مراحل ساخت خانه های کلنگی
19
شهریور

مراحل ساخت خانه های کلنگی

مراحل ساخت خانه های کلنگی

این روز ها با استفاده از ساخت و ساز های موجود در شهر میتوان نمای شهر را امروزی تر کنیم.

امروزه هر کسی به عنوان شغل دوم میتواند ساخت و سازی را داشته باشد در شهر های بزرگی هم چون تهران این ساخت و ساز اوج بسیار زیادی در این مقطع دارد.

اما در ساخت و ساز نیاز به مهارت هایی باید داشته باشید این گونه که نمیتوان با استفاده از اطلاعات کم و نداشتن تجربه و تحقیق نکردن در مورد ساخت و ساز این کار را شروع کنید.

حتی برای خرید زمین یا خانه های کلنگی شما نیاز به اطلاعات بسیاری را دارید.

عمر خانه های کلنگی اکثرا بیشتر از سی سال می باشد و برای برخی ساختمان ها این عمر ساختمان کمتر نیز می باشد ولی با این که سن کمتری دارند در عین حال این ساختمان ها فرسوده شده اند و برای فروش و ساخت قرار گرفته اند.

کسانی که به شغل ساختمان سازی مشغول هستند این ساختمان های قدیمی را میخرند و تا زمانی که هزینه ساخت آن را فراهم کنند این ساختمان ها را در دست نگه میدارند و بعضی هم آن ها را به اجاره می دهند.

هزینه ای که باید برای خانه ها و ساختمان های کلنگی مد نظر قرار گرفته است متفاوت می باشد زیرا به دلایلی چون محل قرار گیری بنا، قیمت ارائه شده از طرف فروشنده، قیمت اعلام شده از طرف سازمان مسکن، وضعیت طول و عرض ساختمان یا خانه ، تجاری بودن یا نبودن همکف، میزان اصلاحاتی که در ساخت و شاز در نظر گرفته می شود، وضعیت سند و دستور نقشه بستگی دارد.

قیمت گذاری زمین های هر منطقه به مقررات شهرسازی آن منطقه نیز بستگی دارد که این مسئله باید از مشاوران املاک پرسیده شود.

 

تعمیرات ساختمان مسکونی و تعمیرات خانه

 

مراحل ساخت خانه های کلنگی

مواردی در خرید ملک

 • ابعاد زمین

اگر شما قصد خرید یک زمین با مساحتی به اندازه ۲۰۰ متر مربع را دارید. به شما ابعاد ۱۰*۲۰ پیشنهاد می شود و ابعاد ۸*۲۵ به نظر شما کدام یک بهتر است ؟ چرا ؟

برای ساختمانی با مساحت ۲۰۰ متر مربع اجازه ساخت برای چهار طبقه داده می شود که میتوان ساختمان مسکونی باشد این چهار طبقه میتواند دارای پیلوت و پارکینگ نیز باشد.

برای ساخت ها واحد در ساختمان باید یک پارکینگ در نظر گرفته شود.

در ایجاد پارکینگ برای هر واحد در ساختمان نباید باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران شود و نمیتوان از شهرداری پارکینگ خریداری کرد.

در زمینی با ابعاد ۱۰*۲۰ میتواند پارکینگ بسیار بیشتری نسبت به زمینی با ابعاد ۸*۲۵ است تامین کند، در ابعاد اولی ۴ الی ۵ پارکینگ و در ابعاد دومی حداقل ۳ پارکینگ را میتوان ایجاد کرد.

 

 • شمالی یا جنوبی بودن زمین

یکی از مسائل خرید ملک باید به شمالی یا جنوبی باودن ملک در نظر گرفته شود.

آیا به نظر شما ملک شمالی بهتر است یا ملک جنوبی؟

در خانه هایی که شمالی هستند نور پایین تری وارد خانه می شود و در این خانه ها باید نورگیر تعبیه شود تا بتوان نور خانه را برای آن فراهم کرد.

در خانه های شمالی برای مثال همان زمین ۲۰۰ متر مربع باید مساحت ۱۲ متر مربع را برای نورگیر کنار گذاشت و آن را تبدیل به نورگیر کرد و این متراژ میتواند برای خانه بسیار بد باشد.

پس بهتر است ار خانه هایی با موقعیت جنوبی استفاده کنید که هم محیط روشن تری داشت و هم از متراژ هدر رفته در تراس جلوگیری شود.

 

هزینه ساخت و ساز

قبل از آن که ساخت و ساز خانه کلنگی را شروع کنید باید از افراد متخصص که در این کار مهارت دارند راهنمایی بخواهید تا بتواند آن شخص شما را راهنمایی کند که چقدر هزینه باید برای ساخت و ساز در نظر بگیرید.

در ساختمان سازی حتما به نوع ساختمان توجه کنید که این مورد میتواند از اهمیت بسیار بالایی برای تعیین هزینه دارا می باشد.

 

موارد هزینه ساخت و ساز
 • فراهم کردن تجهیزات ساخت و ساز
 • بررسی زمین برای احداث
 • اجرایی کردن پروژه
 • نظارت و سرپرستی
 • صدور اسناد به صورت جداگانه
 • فراهم سازی وسایل مورد نظر
 • تهیه نقشه
 • مدل سازی نقشه ساختمان
 • اجرت کارگران و غیره

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی پارکینگ، شرکت بازسازی، فروش پارکت

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]