طراحی داخلی اداری
۲۳
بهمن

طراحی داخلی اداری

محل کار و طراحی داخلی اداری شما تأثیر زیادی بر نحوه کار شما دارد – بر توانایی شما در تمرکز (و متمرکز ماندن) و توانایی کلی شما برای بهره وری. این بدان معنی است که طراحی دفتر شما ، چه در خانه کار کنید و چه در یک محیط بزرگتر از شرکت ، از اهمیت بالایی برخوردار است. این فقط در مورد فنگ شویی نیست ، بلکه درمورد تولید نتیجه و انجام کارهاست.

طبق مطالعات انجام شده در مورد محل کار و بهره وری ، مهمترین عامل در تعیین توانایی تمرکز یک کارمند ، محیط فیزیکی وی است. در واقع گفته شده است که یک دفتر کار خوب طراحی شده می تواند بهره وری شما را در حدود ۲۰٪ افزایش دهد. با این حال ، با وجود مطالعات و آمارها ، تقریباً نیمی از کارفرمایان مصاحبه شده ، طراحی محل کار را یک سرمایه گذاری مناسب تجاری نمی دانند.

بنابراین هک بهره وری چیست؟ اگر در محیطی کار کنید که باعث افزایش تمرکز نشود ، چه می کنید؟

این ۱۴ عامل طراحی داخلی اداری را بررسی کنید و در جایی که می توانید تغییراتی ایجاد کنید. کمی تنظیم می تواند تأثیر زیادی ایجاد کند.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی دفتر وکیل

 

طراحی داخلی اداری

 

۱. طراحی داخلی اداری: روشنایی

نور یکی از مهم ترین فاکتور ها در تمرکز و ایجاد احساس الهام در ایجاد است ، اما یکی از مهمترین مواردی است که نادیده گرفته می شود و در آن حداقل سرمایه گذاری شده است. روشنایی نامناسب می تواند باعث خستگی ، خستگی چشم ، سردرد و تحریک پذیری کلی شود. فضاهای تاریک در واقع می توانند افسردگی ایجاد کنند.

اگر در دفتر شرکت کار می کنید:
شما احتمالاً هیچ کنترلی بر روشنایی عمومی خود ندارید ، بنابراین در صورت لزوم نور خود را وارد کنید. استفاده از لامپ های طبیعی یا دستگاه نور درمانی را در نظر بگیرید.

اگر از دفتر خانه کار می کنید:
پنجره ها و درها را باز کنید و اجازه دهید نور طبیعی وارد شود. استفاده از لامپ در مناطق مختلف برای روزهای ابری یا تاریکی هوا.

 

۲. طراحی داخلی اداری: صندلی و میز

اگر تا به حال برای انجام کار پشت میز نشسته اید اما خود را مرتب و منظم می بینید ، می کشید و حرکت می کنید تا در واقع تمرکز خود را حفظ کنید ، از اهمیت داشتن یک میز و صندلی به درستی آگاه هستید. در محیط کار امروز که بسیاری از ما در بیشتر روزهای خود نشسته ایم ، بسیار مهم است که تاج و تخت شما متناسب با بدن شما باشد.

این بررسی های سریع ارگونومی را در نظر بگیرید:

فاصله ۲۴-۳۶ اینچی از صفحه کامپیوتر است. قسمت بالای مانیتور باید در زیر یا در سطح چشم باشد.
پاها باید روی پایه قرار بگیرند یا روی زمین قرار بگیرند.
حالت کمی خمیده صندلی برای کاهش فشار به ستون فقرات و به حداقل رساندن کمردرد بهتر است.

اگر در دفتر شرکت کار می کنید:
صندلی قابل تنظیم بخواهید. اگر به آن احتیاج دارید ، بالش هایی را برای کمرتان یا ناحیه پشت خود اضافه کنید. بسیاری از شرکت ها همچنین رایزرهایی را برای تنظیم ارتفاع صفحه رایانه شما (و یک صفحه کلید جداگانه برای نگه داشتن دست و مچ در موقعیت ایده آل) برای رایانه ها در نظر می گیرند.

