بازسازی ساختمان
23
بهمن

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در حفاظت از معماری ، بازسازی عمدتا نمونه اولیه بناهای تخریب شده معماری، بنا های تاریخی یا بخش هایی از ساختمان ها است. بازسازی ساختمان ها از قرن ها قبل مرسوم بود. منشور ICOMOS Burra، “بازسازی” را به عنوان بازگشت یک ساختمان آسیب دیده به وضعیت شناخته شده قبلی با معرفی مواد جدید تعریف می کند. این مربوط به مفاهیم معماری مرمت (ترمیم بافت موجود ساختمان) و حفاظت (جلوگیری از پوسیدگی بیشتر) است، جایی که گسترده ترین شکل بازسازی ایجاد ماکت یک ساختمان تخریب شده است.

باریک تر ، مانند استانداردهای وزیر امور داخله در ایالات متحده ، “بازسازی” عبارت است از “عمل یا فرایند به تصویر کشیدن، با استفاده از ساخت جدید، شکل، ویژگی ها و جزئیات یک سایت، منظره و ساختمان، سازه یا شی به منظور تکرار شکل ظاهری آن در یک بازه زمانی خاص و در مکان تاریخی آن.

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت بازسازی ساختمان

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

پیشنهاد نویسنده: ایده های جدید بازسازی

چالش های بازسازی

چالش های موجود در بازسازی ها

صرف نظر از نوع بازسازی انجام شده، برخی از چالش ها و پرسش های مکرر وجود دارد.

ساختارهای اصلی غالباً به طور ناقص مستند نبوده اند، بنابراین قسمتهای گمشده باید دوباره مورد بررسی قرار گیرند.

مصالح ساختمانی یا تکنیک های ساختمانی که برای ساخت نسخه اصلی استفاده شده است، به سختی یا اصلاً در دسترس نیستند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند. همین امر در مورد صنعتگرانی صدق می کند که هنوز (یا دوباره) بر فنون و مواد تاریخی تسلط دارند.

نسخه اصلی با نیازهای فضایی که استفاده جدید از ساختمان ایجاد می کند مطابقت ندارد. قسمت داخلی ساختمان بازسازی و تقسیم می شود.

ماکت مطابق با الزامات ایمنی ساکن امروز نیست، بنابراین شما باید ساختار را تغییر دهید.

نسخه اصلی یا همان نسخه داخلی با همان ساختار داخلی مطابق با قوانین ایمنی قانونی، از جمله در آتش سوزی یا راه های فرار نیست.

نسخه اصلی یا ماکت الزامات قانونی امروز را برآورده نمی کند.

اگر دقیقاً اجرا شود ، نسخه اصلی دیگر شرایط راحتی امروز (تهویه مطبوع، مهندسی برق، تاسیسات بهداشتی) را برآورده نمی کند، بنابراین طرح اصلی مطابق با آن اقتباس شده است.

 

۸ ساختمان معروف در سراسر جهان که پس از وقایع ویرانگر بازسازی شدند

پس از آتش سوزی ویرانگر نوتردام، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از برنامه ای برای بازسازی کلیسای جامع قرن ها در عرض تنها ۵ سال خبر داد.

این اولین بنای معروف نیست که در اثر آتش سوزی تخریب می شود و همچنین اولین بار نیست که یک ساختمان یا یک بنای تاریخی محبوب پس از حوادث ویرانگر بازسازی می شود. چه در اثر آتش سوزی و چه در اثر یک حمله تروریستی مهلک از بین رفته باشد، شهرهای سراسر جهان برای دهه ها در حال بازسازی بناهای تاریخی خود هستند.

در اینجا برخی از چشمگیرترین ساختمان هایی که در طول تاریخ بازسازی شده اند آورده شده است.

 

پیشنهاد نویسنده: چطور بازسازی را شروع کنید ؟

 

کاخ سفید

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

که امروز می دانیم اولین تکرار نیست. کاخ سفید اصلی کاخ رئیس جمهور نامیده می شد و در سال ۱۸۱۴ سوخت.

سه رئیس جمهور اول ایالات متحده – جورج واشنگتن، جان آدامز و توماس جفرسون – هرگز در کاخ سفید زندگی نمی کردند. در عوض ، آنها در خانه رئیس جمهور زندگی می کردند که بزرگترین خانه کشور در آن زمان بود. با روی کار آمدن جیمز مدیسون ، این کشور وارد جنگ ۱۸۱۲ با انگلستان شد. در طول جنگ، نیروهای انگلیسی توانستند به واشنگتن دی سی حمله کنند و در سال ۱۸۱۴ چندین ساختمان از جمله کاخ رئیس جمهور را آتش بزنند.

