راهکارهای افزایش ارتفاع سقف در دکوراسیون داخلی
07
خرداد

راهکارهای افزایش ارتفاع سقف در دکوراسیون داخلی

راهکارهای افزایش ارتفاع سقف در دکوراسیون داخلی

افزایش سقف خانه جزو آن دسته از مسائلی است که افراد کمتری به آن فکر می کنند. سقف ها دقیقاً جزئیات اصلی نیستند که هنگام ورود به خانه به آن ها توجه می کنید، اما تأثیر عمده ای در حفظ احساس آزادی فضا دارند. همه می دانند که اگر می خواهید احساس خوشایندی را ایجاد کنید، افزایش سقف خانه بسیار مهم است! اتاقی با سقف کم، ممکن است احساس زندگی در یک قفس پرنده کوچک را به شما منتقل کند و بنابراین افزایش سقف می تواند به یکی از بخش های اصلی دکوراسیون و طراحی داخلی خانه تبدیل شود.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

 

راهکارهای افزایش ارتفاع سقف در دکوراسیون داخلی

اهمیت داشتن یک سقف بلند

اگر بخواهیم در مورد تأثیرات روانشناختی افزایش سقف خانه صحبت کنیم، گفته می شود که سقف های کوتاه، اغلب حالت سطح فکری پایین را ایجاد می کنند (امکان آزادی ذهن در آن ها کمتر رخ می دهد). اما این داستان دیگری است! آن چه ما با اطمینان می دانیم، این است که سقف کوتاه همیشه برای طراحان داخلی یک چالش بوده است. اگر شما نیز تاکنون با این مشکل روبرو شده اید و نیاز به افزایش سقف خانه دارید، ما در این مطلب نکاتی مفید را برای شما در نظر داریم.

نورپردازی برای افزایش ارتفاع سقف خانه

اگر نیاز به افزایش ارتفاع سقف خانه دارید، نورپردازی یکی از بهترین راه حل ها است. از استفاده از دیوارهای خود نترسید! وسایل نورپردازی دیواری، فضایی گرم و دنج را ایجاد می کنند تا بتوانید از خانه خود به کمال لذت ببرید.

انتخاب مبلمان مناسب

معمولاً وقتی مبلمان را برای خانه خود انتخاب می کنیم، تمایل به تصمیم گیری بر اساس ظاهر را، بدون در نظر گرفتن کارایی آن در نظر می گیریم. یک مبلمان با نمای کم، کاملاً مناسب برای خانه های با سقف کوتاه طراحی شده است، زیرا فضای بین سقف و کف را افزایش می دهد و باعث می شود اتاق جادار باشد و به طور کلی موجب افزایش سقف خانه می شود.

استفاده از پنجره های بزرگ

درست مانند آینه، شیشه خاصیت منعکس کردن چیزهای اطراف خود را دارد. به همین دلیل است که یک دیوار شیشه ای یا یک پنجره بزرگ، حس فضا را بیشتر کرده، موجب افزایش سقف خانه می شود و همچنین نور یک روز طبیعی را فراهم می کند. درخشانی فضا همیشه بهتر است، خصوصاً از نظر طراحی داخلی.

آویزان کردن پرده نزدیک به سقف

پرده های بلند همیشه بر طول تأکید می کنند. حتی اگر پنجره ها کوچک باشند، پرده های از کف به سقف از ویژگی های باشکوه اتاق پرده برداری می کنند، که شما پیش از آن آگاه نبودید.

نصب قاب ها در ارتفاعی بالاتر

برای به دست آوردن یک نتیجه عالی، از تصاویر یا نقاشی های قاب عمودی استفاده کنید. دیوارها بلندتر به نظر رسیده، بنابراین فاصله بین سقف و کف نیز بیشتر به نظر می رسد و افزایش سقف خانه ممکن می شود.

دیوارهای خود را با نوارهای عمودی تزئین کنید

بسیاری از افراد از تزئین دیوارهایشان با نوارها لذت نمی برند، اما این کار برای افزایش سقف خانه ممکن است لازم باشد. شما می توانید بین استفاده از کاغذ دیواری، یا اگر به اندازه کافی شجاع هستید (و با استعداد)، از رنگ کردن دیوارها، یک گزینه را انتخاب کنید (پیشنهاد ما کاغذ دیواری در طرح های گسترده تر برای افزایش سقف است).

بلند کردن درها به ارتفاع سقف

شرط می بندیم که شما هرگز به این موضوع فکر نکرده باشید! به طور کلی درب های داخلی تقریباً به اندازه یکسان موجود هستند. در ابتدا ممکن است یک درِ از کف به سقف، عجیب به نظر برسد. با این حال، باید بپذیریم که این یک ایده درخشان برای ایجاد توهم فضای بزرگ و افزایش سقف خانه است.

از رنگ براق استفاده کنید

از رنگ براق به ندرت در دیوارها و سقف ها استفاده شده و بلکه بیشتر برای تزئین بخش های مختلف مبلمان به خصوص میزهای قهوه استفاده می شود. یک اشکال بزرگ این استفاده، این است که باید روی یک سطح با شکل کامل اعمال شود وگرنه تمام نواقص آن را برجسته می کند.

سقف را روشن تر از دیوارها رنگ کنید

سقف های روشن تر موجب ایجاد جلوه افزایش سقف خانه می شوند و توهم فضای بزرگ و روشن را شکل می دهند. یک کف به رنگ تیره نیز ترفند افزایش سقف را انجام خواهد داد!

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]