اگر از دفتر خانه کار می کنید:
روی یک صندلی مناسب و معقول سرمایه گذاری کنید یا حداقل از چند بالش برای راحتی بیشتر صندلی استفاده کنید. اگر میز خیلی بلند است ، بالش را به صندلی خود اضافه کنید. اگر خیلی کم است ، در نظر داشته باشید که دستگاه های بلند کننده پا را از فروشگاه سخت افزار محلی خود بخرید و برای بالا بردن صفحه نمایش ، از کتابهای زیر رایانه خود استفاده کنید. از صفحه کلید جداگانه استفاده کنید.

 

۳. طراحی داخلی اداری: به هم ریختگی

مادر شما درست می گفت ، تمیز کردن اتاق مهم است. شلوغی ممکن است به خلاقیت ذهن کمک کند ، اما لزوما برای تمرکز و بهره وری مفید نیست.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید:
اگرچه نمی توانید تمیز کاری دفتر را به طور کلی کنترل کنید ، اما محیط اطراف خود را تمیز نگه دارید. هر روز صبح یا عصر ۱۰ دقیقه را صرف اطمینان از کنارگذاشتن ، تشکیل پرونده ، سازماندهی و به طور کلی دور از چشم خود کنید تا بعداً حواس شما را پرت کند.

اگر از دفتر خانه کار می کنید:
ز آنجا که در خانه کار می کنید ، کل خانه یا آپارتمان احتمال حواس پرتی را دارد. اگر توانایی مالی آن را دارید ، برای تمیز نگه داشتن خانه خود یک سرویس نظافت حرفه ای استخدام کنید. در غیر این صورت ، یک روز و زمان مشخص را برای تمیز کردن خانه خود تعیین کنید. متعهد شوید که وانت روزانه را در ساعت مشخص انجام دهید. و هر روز حداقل ۱۰ دقیقه وقت خود را صرف نظم و مرتب بودن دفتر کار کنید.

 

۴. طراحی داخلی اداری: رنگ اتاق

 

طراحی داخلی اداری

 

رنگ های اطراف ما در روحیه و عملکرد مغز ما تأثیر دارند. هم پاسخ جسمی و هم احساسی را برمی انگیزد. بنابراین انتخاب رنگ های مناسب برای فضای کار شما توانایی تأثیرگذاری در بهره وری شما را دارد. به عنوان مثال ، گفته شده است که رنگ آبی به دلیل بهره وری غیرقانونی است. توجه داشته باشید ، بیش از حد هر چیزی حتی رنگی می تواند طاقت فرسا باشد.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید:
وسایلی از خانه به همراه داشته باشید که رنگ خاصی باشد که به شما الهام بخشیده و شما را متمرکز نگه دارد. از کارت پستال ها ، برش های مجله استفاده کنید ، حتی فقط رنگ هایی که ایجاد می کنند.

اگر از دفتر خانه کار می کنید:
اگر در خانه کار می کنید ، کنترل بسیار بیشتری بر رنگ های اطراف خود دارید. رنگ آمیزی دیوار ، افزودن رنگ به میزی که در آن کار می کنید یا آویزان کردن عکسهایی که تحت تأثیر یک رنگ خاص هستند را در نظر بگیرید.

۵. دمای اتاق

بیشتر دفاتر دمای خود را در حدود ۶۵-۶۸ فارنهایت حفظ می کنند اما مشخص می شود که این ممکن است برای بهره وری مناسب نباشد. اتاق های گرم در واقع باعث بهره وری بیشتر مردم می شوند.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید:
بیشتر دفاتر توسط شخص دیگری تنظیم می شوند ، بنابراین بخاری ، ژاکت و پتو را به فضای کار خود بیاورید.

اگر از دفتر خانه کار می کنید:
بسته به فصل ، پنجره ها را باز کنید یا گرما یا تهویه هوا را طوری تنظیم کنید که راحت تر و گرمتر باشید. در زمستان روی ژاکت ها را جمع کنید یا بخاری بخاری به پاهایتان اضافه کنید.