به مدت سه سال، معمار جیمز هوبان برای بازسازی آن تلاش کرد. در سال ۱۸۱۷، رئیس جمهور جیمز مونرو به کاخ سفید جدید نقل مکان کرد، اما سال ها طول کشید تا ساختمان به طور رسمی به پایان برسد.

 

صرافی سلطنتی در لندن

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

این بنا دو بار تخریب و بازسازی شد. اولین صرافی سلطنتی در سال ۱۵۷۱ افتتاح شد و به عنوان یک پست تجاری تجاری در لندن عمل کرد. این آتش سوزی توسط آتش سوزی بزرگ ۱۶۶۶ تخریب شد، اما فقط چند سال بعد دوباره ساخته شد. در سال ۱۸۴۴ ، ملکه ویکتوریا سومین صرافی سلطنتی را افتتاح کرد، الهام گرفته از همان طراحی ۱۶ قرن ، که شامل یک حیاط، معماری رومی و هنرهای رنسانس ایتالیا است. امروز، Royal Exchange بیش از ۳۰ فروشگاه خرده فروشی لوکس دارد.

 

هتل Fairmont در سانفرانسیسکو

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

پس از زلزله معروف سال ۱۹۰۶ در معرض آتش سوزی قرار گرفت، اما تنها یک سال بعد دوباره ساخته شد. در سال ۱۹۰۶، سانفرانسیسکو یکی از بدترین زمین لرزه های ثبت شده را تجربه کرد که منجر به کشته شدن ۳۰۰۰ نفر و تخریب ۲۸۰۰۰ ساختمان شد. هتل Fairmont، که در بالای تپه نوب قرار دارد، به طور شگفت انگیزی هنوز بلافاصله پس از زلزله ایستاد، اما در اثر آتش سوزی های ناشی از زلزله آسیب زیادی دید. با این حال بازسازی و بازسازی هتل معروف فقط یک سال طول کشید. در شب افتتاحیه سال ۱۹۰۷، یک مهمانی عظیم برای جشن برگزار شد ، که شامل صدها پوند لاک پشت، ۱۳۰۰۰ صدف، آتش بازی ، مقدار زیادی شراب محلی بود.

 

کلیسای جامع سنت پائول در لندن

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

در طول تاریخ بارها ویران شد، اما بعد از ویرانی حمله رعد آسا لندن در سال ۱۹۴۰ به طور قابل توجهی بازسازی شد.

کلیسای جامع سنت پل بارها به دلیل آتش سوزی، حملات وایکینگ ها و جنگ های داخلی مجبور به بازسازی شد. سر کریستوفر رن کلیسای جامع را تعمیر کرد و شاهکار خود را در سال ۱۷۱۰ به پایان رساند و این بنا را به یکی از شناخته شده ترین بناها در لندن تبدیل کرد.

این کلیسای جامع در سال ۱۹۴۰ در جریان حمله رعد آسا لندن جنگ جهانی دوم دوباره مورد حمله قرار گرفت. همزمان با پرتاب بمب توسط آلمانی ها به شهر، داوطلبان از کلیسای جامع محافظت می کردند. در آن زمان، نخست وزیر وینستون چرچیل گفت که کلیسای جامع “باید به هر قیمتی نجات یابد.” با تحمل تنها خسارات جزئی، سنت پل به نمادی از مقاومت مردم انگلیس در زمان جنگ تبدیل شد. در سال ۱۹۴۵، کلیسای جامع تعمیر شده برای جشن گرفتن پایان جنگ جهانی دوم روشن شد.

 

ورشو ، لهستان

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

این بنا نیز توسط بمبگذاری های جنگ جهانی دوم ویران شد، و مجبور شد بیشتر شهر را از خاکستر بازسازی کند.

پس از جنگ جهانی دوم، ورشو تقریباً به طور کامل تخریب شد: ۸۵ درصد از مرکز تاریخی این شهر ویرانه بود. ساکنان ورشو بلافاصله برای بازسازی شهر خود کار کردند و از نقاشی های معروف ورشو به عنوان نقشه اصلی خود استفاده کردند. آنها حتی از آوار و هرگونه مواد قابل نجات برای بازسازی استفاده کردند.

