طراحی داخلی اداری | شرکت معماری دکوطرح
23
بهمن

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی اداری: محل کار و چگونگی طراحی داخلی آن، تأثیر زیادی بر نحوه کار شما دارد. این موضوع می تواند بر توانایی شما در تمرکز (و متمرکز ماندن) و توانایی کلی شما و داشتن بهره وری تاثیر مستقیمی بگذارد. این به آن معنی است که طراحی دفتر شما، چه در خانه کار کنید و چه در یک محیط بزرگ تر مانند شرکت، از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی داخلی اداری یک مجموعه فقط در مورد فنگ شویی و تناسب رنگ ها نیست، بلکه در مورد تولید نتیجه، انجام کارها، و داشتن بهره وری دلخواه است.

طبق مطالعات انجام شده در مورد اهمیت محل کار و داشتن بهره وری ، مهم ترین عامل در داشتن تمرکز یک کارمند، محیط فیزیکی وی است. در واقع گفته شده است که یک دفتر کار خوب که به طرز مناسبی طراحی شده است، می تواند بهره وری شما را در حدود ۲۰٪ افزایش دهد. با این حال، با وجود مطالعات و آمارها، تقریباً نیمی از کارفرمایانی که با آن ها مصاحبه شده است، طراحی محل کار را یک سرمایه گذاری مناسب تجاری نمی دانند و هنوز از اهمیت آن با خبر نشده اند.

بنابراین موضوع مهم در بهره وری چیست؟ اگر در محیطی کار کنید که باعث افزایش تمرکز نشود ، چه می کنید؟

اما قبل از هر چیزی بیایید ببینیم طراحی داخلی  به چه معناست و چرا طراحی داخلی یک محیط اداری از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

طراحی داخلی اداری | شرکت معماری دکوطرح

 

ویدیو + صوت طراحی داخلی اداری

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

 

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی چیست؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که امروز در سطح جهان مورد بحث قرار می گیرد، طراحی داخلی محیط های مختلف است. طراحی داخلی به معنای طراحی کردن و برنامه ریزی برای تغییر ساختار و چیدمان یک محیط است. در طراحی داخلی ما فقط با ساختار محیط سر و کار نداریم، بلکه نحوه‌ی استفاده از اشیا و اجزای مورد استفاده در آن محل نیز اهمیت زیادی دارند.

در طراحی داخلی اداری، شما باید محیط را طوری طراحی کنید که کارمندان شما از حضور در آن محیط احساس لذت کنند و آن جا را واقعا خانه‌ی دوم خود بدانند. در ایران، بسیاری از کارمندان بیشتر از نیمی از ساعات بیداری خود را در محل کار می گذرانند. به همین دلیل توجه داشتن به حضور در محیطی که باعث آرامش افراد شود، اهمیت زیادی دارد.

این ۱۴ عامل طراحی داخلی اداری را بررسی می کنیم تا ببینیم چطور می توانیم یک طراحی داخلی اداری خوب داشته باشیم که علاوه بر ایجاد زیبایی و آرامش در محل کار، بازدهی و بهره وری کارمندان را افزایش دهد. همیشه به یاد داشته باشید که کمی تغییر می تواند تأثیر زیادی ایجاد کند.

 

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی دفتر وکیل

طراحی داخلی اداری

 

 

۱. طراحی داخلی اداری: روشنایی

نور یکی از مهم ترین فاکتور ها در تمرکز و ایجاد احساس آرامش و همچنین خلاقیت می باشد، اما یکی از مهم ترین مواردی است که نادیده گرفته می شود و کمتر کسی به اهمیت آن توجه می کند. روشنایی نامناسب می تواند باعث خستگی جسم، خستگی چشم، سردرد و تحریک پذیری کلی شود. فضاهای تاریک در واقع می توانند افسردگی را در افراد ایجاد کنند.  یکی از مسائل مهمی که باید در طراحی داخلی اداری خود در نظر داشته باشید، استفاده از نور طبیعی در محیط است. نور طبیعی می تواند خستگی شما را بکاهد و احساس سرزندگی بیشتری به شما بدهد.