 

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی الهام بخش با نظر مشتری، طراحی پارامتریک بر پایه ی الگوهای سنتی معماری

 

۶. طراحی داخلی اداری: رایحه های اتاق

 

طراحی داخلی اداری

 

مانند رنگ فضایی که در آن کار می کنید ، حس بویایی ما نیز می تواند به شدت بر روحیه ، طرز فکر و در نتیجه بهره وری ما تأثیر بگذارد. در نظر بگیرید که هنگامی که متوجه می شوید از خود دور می شوید ، رایحه ها را به فضای کار خود اضافه کنید تا ذهن شما را متمرکز کند.

برای حفظ تمرکز از این رایحه ها استفاده کنید:

کاج – هوشیاری را افزایش می دهد
دارچین – تمرکز را بهبود می بخشد
اسطوخودوس – به آرامش شما در یک روز کاری پر استرس کمک می کند
نعناع فلفلی – روحیه شما را بالا می برد
مرکبات (هر نوع) – شما را بیدار کرده و روحیه شما را بالا می برد

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: اکثر مردم از افزودن رایحه به محیط کار خود استقبال نخواهند کرد بنابراین باید آن را ظریف نگه دارید. روغنهای اساسی را در کیف یا کشوی خود نگه دارید و در صورت نیاز به تقویت چند قطره بر روی دستمال یا پنبه قرار دهید.

اگر از دفتر خانه کار می کنید: از شمع ، بخور یا روغنهای اساسی استفاده کنید. همچنین می توانید گیاهان و ادویه ها را در آشپزخانه بجوشانید تا خانه خود را با رایحه ای گرم پر کنید.

 

۷. سطح صدا

 

طراحی داخلی اداری

 

سطح سر و صدا در یک محیط کار بسته به اندازه تیمی که با آن کار می کنید ، طراحی دفتر و فرهنگ شرکت می تواند بسیار متفاوت باشد. اما اشتباه نکنید ، سر و صدای اطراف شما بر توانایی شما در ادامه کار تأثیر می گذارد. نه تنها باعث حواس پرتی می شود ، بلکه می تواند سطح استرس را نیز بالا ببرد و توانایی شما برای حفظ بهره وری را بسیار دشوارتر کند.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: هدفون های حذف نویز را به همراه داشته باشید و از خدمات موسیقی مانند Spotify یا Songza استفاده کنید و صداهای تقویت کننده تمرکز مانند صدای سفید را انتخاب کنید. دریابید که آیا دفتر شما برای ساعاتی که به بیشترین تمرکز احتیاج دارید ، فضاهای کاری ساکت و آرام ارائه می دهد.

اگر از یک دفتر کار در منزل کار می کنید: گاهی اوقات سکوت کامل می تواند به اندازه دفتر کار حواس شما را پرت کند. برای تقلید از صدای کافی شاپ از سرویسی مانند Coffivity استفاده کنید که گفته می شود به تمرکز کمک می کند.

 

۸. طراحی داخلی اداری: کیفیت هوا

کیفیت هوا می تواند به شدت بر توانایی تمرکز و تفکر واضح ما تأثیر بگذارد. این را دریافت کنید: OSHA تخمین می زند که کل هزینه سالانه کیفیت پایین هوا در محیط های اداری “به دلیل ناکارآمدی کارگران و مرخصی استعلاجی” برای کارفرمایان ۱۵ میلیارد دلار هزینه دارد. بله ، این کار جدی است.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: در مورد نصب فیلترهای هوا با آنها صحبت کنید. اگر راهی برای ورود هوای تازه از طریق پنجره ها یا درها وجود دارد ، ترتیب دهید تا حداقل بخشی از روز آنها را باز کنید. اگر چیز دیگری نیست ، یک فیلتر هوای شخصی تهیه کنید تا روی میز کار یا در نزدیکی آن باشد.

