ایده طراحی پنجره شاه نشین
28
تیر

ایده طراحی پنجره شاه نشین

ایده طراحی پنجره شاه نشین

وجود پنجره‌‌ها در معماری خنه‌ها و نحوه طراحی آن‌ها نقش مهمی در زیبایی . چشمگیر نششان دادن فضای خانه یا ویلا ایفا می‌کند. یکی از زیباترین طراحی‌ها در خانه‌ها و ویلاها استفاده از پنجره‌ شاه نشین یا پیش آمده است که حس و حالی متفاوت به فضا می‌بخشد. بسیاری بر این تصورند که پنجره‌های شاه نشین تنها مختص به خانه‌های قدیمی بودند و در معماری مدرن جایی نداردو در این مقاله قصد داریم تا بیشتر درباره نقش پنجره شاه نشین مدرن در معماری خانه و ویلا صحبت کنیم.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

ایده طراحی پنجره شاه نشین

ویژگی‌های پنجره شاه نشین مدرن

پنجره شاه نشین مدرن وجه اشتراکی با نمونه‌های قدیمی آن ندارد و دیگر خبری از تجملات به کار رفته در شاه نشین‌های قدیمی مانند تزئینات با آینه‌کاری، شیشه‌های رنگی و گچبری‌های شلوغ نیست. پنجره شاه نشین مدرن تنها در نامش است که با مونه‌های قدیمی خود مشترک است و از لحاظ ظاهری وجه اشتراکی بین آن‌ها وجود ندارد. از جمله ویژگی‌های پنجره شاه نشین مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وسعت زیاد پنجره برای انتقال وسعت زیادی نور به فضای داخلی خانه
  • ایجاد یک چشم انداز وسیع از فضای زیبای بیرونی خانه
  • ایجاد یک طاقچه برای قرار دادن گلدان یا نشیمن‌هایی برای استراحت جلوی پنجره
  • وجود پنجره‌های سرتاسری و وسیع امکان تهویه بهتر و مطبوع‌تری را برای فضای داخلی خانه ایجاد می‌کند

 

ایده‌هایی برای استفاده از نشیمن زیر پنجره شاه نشین

پنجره شاه نشین مدرن به دلیل آن‌ که یک فضای فرورفته را ایجاد می‌کند معمولا می‌توان از فضای فرو رفته زیر آن برای تعبیه یک نیمکت زیر پنجره استفاده کرد. از این نشیمن کنار پنجره می‌توان استفاده‌های بسیاری کرد که در ادامه به برخی از این ایده‌های کاربردی خواهیم پرداخت.

از نشیمن زیر پنجره شاه نشین مدرن می‌توان به عنوان فضایی برای استراحت و آرامش گرفتن استفاده کرد. اگر پنجره شاه نشین خانه شما به اندازه‌ای باشد که بتوان آن را به یک تخت برای استراحت و دراز کشیدن عصرانه استفاده کرد،‌این یک ایده بی‌نظیر خواهد بود.

اگر پنجره‌های شان نشین مدرن خانه شما روبروی راه پله‌ها یا فضای ورودی خانه تعبیه شده‌اند، می‌توانید از آن‌ها به عنوان مکانی برای انتطار مهمانان استفاده کنید. این یک ایده فوق‌العاده برای ایجاد یک لابی جمع و جور انتظار برای راحتی مهمانان سر زده شما محسوب خواهد شد.

 

تلفیق قفسه‌ها با نیمکت زیر پنجره

اگر طول فضای فرورفته زیر پنجره شاه نشین مدرن خانه زیاد باشد، شما می‌توانید با یک تیک دو نشان بزنید و بخش از فضای اطراف کاناپه زیر پنجره را به قفسه‌های کاربردی اختصاص دهید. همچنین شما می‌توانید علاوه بر تعبیه یک نیمکت زیر پنجره، از فضای فرو رفته زیر کاناپه و پنجره برای ایجاد فضایی به منظور استراحت حیوان خانگی خود بهره ببرید تا هنگام استراحت روی نیمکت جلوی پنجره بفرصتی برای وقت گذراندن با حیوان خانگی خود را نیز کنید؛ با این ایده شما بهینه‌ترین استفاده را از فضای خانه خود خواهید داشت.

 

نیمکت زیر پنجره شاه نشین

اگر فضای ااق نشیمن یا پذیرایی شما کوچک است شما می‌توانید نشیمن کنار پنجره شاه نشین مدرن را به عنوان بخشی از مبلمان کلی خانه خود استفاده کنید. با این کار اگر استفاده بهینه‌تری از فضا خواهید کرد و در هزینه‌های ناشی از خرید مبلمان برای خانه خود نیز صرفه‌جویی می‌کنید.

 

پنجره شاه نشین مدرن و ایده‌های استفاده از آن

همان طور که اشاره کردیم فضای فرورفته‌ای که پنجره شان نشین ایجاد می‌کند، می‌تواند یک مکان مناسب برای ایده پردازی‌های دکوراسیونی باشد. دیدن ایده‌های بیشتر برای استفاده بهینه و کاربردی از این فضا به شما کمک می‌کند تا ایده‌های هوشیارانه‌تری را در طراحی فضای منزل خود به کار گیرید.

 

 

برای مشاوره‌ی رایگان می‌توانید با شماره‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]