در سال ۱۹۵۵ ، بیشتر شهر قدیمی ورشو بازسازی شد ، اما ساخت آن تا دهه ۸۰ ادامه داشت. امروز، ورشو یک شهر پر رونق اروپایی است ، اما هنوز هم ، بدون شک ، تأثیرات گذشته خود را احساس می کند.

 

کلیسای Frauenkirche

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

در درسدن پس از تخریب در طول جنگ جهانی دوم بازسازی شد.

مانند ورشو ، شهر درسدن آلمان پس از سه روز بمب گذاری در فوریه سال ۱۹۴۵ تسطیح شد. یکی از ساختمان هایی که از بین رفت، مشهور بود Frauenkirche Dresden، یک کلیسای پروتستان.

این کلیسا برای دهه ها ویرانه بود تا اینکه شهروندان درسدن یک کمیته ویژه برای بازسازی و مرمت آن تشکیل دادند. بازسازی در سال ۱۹۹۴ آغاز شد و از بسیاری از مصالح اصلی ساختمان استفاده شد. تا سال ۲۰۰۵، کلیسا برای خدمات بازگشایی شد.

اسقف جوچن بول در اولین خطبه کلیسا گفت: “یک زخم عمیق که برای مدت طولانی خونریزی کرده است می تواند بهبود یابد.” “از نفرت و شر، جامعه آشتی می تواند رشد کند ، که این صلح را امکان پذیر می کند.”

 

 

اپرای مشهور بارسلونا ، Gran Teatre del Liceu

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

در سال ۱۹۹۴ در آتش سوخت، اما نمونه دقیق آن ساخته شد و در سال ۱۹۹۹ بازگشایی شد. Gran Teatre del Liceu بیش از ۱۵۰ سال به عنوان یک نماد فرهنگی و اجتماعی در بارسلونا ایستاده بود، و برخی از بزرگترین نام های اپرا صحنه خود را تقدیم می کردند. وقتی در سال ۱۹۹۴ سوخت، مردم اسپانیا را ویران کرد. پس از پنج سال و ۹۵ میلیون دلار، خانه اپرا به عنوان یک نمونه دقیق از نسخه اصلی ساخته شد.

 

مرکز تجارت جهانی در شهر نیویورک

 

بازسازی ساختمان | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

این ساختمان برای جایگزینی برج های دو قلو پس از حملات تروریستی در سال ۲۰۰۱ ساخته شد.

صبح ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، در یک حمله تروریستی ویرانگر که منجر به کشته شدن ۲،۷۵۳ نفر شد، دو هواپیما به برجهای دوقلوی در منهتن پرواز کردند. هر دو ساختمان به طور کامل تخریب شدند.

پس از سالها برنامه ریزی و طراحی، شهر نیویورک ساخت یک برج جدید را در سال ۲۰۰۶ آغاز کرد. این برج در سال ۲۰۱۴ با انتقال اولین مستاجر خود به ساختمان رسما افتتاح شد. آسمان خراش، که برخی آن را برج آزادی می نامند، به ۱۷۷۶ فوت می رسد و بلندترین ساختمان در نیمکره غربی و سومین بلندترین ساختمان در جهان است.

 

مدتهاست که بازسازی بناهای تاریخی و معماری تخریب شده چیزی کمتر از بیان جدی معماری تلقی می شود. از دست دادن یک اثر قابل توجه معمولاً فرصتی برای بازسازی با ساختاری منعکس کننده زیبایی شناسی و سبک زندگی معاصر تلقی می شود. بسیاری از کارشناسان معماری معتقدند که همه ساختمانهای جدید باید به آینده نگاه کنند، نه به گذشته. با این وجود، یک احساس پایدار مردمی معتقد است که فاجعه طبیعی یا مصنوعی انسان نباید ما را از میراث مهم محروم کند و بازسازی دقیق نشانه های از دست رفته قابل توجه یک فعالیت قانونی است. بازسازی ها نیازهای عاطفی ، میهنی ، زیبایی شناختی و آموزشی را تأمین می کنند.