همچنین ، یک گیاه تهیه کنید (یا بهتر از این ، از این شرکت بخواهید گیاهان بیشتری را در دفتر کار خریداری کند!). گیاهان در فیلتر کردن هوا و تأمین اکسیژن تمیز و تصفیه شده عالی هستند.

اگر از دفتر خانه کار می کنید: پنجره ها و درها را باز کنید و هوای تازه را وارد کنید. یک فیلتر هوا نصب کنید یا یک فیلتر هوای قابل حمل تهیه کنید تا نزدیک میز کار شما باشد. و ، بله ، شما نیز باید یک گیاه بدست آورید.

 

۹. طراحی داخلی اداری: فضاهای مختلف

اگر می توانید آن را مدیریت کنید ، بیش از یک فضا برای کار در اختیار خود قرار دهید. قرار دادن خود در یک فضای جدید با کیفیت و چیزهای متفاوت برای مشاهده کاملاً به معنای واقعی کلمه مغز شما را جابجا می کند و به شما کمک می کند تا تمرکز خود را حفظ کنید.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: بسیاری از دفاتر محیط های مختلفی را برای کار در اختیار شما قرار می دهند: فضای شخصی ، لابی ، اتاقهای استراحت ، اتاق کنفرانس ، آشپزخانه و مکانهای غذا خوردن و اگر خوش شانس باشید ، آنها اتاقهای استراحت را نیز فراهم می کنند. از همه این فضاها برای تغییر روال خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که سرپرست شما می داند تا فکر نکنند که شما کار خود را کم می کنید و می دانید که واقعاً کارهای بیشتری انجام می دهید!

اگر از دفتر خانه کار می کنید: اگر پشت میز کار می کنید ، یک کاناپه یا صندلی راحت به اتاق اضافه کنید. اگر فضای شما از انعطاف پذیری کمتری برخوردار نیست یا بسیار کوچک است ، به روش های خلاقانه تری برای تغییر فضای کار خود فکر کنید. هر دو روز یکبار تصاویر را روی دیوارهای خود بچرخانید. آن طرف میز خود بنشینید. یک لامپ و چندین لامپ رنگی تهیه کنید. یا در کافه ، کتابخانه یا پارک کار کنید.

 

۱۰. طراحی داخلی اداری: سازمان مردم

اکثر کارفرمایان کارمندان را در اطراف کار شغل یا در بخشهای خاصی سازمان می دهند. در عوض ، مطالعات نشان می دهد که افراد هنگام نشستن با همکارانی که هدف یا مشتری یکسانی دارند ، خلاقیت و بهره وری بیشتری دارند. شما نه تنها قادر هستید سریعتر جواب بگیرید و راه حل ایجاد کنید ، بلکه به دلیل اینکه مستقیماً در برابر افراد پیرامون خود پاسخگو هستید ، احتمالاً در انجام وظیفه و بهره وری خود باقی خواهید ماند.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: از کارفرمای خود بپرسید که آیا می توانید با خواندن گروه خود در یک اتاق کنفرانس به مدت یک روز یا یک هفته آزمایش کنید. از همه افراد درگیر بازخورد بگیرید. نمایش نتایج اگر شرکت شما تنظیمات دائمی انجام ندهد ، شاید به شما این امکان را بدهد که در هفته های اتاق کنفرانس یا سالن مجانی ، هفته ای دو بار با هم کار کنید.

اگر از دفتر خانه کار می کنید: این کمی دشوارتر است زیرا وقتی در خانه کار می کنید با همکاران نیستید. با این حال می توانید یک فضای مشابه را به صورت دیجیتالی بازسازی کنید. یک گروه اسکایپ ایجاد کنید و از همه بخواهید در ساعات کاری وارد سیستم شوند. شما می توانید پاسخگویی صبحانه و اعلام حضورها را انجام دهید در حالی که برای سوالات ، راه حل یابی و کلی سخنرانی که خلاقیت را ارتقا می دهد ، در دسترس هستید.