 

اگر در شرکت کار می کنید:

شما احتمالاً هیچ کنترلی بر روشنایی عمومی خود ندارید ، بنابراین در صورت لزوم برای خودتان چراغ مطالعه یا وسایل روشنایی تهیه کنید. همچنین اگر با کارفرمای خود احساس راحتی می کنید، از ایشان بخواهید نور مناسب تری را برای محیط فراهم کند.

 

اگر در خانه کار می کنید:

پنجره ها و درها را باز کنید و اجازه دهید نور طبیعی وارد شود. همچنین می توانید استفاده از لامپ در مناطق مختلف برای روزهای ابری یا تاریکی هوا را در نظر قرار دهید.

 

۲. طراحی داخلی اداری: صندلی و میز

اگر زمانی که برای انجام کار پشت میز می نشینید اما مرتبا” شرایط نشستن خود را تصحیح می کنید، بدنتان را می کشید و حرکت می کنید تا از میزان خستگی شما کم شود و تمرکز خود را حفظ کنید، از اهمیت یک میز و صندلی مناسب، آگاه هستید. ما ساعات بسیاری از روز را بر روی صندلی می نشینیم و به کامپیوتر یا ورقه های رو به رویمان خیره می شویم بدون این که حواسمان باشد چقدر حالت نشستن ما نامطلوب است.

تهیه کردن یک میز و صندلی مناسب برای محل کار یکی از کارهای اولیه ای است که باید انجام شود. سلامت گردن و کمر شما در گروی توجه به نشستن شماست.

همچنین می توانید این بررسی های سریع ارگونومی را در نظر بگیرید:

  • فاصله ۲۴-۳۶ اینچی یا ۹۰-۶۰ سانتی متری از صفحه کامپیوتر امری ضروری است. قسمت بالای مانیتور باید در زیر یا در سطح چشم باشد.
  • پاها باید روی یک پایه یا روی زمین قرار بگیرند.
  • حالت کمی خمیده صندلی برای کاهش فشار به ستون فقرات و به حداقل رساندن کمردرد بهتر است.
اگر در شرکت کار می کنید:

برای خودتان صندلی قابل تنظیم تهیه کنید یا از کارفرمای خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. اگر مجبور هستید آن را تحمل کنید، بالش هایی را برای قسمت کمرتان یا ناحیه پشت خود تهیه کرده و آن ها را بر روی صندلی قرار دهید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

یک صندلی مناسب و معقول برای خودتان تهیه کنید یا حداقل از چند بالش برای راحتی بیشتر صندلی استفاده کنید. اگر میزی که از آن استفاده می کنید، خیلی بلند است، یک بالش بر روی صندلی خود بگذارید. اگر هم خیلی کم است، می توانید زیر لپتاپ یا مانیتور خود چند کتاب قرار دهید تا کمی بالا بیاید. در این صورت می توانید از صفحه کلید جداگانه استفاده کنید.

 

۳. طراحی داخلی اداری: به هم ریختگی

مادر شما درست می گفت… تمیز کردن اتاق بسیار مهم است. شاید بگویید شلوغ بودن اتاق و در دسترس بودن تمام وسایل به خلاقیت ذهن کمک می کند، اما لزوما برای تمرکز و بهره وری مفید نیست.

 

اگر در یک شرکت کار می کنید:

اگرچه نمی توانید تمیز کاری دفتر را به طور کلی کنترل کنید، اما محیط اطراف خود را تمیز نگه دارید. هر روز صبح یا عصر ۱۰ دقیقه را صرف مرتب کردن میز، مرتب کردن پرونده ها، سازماندهی و به طور کلی کارهایی برای منظم بودن محیط انجام دهید تا بعداً حواس شما را پرت نکند.

 

اگر در خانه کار می کنید:

از آنجا که در خانه کار می کنید ، کل خانه یا آپارتمان احتمال دارد باعث حواس پرتی شود. اگر توانایی مالی آن را دارید ، برای تمیز نگه داشتن خانه خود یک سرویس نظافت حرفه ای استخدام کنید. در غیر این صورت، یک روز و زمان مشخص را برای تمیز کردن خانه خود تعیین کنید. متعهد شوید که تمیزکاری روزانه را در ساعت مشخص انجام دهید. و هر روز حداقل ۱۰ دقیقه وقت خود را صرف نظم و مرتب بودن دفتر کار خود در خانه کنید.

