تماس مستقیم
09122460089
02126570264
طراحی دکوراسیون - شرکت معماری و دکوراسیون دکوطرح

طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون

دکوراسیون داخلی ساختمان مهمترین عنصر جلوه دهنده تزئینات داخلی است و نما سازی داخی و خارجی ساختمان بیانگر هنرنمائی هنرمندان ساختمان می باشد در این مورد انتخاب رنگ و هم آهنگی رنگ امیزی مبلمان و دکوراسیون داخل هر ساختمان در اولویت قرار دارد ابتدا طراحی آن بوسیله طراح با ذوق انجام می پذیرد.

در اینجا حتماً لازم نیست که طراح تحصیلات عالی داشته باشد، بلکه استادکاران با تجربه و خوش ذوق و خوش تشخیص نیز قادر به انجام طرح مبلمان داخی و نماسازی خارجی ساختمان خواهند بود.

 

طراحی دکوراسیون

طراح حاذق اول هماهنگی رنگ و دوم امکان تهیه مصالح مورد نیاز مبلمان سوم نسبت و اندازه را مشخص می سازد و سپس اندازه های داخلی ساختمان را بصوت پلان بر روی کاغذ با اشل رسم نموده با توجه به امکانات موجود زمان و محل و آب و هوا طرحی برای تهیه مبلمان داخل آماده نموده و رنگ دیوارها و گچ بری ها، پرده ها، موکت و فرش های کف، تزئینات داخلی مانند ساعت و آباژور و حتی لوستر و قاب آینه و پاریشن را هم اهنگ و متناسب با طرح خود در نظر می گیرد.

بازسازی منزل

و اما طراح موظف است در اجرا طرح خود نظرت کامل داشته تا عملیات اجرائی آن نیز مطابق با سلیقه خود با تمام برسد و چنانجه در طرح تجدید نظری لازم باشد اعمال نماید.

به طور کلی می‌توان یکسری از این وسایل منزل را با یک مصالح خاص در نظر گرفت که از نظر زیبایی و هماهنگی منظر خوشی داشته باشد.

ما در اینجا سعی داریم قسمتی از لوازم دکوراسیون منزل را با طراحی مناسب مورد توجه قرار دهیم مانند ساعت، قاب آینه و پاراوان.

 

شروع طراحی دکوراسیون

اگر می خواهید خانه خود ویا شرکت خود را به سبک مورد علاقه خود در آورید فقط کافی است از طراحی داخلی نسبت به سلیقه خود استفاده کنید و نسبت به چهار چوب علاقه خود جلو بروید.

در طراحی دکوراسیون خانه خوب چالش به وجود بیاورید و در طراحی خود ریسک داشته باشید و از خلاقیت خود در این زمینه استفاده کنید.

در طراحی دکوراسیون به موردی چون هزینه توجه داشته باشید که نسبت به هزینه ای که می خواهید صرف این کار کنید.

آن را مورد توجه باشید تا بتونید از طراحی دکوراسیون انجام شده راضی باشید و از آن لذت ببرید.

اول از همه باید سبک و سلیقه خود را شناسایی کنید که بدانید در طراحی دکوراسیون دوست دارید از چه سبکی استفاده کنید.

طراحی دکوراسیون را از کجا شروع کنیم

 • در ابتدا خانه خود را برانداز کنید

ابتدایی ترین کار در طراحی دکوراسیون این است که خانه خود را نگاهی کنید که در خانه خود چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید؟

همه موارد را بررسی کنید که در نقاطی مانند مبلمان، میزها، پرده ها و از چنین موارد را نیز مورد توجه قرار دهید که در طراحی دکوراسیون نقش به سزایی دارد.

 

 • لیست علاقه مندی در دکوراسیون

یک لیست تهیه کنید که از چه مواردی خوشتان می آید که می خواهید از آن استفاده کنید.

