرارت مقاومت می کند. اکثر خانه ها در تمام دیوارهای بیرونی و همچنین اتاق زیر شیروانی و هر طبقه ای که بالای زیرزمین های ناتمام یا فضاهای خزنده قرار دارند عایق بندی شده اند.

رایج ترین انواع عایق های مورد استفاده در خانه های جدید فایبرگلاس، سلولزی و فوم هستند. بسته به منطقه و آب و هوا، سازنده شما ممکن است از پشم معدنی (در غیر این صورت به عنوان پشم سنگ یا پشم سرباره شناخته می شود)، بلوک های بتنی، تخته فوم یا فوم سفت و سخت، قالب های عایق بتن، فوم اسپری یا پانل های عایق سازه استفاده کند. عایق پتویی، که به صورت چوبی یا رول عرضه می شود، در ساخت خانه های جدید معمول است. همینطور عایق شل و دمنده که از فایبرگلاس، سلولز یا ذرات پشم معدنی ساخته شده است. یکی دیگر از گزینه های عایق، فوم مایع است که می توان آن را اسپری کرد، در جای خود کف کرد، تزریق کرد یا ریخت. در حالی که هزینه آن بیشتر از عایق batt سنتی است، فوم مایع دو برابر R-value در هر اینچ دارد و می تواند کوچکترین حفره ها را پر کند و یک مانع هوایی موثر ایجاد کند.

چوب ها و رول های فایبرگلاس و پشم معدنی معمولا در دیوارها، اتاق زیر شیروانی، کف، فضاهای خزنده، سقف کلیساها و زیرزمین ها نصب می شوند. سازندگان اغلب روکش هایی مانند کاغذ کرافت یا کاغذ کرافت فویل را به عنوان سد بخار و هوا متصل می کنند. در مناطقی که عایق در معرض دید قرار می گیرد، مانند دیوارهای زیرزمین، بت ها گاهی اوقات دارای یک روکش ضد شعله خاص هستند. به طور متوسط، عایق کاری کل خانه می تواند یک تا دو هفته طول بکشد. نوع عایق و اندازه خانه هنگام بررسی جدول زمانی شما مهم است.

 

دیوار خشک کامل و وسایل داخلی

دیوار خشک روی دیوارهای داخلی آویزان شده و چسبانده می شود تا درزهای بین تخته ها قابل مشاهده نباشد و بافت دیوار خشک (در صورت وجود) تکمیل شده است. هنگامی که چارچوب بالا می رود و دیوارها شروع به شکل گرفتن می کنند، خانه به سرعت جمع می شود. این مرحله بسته به اندازه و پیچیدگی خانه می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]