 

۴. طراحی داخلی اداری: رنگ اتاق
طراحی داخلی
طراحی داخلی

رنگ هایی که ما در محیط های کاری استفاده می کنیم، می توانند بر عملکرد بدن ما و همچنین مغز ما تاثیر داشته باشند. همچنین حالات جسمی و احساسات را برمی انگیزد. بنابراین انتخاب رنگ های مناسب برای فضای کار شما توانایی زیاد برای تأثیر گذاری در بهره وری شما دارد. به عنوان مثال، گفته شده است که رنگ آبی به دلیل بهره وری بسیار مناسب است. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد هر رنگ، می تواند طاقت فرسا باشد.

استفاده از رنگ های خاص می تواند باعث ایجاد حس خوب یا بد در ما شود. به عنوان مثال، استفاده از رنگ سبز و آبی در یک محیط باعث ایجاد آرامش و تمرکز می شود. در مقابل، رنگ قرمز و زرد هیجان شما را می افزاید. بنابراین در انتخاب رنگ برای محیط کاری خود دقت کنید. منظور انتخاب رنگ فقط رنگ آمیزی دیوارها نیست. بلکه رنگ وسایلی که شما در دکوراسیون به کار می برید اهمیت زیادی دارد.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

وسایلی از خانه به همراه داشته باشید که رنگ خاصی داشته باشد تا به شما الهام بخشیده و شما را متمرکز نگه دارد. از کارت پستال ها و پوسترها استفاده کنید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

اگر در خانه کار می کنید ، کنترل بسیار بیشتری بر رنگ های اطراف خود دارید. رنگ آمیزی دیوار ، افزودن رنگ به میزی که بر روی آن کار می کنید یا آویزان کردن عکس هایی که تحت تأثیر یک رنگ خاص هستند می توانند ایده های خوبی باشند.

 

۵. دمای اتاق

در بیشتر دفاتر اداری، دما چیزی در حدود ۶۵ تا ۶۸ درجه فارنهایت می ماند و این دمایی است که افراد آن را ترجیح می دهند. دمای محیط بهتر است با توجه به خواسته‌ی کارکنان تعیین شود. همچنین اگر به سرعت احساس سرما می کنید می توانید در قسمتی از محیط بنشینید که کمی گرم تر است.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

دما در محیط های کاری توسط اشخاص دیگری تنظیم می شود. بنابراین سعی کنید یک ژاکت یا پتو را برای زمانی که هوا سرد شد، داشته باشید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

از آن جایی که شما اختیار دمای اتاق کار خود را دارید، می توانید با توجه به فصل گرم یا سرد، پنجره را باز یا بسته نگه دارید. در زمستان روی ژاکت ها را جمع کنید یا بخاری بخاری به پاهایتان اضافه کنید.

 

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی الهام بخش با نظر مشتری، طراحی پارامتریک بر پایه ی الگوهای سنتی معماری

 

 

۶. طراحی داخلی اداری: رایحه های اتاق
طراحی اداری
طراحی اداری

مانند رنگ فضایی که در آن کار می کنید، بوهایی که احساس می کنید نیز می تواند به شدت بر روحیه، طرز فکر و در نتیجه بهره وری شما تأثیر بگذارد. در نظر بگیرید که هنگامی که متوجه می شوید که کمی خسته شده اید و تمایلی به کار کردن ندارید، رایحه های مختلف را به فضای کار خود اضافه کنید تا ذهن شما را متمرکز کند.