 

۱۱. ذخیره سازی ایده

تا به حال سخت کار کرده اید که ناگهان توسط یک ایده عالی منحرف شوید؟ در ابتدا سعی می کنید آن را کنار بزنید ، اما سپس مورد بعدی که می دانید ۲۰ صفحه در جستجوی آنلاین موضوع هستید. ایده ها باید تشویق و پرورش داده شوند ، اما وقتی در وسط کار دیگری قرار بگیرند ، به طرز باورنکردنی حواس پرتی خواهد کرد. در عوض ، مکانی برای ذخیره ایده های خود ایجاد کنید که از فضای کار شما به راحتی قابل دسترسی است.

هم برای یک شرکت و هم برای دفتر خانه: کاغذهای کاغذی را در اطراف خود نگه دارید ، یک دیوار گچی داشته باشید ، یک تخته سفید تهیه کنید – وقتی جرقه ای برای الهام گرفتن دارید آن را فوراً یادداشت کنید تا از سرتان بیرون بیاید و سپس به کار خود برگردید . سپس ، در پایان روز یا وقت آزاد ، تمام ایده ها را جمع آوری کرده و آنها را مرور کنید. با کمی وقت و مکان می توانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا ارزش پیگیری دارد یا بهتر است آن را روی مشعل بگذارید.

۱۲. تازه کردن

 

طراحی داخلی اداری

 

مغز ما برای ادامه کار به تغذیه نیاز دارد ، به ویژه هنگامی که سخت رانندگی می کنیم و تمرکز خود را حفظ می کنیم. قبل از خاموش شدن مغز می توانید اجازه دهید یک شکم در حال چرخش ادامه یابد. تصور اینکه متفاوت بودن شما مانند این است که بخواهید ماشین شما بدون نیاز به توقف و پر کردن بنزین به رانندگی ادامه دهد. ایده ای بدیع ، اما واقع گرایانه نیست.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: میان وعده هایی را برای روز و / یا هفته آماده کنید. یا ، میان وعده های بسته بندی شده را بیاورید. به خاطر داشته باشید که غذای بی ارزش دارای خواص کاهش بازده است ، بنابراین اگر غذای خود را از پیش بسته بندی شده خریداری می کنید ، به فکر خشکبار ، میوه ، ماست شیرین و هوموس و کراکر باشید. به احتمال زیاد ، شرکت شما قهوه ، چای و آب فراهم می کند تا دیگر نگران تهیه آن برای خود نباشید.

اگر از یک دفتر کار در منزل کار می کنید: اگر در خانه کار می کنید ، این می تواند عامل اصلی حواس پرتی باشد. سعی کنید تعداد دفعات ورود به آشپزخانه در روز را کاهش دهید. برای انجام این کار ، میان وعده های سریع و آسان را از پیش آماده یا بسته بندی شده آماده و نزدیک میز خود نگه دارید. یک بطری آب را در همین نزدیکی نگه دارید. و در نظر داشته باشید که کتری را به دفتر کار خود بیاورید و چای و قهوه را تهیه کنید تا وسوسه نشوید که در خانه گشت بزنید و وقت خود را از طریق شربت خانه خارج کنید.

۱۳. طراحی داخلی اداری: طبیعت را بیاورید

 

طراحی داخلی اداری

 

ما اول از همه موجودات بیولوژیکی هستیم. بنابراین دسترسی ما به دنیای طبیعی (یا کمبود آن) به شدت تحت تأثیر قرار گرفته است. این برای عملکرد روانشناختی و فیزیولوژیکی ما مهم است ، که به طور مستقیم بر توانایی ما برای تولید مثمر تأثیر می گذارد.

اگر از دفتر یک شرکت کار می کنید: اگر در فضای کار یا نزدیک آن پنجره ندارید ، تصاویر دنیای بیرون را به همراه داشته باشید. تصویری از چیزی طبیعی را به عنوان محافظ صفحه نمایش و / یا تصویر زمینه دسک تاپ خود نگه دارید. هنگام ناهار یا در بین کارهای اصلی در فضای باز پیاده روی کنید. فقط چند دقیقه بیرون در هوای تازه و آفتاب می تواند روحیه ما را تقویت کند و گرفتگی عضله را از بین ببرد. حتماً گیاهی به میز کار خود اضافه کنید!

