برترین دانشگاه های جهان در رشته معماری
15
مهر

برترین دانشگاه های جهان در رشته معماری

برترین دانشگاه های جهان در رشته معماری

معماری فرآیند و خروجی از برنامه ریزی، طراحی و ساخت و ساز بناها و سایر سازه های فیزیکی و حرفه ی طراحی ساختمان ها، فضاهای آزاد، جوامع و سایر ساخت و سازها از منظر زیباشناختی است. معماری را می توان به عنوان یک اصطلاح عمومی برای توصیف ساختمان ها واندازه سازه های فیزیکی، هنر و علم طراحی ساختمان ها و برخی از سازه های غیر ساختمانی، سبک طراحی و شیوه ی ساخت و ساز بنا ها و سایر سازه های فیزیکی، آگاهی از هنر، علم، فناوری و انسان شناسی و یا فعالیت طراحی در مقیاس های کلان تا مقیاس های خرد تعریف کرد.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

برترین دانشگاه های جهان در رشته معماری

موسسه فناوری ماساچوست

مدرسه معماری MIT اولین مرکز علمی فناوری در ایالات متحده بود، که در سال ۱۸۶۵ بنیان گذاری شد و چهار سال بعد از آن، دانشکده معماری آن شروع به فعالیت کرد. در میان دانشگاه های برتر معماری جهان، موسسه فناوری ماساچوست (MIT) دارای امتیاز کامل می باشد و مشهور ترین دانشگاه از نظر علمی در این رشته محسوب می شود. در کلاس های این دانشگاه تنها ۲۵ دانشجو تحصیل می کنند که باعث ایجاد فضایی غنی برای کسب علم شده است.

 

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

این دانشگاه دومین دانشگاه در ایالات متحده در رشته معمای می باشد . پنجمین رتبه در میان برترین دانشکده های معماری جهان، می باشد. معمولا این دانشگاه بالاترین نمره ها را در رتبه بندی اسناد و تحقیقات معماری در مقالات مختلف را به اسم خود ثبت می کند.

 

دانشگاه هاروارد

این دانشگاه از جمله دانشگاه هایی است که معماران معروف و تاثیرگذاری را به سر تا سر دنیا معرفی کرده است. اولین دوره های معماری این دانشگاه در سال ۱۸۶۴ تدریس شد و امروزه دارای یک جامعه منحصر به فرد از دانشجویان معماری است .

 

دانشکده معماری بارتلت در لندن

در رتبه بندی برترین دانشکده های معماری جهان، دانشگاه بارتلت انگلستان، یکی از بهترین مراکز رشته معماری در لندن و سر تا سر دنیاست. مدیران این دانشگاه معتقدند که این دانشکده اولین مدرسه معماری در انگلستان است که در سال ۱۸۴۱ تأسیس شده و امروزه اغلب در بالای جدول برترین دانشکده های معماری جهان قرار دارد.

 

دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت در هلند در رتبه سوم دانشگاه های برتر رشته معماری در جهان می باشد. دانشکده معماری در حدود ۳۰۰۰ دانشجو دارد و به آن ها آموزش می دهد.

 

دانشگاه زوریخ سوئیس

این دانشگاه در سال ۱۸۵۴ بنیان گذاری شده است و دارای حدود ۲۰۰۰ دانشجو می باشد. دانشکده معماری دانشگاه زوریخ به عنوان یکی از برجسته ترین دانشکده های معماری در جهان شناخته می شود که این شهرت و موفقیت را مدیون نتایج برجسته تدریس و تحقیقاتی که بر روی مسائل محیطی است.

 

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا (اسپانیا)

با اینکه دانشکده معماری بارسلون در سال ۱۸۷۵ تاسیس شده است، رشته معماری منظر آن هنوز جوان است و تنها از سال ۱۹۸۳ شروع به فعالیت نموده است. برنامه کارشناسی ارشد این دانشگاه هر سال ۳۵ دانشجو بین المللی فارغ التحصیل می کند و یک همکاری بین دانشکده معماری بارسلون و یک مدرسه کارورزی وجود دارد. ویژگی تحصیلات تکمیلی در دانشکده معماری بارسلون، ادغام سنت طراحی شهری و محلی با گرایشات معاصر معماری منظر و پایدار و برنامه آن بر اساس اقلیم خاص مدیترانه ای و ویژگیهای اکولوژیکی آن است.

 

دانشگاه لایبنیتس در هانوفر

این دانشگاه از سال ۲۰۰۶ سه رشته معتبر در رشته معماری راه اندازی کرده است: کارشناسی معماری منظر و برنامه ریزی محیطی، کارشناسی ارشد برنامه ریزی محیطی و کارشناسی ارشد معماری منظر. پروژه های دانشجویی نیز در زمینه تحولات جاری در فرهنگ و برنامه ریزی اجتماعی اقتصادی انتخاب می شوند.

 

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور دهمین جایگاه را برای برترین دانشکده های معماری جهان به خود اختصاص داده و برای مقالاتی که منتشر کرده بود، نمرات بسیار بالایی را کسب نموده است. دانشکده معماری سنگاپور در سال ۱۹۶۹ تأسیس شد و طیف گسترده ای از رشته ها را که شامل معماری و طراحی، طراحی شهری، برنامه ریزی شهری و طراحی یکپارچه پایدار، در خود ارائه کرد که به شما امکان می دهد تا متناسب با استعدادتان در رشته مورد علاقه خود درس بخوانید.

 

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی، دارای بالاترین رتبه رشته معماری در اقیانوس آرام است. دانشکده معماری این دانشگاه، در سال ۱۹۲۰ بنیان گذاری شده است و از حدود ۱۳۰۰ دانشجوی کارشناسی، دانشجوی کارشناسی ارشد و پژوهشگر تشکیل شده است.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]