رندر فارم سنتی یا کلاد رندرینگ؟
23
مرداد

رندر فارم سنتی یا کلاد رندرینگ؟

رندر فارم سنتی یا کلاد رندرینگ؟

تکنولوژی ها همواره در حال پیشرفت و بهبود هستند و در زندگی انسان ها نقشی مهم ایفا می کنند. پیشرفت تکنولوژی در زندگی افراد جنبه های مثبت و منفی ایفا می کند که در هرچه راحت تر شدن خدمات گام بر می دارند. یکی از پیشرفت های مهم فناوری در طی سالیان اخیر در زمینه مزارع رندرینگ یا رندر فارم رخ داده است. این امکان باعث شده کاربران زیادی از این نوع تکنولوژی برای هر چه بهتر شدن کار خود استفاده کنند.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

رندر فارم سنتی یا کلاد رندرینگ؟

تفاوت کلاد رندر با رندر فارم

به طور کلی برای رندر کردن یک فایل با هرمحتوایی نیاز به عملیات رندرینگ است. خروجی نهایی ای که حاصل می شود به صورت تک رایانه شخصی یا شبکه ای از چند رایانه که به هم متصل هستند، است. کامپیوترهای متصل به م عملیات رندرینگ را با قدرت بسیار بیشتر نسبت به تک رایانه ها انجام می دهد. رندر فارم ها با توجه به ماهیت شبکه سازی یکپارچه برای عملیات رندرینگ کمک شایانی به سرعت رندرینگ در پروژه های بزرگ کرده اند. چرا که ادغام قدرت چند کامپیوتر قدرت بالایی را در اختیار کاربران قرار می دهد. رندر فارم یا مزرعه رندرگیری به شبکه ای از کامپیوترها گفته می شود که برای رندر کردن طراحی شده است. رندر فارم بیشتر برای جلوه های ویژه فیلم ها، انیمیشن و پردازشات دسته ای افلاین و غیر بی درنگ (غیر ریل تایم) استفاده می شود و با «رندر وال» یا «دیوار رندرگیری» که برای رندرینگ ریل تایم استفاده می شود، متفاوت است. به طور معمول رندر تصاویر سه بعدی و انیمیشن های با کیفیت بالا برای یک کامپیوتر بسیار زمان بر است و برای این کار از شبکه ای از کامپیوترها که به «رندر فارم» معروف است استفاده می شود. یک رندر فارم را می توان ابر کامپیوتری در نظر گرفت که از اتصال چندین کامپیوتر به هم ایجاد شده است و بیشتر در زمینهٔ پردازشات دسته ای و موازی قدرتمند است.

رندر تصاویر یک فعالیت «قابل موازی کاری است» است، چنان که هر فریم به طور معمول می تواند به طور مستقل از دیگر فریم ها رندر شود (یا حتی یک فریم به وسیله چند پردازنده). در طول سال ها، پیشرفت در قدرت محاسبه اجازه داده است که زمان رندر را کاهش دهیم؛ هرچند که افزایش قدرت کامپیوترها همواره با افزایش انتظار از کیفیت تصاویر همراه بوده است. افزایش کیفیت و وضوح تصاویر باعث می شود که پروسه رندرینگ نیز به نسبت طولانی تر و سنگین تر شود و به همین دلیل باید سخت افزار خود به نسبت برای آن قدرتمند تر کنیم.

 

رندر فارم چیست؟

رندر فارم به شبکه ای از کامپیوترها گفته می شود که برای رندر کردن محتوا خلق شده به وسیله کامپیوتر طراحی شده اند. این شبکه کامپیوتری به روش محاسبات الگوریتمی اقدام به ساخت تصویر نهایی می کنند. هر رندر فارم را می توان یک کامپیوتر بسیار قدرتمند در نظر گرفت که از اتصال چندین کامپیوتر به هم ایجاد شده است. رندر فارم بیشتر در زمینهٔ پردازش و محاسبات دسته ای و موازی مورد استفاده فعالین رندرینگ قرار می گیرد.