اگر میزان هزینه برایتان اهمیت ندارد میتوانید از هر چیزی که خوشتان می آید در این لیست بویسید تا برای زمان طراحی دکوراسیون از آن استفاده کنید.

در لیست طراحی دکوراسیون داخلی آن ها را اولویت بندی کنید تا بتوانید اول از همه موارد مهم را در طراحی دکوراسیون ایجاد کنید.

 

 • عکس هایی که از طراحی آن ها خوشتان می آید را جمع اوری کنید

همه ما از طراحی هایی که در فضای مجازی مشاهده می کنیم خوشمان می آید و آن ها را نگه می داریم.

با جمع آوری این عکس ها میتوانیم برای خود یادآور این باشیم که از این سلیقه و طرح های درون عکس در رکوراسیون فضای خود استفاده کنیم و اگر طراحی به دست طراح می باشد میتوانیم با نشان دادن این عکس ها منظور خود را به طراح خود برسانیم تا از این طرح ها و سلیقه ما استفاده کند تا محیط جذابی را برای ما ایجاد کند.

 

 • در طراحی دکوراسیون خود حتما مشورت کنید

در طراحی خانه خود و فضای مورد نظر برای طراحی دکوراسیون خود به تنهایی تصمیم نگیرید و نظر اعضای خانواده حتی فرزندانتان را در نظر داشته باشید تا بتوانید طراحی مورد نظر نسبت به سلیقه همه اعضای خانواده ایجاد کنید.

 

 • در تصمیم گیری نهایی زمان فکر ایجاد کنید.

زمانی که تصمیم نهایی را گرفتید به خود زمان دهید تا بتوانید با فکر کردن به جزئیات دکوراسیون تصمیم بهتری بگیرید این فقط کافی است به خود زمان دهید تا اگر موردی را بخواهید حذف یا اضافه کنید بتوانید تصمیم خود را به طراح دکوراسیون منتقل کنید . در کار طراحی دکوراسیون فضای خود عجله نکنید.

 

 • در طراحی دکوراسیون میتوانید از وسایل قبلی نیز استفاده کنید.

در طراحی دکوراسیون نیاز به خرید حتمی وسایل جدید نیست برای مثال شما میتوانید از مبل های خود استفاده کنید و فقط از پارچه آن خوشتان نمی آید فقط کافی است طرح و پارچه مورد نظر خود را انتخاب کنید و عملیات بازسازی را برای مبلمان های خود انجام دید.

 

 • هزینه های خود را در نظر بگیرید

در مورد آخر قبل از اجرایی کردن طراحی دکوراسیون دوباره هزینه ها را در نظر بگیرید که به چه میزانی می باشد و اگر هزینه ها زیاد شده است از جزئی ترین مسائل برای طراحی صرف نظر کنید و با خلاقیت خود یک مورد جدید را با هزینه کم در نظر بگیرید.

 

طراحی دکوراسیون – نحوه ساخت پارتیشن

برای جدا کردن اطاقا و هال از یکدیگر معمولاً از پارتیشن های گوناگون استفاده می کنند.

راحی پارتیشن ها معمولاً با موقعیت ساختمان سنجش داده می شود و احتمالاً تغییراتی در شکل و اندازه طرح خود با طرح جامع برای ساخت پارتیشن مهیا می گردد.

بازسازی منزل

پارتیشن ها بیشتر از مصالح مخلوط از فلزات آبکاری شده و چوب های گردو و افرا و ملچ و غیره با رنگ مات یا براق تهیه می شود.

در قسمت های دو طرفه پارتیشن می ‌توان بنا به تشیص طراح کابین هائی ساخته که درب ها و جعبه های کشویی آن از دو طرف استفاده شود و نیز در پارتیشن جای قرار گرفتن تلویزیون و گلدان های طبیعی و محل چیدن ظروف تزئینی و کتاب جاسازی شود.

رنگ آمیزی پارتیشن در سنجش رنگ چوب به تفضیل نوشته شده است.

