29
خرداد

پروژه ساختمان آزادی – مرحله طراحی

پروژه ساختمان آزادی – مرحله طراحی

پروژه ساختمان آزادی در شهر تهران در سال ۱۳۹۹ انجام شده است تصاویر پروژه را در این نوشته ببنید و نظرات خود را نسبت به پروژه به ما بگویید.

 

پروژه ساختمان آزادی – مرحله طراحی

نام پروژه : پروژه ساختمان آزادی – مرحله‌طراحی

تاریخ انجام پروژه : سال ۱۳۹۹

توضیحات : تصاویر زیر مربوط به ساخت ساختمان آزادی – مرحله‌طراحی پروژه می باشد.

مراحل دیگر این پروژه : مرحله قبل اجراطراحیاجرامرحله نهایی

تصاویر :

 

 

مرحله طراحی در انجام یک پروژه

مرحله توسعه طراحی ، یک دوره هیجان انگیز در طول چرخه عمر فرآیند مدیریت ساخت است. اگرچه هنوز برای مدتی در پروژه خود مقاومت نخواهید کرد ، در مرحله توسعه طراحی است که نقشه ها نهایی می شوند ، مواد ساختمانی انتخاب می شوند و هنگامی که یک طراحی داخلی و خارجی نهایی برای پروژه انتخاب می شود.

فرایند توسعه طراحی به صورت مشارکتی است و شامل معمار ، مهندس ، مالک و مدیر پروژه است. هر یک از اعضای تیم در مرحله توسعه طراحی با هم کار می کنند تا طرحی را تولید کنند که منعکس کننده خواسته های مالک باشد ، در عین حال از نظر ساختاری کاملاً سالم و مهندسی هوشمندانه و پایدار باشد.

ملاحظات زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا بتوانید در مرحله توسعه طراحی یک پروژه ساختمانی موفق شوید. هر نهادی که در این مرحله درگیر است نقشی دارد و درک مسئولیت ها و نحوه همکاری آنها برای مالک و سایر اعضای تیم ضروری است. به دست آوردن درک بهتری از اینکه توسعه طراحی در چرخه عمر یک پروژه ساختمانی رخ می دهد چیست و مالک چه نقشی را می تواند به روشن شدن این دوره مهم در یک پروژه ساختمانی کمک کند.

اگر تصور کنیم که مرحله توسعه طراحی تنها دوره زمانی است که طراحی یک پروژه شکل می گیرد ، اشتباه خواهد بود. اگرچه مرحله توسعه طراحی مدت زمانی است که در آن یک طرح نهایی می شود ، اما کارهایی وجود دارد که تیم معماری قبل و بعد از این مرحله درگیر آن هستند تا پروژه شما را زنده کند.

شاید از خود بپرسید که چرا درک مراحل طراحی در چرخه زندگی یک پروژه ساختمانی مهم است. چند دلیل وجود دارد که ارزش دارد با کمی جزئیات بیشتر غواصی کنید:

جدول زمانی پروژه – به دلایل زیادی مرحله طراحی مهم است ، یکی از آنها تأثیر آن بر جدول زمانی پروژه است. بسیاری از افراد خارج از صنعت ساخت و ساز به راحتی نمی فهمند که برای آماده سازی یک پروژه برای ساخت و ساز چه مقدار کار لازم است. قبل از هرگونه زمین شکسته شدن ، در حال حاضر تلاش زیادی برای ایجاد یک طرح ، اطمینان از مهندسی صحیح طراحی ، مجوز ایمن ، پذیرش پیشنهادات از طرف پیمانکاران و سفارش کلیه تجهیزات و مواد لازم برای پروژه انجام شده است. یکی از جنبه های این دوره زمانی است که شما خدمات تیم های معماری و مهندسی را برای ایجاد طرحی برای خود تضمین می کنید. مرحله توسعه طراحی در این دوره قرار می گیرد اما کل آن را تشکیل نمی دهد.
بودجه پروژه – شما به عنوان یک مالک یا ذینفع پروژه می خواهید بدانید که دقیقاً چه مبلغی را پرداخت می کنید. با درک عمیق تری از روند طراحی ، تصویر کاملی از خدماتی که برای تیم های معماری و مهندسی خود پرداخت می کنید خواهید داشت. درک این نکته نیز مهم است که اگرچه بسیاری از معماران مجموعه کاملی از خدمات را ارائه می دهند که روند طراحی را از ایده تا بازرسی نهایی ساختمان پوشش می دهند ، دیگران تنها بخشی از پروژه را به اتمام می رسانند. تصمیم گیری در مورد مناسب بودن مسیر پروژه به نیاز ، بودجه و در دسترس بودن منابع دیگری بستگی دارد که می تواند به شما در انجام همان کار کمک کند. رعایت همه این عوامل در خدمات مدیریت پروژه شما مهم است.
انتظارات واقع بینانه – بسیاری از افراد بدون اینکه درک درستی از آنچه که به دنبال دارد ، وارد مراحل طراحی می کنند. در عوض ، آنها انتظارات خود را از آنچه باید رخ دهد پیش بینی می کنند. این می تواند تعدادی از مشکلات را ایجاد کند ، از جمله ناامید کردن تیم طراحی شما و کند کردن روند کار به طور کلی. در حالی که همه ممکن است آرزو کنند که روند طراحی می تواند بلافاصله اتفاق بیفتد ، به یاد داشته باشید که هدف ایجاد یک طرح نهایی است که از آن راضی باشید و اهداف اصلی شما را برای پروژه منعکس می کند.

