دکوراسیون منزل | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
23
بهمن

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل: همه‌ی ما دوست داریم در خانه ای زندگی کنیم که دارای دکوراسیون داخلی شگفت انگیز و جذابی است. زمانی که بتوانیم گوشه ای از خانه‌مان را طوری بچینیم که به چشم اعضای خانواد زیبا باشد، احساس خوبی به ما دست می دهد. دکوراسیون منزل یکی از مهم ترین شاخه های موجود در معماری است. به طور کلی دکوراسیون به معنای چیدمان درست و هماهنگ وسایل و اجزای یک محیط است که در کنار یک دیگر، به چشم بیننده بنشینند و باعث ایجاد احساس آرامش در او شوند.

شاید از خودتان بپرسید دکوراسیون منزل چطور می تواند کاری کند که ما احساس آرامش بکنیم؟ آیا یک دکوراسیون صحیح در خانه، می تواند بر روحیه‌ی اعضای خانه تاثیر داشته باشد؟ در جواب به این سوال شما باید بگوییم بله. یکی از مهم ترین چیزهایی که روانشناسان به آن اشاره می کنند این است که دکوراسیون خانه باید طوری باشد که اعضای خانواده با دیدن آن احساس آرامش کنند. این احساس ارامش برگرفته از استفاده کردن از رنگ ها، الگو ها و بافت هایی است که می تواند حس بهتری به هر یک از ما بدهد. به همین دلیل توجه داشتن به چگونگی اعمال دکوراسیون منزل می تواند علاوه بر زیبایی و چشم نوازی خانه، بر روحیه‌ی ما نیز تاثیر زیادی داشته باشد.

چیزی در مورد دکوراسیون منزل وجود دارد که باعث می شود بعد از ایجاد یک دکوراسیون داخلی خوب و مطلوب برای منزل ما هرگز نخواهیم خانه را ترک کنیم. بسیاری از انتخاب های ما در خرید وسایل خانه و وسایل شخصی، برای ایجاد یک خانه زیبا انجام می شود، اما می خواهیم چند نکته و ترفند برای دکوراسیون منزل را به شما بیاموزیم که به شما کمک می کند از هر اتاق و هر فضایی در خانه خود بیشترین استفاده را داشته باشید. کمی رنگ، کمی بافت و کمی شخصیت می تواند دنیایی از تغییرات را در خانه شما ایجاد کند. در اینجا برخی از ایده های مورد استفاده برای تغییر یک فضا آورده شده است.

 

دکوراسیون منزل | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت دکوراسیون منزل

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

دکوراسیون منزل

در دکوراسیون منزل شلوغی را کاهش دهید

دکوراسیون منزل | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

همه‌ی ما آشپزخانه های مدرن را به خاطر طراحی خیره کننده و لوازم جانبی زرق و برق دار و زیبای آن دوست داریم، اما اگر یک آشپزخانه شلوغ به نظر برسد، جلوه‌ی آن وسایل زیبا نیز از بین می رود. در یک خانه‌ شلوغ تمام وسایل نامنظم و غیر ضروری به نظر می رسد. در دنیای امروزی که سبک مدرن وارد آن شده است، استفاده از تعداد زیادی از وسایل کار اشتباهی می باشد. منزل شما باید شامل وسایل ضروری و دکورهایی متناسب با سبک خانه تان باشد تا زیبایی آن را حفظ کند.

علاوه بر آن زمانی که از وسایل بیشتری در خانه استفاده می کنید، محیط خانه را کوچک تر جلوه می دهید. در هر اتاق از خانه شما، برداشتن چیزهای غیر ضروری و دور کردن آن ها از دید بیننده، یکی از بهترین راه ها برای کمک به ایجاد حس زیبایی در فضای شما است. این مرحله بسیار طاقت فرسا به نظر می رسد و شاید با خودتان بگویید این همه وسیله را کجا قرار دهم؟ اما باور کنید ارزشش را دارد. می توانید تمام این وسایل را در یک کمد مخصوص بگذارید تا اگر روزی آن ها را احتیاج داشتید، به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

بهترین کار این است که در ابتدا سبک مناسب برای منزل خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس این سبک، وسایل دکوری و تزئینی مد نظر خود را در معرض دید قرار دهید. استفاده از وسایل زیاد، می تواند خانه‌ی شما را کوچک و شلوغ نشان دهد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید، تناسب رنگی میان وسایل منزل، دکور و رنگ پایه‌ی منزلتان است. استفاده از وسایل دکوری هم رنگ با رنگ اصلی خانه، می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی، از میزان شلوغی خانه نیز، بکاهد.

