نکات بهینه طراحی خانه
21
شهریور

نکات بهینه طراحی خانه

نکات بهینه طراحی خانه

طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک در دنیای امروز که اغلب افراد به زندگی در آپارتمان گرایش پیدا کرده اند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. این مساله به اندازه ای مهم و جدی می باشد که برای بسیاری از افراد چیدمان منزل کوچک به یک معضل تبدیل شده است و خانه ها چهره ای نامناسب پیدا کرده اند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

نکات بهینه طراحی خانه

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی خانه

با توجه به اینکه خانه های بزرگ با حیاط های وسیع و دلباز به مرور در حال حذف هستند و جای آنها را آپارتمان های کوچک گرفته اند، در نتیجه باید نوع طراحی دکوراسیون داخلی نیز تغییر کند. به عبارت دیگر، چیدمان منزل کوچک باید همگام با تغییر سبک معماری و طراحی داخلی خانه ها رنگ و چهره ای دیگر به خود بگیرد.

توجه به این مسئله باعث میشد تا آشفتگی از بخش های مختلف منزل از بین برود و نظم و هماهنگی ایده آلی در آن مشاهده گردد. با رعایت نکات مهم در طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی، علاوه بر نظم بخشیدن به محیط زندگی، می توان فضا را بزرگتر نشان داد. دقت داشته باشید که اگر چیدمان خانه های کوچک بدرستی صورت نگیرد، فضا کوچکتر از اندازه واقعی به نظر خواهد رسید.

 

رنگ در طراحی بهینه خانه

رنگ ها یکی از مهم ترین فاکتورها در دکوراسیون می باشند که در انتخاب آنها علاوه بر در نظر گرفتن تاثیرات روانشناسی، باید ابعاد محیط و خانه را مد نظر قرار داد. در دکوراسیون منزل کوچک باید توجه کنید که تا حد امکان از رنگ های خنثی و با توع رنگی کم استفاده کنید. استفاده از وسایل رنگارنگ محیط های کوچک را آشفته و کوچک تر نشان می دهند.

 

تاثیر نور در طراحی بهینه خانه

نوع نورپردازی در اتاق و سایر بخش های خانه اگر هوشمندانه صورت گرفته باشد می تواند تاثیر مثبتی بر بزرگ تر بنظر رسیدن محیط داشته باشد. اگر منزل کوچک آپارتمانی تان از نور طبیعی خوبی برخوردار نمی باشد، سعی کنید از نورهای مصنوعی استفاده نمایید.
البته در استفاده از نور در منزل باید دقت زیادی داشت، چون روشن بودن بیش از اندازه نیز احساس آرامش را کاهش می دهد. در نتیجه باید نورپردازی را حرفه ای انجام داد تا بازخورد خوبی دریافت نمایید.

 

مبلمان های راحتی به جای استیل در خانه

نوع طراحی مبلمان های استیل به گونه ای می باشد که فضای زیادی اشغال می کنند، به همین خاطر در منازل با وسعت و متراژ بالا از این سبک مبلمان باید استفاده نمود. به همان اندازه که مبلمان استیل فضاهای بزرگ را زیبا می کند، در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک غیرکاربردی می باشد.

در این شرایط بهتر است از مبلمان های راحتی استفاده کنید، چون علاوه بر اشغال فضای کم، از تنوع رنگی بیشتری برخوردار هستند و راحت تر می توانید مبلمان متناسب با شرایط محیط خریداری کنید. ایم مبلمان ها در دکوراسیون خانه های ۴۰ متری کاربرد زیادی دارد.

 

استفاده از از وسایل چند منظوره در خانه

در طراحی دکوراسیون آپارتمان کوچک به اندازه خانه های بزرگ نمی توانید از وسایل متنوع استفاده کنید. در این شرایط باید کمی هوشمندانه وسایل خانه را انتخاب و خریداری کرد و از وسایل چند منظوره غافل نشد. به عنوان مثال اگر می خواهید دکوراسیون اتاق خواب کوچک را انجام دهید، بهتر است از تخت خواب های تاشو استفاده کنید تا در طول روز فضای اتاق با تخت خواب اشغال نشود.

 

طراحی دیوارهای خانه به صورت بهینه

دیوار اتاق و سایر بخش های خانه در اغلب مواقع تنها به عنوان محلی برای نصب تابلو کاربرد دارند، اما می توان با نصب قفسه و شلف های زیبا و هنرمندانه از آنها استفاده مفید کرد. البته دقت داشته باشید که شلف ها را به صورت عمودی روی هم نصب کنید تا دیوار بلندتر بنظر برسد.

همچنین گاهی اوقات بخاطر کمبود فضا در خانه های کوچک، برخی از لوازم را بر روی کف اتاق ها قرار می گیرند که تاثیر منفی بر دکوراسیون داخلی دارد. در این شرایط بهتر است وسایل اضافه را در قفسه های زیر تخت خواب و یا شلف های نصب شده بر روی دیوار قرار دهید. علاوه براین، بهتر است به هیچ عنوان نورپردازی از کف خانه نباشد و به جای آن روشنایی از سقف را جایگزین کنید.

 

استفاده از آینه در طراحی بهینه خانه

آینه با ابعاد ایده ال و تقریبا بزرگ که به صورت عمودی روی دیوار و در مقابل لامپ و سیستم های روشنایی نصب میشوند، به شدت بر بزرگنمایی فضاهای کوچک تاثیر گذار هستند. از دیگر مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی منزل کوچک می توان به تقویت نورپردازی محیط و روشن تر شدن آن اشاره نمود. در نتیجه با آینه ها دوست باشید و آن را بخش مهم خانه های کوچک و نقلی تان قرار دهید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]