به دست آوردن درک بهتر از مرحله توسعه طراحی در چارچوب فرایند مدیریت پروژه به عنوان یک کل ، مفید است زیرا اطلاعات مربوط به جدول زمانی پروژه ، بودجه پروژه را به شما اطلاع می دهد و دامنه کاری را که قبل از شکستن پروژه انجام می شود ، روشن می کند زمینی بیایید نگاهی بیندازیم به مراحل طراحی در یک پروژه ساختمانی ، از جمله مرحله توسعه طراحی.

 

پروژه ساختمان آزادی – مرحله طراحی

مدت زمان طراحی این پروژه، ۱۴ روز کاری به طول انجامید. چرا که دارای دو واحد بود که با توجه به خواسته کارفرما باید با هم تجمیع می شدند. طراحی این پروژه اداری به صورت مدرن انحام شد.

در واحد اول که صد و سی متر مربع مساحت دارد، اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت و همچنین اتاق سرایدار و در واحد دوم که دارای مساحت بیشتر یعنی صد و شصت متر مربع است، محل کار کردن پرسنل و واحد حسابداری قرار دارد.

طراحی پروژه

همان طور که در تصاویر می بینید، طراحان گروه دکوطرح، فضا ها را از هم تفکیک کردند. در تمام مراحل طراحی این پروژه، سعی بر این بود که حداکثر استفاده از محیط بشود.

قسمت فضاهای کوچک تر، از طریق پارتیشن های شیشه ای از هم جدا شده اند.

سیستم گرمایش و سرمایش فضا

تمام این فضا به اسپیلت یا همان کولر گازی مجهز شد. تمامی کمپرسور های کولر گازی از طریق دریچه کولر به پشت بام انتقال داده شد. نکته مهم در سیستم سرمایش و گرمایش این پروژه این بود که به دلیل این که این دو واحد در طبقات بالا قرار داشتند، گروه دکوطرح برای سیستم گرمایش و سرمایش آن می بایست از اسپیلت هایی با توان بالاتر استفاده می کرد. مثلا اگر برای فضای یک اتاق در حالت عادی از اسپیلتی با توان ۱۲۰۰۰ استفاده می شد، در این پروژه برای همان اتاق می بایست از اسپیلتی با توان ۱۸۰۰۰ استفاده می شد. یا اگر فضایی به اسپیلت ۲۴۰۰۰ احتیاج داشت، در این پروژه می بایست ۳۰۰۰۰ می بود.

کفپوش

برای کفپوش های این پروژه، گروه دکوطرح کفپوش اداری را در نظر گرفت. چرا که تمیز کاری و نظافت آن بسار راحت تر از سایر کفپوش ها بود و همچنین فضا را گرم تر نگه می داشت.

اتاق مدیریت

برای طراحی فضای این پروژه، طراحان گروه دکوطرح، اتاق مدیریت را به صورت خصوصی و جدا از سایر فضاها طراحی کردند. در فضای اتاق مدیریت، گروه دکوطرح باکس هایی را در نظر گرفت که زیر دو پنجره اتاق قرار داشت و همچنین همان طور که در تصاویر می بینید بین این دو پنجره یک کتابخانه تعبیه شده است که زیر آن فضای گاو صندوق می باشد که به صورت مخفی بوده و زیر آن آهن کشی شده و در داخل کمد کتاب خانه قرار دارد. در فضای اتاق مدیریت تمام دیوار ها و در آکوستیک بوده و عایق صدا می باشند.

اتاق های پرسنل و اتاق حسابداری

برای اتاق های پرسنل و اتاق حسابداری، از پارتیشن های دو جداره استفاده شد. این کار باعث خصوصی سازی فضاها برای کارمندان می شد. علاوه بر آن، پرده ها و کرکره های موجود در فضاها باعث می شد در مواقع نیاز فضا از عمومی به خصوصی و یا از خصوصی به عمومی تغییر کند. یکی دیگر از مزایای استفاده از پارتیشن های دو جداره این است که شما می توانید ضمن داشتن یک فضای خصوصی و شخصی، در عین حال از نور محسط اطراف خود به خوبی استفاده کنید.

از مهم ترین نکاتی که در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک پروژه وجود دارد، نورپردازی و همچنین تعبیه مطبوع آن محیط است. رعایت کردن این دو مورد و انجام دادن آن ها به بهترین نحو، باعث افزایش کارایی کارمندان شده و روند کاری آن ها را بالا می برد، همچنین احساس راحتی بیشتری در محیط را تجربه می کنند. از دیگر فواید در رعایت نورپردازی و تعبیه مطبوع یک محیط اداری این است که باعث می شود افراد حاضر در محیط علاوه بر داشتن آرامش، بتوانند روابط بهتری با یکدیگر بر قرار کنند.

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]