 

طراحی دکوراسیون – پاراوان

در پاره ای از مواقع به دلایل مختلفی نظیر کمبود ضا نمی توان از پارتیشن جهت جدا کردن فضاها استفاده کرد و یا نیاز به جداسازی تا این حد منفی نیست.

مثلاُ برای تقسیم بندی فضای بزرگ پذیرایی یا یک سالن به جهت کاربردی و هم زیبایی می توان از پاراوان استفاده کرد که هم فضا به دو بخش تقسیم می شود و در ضمن در عین حال دو فضی بدست آمده کاملاً با هم در ارتباط هستند و …

پاراوان نیز معمولاً با موقعیت فضا و مکان موجود طراحی می شود و نیز در ابعاد و اشکال مختلف با مصالح مختلفی از قبیل فلز چوب و حتی پارچه و تلفیق این ها ساخته می شود.

پاراوان می تواند به گونه ای طراحی شود که از دو طرف داشته باشد.

پاراوان بر خلاف پارتیشن کاملاً مستقل عمل می کند و عضوی از ساختمان محسوب نمی شود و در بخش تزئینات قرار می گیرد و به دلیل عملکردی تزئینی بسیار سبک و قابل حمل و نقل است و می توان آن را هر لحظه جایی قرار داد.

پاراوان می تواند از سه تخته و یا چهار تخته تشکیل شود که بسته به نوع مصالح بکار رفته از اتصالات مخصوص خود برای زاویه قرار دادن آن استفاده می شود.

مصالحی که می توان برای پاراوان استفاده کرد بسیار متنوع است.

به طور مثال می توان از چوب برای سازه ان استفاده کرد و برای زیبایی از تکنیک معرق بهره برد.

در مورد معرق در بخش بعدی نوشته شده است.

قبل از اینکه وارد مراحل کار از چوب تا دکوراسیون شویم لازم است مقدمه ای راجه به معرق و نحوه کار و اجرای آن نکاتی گفته شود.

 

طراحی دکوراسیون – مقدمه ی تاریخی

معرق در معنای کلام «اصولاً هر چیز رگه دار را گویند» ولی مفهوم آن در این نوع بخصوص هنر، ایجاد نقش ها و طرح های زیبایی است که از دوربری و تلفیق چوب های رنگی روی زمینه ای از چوب یا پلی استر سیاه شکل می گیرد.

پیدایش تاریخی این هنر به درستی مشخص نیست ولی از تطیق ان با هنر کاشی کاری بدون شک رابطه این دو هنر را در می یابیم.

برای آشنایی با ریشه این هنر صحیت از تاریخ تکوین کاشی معرق به میان می آید و به عنوان مقدمه از گنبد سرخ مراغه که در زمان ایلخانان ساخته شده می توان یاد کرد.

این گنبد نوع بسیار ساده کاشی کاری بدین سبک است.

کاشی کاری معرق در دوران مغولان نیز به همین منوال بود و تداوم آن در عصر صفوی به اوج شکوفایی خود رسید آثاری ارزنده در هنر کاشی کاری پدید آمد.

این شکوفایی در زمان افاغنه و زندیه رو ه افول نهاد.

در دوران قاجاریه نیز کاشی کاری معرق تقلیدی ناقص از آثار گذشتگان بود.

تا این دوران نقش های که در کاشی کاری معرق به کار برده می شد نقش های اسلیمی بود.

در ارتباط با طراحی داخلی در طول تاریخ بیشتر بخوانید.

 

این تحولات عبارتد از:

 • نمایش بعد از طریق فضاسازی که تحولی در ترکیب بندی های سطح گذاشته است. (تابلو بزم درویشان)
 • استفاده از فلزات و سنگ (تابلو گلدان و زنان عشایر)
 • نمایش نقش در دو سطح (دو پلانه)
 • نشان دادن عمق با استفاده از پولیستر. (تابلو عقاب)

 

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.