 

کلاد رندرینگ در مقابل رندر فارم

در حال حاضر دو نوع رندر فارم در دنیا مرسوم است. رندر فارم سنتی که به صورت آفلاین عمل می کند. کلاد رندرینگ یا رندرینگ ابری که به صورت آنلاین عمل می کند. هر کدام مزایای خاص خود را دارند. در رندر فارم آفلاین کاربر پس از مدل سازی فایل نهایی را به شرکت های ارائه دهنده رندرینگ تحویل می دهد. کاربر هیچ گونه نظارتی در عملیات رندرینگ فایل خود ندارد و منتظر تحویل فایل نهایی توسط شرکت ارائه دهنده رندرینگ می ماند. مزیت نسبی آن نسبت به رندر کردن با رایانه شخصی سرعت رندرینگ بالاتر آن است.

 

رایانش ابری در برابر رندر فارم

در مزارع رندرینگ سنتی کاربر آگاهی از میزان و نوع سخت افزار شرکت ارائه دهنده خدمات ندارد. در واقع سخت افزار در اجاره کاربر به سبب استفاده شخصی نمی باشد. همچنین منابع موجود سخت افزاری به صورت هوشمند توزیع نشده و امکان توزیع منابع بین فایل های در حال رندر وجود ندارد. اما با پبشرفت تکنولوژی طی سالیان اخیر مزارع رندرینگ نیز دستخوش تغییرات گسترده فناوری و تکنولوژی شده اند. به نوعی نسل جدید رندرینگ جایگزین عملیات آفلاین سنتی سابق شده است.

 

رندر فارم چیست؟

ققبل از ظهور تکنولوژی رایانش ابری مزارع رندرینگ خدمات خود را بر پایه اتصال چند رایانه به یکدیگر انجام می دادند. از معایب این نوع رندر نبود توزیع منابع هوشمند و عدم دسترسی کاربر در عملیات رندرینگ بود. به همین دلیل از رونق مناسبی در زمان خود برخوردار نبودند. در نسل جدید رندرینگ به کمک رایانش ابری که کاملا آنلاین است، فارم ها منابع بروز سخت افزاری بین کاربران توزیع می کنند. هر کاربر بر مبنای نیاز سخت افزاری خود می تواند با هزینه بسیار کمتری نسبت به خرید سیستم شخصی تحت اختیار داشته باشد.

 

مزایای رندرینگ ابری

از مزایای رندرینگ ابری این است که کاربر بر مبنای مصرف و نیاز خود منابع در اختیار دارد و هزینه به صورت کاملا هوشمند محاسبه می شود. دردر رندرینگ ابری سخت افزار مورد نیاز به صورت آنلاین و به روش های بسیار ساده در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. همچنین نیازی به هیچ پیش زمینه استفاده ندارد. فقط با یک اینترنت پر سرعت و یک کامپیوتر شخصی منابع در اختیار شما قرار دارد. محاسبات رندرینگ به صورت آنلاین و هوشمند بر بستر رایانش ابری انجام می شود. این عملیات کاملا در دید کاربر است و نظارت کاملی بر عملیات رندرینگ وجود دارد.

کاربر در رندرینگ ابری به غیر از رندرینگ می تواند به تمامی نرم افزارها دسترسی داشته باشد. می تواند فایل مورد نظر خودش را قبل از رندرینگ به صورت انلاین توسط هر نرم افزاری ویرایش کند. انتقال فایل در تکنولوژی رایانش ابری به صورت آپلود فایل بوده که این عملیات بسیار راحت و همیشه در دسترس است. با معرفی نسل جدید رندرینگ منابع بین کاربران توزیع می شود تا بر مبنای نیاز خود سخت افزار را دریافت کنند. همچنین قیمت بسیار مقرون به صرفه سبب شده تا این نسل از رندرینگ به سرعت در بین کاربران محبوب شود.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]