شما می تواند برای حفظ کردن تمرکزتان از بوهای زیر استفاده کنید:

  • کاج – باعث افزایش هوشیاری شما می شود
  • دارچین – تمرکزتان بهتر می کند
  • اسطوخودوس – به آرامش شما بعد از داشتن یک روز کاری پر استرس کمک می کند
  • نعناع فلفلی – روحیه شما را بالا نگه می دارد
  • مرکبات (هر نوع) – شما را بیدار نگه داشته و روحیه شما را بالا می برد
اگر در یک شرکت کار می کنید:

اکثر مردم از وجود رایحه های مختلف در محیط کار خود استقبال نخواهند کرد بنابراین باید طوری از آن استفاده کنید تا باعث اذیت دیگران نشود. روغن های خوشبو را در کیف یا کشوی خود نگه دارید و در صورت نیاز چند قطره بر روی دستمال یا پنبه بریزید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

از شمع ، بخور یا روغن های اساسی و عود استفاده کنید. استفاده از بوهای مختلف در محل کار می تواند باعث حفظ آرامش و تمرکز شما شود.

 

۷. سطح صدا

سطح سر و صدا در یک محیط کار بسته می تواند برای بسیاری از افراد حاضر، آزار دهنده باشد. اما سر و صدای اطراف شما بر توانایی شما در ادامه کار تأثیر می گذارد. وجود سر و صدا نه تنها باعث حواس پرتی می شود، بلکه می تواند سطح استرس را نیز بالا ببرد و توانایی شما را در تمرکز بر روی کار بسیار دشوارتر کند.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

هدفون های حذف نویز یا noise canceling به همراه داشته باشید و از موسیقی هایی که دوست دارید، استفاده کنید.

 

اگر در منزل کار می کنید:

گاهی اوقات سکوت کامل می تواند به اندازه یک دفتر کار پر سر و صدا حواس شما را پرت کند. شما می توانید برای شبیه سازی صداهای مختلف محیط از سرویسی مانند Coffitivity استفاده کنید که گفته می شود به تمرکز کمک می کند.

 

۸. طراحی داخلی اداری: کیفیت هوا

کیفیت هوا می تواند به شدت بر توانایی تمرکز و تفکر ما تأثیر بگذارد. یکی از مهم ترین موضوعاتی که در طراحی داخلی اداری وجود دارد تهویه‌ی هوای محیط است. زمانی که در یک محیط بسته برای ساعت ها، مشغول به کار هستید، بدن شما عرق می کند، گرسنه می شوید، بیشتر تنفس می کنید و همه‌ی این ها باعث ورود هوای آلوده و کهنه به محیط می شود. به همین خاطر در نظر داشتن یک سیستم تهویه مناسب برای محیط از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

در مورد نصب فیلترهای هوای مناسب با آن ها صحبت کنید. اگر راهی برای ورود هوای تازه از طریق پنجره ها یا درها وجود دارد، آن ها را باز کنید. همچنین، یک گیاه تهیه کنید (یا از این شرکت بخواهید گیاهان بیشتری را برای دفتر کار خریداری کند!). گیاهان در فیلتر کردن هوا و تأمین اکسیژن تمیز و تصفیه شده عالی هستند.

 

اگر در خانه کار می کنید:

پنجره ها و درها را باز کنید و اجازه دهید هوای تازه وارد محیط شود. یک فیلتر هوای مناسب نصب کنید یا این که یک فیلتر هوای قابل حمل تهیه کنید تا بتوانید آن را نزدیک میز کار قرار دهید. همچنین استفاده از گل و گیاه در محیط کار را فراموش نکنید.

 

۹. طراحی داخلی اداری: فضاهای مختلف

اگر می توانید بیش از یک فضا برای کار داشته باشید. قرار دادن خود در یک فضای جدید، به معنای واقعی کلمه می تواند مغز شما را جابجا کند و به شما کمک کند تا تمرکز خود را حفظ کنید.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

بسیاری از دفاتر، محیط های مختلفی را برای کار در اختیار کارکنان قرار می دهند: لابی، اتاق های استراحت، اتاق کنفرانس، آشپزخانه و مکان های غذا خوردن. اگر می توانید از همه این فضاها برای تغییر مکان خود استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که کارفرمای شما این موضوع را می داند تا فکر نکنند که شما می خواهید از کار کردن فرار کنید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

اگر پشت میز کار می کنید، یک کاناپه یا صندلی راحت به اتاق اضافه کنید. اگر فضای شما بسیار کوچک است ، به روش های خلاقانه تری برای تغییر فضای کار خود فکر کنید. مثلا می توانید آن طرف میز خود بنشینید. یک یا چندین لامپ رنگی تهیه کنید. یا در کافه، کتابخانه یا پارک ادامه کار خود را انجام دهید.

