اجرای پتینه کاری
23
اسفند

اجرای پتینه کاری

اجرای پتینه کاری | معرفی پتینه

اجرای پتینه کاری یکی از زیباترین کارهایی که می توانید برای زیباسازی خانه‌ی خود انجام دهید، اجرای پتینه کاری در قسمت های مختلف خانه از جمله سقف و دیوارهاست. تفاوت آن با سایر پوشش های اعمال شده مانند رنگ آمیزی و پودر از این جهت است که این اثر، ناشی از واکنش واقعی محلول با سطح فلز است. با استفاده از ترکیبی از اسیدها و یا نمک ها ، روند کار تا حدی از نظر زمانی تسریع می شود که برای کاربردهای تزئینی قابل کنترل است.

وقتی فرد به فکر ایجاد پتینه روی فلز است ، معمولاً به استفاده از فلزاتی مانند مس ، نقره و برنز فکر می کنند. به این دلیل که این فلزات بیشترین طیف رنگ در فلزات واکنش پذیر را نسبت به فلزات دیگر دارند. متأسفانه ، هزینه بالای این فلزات استفاده از آنها را برای ساخت جواهرات مناسب می کند، نه برای کارهای هنری بزرگ. فولاد پرکاربردترین و ارزانترین فلز صنعتی است. اگر مایل باشید ، حتی می توانید فولاد را به صورت قراضه و ارزان تر یا حتی به صورت آزاد پیدا کنید.

 

اجرای پتینه کاری | شرکت معماری دکوطرح

 

 

ویدیو + صوت اجرای پتینه کاری

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

 

اجرای پتینه کاری

آماده سازی سطح برای فلزات پینه کاری

برای انجام هر کاری، خواه پتینه باشد یا غیر از آن ، اگر از فولاد استفاده می کنید ، آماده سازی مناسب سطح آن در درجه اول قرار دارد. روش های مختلفی برای آماده سازی سطح فولاد وجود دارد. برای دستیابی به نتایج مطلوب ، استفاده از هر ترکیبی از روش های ذکر شده در اینجا ممکن است لازم باشد. استفاده از سمباده ها و برس های سیمی جهت تمیز کردن حلال ها و بقایای روی سطح لازم است.

دو نوع عمده از فولاد ملایم شامل نورد سرد و نورد گرم وجود دارد. شکل گیری و نورد شدن فولاد نورد گرم، در دماهای بالا صورت می گیرد. این نوع از فولاد دارای یک پوشش اکسید سیاه به نام مقیاس آسیاب است. برای نورد گرم، پوشش مقیاس آسیاب باید جدا شود. یک روش خوب و ارزان برای انجام این کار استفاده از ترشی اسید متشکل از حجم مساوی آب و اسید موریاتیک است. این کار به دلیل قرار گرفتن در معرض بخارات سمی، ممکن است خطرناک باشد ، بنابراین استفاده از دستکش و محافظ چشم حتما توصیه می شود. یک روش برای کاهش خطرات ناشی استفاده از اسید، استفاده از کمترین حجم ممکن است. یکی از راه های تحقق این روش، استفاده از حلال با برس کف است که بهتر از ساخت گالن محلول اسید خورنده برای غوطه وری است. فولاد نورد سرد تنها باید با برس زده شود و سپس با حلال پاک شود. اگر نورد سرد به شدت زنگ زده باشد ، احتمالاً به ترشی اسیدی احتیاج دارد.

پتینه کاری
پتینه کاری

 

استفاده از ترشی اسیدی

هنگامی که سمباده ها و برس های سیمی برای از بین بردن زنگ زدگی با مقیاس گسترده کافی نباشند ، ترشی اسیدی می تواند مفید باشد. یکی از موثرترین اسید ها، اسید موریاتیک است. در اکثر شرایط ، بهتر است این اسید قدرتمند را با آب رقیق کنید. در مواردی که زنگ زدگی شدید است ممکن است بهترین کار این باشد که فولاد را در کنسانتره ای از ماده قرار دهید. بخاطر داشته باشید این اسید این قابلیت را دارد که تقریباً بلافاصله شما را کور کند ، باعث سوختن پوست می شود و بخارات آن سمی است و باعث خفگی می شود. همچنین ، وقتی شست و شو با اسید را تمام کردید ، باید با آب زیادی آن را بشویید تا باعث کاهش زنگ زدگی شود زیرا فولاد در حالت فعال قرار می گیرد.