 

پیشنهاد نویسنده: دکوراسیون اروپایی، شیشه سکوریت در دکوراسیون، ویژگی های یک طراح دکوراسیون داخلی موفق

 

به اتاق خوابتان اهمیت بیشتری بدهید

دکوراسیون منزل | شرکت معماری دکوطرح 09122460089
دکوراسیون

سعی کنید زمانی که از خواب بیدار می شوید، لحاف روی تخت و روتختی خود را مرتب کنید، پنجره ها را باز کرده و به فضای اتاق خواب خود اهمیت دهید. سعی کنید اتاق خواب خود را به یک پناهگاه آرام و امن و بهشتی برای استراحت پس از یک روز سخت تبدیل کنید. اتاق خواب یکی از مهم ترین فضاهای موجود در خانه است. با داشتن یک اتاق خواب آرام و راحت می توانید کیفیت خواب شب خود را تضمین کرده و در طور روز انرژی بیشتری داشته باشید.

طراحی داخلی اتاق خواب را با خرید چند کوسن با رنگ های زیبا و لوکس برای تخت خواب شروع کنید. اگر هم دوست دارید هزینه‌ ای برای کوسن ها نکنید، می توانید با استفاده از چند تکه پارچه‌ی رنگی و پنبه، بالشتک ها و کوسن های زیبایی درست کنید. بالش های شما باید نسبتا بزرگ و جذاب و همچنین راحت باشند، هر بالش تخت قدیمی را کنار بگذارید. بالشتک ها را روی تخت به صورت پراکنده قرار دهید. برای نورپردازی جذاب محیط در هنگام شب، می توانید از شمع استفاده کنید.

اگر به همراه کسی زندگی می کنید، گوشه ای از اتاق را به خودتان و شریک زندگی‌تان اختصاص دهید. چند عکس دو نفره‌ی خود را قاب بگیرید و آن ها را به دیوار بزنید یا روی میز قرار دهید. قبل از بیرون آمدن از اتاق در صبح ، برخی از عطرهای خوشبو کننده اتاق را در فضا اسپری کنید، از رایحه ای مانند گل رز ، چوب یا یاسمن برای ایجاد هوایی رمانتیک یا مرکبات، نعناع یا کاج استفاده کنید.

 

فضاها را با گل تزئین کنید

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

منتظر یک شخص خاص نباشید تا برای شما گل بخرد. خودتان می توانید هر هفته چند دسته گل را از یک غرفه گل فروشی که سر راهتان قرار دارد یا از سوپرمارکت محلی بخرید و در اتاق نشیمن، راهرو و آشپزخانه خود قرار دهید.

مطالعاتی در مورد فواید گل ها ثابت کرده است که وجود آن ها در فضاهای مختلف باعث کاهش افسردگی، غنی سازی حافظه و افزایش ارتباطات اجتماعی می شود. از گل های نیلوفرها نمادی از زیبایی، گل میخک سفید برای زیبایی و رزهای رنگی برای عشق و شکوه استفاده کنید.

از یک طراح داخلی بپرسید، آن ها به شما خواهند گفت که یکی از ساده ترین راه ها برای زیباسازی اتاق ، افزودن گیاهان سبز یا گل است. شما با اضافه کردن گل و گیاه به فضاهای مختلف خانه، می توانید دکوراسیون منزل خود را کامل کرده و احساس زنده بودن را در فضا ایجاد کنید.

 

دکوراسیون منزل در آشپزخانه

آشپزخانه مکان ایده آل برای نشستن و گپ زدن دنج با همسایه یا دوست و همچنین اعضای خانواده است. آشپزخانه خود را به مکانی مناسب برای قهوه و رفع خستگی تبدیل کنید. آشپزخانه مکانی برای آشپزی کردن و لذت بردن از روند زندگی شماست. آشپزخانه خود را با بوهای مختلف و خوب، زنده و تازه کنید. اگر می توانید از دانه های تازه آسیاب شده استفاده کنید، می توانید در محیط آشپزخانه از بوی قهوه برای خوشبو کردن فضا بهره ببرید. در این صورت وقتی وارد آشپزخانه می شوید بوی قهوه تازه مشام شما را پر می کند. همچنین می توانید از یک عود دارچین استفاده کنید تا آشپزخانه شما بوی کوکی های گرم دوران کودکی را بگیرد.