 

۱۰. طراحی داخلی اداری: سازمان مردم

مطالعات نشان می دهد که افراد هنگام نشستن با همکارانی که هدف یا مشتری یکسانی دارند، خلاقیت و بهره وری بیشتری دارند. شما نه تنها قادر خواهید بود سریع تر جواب بگیرید و راه حل پیدا کنید، بلکه به دلیل اینکه مستقیماً در برابر افراد پیرامون خود پاسخگو هستید، در انجام وظیفه و بهره وری خود در سطح بالایی باقی خواهید ماند.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

از همکاران خود بخواهید تا مدتی از روز را در کنار آن ها بگذرانید و درباره‌ی مسائل مختلف کاری، با آن ها مشورت کنید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

در این صورت کمی دشوارتر است زیرا وقتی در خانه کار می کنید، همکاری ندارید یا اگر دارید در دسترس نیستند. با این حال می توانید یک فضای مشابه را به صورت دیجیتالی بازسازی کنید. یک گروه اسکایپ ایجاد کنید و از همه بخواهید در ساعات کاری وارد سیستم شوند.

 

۱۱. ذخیره سازی ایده

تا به حال پیش آمده که سخت در حال کار کردن هستید و ناگهان توسط یک ایده عالی منحرف شوید؟ معمولا در ابتدا سعی می کنید آن را از ذهنتان کنار بزنید، اما ناگهان خودتان را در حالی که به دنبال راه حل هایی برای انجام آن هستید، می بینید. ایده ها باید تشویق شده و پرورش داده شوند، اما وقتی در وسط کار دیگری قرار بگیرند، به طرز باور نکردنی باعث حواس پرتی می شوند. شما باید برای ذخیره‌ی ایده های خود مکانی را در نظر بگیرید. مانند یک دفتر یا تخته‌‌ی وایت برد.

هم برای یک شرکت و هم برای کار در خانه:

کاغذهایی را در اطراف خود نگه دارید، یک دیوار گچی داشته باشید، یک تخته سفید تهیه کنید. وقتی ایده ای دارید آن را فوراً یادداشت کنید تا هم از سرتان بیرون بیاید و سپس به کار خود برگردید و هم بعدا برای پردازش آن ایده بروید.

۱۲. تازه کردن

مغز ما برای ادامه کار به تغذیه نیاز دارد، به خصوص در هنگامی که سخت کار می کنیم و تمرکز خود را حفظ می کنیم. در میان ساعاتی که در حال کار کردن هستید، تایم هایی را برای استراحت خود در نظر بگیرید. در زمان های استراحت خود بهتر است از مواد غذایی مفید و انرژی دهنده مانند آجیل و میوه استفاده کنید.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

میان وعده هایی را برای روز یا هفته خود آماده کنید. همچنین می توانید میان وعده های بسته بندی شده، با خودتان بیاورید. به خاطر داشته باشید که غذاهایی که از نظر انرژی در سطح پایینی قرار دارند، بازدهی ما را کاهش می دهند. بنابراین اگر خوراکی های آماده خریداری می کنید، به فکر خشکبار، میوه، ماست شیرین و هوموس و کراکر باشید تا به شما انرژی بدهند.

 

اگر در منزل کار می کنید:

اگر در خانه کار می کنید ، اتفاقات مختلف می تواند عامل اصلی حواس پرتی شما باشد. سعی کنید تعداد دفعات رفتن به آشپزخانه را کاهش دهید. برای انجام این کار ، میان وعده های سریع و آسان و یک بطری آب را از پیش آماده یا بسته بندی کرده و نزدیک میز خود نگه دارید.

 

۱۳. طراحی داخلی اداری: طبیعت را بیاورید

یکی از موضوعاتی که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر بازدهی افراد حاضر در شرکت و همچنین زیبایی آن، تاثیر داشته باشد، آوردن گل و گیاه به فضای داخلی است. گیاهان می توانند هوای داخلی را تصفیه کرده و با آوردن هوای تمیز باعث حس شادابی و نشاط در افراد شوند.