اگر بخارات ناشی از این اسید باعث ایجاد نگرانی اساسی باشد ، اسیدی وجود دارد که تقریباً هیچ دودی تولید نمی کند و زنگ زدگی را به یک پایه آغازگر نامحلول تبدیل می کند که می تواند رنگ شود. آن اسید، اسید فسفریک است. چندین مارکر / مبدل کننده زنگ با نام تجاری در بازار خرده فروشی بر پایه ی اسید فسفریک وجود دارد. اصل واکنش به این صورت است که اکسید آهن موجود در محصولات دچار خوردگی در فولاد، به فسفات آهن تبدیل می شود. این فسفات نسبتاً بی اثر و نامحلول است و بدون هیچ گونه مانعی قابلیت رنگ آمیزی دارد.

 

سیم و برس های ساینده

وسایلی که شما نیاز خواهید داشت:

پودر فلز به دلخواه خودتان

یک محیط شفاف و بر پایه آب : مانند لعاب اکریلیک ، یک محیط ریخته ، لاک بر پایه آب یا حتی از یک چسب مانند  PVA

من قصد دارم این چسب را Mod Podge بنامم (تقریباً ۳ قسمت وزنی).

مواد را با هم مخلوط کنید

  • مرحله ۱ – پودر را درون یک پیمانه اندازه بگیرید. مقدار مورد نیاز شما به اندازه پروژه شما بستگی دارد. اگر شک دارید ، برای شروع ابتدا مقدار کمی را مخلوط کنید پس از آن به راحتی می توانید مقدار بیشتری را مخلوط کنید.
  • مرحله ۲ – محیط اتصال خود را در یک پیمانه اندازه گیری کنید. نسبت مورد نیاز PVA   به چسباننده ای که استفاده می کنید بستگی دارد. به این دلیل که کاملا ضخیم و چسبناک است ، بنابراین احتمالاً باید کمی به آن آب اضافه کنید.
  • مرحله ۳ – پودر و محیط را با هم خوب مخلوط کنید. اکنون شما  DIY پتینه خود را آماده ساخته اید! خیلی راحت بود، نه؟

قوام رنگ باید نسبتاً غلیظ باشد ، اما به اندازه ای نباشد که هنگام خشک شدن روی کار ترک بخورد.

اگر احیانا کار شما دچار ترک خوردگی شد اصلا نگران نباشید. لایه ی اول ممکن است خوب پوشیده نشود، بنابراین به هر حال به لایه ی دوم نیاز خواهید داشت. این ترک ها فقط باعث ایجاد بافت در پتینه نهایی می شوند.

همچنین اگر رنگ شما کمی روان و رقیق باشد نیز مشکل بزرگی نیست ؛ فقط باید پوشش و لایه های بیشتری اضافه کنید تا پروژه خوب پوشانده شود. از خشک شدن کامل آخرین لایه مطمئن شوید و رنگ را به خوبی در حین رنگ آمیزی لایه ها به هم بزنید زیرا ممکن است پودر فلز آن ته نشین شده باشد.

برای انجام این آزمایش ، من از مواد شیمیایی خانگی رایج استفاده می کنم ؛ ولی قطعا مواد شیمیایی بیشتری می تواند وجود داشته باشد که می توانید از آنها برای فلزات استفاده کنید. اگر می خواهید بیشتر جستجو کنید ، این صفحه منبع خوبی برای کشف راه های جدید برای رنگ آمیزی فلزات مختلف است. همیشه به خاطر داشته باشید هنگام استفاده از مواد شیمیایی، قبل از اینکه مواد شیمیایی را با هم مخلوط کنید از مشاوره تخصصی مشاوران اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که از تجهیزات حفاظتی مناسب استفاده کرده اید.

پتینه
پتینه

 

چگونه از پتینه استفاده کنیم

برای هر گونه پروژه رنگ آمیزی ، نیاز است سطح خود را به خوبی آماده کنید.

من برای نشان دادن این فرایندها از قالب های fleur-de-lys به رنگ قهوه ای (که رنگدانه ای است و هنگام مخلوط کردن رزین اضافه می شود) استفاده کردم. این کار به این دلیل بود اگر هنگام رنگ آمیزی، نقطه ای را از دست دادم ، یا اگر بعضی از پتینه ها به طریقی از بین رفت، با یک سطح سفید و براق رو به رو نباشم.

