فنس چمنی چیست؟
16
شهریور

فنس چمنی چیست؟

فنس چمنی چیست؟

زیباسازی فضای محل زندگی یکی از قدیمی ترین علایق انسان هاست. از فنس چمنی برای محیط اطراف خانه تا طراحی دکوراسیون داخلی منزل، ما هر کاری که می توانیم برای دلپذیر تر و خوشایند کردن محل زیست خود انجام می دهیم. کاشت گیاهان مختلف و فنس چمنی در ورودی منازل نیز یکی از همین کار هاست. امروزه فنس چمنی را با استفاده از چمن مصنوعی بجای چمن طبیعی می سازند و این ایده دکوراسیون مدرن، مزایا و معایب خاص خود را دارد.

امنیت یک محوطه، از اهمیت بالایی برخوردار است. در گذشته جهت برقراری امنیت در محوطه های باز از ابزار هایی مثل فنس فلزی استفاده می کردند. این فنس ها با عیوب زیادی همراه بودند، مانند ظاهر نه چندان مناسب و غیر قابل اجرا برای محوطه های مسکونی، ویلایی و باغ ها. به همین دلیل، رفته رفته حضور آن ها کمرنگ تر شد و ابزار های جدید تر و زیبا تری مثل فنس های چمنی، جایگزین شدند. فنس چمنی، نه تنها به عنوان یک حفاظ منجر به ایجاد امنیت می شود، بلکه به دلیل برخورداری از ظاهر زیبا و سبز رنگ، محوطه ای همراه با چشم انداز فوق العاده را هم شکل می دهد. تماشای این محوطه ها باعث می شود تا حال روحی خوبی پیدا کنید.

 

قبل از خواندن این مقاله توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید:

 

 

فنس چمنی چیست؟

فنس چمنی ترکیبی از مفتول های فولادی فنس یا توری حصاری است که در ترکیب با بافت زیبای چمن مصنوعی جذابیت خاصی به محیط می دهد. برای اینکه در خرید فنس چمنی موفق باشید و چندین سال بتوانید از آن استفاده کنید، بهتر است جنس فنس را از پوشش گالوانیزه ساخته شده باشد تا با برخورد رطوبت زنگ نزند. فنس چمنی که با ویژگی مقاومت در برابر آب خوردگی و زنگ زدن تولید شود، اغلب در محوطه سازی و تزئین دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای استفاده از فنس چمنی

  • ماندگاری بالا: اگر کیفیت فنس چمنی خریداری شده استاندارد و بالا باشد، مطمئنا این محصول برای سالیان متمادی زیبایی و جذابیت را برای محیط زندگی شما فراهم می کند.
  • تامین امنیت مناطق محصور شده: استفاده از فنس چمنی میتواند باعث ایجاد فضای خصوصی زیبایی برای محیط زندگی یا محل کار شما شود. فنس چمنی مقرون به صرفه ترین راه برای جداسازی فضای محل زندگی در مقایسه با دیوارکشی آجری است.
  • دوستدار محیط زیست: همانطور که می دانیم مزیت اصلی چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی، عدم نیاز به آبیاری است که هم در مصرف آب صرفه جویی میشود و هم مبلغ پرداختی قبوض شما هم کاهش می یابد.
  • مقرون به صرفه: یکی از مهم ترین فاکتور های خرید فنس چمنی، مقرون به صرفه بودن آن است که دیگر مشکلات و هزینه های نگهداری چمن طبیعی را ندارد.
  • نصب آسان: یکی دیگر از مزایا استفاده از فنس چمنی بجای دیوارکشی، نصب آسان و حمل و نقل راحت تر آن است.
  • استفاده از فنس چمنی در خانه: با استفاده از فنس چمنی میتوانید علاوه بر تامین امنیت حیاط خانه، آن را به زیبایی تزئین کنید. استفاده از چمن مصنوعی در تراس و بالکن نیز در کنار فنس چمنی، جذابیت بالایی به محیط میدهد.
  • مناطق تجاری و تبلیغاتی: یکی از مهم ترین کاربرد های فنس چمنی، استفاده از آن در محیط های تجاری و اداری است. از آنجا که فنس چمنی نیاز چندانی به مراقبت ندارد، ایده استفاده از آن به عنوان تزئینی برای محیط کار رواج دارد.
    پارک ها و باغ ها: شاید دیده باشید که محیط بازی کودکان در پارک ها با حصاری جدا می شود تا از گم شدن کودک جلوگیری کنند. طراحی محیط بازی کودکان درر پارک ها با استفاده از فنس چمنی ایده ایست که با فضاسازی زیبا، امنیت را هم برای کودکان تامین می کند.
  • زمین های ورزشی: فنس های چمنی به عنوان یک اقدام تزئینی برای زمین های فوتبال، بسکتبال، دو و میدانی و دیگر زمینه های ورزشی بسیار کارآمد خواهند بود. نصب فنس چمنی اطراف هر ورزشگاه باعث جذابیت بیشتر و چشم نواز شدن آنجا خواهد شد.

 

نحوه نصب فنس چمنی

برای اجرای فنس کشی، در ابتدا نیاز به پایه فنس دارید که تا ارتفاع ۱ متری در عمق زمین باید آن ها را نصب کرده باشید. بعد از نصب پایه فنس ها میتوان به راحتی فنس چمنی را با مفتول به آن ها متصل کنید و به محصور کردن محیط بپردازید. روش ساخت فنس چمنی با الیاف PVC مقاومت مناسبی در برابر اشعه خورشیدی و رطوبت دارد و میتوانید بعد از نصب با خیال راحت از زیبایی آن لذت ببرید.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]