دکوراسیون داخلی کشور مراکش
02
دی

دکوراسیون داخلی کشور مراکش

دکوراسیون داخلی کشور مراکش

سبک مراکشی یکی از عجیب و غریب ترین سبک های دکوراسیون داخلی ست که حضور آن در طراحی داخلی نمایی منحصر بفرد و جذاب ایجاد می کند. این سبک ترکیبی از سبک های مختلف از جمله سبک های عربی، آفریقایی و مدیترانه ای است، بنابراین با استفاده از این سبک شگفت انگیز میتوانید چندین سبک را در دکوراسیون خانه خود داشته باشید. به دلیل موقعیت جغرافیایی مراکش، طراحی داخلی در این کشور تحت تاثیر سبک های عربی قرار گرفته است و وجود قصرها و محله های تاریخی و زیبا حاکی از این واقعیت می باشند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

دکوراسیون داخلی کشور مراکش

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی چیست؟

سبک طراحی داخلی مراکشی از کشور مراکش در آفریقای شمالی الهام گرفته شده است. این کشور دارای مرزهای ساحلی هم با دریای مدیترانه و هم با اقیانوس اطلس است. این کشور با الجزایر، صحرای غریب، موریتانی و سه منطقه تحت کنترل اسپانیا از جمله سئوتا، ملیلا و پنون دولز د ال گومرا مرز دارد. مراکش خود نیز به دو قلمرو فرانسه و اسپانیا تقسیم می شود.

بنابراین، سبک مراکشی تأثیراتی از هر یک از این کشورها را در خود نشان می دهد. علاوه بر تأثیرات جغرافیایی بر سبک مراکشی، چندین عامل دیگر نیز بر انتخاب سبک مراکشی ها تأثیر گذاشته است که شامل فرهنگ مراکش، تاریخ این کشور، آب و هوای مدیترانه ای، متریال موجود و این واقعیت است که مراکش یک مرکز تجاری مهم برای بسیاری از کشورهای داخلی آفریقا است.

 

ویژگی های سبک مراکشی

از ویژگی های بارز سبک مراکشی می توان به استفاده از رنگ های پرانرژی و زنده اشاره نمود که همین امر باعث شده این سبک دکوراسیون در طراحی خانه های مدرن و سنتی اعمال شود و فضایی جذاب و پرنشاط ایجاد کند. سبک مراکشی نمادی از فرهنگ و تاریخ کشور مراکش است و با بهره گیری از بافت های رنگارنگ، طرح های هندسی و تزئینات جذاب دکوراسیونی بی نظیر در فضای خانه ایجاد می کند.

 

سقف خانه مراکشی

سقف خانه های مراکشی بسیار بلند است و برای دکوراتیو نمودن آنها اغلب از تیرهای چوبی استفاده میشود. یکی از عناصر اصلی در معماری به سبک مراکشی استفاده از قوس و طاق های زیبا است. با اعمال این فرم ها در طراحی دکوراسیون خانه فضایی الهام گرفته از فرهنگ و هنر مراکش خواهید داشت. در طراحی ورودی ها، درب ها، کمدها، تخت خواب و … می توانید این اشکال زیبا را به کار ببرید.

 

دیوار خانه در دکوراسیون داخلی مراکشی

دیوار خانه های مراکشی چند وجهی و دارای نمای کچی هستند و رنگ آمیزی آنها اغلب با رنگ های صورتی کمرنگ، بژ و سفید انجام می شود. رنگ های خنثی و کمرنگ برای رنگ آمیزی دیوارها و رنگ های شاد، پر انرژی و پر رنگ برای سایر المان های اتاق به کار می رود. رنگ های جسورانه و زنده مانند نارنجی، قرمز و آبی پررنگ رنگ های درخشان و پر انرژی هستند که در انتخاب مبلمان، فرش، پرده، کوسن و … کاربرد دارند.

 

اکسسوری در سبک مراکشی

در معماری به سبک مراکشی از کاشی های پر نقش و نگار به عنوان کفپوش و دیوارپوش استفاده می شود. این کاشی های زیبا و جذاب برای دکوراتیو نمودن فضای آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی کاربرد دارند. برای دکوراتیو نمودن اتاق نشیمن به سبک مراکشی میتوان از فانوس های رنگارنگ، ظروف سنگی و عناصر فلزی و چوبی مشبک استفاده نمود. صنایع دستی مراکشی زیبایی بی نظیری دارند و برای مزین کردن فضای خانه به کار می روند. فانوس مراکشی از جمله عناصر دکوراتیو مخصوص سبک مراکشی ست که میتوان آن را در مکان های مختلف اتاق نشیمن یا اتاق خواب قرار داد. این فانوس ها به دلیل داشتن طرح های مشبک نور را با طرح های بسیار زیبا در فضا پراکنده می کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]