  • مرحله ۱ – با استفاده از کاغذ سنباده یا ابزار سنباده ای، ناهمواری های سطح را به آرامی از بین ببرید. نیازی نیست خیلی سطح را خراشیده کنید. فقط هدف این است که سطح را آماده کنید تا بتوان از آن استفاده کرد. استفاده از این تکنیک ، اگر سطح کمی ناهموار باشد ، بد نیست زیرا رنگ آن را پوشانده و در هر حال فرآیند پتینه همیشه مقدار زیادی بافت به سطح، اضافه می کند.
  • مرحله ۲ – با استفاده از یک پاک کننده مناسب برای سطح خود پروژه را کاملاً تمیز کنید. ایزوپروپیل الکل یا سقز معمولاً این کار را به خوبی انجام می دهند ، یا در سطح ظریف تر صابون قند (TCP) می تواند سطح را به خوبی تمیز کند.پس از آن اجازه دهید سطح کاملا خشک شود.
  • مرحله ۳ – طرح خود را با  DIY پتینه نقاشی و رنگ آمیزی کنید. بسته به ضخامت رنگ ، احتمالاً حداقل به دو لایه نیاز خواهید داشت.
  • مرحله ۴ – هنگامی که رنگ شما کاملا خشک شد ، وقت آن رسیده است که مراحل جذاب بعدی را به اجرا در بیاورید ؛ خوراندن پودر فلز برای ایجاد پتینه – برای اطلاعات بیشتر در این مورد به پایین اسکرول کنید.
  • مرحله ۵- هنگامی که به پتینه ی مورد نظرتان دست یافتید ، قطعه خود را با آب بشویید و بگذارید تا کاملا خشک شود.
  • مرحله ۶ – سطح پتینه را با استفاده از لاک شفاف پوشش دهید. این عمل، هم از رنگ و پتینه محافظت می کند و هم از رشد بیشتر پتینه جلوگیری می کند. این لاک ها می توانند بر پایه ی آب یا حلال باشند. من به شخصه تمایل به استفاده از لاک های مات یا ساتن دارم زیرا پتینه ای با ظاهری معتبرتر را ترجیح می دهم. به هر حال این اولویت من است. به هر حال شما در حال ایجاد یک قطعه هنری هستید و اگر براقیت مورد علاقه شماست ، از لاک براق استفاده کنید و به دنبال آن باشید.

 

چگونه فلزات را پتینه کاری کنیم؟

روش های زیادی برای پتینه کاری فلزات وجود دارد. احتمالاً آگاهی دارید که آب و هوای محیط به میزان قابل توجهی با فلزات واکنش نشان می دهد و این واکنش سبب تغییر در بافت و رنگ سطح خواهد شد. البته ما خواستار بروز همین واکنش در سطح فلزات هستیم .در اینجا چند روش سریع برای پتینه کاری با استفاده از مواد شیمیایی خانگی آورده شده است.

به جهت انجام این آزمایش ، من از مس (بالا سمت چپ) برنج (پایین سمت راست) ، برنز (بالا سمت راست) و آهن (پایین سمت چپ) استفاده می کنم ، همانگونه که در تصویر پایین مشاهده می کنید.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: هزینه طراحی داخلی، گچ بری مدرن

 

پتینه کاری
پتینه کاری

 

چگونه پاتینه روی سطح ایجاد کنیم؟

اگر مشتاق آشنایی با ادامه کار هستید و ترجیح می دهید تمام روش های پیشنهادی در مقاله را مطالعه کنید ، برای آشنایی با توصیه های بیشتر در مورد نحوه به دست آوردن رنگ ها و بافت های خاص ، تا انتهای مقاله همراه باشید.

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: هزینه طراحی داخلی، گچ بری مدرن

کیت و ورقه های سنباده نیز برای چرخ زاویه ای موجود است. اینها شامل یک پد لاستیکی است که روی دوک پیچ می شود و به صورت یک دیسک سنباده زده می شود و با یک مهره محکم می شود. متأسفانه ، شما فقط می توانید در یک زمان با یک طرف دیسک سنباده بزنید.

برس های مفتولی همچنین به عنوان ثابت کننده های چرخ زاویه ای ساخته می شوند. معمولاً دو قسمت در آن مشاهده می شود. یکی چرخ مسطح برای شکاف ها و سطوح نامنظم و دیگری برس های فنجان برای ورق و صفحه صاف.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: اجرای کناف

 

سرکه / پراکسید  پتینه

سرکه / پراکسید پتینه فرمولی است که از تمام مواد قابل دسترس و آسان تهیه می شود و دارای سمیت کمی است؛ طریقه­ی تهیه­ی آن به این صورت است که نمک را در سرکه حل کرده و پس از حل شدن ، پراکسید به آن اضافه می شود تا حجم کل مایع ۱۶ اونس شود.

