معماری داخلی نئوتردیشنال به سبک کره ای
30
آبان

معماری داخلی نئوتردیشنال به سبک کره ای

معماری داخلی نئوتردیشنال به سبک کره ای

Hanok اصطلاحی است که برای توصیف خانه های سنتی کره به کار می رود. معماری این خانه ها، روی رابطه شالوده ساختمان و محیط پیرامون مانند چشم انداز و فصل ها، تمرکز می کند. بیشتر روستاهای کره ای، چشم اندازهای شهر و حومه آن را به نمایش می گذارند؛ که از  سبک خانه های سنتی Hanok و ساختمان های مدرن الهام گرفته می شوند. این خانه های مدرن، جلوه ای منحصر از اصول معماری سنتی منطقه هستند. ساختمان های مدرن Hanok در کنار توجه به مادیات و ویژگی های داخلی خانه، به اصول طبیعی موقعیت بنا نیز اشاره می کنند.

چون مردم کره، تابستان های فوق العاده گرم و زمستان های سردی را تجربه می کنند؛ در این خانه ها از سیستم گرمایشی کف استفاده می شود؛ اما این کف پوش های چوبی به خنک کردن هوا در تابستان نیز کمک می کنند. خاک، الوار چوبی، سنگ و کاشی های خمیده بام، مصالح رایج در ساخت خانه ها هستند. ظاهر خام این مصالح باعث می شود؛ به راحتی با محیط هماهنگ شوند. نمای بسیار زیبا داخل خانه ناشی از درهای کشویی است که با یک نوع کاغذ سنتی کره ای با نام hanji (هانجی) ساخته می شوند.

درحالی که بیشتر خانه های سنتی Hanok در شهرستان های واقع در شهرهای بزرگ تر دیده می شوند؛ اکثر خانه های کره ای نئو ترادیشنال در مناطق دورافتاده ساخته شده اند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

معماری داخلی نئوتردیشنال به سبک کره ای

خانه MACHEON واقع در HAMYANG-GUN

معماران، نقشه ای سنجیده و متکی بر منظره کوه های اطراف و فنگ شویی ارائه دادند. درحالی که شما در ایوان یا فضای نشیمن باشید؛ پنجره های بزرگ یا درهای کشویی، لذت تماشا طبیعت پیرامون را به شما می بخشند.

 

خانه LUCIA’EARTH واقع در KONGJU

این پروژه، تلفیق واقعی کهنه و نو است که بیشتر قسمت های آن با استفاده از تیرهای چوبی بازیابی شده از خانه قدیمی، ساخته شدند. درها و پنجره ها را با hanji و شیشه ساختند که حسی آشنا اما مدرن را به بیننده القا می کنند.

 

خانه CHERRY BLOSSOM واقع در CHANGCHEONBUK

بام شیروانی پوشیده شده با سرامیک های خاکستری تیره، ره آورد معماری Hanok است. یک عرشه در طبقه همکف و درست زیر بام، فضایی خنک را فراهم کرده که برای استراحت ساکنین در روزهای گرم تابستانی، خارق العاده است. پنجره های کوچک تر، شما را به تماشای کوه های نواحی دور، دعوت می کنند.

 

خانه GEOCHANG واقع در BUSAN

این خانه گرم و دنج با پلانی ساده واقع در پای تپه ها، متعلق به یک خانواده سه نفره است. پنجره های سه گوش بزرگ که تا طبقه دوم پیش می روند؛ نمایی خارق العاده از کوه ها را خلق کرده اند.

 

خانه JANUARY واقع در DEOKJIN-GU

بام چوبی شیروانی و رنگ خاکستری تیره، از معماری سنتی کره سرچشمه می گیرد اما آن را با مصالح مدرن ساخته اند. ترکیب hanji، الوار چوبی، بتن و آلومینیوم در طرح داخلی خانه، فضایی مدرن و در عین حال خودمانی و دلباز ایجاد کرده است.

 

خانه GA ON JAI واقع در KWANGMYONG

این پروژه، تفسیر مدرن معماری Hanok است؛ یک بام کره ای سنتی که به صورت یک عنصر دینامیکی مجزا شده است. در این ساختمان به جای کشیدن دیوار دور فضاهای بیرونی، یک سری حیاط مسکونی کره ای سنتی طراحی شده که طبیعت را به درون خانه می آورند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]