 

حمام دنج

بخشی از وقت خود را در سرویس بهداشتی و برای طراحی دکوراسیون آن بگذارید. حمام باید یک تجربه عالی آرامش بعد از یک روز سخت کاری باشد. در اطراف وان حمام خود، شمع های معطر قرار دهید. برای تسکین و ایجاد آرامش می توانید از شمع های اسطوخودوس یا مرزنجوش استفاده کنید. حوله های کرکی و مناسب استفاده کنید و آن ها را قبل از تا شدن و قرار دادن روی قفسه حوله،  شسته و اتو کنید. همیشه یک حوله‌ی دستی مرتب و تمیز در دستشویی و حمام برای استفاده مهمانان نگه دارید.

 

در دکوراسیون منزل روی رنگ تمرکز کنید

اگرچه بیشتر ما طرفدار اتاق هایی با رنگ های خنثی و سفید هستیم، اما چیزی در مورد استفاده از رنگ های پررنگ وجود دارد که باعث می شود یک اتاق احساسی متفاوت را به کاربران خود بدهد. استفاده از رنگ های خاص در دکوراسیون منزل، از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی آن است. رنگ خانه می تواند باعث حس آرامش و امنیت شما شود و در مقابل می تواند کاری کند احساس اضطراب کنید. برای انتخاب رنگ مناسب برای منزل خود به نکات زیر توجه کنید:

۱. سلیقه‌ی شخصی شما می تواند باعث شود در خانه احساس خوب یا بدی داشته باشید. بنابراین با توجه به سلیقه‌ی شخصی خود تصمیم بگیرید.

۲. روانشناسی رنگ ها یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. هر رنگ می تواند انرژی خاص خودش را داشته باشد. به عنوان مثال رنگ سبز و آبی برای ایجاد احساس آرامش در محیط استفاده می شود. از طرفی دیگر استفاده از رنگ زرد برای به هیجان آمدن و احساس شادابی شماست.

۳. رنگ وسایل خانه نیز اهمیت زیادی دارد. اگر وسایل خانه‌ی خود را از قبل تهیه کرده اید، می توانید با توجه به رنگ اصلی در میان آن ها، رنگ خانه‌ی خود را انتخاب کنید.

 

در دکوراسیون منزل از آینه استفاده کنید

اگر می خواهید خانه خود را بزرگ تر جلوه دهید نیازی به تماس با پیمانکار نیست. تزئین با آینه راهی آسان و زیبا برای ایجاد فضای بزرگتر، زیباتر و بازتر است. آینه ها می توانند نور موجود در فضا را بیشتر کرده و فضای مطلوب تری را به شما ارائه دهند.

 

در دکوراسیون منزل لوازم جانبی را به هر اتاق اضافه کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای افزودن زیبایی به خانه ، استفاده از لوازم جانبی و اکسسوری های زیبا و متناسب با سبک منزل شما است. اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که باید توجه کنید خانه را شلوغ نکنید. برای تهیه وسایل دکوری و تزئینی می توانید به نزدیک ترین فروشگاه محله‌ی خود مراجعه کنید. یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای خانه‌ی خود اکسسوری های زیبایی تهیه کرده یا بسازید، این است که سری به اینستاگرام و پینترست بزنید. این دو نرم افزار همیشه بهترین ایده ها را برای تزئین منزل به شما ارائه می دهند.

 

آغوش نور طبیعی

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که برای دکوراسیون منزل وجود دارد، استفاده و به کار بردن مناسب نور در فضاهای مختلف خانه است. درست است که می توان با استفاده از لوسترها و آباژورهای فراوان، نور مورد نیاز را تامین کرد. اما نور طبیعی بسیار کاربردی تر، زیباتر و مناسب تر است. نور طبیعی باعث افزایش زیبایی وسایل موجود در خانه‌ی شما شده و همچنین می تواند بازدهی شما را بالا ببرد. به طور کلی استفاده از هرگونه وسایل طبیعی در خانه، انرژی مثبت زیادی را در خانه فراهم می کند.