۲ قاشق غذاخوری نمک سنگ یا نمک کوشر

۲ اونس یا ۱/۴ فنجان سرکه مقطر ۵٪

۳٪ داروخانه هیدروژن پراکسید تا حجم کل ۱۶ اونس باشد

 

تمیز کردن فولاد از حلال

مفید ترین و مناسب ترین حلال برای تمیز کردن فولاد ، استون و الکل دناتوره است. در شرایط آب و هوایی بسیار گرم توصیه می شود از الکل دناتوره استفاده کنید زیرا استون در هوای گرم بلافاصله تبخیر می شود. این ها کم هزینه ترین حلال ها هستند اما عملکرد بسیار عالی دارند و روغن و گریس را کاملا از بین می برند. البته این مایعات قابل اشتعال هستند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که ظروف را از منابع احتراق مانند تجهیزات جوشکاری دور نگه دارید. همچنین ، این گونه مواد در تمام نسبت ها با آب مخلوط می شوند. این مسئله در هنگام شست و شو از طریق ترشی اسید ، به آب کمک می کند و استون و الکل، آثار باقی مانده و رطوبت را از بین می برد و پس از آن تبخیر می شود و فلز خشک می شود.

 

زنگ پتینه

زنگ پتینه دقیقاً همانطور که از نامش به نظر می رسد ، پوششی از اکسیداسیون و زنگ زدگی بر روی سطح فولاد است. یکی از ساده ترین روش ها برای تحقق این امر ، گذاشتن فولاد برهنه در معرض اکسیژن هوا است. بعد از چند هفته یا چند ماه ، بسته به رطوبت هوا، فلز فرآیند اکسیداسیون را آغاز می کند که در نهایت کل سطح را پوشش می دهد.

اگر زمان کمی در دسترس است ، پس باید از نظر شیمیایی سرعت را افزایش دهیم. خوشبختانه ، بیشتر فرمول های زنگ زدگی فولاد را می توان از محصولات موجود و در دسترس تهیه کرد. در یک روش بسیار ساده فقط از آب نمک و آفتاب گرم استفاده می شود. استفاده مکرر از آب نمک و قرار دادن جسم در معرض آفتاب گرم، به جای هفته ها فقط چند روز طول می کشد. اگر زمستان است یا در آب و هوای عمدتا ابری زندگی می کنید ، شاید راه حل دیگری نیز لازم باشد. یک دستورالعمل ارزان اما بسیار موثر شامل ترکیبی از نمک ، سرکه و پراکسید است. این محلول سمییت کم و عملکرد سریع دارد و در برخورد با فولاد ایجاد شدیدترین رنگ قرمز و مس مانند را به همراه دارد. نسبت مناسب ترکیبات در دستورالعمل زیر است. بهتر است هر بار یک دسته تازه تهیه کنید. اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، موارد اشاره شده را بررسی کنید.

 

سایر فرمول های Rust Patina

پاراگراف های بالا به شرح آسان ترین ، مقرون به صرفه ترین و ایمن ترین مسیر برای به دست آوردن پتینه زنگ زدگی پرداختند.. روش های بی شمار دیگری برای دستیابی به همان نتایج وجود دارد اما آن ها به مواد شیمیایی خورنده و یا مضر نیاز دارند. یکی از این روش ها استفاده از یک اسید قوی مانند اسید کلریدریک یا اسید سولفوریک است که به کمتر از ۵٪ رقیق شده و اثری از مس برای تسریع در زنگ زدگی توسط خوردگی گالوانیک ایجاد می کند. سفید کننده با پراکسید نسبتاً موثرتر است اما لازم است لباس و چشم خود را بپوشانید تا مواد سفید کننده باعث بروز آسیب نشوند. همچنین ، این مخلوط به شدت سمی است ، بنابراین می توانید هر از چند بار و کم کم سفید کننده را به پراکسید اضافه کنید.

