محوطه سازی ویلا رودهن
22
فروردین

محوطه سازی ویلا رودهن

محوطه سازی ویلا رودهن

محوطه سازی ویلا رودهن یکی از مهم ترین اقدامات کاربردی و همچنین زیبایی در طی روند ساخت و طراحی ویلا رودهن می باشد. در این نوشته از دکوطرح قصد داریم چند ایده برای طراحی محوطه ویلای رودهن شما به شما معرفی کنیم!

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

محوطه سازی ویلا رودهن

استخر یا آبنما در محوطه سازی ویلا رودهن

استفاده از المان استخر یا آبنما در محوطه سازی باغ ویلا رودهن  در کنار تمام ویژگی‌های مثبت نظیر زیبایی فوق‌العاده و چشمگیر، حس طراوت و شادابی را برای شما به ارمغان میاورد اما در ساخت استخر یا آبنما باید نکات مهمی را در طراحی و اجرای آن در نظر داشت که به تعدادی از آنها اشاره ای خواهیم داشت :

  • باید استخر یا آبنما ویلا رودهن از نظر ابعاد متناسب با اندازه و متراژ باغ ویلا باشد.
  • به دور از درختان ساخته شود تا سطح آن تمیز و زلال بماند.
  • تاحد امکان ساخت آن بسیار دقیق باشد و نکاتی مانند آب بندی صحیح ، شیوه درست نگهداری و تعویض آب رعایت شود.
  • آب نما یا استخر در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد تا در فصل زمستان کمتر دچار یخ زدگی و آسیب گردد.

 

آلاچیق در محوطه سازی ویلا رودهن

آلاچیق یکی از المان‌های مهم در محوطه سازی ویلا و باغ ویلا است که علاوه بر زیبایی بصیری که در محوطه ایجاد میکند فضایی بسیار گرم و دلنشین در هوای مطبوع و حتی بارانی برای جمع‌های دوستانه و خانوادگی فراهم می‌آورد. در اکثر باغ ویلاهایی که در منطقه شهریار و ملارد طراحی و ساخته شده اند از این المان به شیوه‌های بسیار متنوع وزیبایی استفاده شده است. طراحی و اجرای آلاچیق معمولا متناسب با سبک معماری ویلا میباشد که معمولا به صورت چوبی ، سنگی و…ساخته می شود. صندلی‌ها و مبلمان و میزی که معمولا زیر آلاچیق قرار می‌گیرد نیز درصورتی که به لحاظ رنگ و طراحی با خود آلاچیق همگون و متناسب باشد، هارمونی چشمگیری ایجاد کرده و زیبایی فضای محوطه را دو چندان خواهد کرد.

 

نورپردازی در محوطه سازی

نور عنصر مهمی در طراحی داخلی و خارجی هر فضا است.حضور همزمان نور طبیعی و نور مصنوعی میتواند طراحی فضایتان را بسیار زیبا و جذاب کند.در ویلا و باغ ویلا با فضای سبز گسترده، کنترل پخش نور می‌تواند در حد یک هنر مطرح شود با نورپردازی حیاط ، باغچه ، بنای ویلا و مسیر ورودی ویلا علاوه بر ایجاد زیبایی بصری و دیده شدن فضای دلنشین باغ ویلا میتوانیم نقاط کور و تاریکی را خطرافرین هستند را به گونه ای کاملا حرفه ای روشنایی ببخشیم و به همین روش ایمنی را در بخش‌های مختلف باغ ویلا مثل کنار استخر ، باغچه ویا کنار باربیکیو و آتشگاه رعایت کنیم به طور مثال یک مسیر ورودی روشن که به حیاط یا باغ منتهی می‌شود، نه تنها مهمان‌ها را به داخل راهنمایی می‌کند، بلکه به طرز زیبایی سبب روشن شدن مسیر می‌شود.

در نورپردازی باغ ویلا باید هماهنگی و همگونی با سایر اجزا وجود داشته باشد به گونه ای که با توجه به طراحی ، ساخت و متریال استفاده شده در بنا و محوطه باغ ویلا طراحی نورپردازی نیز باید از یک نقشه زیبا وهماهنگ پیروی کند . یک نورپردازی هماهنگ و متناسب با رنگ نما و بدون اتلاف در نور. علاقه مندان به دریافت اطلاعات بیشتر و جزئی‌تر در این مبحث میتوانند با مراجعه به لینک نورپردازی محوطه باغ ویلا اطلاعات جامعی را دریافت کنند.

 

آتشگاه فضای باز در ویلا رودهن

آتشدان‌ها همان کارکرد شومینه‌ها را دارند اما با هزینه و فضای کمتر . ساختن و تغییر مکان آتشدان‌ها بسیار راحت‌تر از شومینه‌ها انجام می‌شود و به همین دلیل نیز محبوبیت بسیاری یافته‌اند. در شهرهایی مثل شهریار و ملارد که دارای آب وهوای تابستان بسیار خنک و در پاییز و زمستان بسیار سرد هستند وجود آتشدان یا آتشگاه درمحوطه باغ ویلا حائز اهمیت میباشد .آتشدان ها و کلا لوازم گرمایشی می‌توانند یک مگان گرم و دلنشین در باغ ایجاد کنند. شب های سرد را گرم و دلنشین کنند.، بنابراین جای تعجب نیست که آتشدان بسیار محبوب شده است. آتشدان شبیه به ظرفی است که برای روشن کردن آتش درآن استفاده میکنند که از دو جنس آهنی یا چدنی میتواند باشد طراحی آتشکه یک کار اصولی است که بهتر است از افراد مجرب در این کار کمک بگیرید تا هم محوطه سازی باغ آسیب نبیند و هم هزینه ای دوباره متقبل نشوید آتشکده نیز انواعی دارد و مانند دیگر تجهیزات باغ به شکل‌های گوناگون ساخته می‌شود و هر کسی با توجه به محوطه باغ ویلای خود و متریال و هزینه ساخت آن بهترین نوع آن را انتخاب می‌کنید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]