 

از آزمایش نترسید

زمانی که می خواهید دکوراسیون داخلی منزل خود را طراحی کنید، از چیزی نترسید. خلاق باشید و همه چیز را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای چیدمان خانه‌ی شما از همه مناسب تر است. به عنوان مثال می توانید برای مدتی، از دکوری های رنگی برای خانه استفاده کنید. اگر احساس کردید آن ها را دوست ندارید، می توانید از مکرومه هایی متناسب با سبک خانه استفاده کنید.

 

کاشی خود را به روز کنید

در حمام یا آشپزخانه شما ، کاشی یکی از مهم ترین عناصر برای یک طرح منسجم و مطلوب است. اگر می خواهید زیبایی را به آشپزخانه خود اضافه کنید، کاشی های خود را با دقت انتخاب کنید. همچنین می توانید برای پوشش کف آشپزخانه از کفپوش ها و پوشش هایی با طرح چوب استفاده کنید.

 

اضافه کردن بافت

منظور از بافت در خانه، همان پارچه هایی است که در جای جای خانه‌ی شما به کار رفته اند. از پارچه مبل گرفته تا پادری خانه، بافت آن محسوب می شود. انتخاب بافت های مناسب می تواند زیبایی را به خانه‌ی شما بیاورد. همچنین به کار بردن بافت های ناهماهنگ، باعث شلوغ دیده شدن فضا می شود.

 

سبک دکوراسیون خود را رقم بزنید

اگر می توانید سبک طراحی مورد نظر خود را برای فضای داخلی خانه مشخص کنید، نصف راه را رفته اید! یک قانون ساده، استفاده از همان سبک بیرونی خانه یا نمای خانه است.

در اینجا چهار مورد از محبوب ترین سبک های دکوراسیون منزل وجود دارد که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید:

انتقالی

یک سبک انتقالی یا ترانزیشنال با بیشتر سبک های معماری منزل مطابقت دارد. این سبک از طراحی، ترکیبی از مدرن و سنتی است. سبک دکوراسیون منزل انتقالی شامل استفاده از چوب های تیره ، سنگ ، رنگ های خنثی، گلی، آبی نفتی و سبز زیتونی به عنوان رنگ های برجسته است. مبلمان این سبک نسبتاً ساده است اما دارای طرح های زیاد می باشد.

نوین

سبک طراحی دکوراسیون نوین یا مدرن یک سبک تزئین بوده و دارای خطوط صاف و زاویه دار است. این سبک از طراحی یکی از متداول ترین سبک هاست و امروزه در بسیاری از خانه ها دیده می شود.

امروزی

طراحی معاصر یا امروزی، مینیمالیستی ترین سبک طراحی است. در این سبک، در هر اتاق از قطعات کمی استفاده می شود. انتخاب رنگ به طور معمول سیاه ، سفید یا خاکستری است. در این سبک فلزات و شیشه به جای چوب برجسته بوده و به کار می روند.

خانه مزرعه

امروزه به لطف طراحانی مانند Joanna Gaines ،Farmhouse  یا سبک طراحی خانه مزرعه بسیار محبوب است. البته می توان گفت این سبک همان سبک روستیک است که بسیاری از ما آن را می شناسیم. یکی از مهم ترین مصالح در این سبک، چوب است که در جای جای خانه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نقشه تزئینات و دکوراسیون منزل جدید خود را از اتاق شروع کنید

سریع ترین راه برای طراحی کردن و چیدمان خانه ای خالی و جدید، تلاش برای تزیین یکباره کل خانه است. طراحی و چیدمان اتاق هایی که برای شما مهم هستند را در اولویت قرار دهید. شاید شما بخواهید از اتاق خواب، اتاق نشیمن و اتاق لباسشویی خود شروع کنید. حداکثر دو یا سه اتاق را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که یکی یکی آن ها را تزئین کنید.

تطبیق سبک طراحی تمام اتاق های خانه یک افسانه طراحی است. اگر تصمیم گرفتید که یک اتاق را به سبک انتقالی اما اتاق نشیمن را به سبک مدرن بچینید، به دنبال آن بروید و آن را انجام دهید! یکی از مزایای به کار بردن سبک های مختلف در اتاق های خانه این است که منزل شما شخصیت های زیادی پیدا می کند.