اگر در یک شرکت کار می کنید:

سعی کنید بعد از چند ساعت کار کردن، به نزدیک ترین پنجره رفته و کمی تنفس کنید. رسیدن هوای تازه به ریه ها می تواند باعث افزایش بازدهی شما شود و همان طور که پیش تر گفتیم، استفاده از گل و گیاه در فضای اداری باعث شادابی و نشاط افراد می شود. بهتر است از کارفرمای خود بخواهید تا برای محیط تعدادی گیاه که نگهداری آسانی نیز دارند، تهیه کند. در غیر این صورت می توانید از منزل تعدادی گلدان آورده و بر روی میز خودتان قرار دهید.

 

اگر در خانه کار می کنید:

پنجره ها را باز نگه دارید تا هوای تازه وارد محیط شود. گیاهان را در دفتر کار خانگی خود قرار دهید. تحقیقات نشان می دهد که داشتن گیاهان زنده در دفتر کار باعث تولید، شادی و کاهش استرس در شما می شود.

 

۱۴. فضای دیجیتال

برای اکثر مردم ، کارهای اصلی در لپ تاپ ها و محیط فیزیکی ما صرفاً در زمینه زندگی دیجیتالی قرار دارد. اطمینان حاصل کنید که رایانه شما دارای نرم افزارهایی است که به شما کمک می کند تا از محیط دیجیتالی به بهترین وجه استفاده کنید. برای کاهش حواس پرتی ناشی از فضاهای الکترونیکی مانند سایت ها و اپلیکیشن های دیگر، از برنامه های مختص حفظ تمرکز استفاده کنید.

 

پیشنهاد نویسنده: پنجره آکاردئونی چیست؟، شیشه سکوریت در دکوراسیون

 

پروژه های مرتبط با کناف و سقف کاذب که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی داخلی اداری

در طراحی داخلی اداری باید به چه نکته مهمی توجه کنیم ؟

نکته مهم طراحی داخلی اداری اینه که با بررسی تک تک فضا ها باید بدونیم که در هر قسمت جه نوع فعالیتی انجام میشه و جند نفر پرسنل داره و باید نیاز تک تک پرسنل شاغل در اون قسمت باید بررسی بشه و هدف از طراحی هر فضا در درجه اول رفع نیاز های افراد ساکن در اون فضاست

یکی از بهترین و کاربردی ترین المان ها برای تفکیک فضاها در طراحی داخلی اداری چیه ؟

یکی از کاربردیترین و بهترین المان در تفکیک فضا ها در طراحی اداری به کار گیری پارتیشن هستش که مدل ها و طرح های مختلف تولید و توزیع میشه

از نکات مثبت استفاده از پارتیشن در طراحی فضای اداری چیه ؟

مهمترین و کاربردی ترین نکته مثبت انه که نور در کل فضا ها به طور یکسان وجود داره و دوم اینکه فضا ها به هم مشرف هستش و پرسنل به راحتی می تونن با هم همکاری داشته باشند و در فضا ها خصوصی مثل اتاق کنفرانس یا اتاق مدیر میتونید از پرده های کرکره ای که در بین دو شیشه نصب میشه استفاده کنید

عامل موثر در بالا بردن سطح توانمندی و ایجاد انگیزه در بین پرسنل چیه ؟

از عوامل مهمی که میتونه سطح انگیزه بین پرسنلو بالا ببره نور پردازی مناسب و استفاده از گل و گیاه متناسب با چیدمان در طراحی فضای اداری هستش

آیا می تونیم در طراحی اداری از میز کار گروهی استفاده کنیم ؟

بستگی به نوع فعالیت پرسنل داره اگه کار اونها به صورت گروهی باشه خوبه اما اگه نباشه باعث اختلال در کار اونها میشه و یکی از نکته های منفیاین نوع میز اینه که باعث میشه تا با هم مشغول به صحبت کردن بشن و بازدهی کارشون پایین بیاد

 

گالری تصاویر طراحی داخلی اداری

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۷ میانگین: ۴.۹]