اگر از دفتر خانه کار می کنید: سایه ها را باز نگه دارید و اگر می توانید هوای تازه وارد کنید. اگر نمی توانید چیزی طبیعی از پنجره خود مشاهده کنید ، عکس هایی از دنیای طبیعی را به عنوان محافظ صفحه نمایش و / یا تصویر زمینه دسک تاپ خود نگه دارید. قدم بزنید یا فقط پا به بیرون بگذارید و پاها را روی زمین بگذارید. گیاهان را در دفتر کار خود قرار دهید – تحقیقات نشان می دهد که داشتن گیاهان زنده در دفتر کار باعث تولید ، شادی و استرس شما می شود.

 

۱۴. فضای دیجیتال

 

طراحی داخلی اداری

 

برای اکثر مردم ، کارهای اصلی ما در لپ تاپ ها و محیط فیزیکی ما صرفاً در زمینه زندگی دیجیتالی قرار دارد. اطمینان حاصل کنید که رایانه شما دارای نرم افزاری است که به شما کمک می کند محیط دیجیتالی را که به بهترین وجه بهره وری را ایجاد می کند ، مجسمه سازی کنید. برای کاهش حواس پرتی ، از برنامه های تمرکز مانند این برنامه یا این برنامه استفاده کنید. یا روز خود را با استفاده از فواصل زمانی با برنامه ای مانند این برنامه طراحی کنید تا در تمام طول روز در اوج تمرکز خود باشید.

 

پیشنهاد نویسنده: پنجره آکاردئونی چیست؟، شیشه سکوریت در دکوراسیون

 

پروژه های مرتبط با کناف و سقف کاذب که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی داخلی اداری

در طراحی داخلی اداری باید به چه نکته مهمی توجه کنیم ؟

نکته مهم طراحی داخلی اداری اینه که با بررسی تک تک فضا ها باید بدونیم که در هر قسمت جه نوع فعالیتی انجام میشه و جند نفر پرسنل داره و باید نیاز تک تک پرسنل شاغل در اون قسمت باید بررسی بشه و هدف از طراحی هر فضا در درجه اول رفع نیاز های افراد ساکن در اون فضاست

یکی از بهترین و کاربردی ترین المان ها برای تفکیک فضاها در طراحی داخلی اداری چیه ؟

یکی از کاربردیترین و بهترین المان در تفکیک فضا ها در طراحی اداری به کار گیری پارتیشن هستش که مدل ها و طرح های مختلف تولید و توزیع میشه

از نکات مثبت استفاده از پارتیشن در طراحی فضای اداری چیه ؟

مهمترین و کاربردی ترین نکته مثبت انه که نور در کل فضا ها به طور یکسان وجود داره و دوم اینکه فضا ها به هم مشرف هستش و پرسنل به راحتی می تونن با هم همکاری داشته باشند و در فضا ها خصوصی مثل اتاق کنفرانس یا اتاق مدیر میتونید از پرده های کرکره ای که در بین دو شیشه نصب میشه استفاده کنید

عامل موثر در بالا بردن سطح توانمندی و ایجاد انگیزه در بین پرسنل چیه ؟

از عوامل مهمی که میتونه سطح انگیزه بین پرسنلو بالا ببره نور پردازی مناسب و استفاده از گل و گیاه متناسب با چیدمان در طراحی فضای اداری هستش

آیا می تونیم در طراحی اداری از میز کار گروهی استفاده کنیم ؟

بستگی به نوع فعالیت پرسنل داره اگه کار اونها به صورت گروهی باشه خوبه اما اگه نباشه باعث اختلال در کار اونها میشه و یکی از نکته های منفیاین نوع میز اینه که باعث میشه تا با هم مشغول به صحبت کردن بشن و بازدهی کارشون پایین بیاد

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]