 

اجرای پتینه کاری | پتینه سیاه

پتینه نوعی محلول اسیدی و شیمیایی است که برای کهنه‌کاری فلزاتی از جمله مس، برنج، برنز، آهن، سرب، قلع، لحیم و دیگر آلیاژهای مس و آهن حتی نقره عیار شده با مس قابل استفاده است. از این پتینه به جهت کهنه‌کاری و زیبا سازی زیورآلات و مجسمه‌های فلزی استفاده میشود.

احتمال دارد که روی آلیاژهای متفاوت طیف رنگ مشکی و سیاه متفاوتی به دست آورید.

در استفاده از این محصول مهم‌ترین موضوع رعایت نکات ایمنی است؛ از وسایل ایمنی مورد نیاز ماسک شیمیایی، عینک محافظ، دستکش محافظ و روپوش جهت محافظت از لباس هایتان است.

پتینه سیاه مس و برنج نیز مانند سایر پتینه‌ها بر روی سطوح تمیز، عاری از چربی و اثر انگشت نتیجه مطلوب تر و دلخواهی را ایجاد می‌کند. پیشنهاد می شود قبل از شروع کار، سطح کار را به کمک اسید، اولتراسونیک پولیش و … کاملاً تمیز کنید.

ماده فعال درون آن دی اکسید سلنیوم است که اکسید آهن را به اکسید آهن سیاه مغناطیسی اکسید می کند و همچنین باعث رسوب سلنیوم اولیه می شود. آن را روی فولاد تمیز قرار دهید و بلافاصله بشویید. اگر این نوع از پتینه را کاملاً آبکشی نکنید ، فلز در زیر پتینه زنگ می زند.

 

مس پتینه روی فولاد

با دقت و آماده سازی دقیق ، می توان یک پایه ی مس روی فولاد برهنه بدست آورد. این شبیه فرایند آبکاری است و تقریباً با دوام نیست. در حقیقت این فرآیند بیشتر شبیه آبکاری بدون برق و یا آبکاری غوطه وری است.

فعالیت مس از نظر شیمیایی کمتر از آهن است ، اگر مس به صورت ترکیبی در آب حل شده باشد ، بخشی از آن را می توان توسط فلزات فعال تر مانند آهن موجود در فولاد جابجا کرد. معمولاً لازم است مقدار کمی اسید به محلول مس اضافه شود تا با از بین بردن اکسیدهای باقیمانده سطح فولاد فعال شود و به حل شدن نمک مس در فرآیند کمک شود.

پس از استفاده ، محلول مس پتینه باید با آب کاملا شسته شده و توسط یک لایه شفاف بلافاصله پوشانده شود ، در غیر این صورت از زیر فولاد زنگ میزند. محلول ۱۰٪ سولفات مس با چند قطره اسید سولفوریک یا موریاتیک اضافه شده محل خوبی برای شروع است. همچنین چندین شرکت وجود دارند که محصولات انحصاری را به بازار عرضه می کنند که به طور گسترده آزمایش شده اند.

پتینه
پتینه

 

پتینه کاری قهوه ای ژاپنی

پتینه قهوه ای ژاپنی نوعی پتینه واکنشی است که می توان آن را به دو نوع گرم یا سرد استفاده کرد. شکل ظاهری بر اساس برنامه و طرح قبلی است. به عنوان مثال ، یک اسپری سبک و نازک یک کت یکدست تر تولید می کند در حالی که با یک اسفنج آغشته می شود ، یک آرامکو خالدار و متنوع تر ایجاد می کند.

 

سوال ها و جواب های اجرای پتینه کاری

سوال: پروژه من مجوعه ی شطرنجی است که از نوعی فولاد نازک و روشن شده در یک ماشین تراش ساخته شده است. روی آن را یک لایه زنگ زدگی نامطلوب را تشکیل می دهند. من می خواهم ظاهر و زیبایی آن را حفظ کنم و سطح آن را به گونه ای بپوشانم تا مهره ها را از زنگ زدگی و انگشتان را از احساس ناخوشایند تماس با مهره های زنگ زده، محافظت کنم. همچنین من در برابر فرزندانم شطرنج بازی میکنم. من با ایده و روش پتینه سیاه مشکلی ندارم ، اما شما اشاره کردید که این ماده سمی است ، و این برای بچه ها خیلی خوب نیست. چگونه می توانم مجموعه شطرنج فولادی خودم را حفظ کنم؟

پاسخ: پتینه سیاه فقط وقتی سمی است که به شکل مایع باشد. بعد از اینکه روی فولاد قرار گرفت و از بین رفت ، فقط یک اکسید سیاه روی فلز باقی می ماند. برای ایمنی کودکان ، فقط هنگام خواب یا خارج بودن آن ها از خانه از این روش می توان استفاده کرد. در صورت لزوم ، می توانید صفحه ی شطرنج را خارج از محیطی خانه و در جای دیگری پتینه کنید.