نکته در زمینه تزیین: مطمئن نیستید از کدام اتاق ها شروع کنید؟ به این فکر کنید که بیشترین وقت را در چه اتاق هایی می گذرانید. بنابراین بهتر است ابتدا طراحی و چیدمان این اتاق ها را انجام دهید. همیشه می توانید بعداً اتاق مهمان را انجام دهید. درب اتاق مهمان را ببندید و مدتی آن را فراموش کنید.

 

ابتدا با بزرگترین قطعه در اتاق شروع کنید

اکنون که انجام عملیات دکوراسیون منزل خود را در یک اتاق انجام داده اید، همان مفهوم را در نظر بگیرید و بر یافتن مهم ترین قطعه در اتاق تمرکز کنید.

بزرگ ترین قطعه در اتاق معمولاً مهم ترین و گران ترین قطعه است. به همین دلیل مهم است که با آن یک قطعه شروع کنید و از آنجا کار خود را ادامه دهید. مثلا در یک اتاق ناهارخوری، با جابجا کردن و چیدمان وسایل روی میز ناهار خوری شروع کنید. برای اتاق نشیمن خود ابتدا مبلمان خود را انتخاب کنید یا اگر می خواهید، جای آن ها را تغییر دهید. در اتاق خواب شما نیز، تخت مهمترین قطعه در اتاق است.

نکته تزئین حرفه ای: بزرگترین قطعه اتاق احتمالاً جایی است که بیشترین پول را صرف تهیه‌ی آن کرده اید. این قطعه معمولاً بیشترین استفاده را در اتاق شما دارد، بنابراین کیفیت آن مهم است. پس به همین جهت این قطعه را با بهترین کیفیت تهیه کنید.

 

نقاشی بهترین دوست جدید شما است

یکی از ساده ترین و ارزان ترین روش های استفاده از یک دیوار خالی، نقاشی روی آن است! هر اتاق را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید. بهترین قسمت این است که اگر رنگ آن را دوست ندارید، همیشه می توانید آن را دوباره رنگ کنید.

نکته مناسب تزئین: دیواری را که بیشتر در دید شما قرار دارد، با رنگی رنگ آمیزی کنید که سلیقه‌ی شما در انتخاب آن دخیل است.

 

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی اتاق، بازسازی حمام

 

پروژه های مرتبط با دکوراسیون منزل که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با دکوراسیون منزل

برای چیدمان دکوراسیون منزل چه روشی پیشنهاد می کنید؟

باید از قبل با توجه به ابعاد فضا ها خریداری انجام بشه و در هنگام خرید باید در نظر داشته باشیم که تناسب بین اجزا رعایت بشه و پیشنهاد می کنیم از وسایل اصلی با ابعاد بزرگتر شروع کنید

چگونه تشخیص بدیم که کدوم سبک برای دکوراسیون داخلی منزل ما مناسبه ؟

قانون خاصی وجود نداره و بیشتر به سلیقه ساکنین ارتباط پیدا میکنه ولی نکته مهم اینجاست که تناسب بین اجزا

آیا می تونیم در قسمت های مختلف خانه از سبک های مختلف استفاده کنیم ؟

بستگی به فضا ها در خانه داره مثلا

آیا تمام مراحل طراحی و اجرا توسط تیم معماری دکوطرح انجام میشه ؟

بله شرکت ما از ابتدای طراحی تا اتمام عملیات اجرا با تیمی مجرب و ماهر در کنار شما سروران عزیز می باشد

بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی چقدر زمان می بره ؟

بستگی به سبک دکوراسیون داخلی ، متراژ و تعداد فضا ها داره که با توجه به این موارد مدت زمان طراحی و اجرا تخمین زده میشه

آیا این امکان وجود داره تا از پروژه های در حال اجرای شما بازدید داشته باشیم ؟

بله شما این امکانو دارید از نمونه کار های تمام شده و در حال اجرای ما بازدید داشته باشید و یا در پروژه های دکوطرح روند اجرا و اتمام کار را در غالب فیلم و عکس مشاهده کنید

 

گالری تصاویر دکوراسیون منزل

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]