سوال: پروژه من یک وان آبگرم است که می خواهم روی آن یک پتینه ی خال دار یا خط دار ایجاد کنم. من به این فکر کردم که رنگ آبی را بپاشم و بگذارم قطره قطره شود. در آب و هوای مرطوب ما زنگ زدگی زیاد ایجاد می شود و من نگران مسمومیت یا ایجاد بیماری هستم. آیا جایگزینی برای آبیاری یا اقدامات احتیاطی وجود دارد که بتوانم برای محافظت از خودم و محیط زیست نسبت به آن اقدام کنم؟

پاسخ: بله ، در اثر بلع کاملاً سمی است اما در اثر استنشاق تا حد زیادی سمی نیست. من سعی می کنم پارچه ای پنبه ای را در آب خیسانده و روی نقاط مختلف استراتژیک قرار دهم. تا زمانی که مواد شیمیایی را در همه جا پخش نشود ، تمیز کردن آن می تواند به راحتی کار گذاشتن پارچه های دست دوم در کیسه پلاستیکی و بستن آن باشد.

سوال: آیا پیشنهاد و راهکاری دارید که باعث کاهش یا از بین رفتن خوردگی یک سازه فلزی شود که در طول سال در معرض آب و هوای مینسوتا قرار دارد؟ این قطعه در معرض دمای شدید (۱۰۰۰+ فارنهایت) قرار خواهد گرفت ، بنابراین من شک دارم که لایه ها عملکرد خوبی داشته باشند. آیا پیشنهادی برای بهترین راه حل موجود به جهت ایجاد یک اثر مناسب و کاهش خوردگی دارید؟

پاسخ: امیدوارم این سازه از کورتن یا فولاد خاص هواگیری ساخته شده باشد. در غیر اینصورت ، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه برف یا آبی در شیار ها یا فرو رفتگی ها گیر نکرده باشد. من توصیه می کنم یک مشعل را (۲۰۰۰ درجه فارنهایت) روشن کنید تا بتواند گرمای آتش را ایجاد کند. آتش فقط برای اکسید آهن مغناطیسی سیاه است و یک پوشش اکسید بدون پوسته بر روی آن تشکیل می دهد. با پتینه ی سیاه می توان لایه ی اکسید سیاه نازک تری نیز داشت. هرگز مواد را برای طولانی مدت روی فولاد نگذارید و محلول اضافی را به سرعت از بین ببرید در غیر این صورت باعث تسریع در زنگ زدگی می شود.

 

پیشنهاد نویسنده برای اجرای پتینه کاری: طراحی تزئینات معماری، انواع سبک های معماری

 

پروژه های مرتبط با اجرای پتینه کاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با اجرای پتینه کاری

پتینه کاری چه مزایایی داره ؟

سرعت اجرای بالا ، پوشاندن طرک های دیوار ، در آوردن فضا از یکنواختی ، هزینه پایین نسبت به المان های مشابه ، قابلیت شستشو از مزیت های بارز این متریاله

پتینه کاری در چه مکان هایی کاربرد داره ؟

پتینه کاری در بیشتر قسمت های ساختمان از جمله دیوار ها ، سقف ، گچ بری ، ام دی اف ، چوب ، شیشه ، مبل و ... قابل اجرا هست.

آیا شرکت شما در زمینه پتینه کاری فعالیت داره ؟

بله ، بعد از برقراری تماس با شرکت و دریافت مشاوره می تونین با پیمانکاران ما در این زمینه به صورت مستقیم همکاری داشته باشید.

هزینه پتینه کاری چطور محاسبه میشه ؟

شما میتونید طرح های خودتونو برای ما ارسال کنید و ما با توجه به طرح و ابعاد فضاها برای شما پیش فاکتور صادر میکنیم

مدت زمان اجرای پتینه کاری چقدر هست ؟

بستگی به سبک طراحی و ابعاد فضا ها داره که ما سعی میکنیم در کوتاهترین زمان و بهترین شکل ممکن پروژه های شما عزیزانو به اتمام برسونیم

 

گالری تصاویر اجرای پتینه کاری

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۸ میانگین: ۵]