علاوه بر این ، اکثر بازسازی ها ، چه در اینجا و چه در خارج از کشور، موفقیت های جدی علمی است. زمان نشان داده است که تعداد کمی از مردم از این بناهای برجسته زنده شده پشیمان هستند. برای نشان دادن این نکته، من در اینجا به پانزده مورد بازسازی قابل توجه اشاره کردم، که هم اکنون همه از امکانات عمومی نمادین هستند. من به راحتی می توانم چندین نمره بیشتر را لیست کنم، اما اینها برای اثبات ارزش آنها کافی است. باید توجه داشته باشیم که پروژه های بازسازی به ویژه در آلمان به پدیده ای قابل توجه تبدیل شده اند.

Potsdam Stadtschloss ، Hannover’s Schloss Herrenhausen و Braunsweiger Schloss در Brunswick همه بازسازی های اخیر هستند – هر کدام از آنها استفاده های معاصر را انجام می دهند. چنین پروژه هایی باعث غرور و زندگی جدید در جوامع مربوطه می شوند. کاخ سلطنتی برلین در حال حاضر در دست بازسازی است و موزه ها و رویدادهای ویژه را در خود جای خواهد داد.

ملاک گنجاندن آثار بازسازی شده در این قطعه، بازآفرینی دقیق نمای خارجی یک ساختمان کاملاً یا تقریباً کاملاً گمشده است. چنین پروژه هایی ممکن است شامل تکثیر فضای داخلی اصلی باشد یا نباشد. این تعریف مانع از ساخت و سازهای شکاف دار مانند کلیساهای رن لندن است که در آن دیوارهای خارجی از حمله رعد اسا تا حد زیادی سالم مانده اند.

 

نمونه های برجسته فردی از پروژه های بازسازی ها نشان می دهد که معماری عاملی در بین مردم است که هنوز هم می تواند به همان اندازه که از تاریخ معماری شناخته شده است قطبی شود. از دیدگاه جهانی ، کل بحث در مورد موافقان و مخالفان بازسازی مسئله ای است که ریشه در حساسیت های مرکز مرکزی اروپا دارد. فرهنگ های دیگر ، هم منطقه انگلیس و آمریکا و هم آسیا ، به گونه ای دیگر با این موضوع سروکار دارند: بازسازی منظم و کامل یک معبد بودایی بخشی از سنت دیرینه در معماری آسیاست ، مفهوم اروپایی “واقعی به اصل” در این فرهنگ ، که همه چیز در هسته فلسفی دارد ، ماده ای که پوسته بی ارزشی به حساب می آید ، تا امروز یک نقش تبعی است.

معابد مقدس Ise-jingū-Japan در ژاپن هر ۲۰ سال یکبار به طور دقیق و مطابق با همان نقشه های ساخته شده از چوب بازسازی می شوند. به عنوان مثال، در چین، در حالی که کل شهرهای تاریخی و مراکز شهرها فدای پروژه های عمده برنامه ریزی شهری و اقتصادی (شانگهای، سد ۳ Gorges) می شوند، برعکس، پروژه های تاریخی سازی نیز در حال اجرا هستند – مانند پروژه شهر قدیمی داتونگ، شهری به سبک مینگ یا ترمیم یکی از انقلاب فرهنگی باعث تخریب بناهای مقدس شد. در ایالات متحده آمریکا نیز، مفهوم بنای یادبود امروزه فقط یک نقش تبعی ایفا می کند و بیشتر از آنکه با تاریخ معماری مرتبط باشد مربوط به بناهای تاریخی است که از نظر زمان و فرهنگ قابل توجه هستند.

 

پیشنهاد نویسنده: قوانین بازسازی ساختمان

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با بازسازی ساختمان

آیا قبل از بازسازی ساختمان باید همه مالک ها در جریان قرار بگیرن ؟

بله قبل از انجام هر گونه عملیاتی باید کل مالکین تو جریان قرار بگیرن و با رضایت همشون باشه

هزینه بازسازی ساختمون چطور برآورد میشه ؟

بعد از طراحی برآورد میشه که با توجه با کارایی که انجام میشه بین مالکین تقسیم میشه

هدف از بازسازی ساختمان چیه ؟

هدف از اینکه ما ساختمانمون رو بازسازی میکنیم بالا بردن عمر مفید ساختمون هستش تا بتونیم بهترین بهره وری رو از ساختمون داشته باشیم

بازسازی ساختمان به چند روش انجام میشه ؟

بازسازی ساختمان به دو روش انجام میشه یکی از روش بازسازی ساختمان حفاظتی هستش و روش دوم بازسازی ساختمان سبکی

بازسازی ساختمان به روش حفاظتی چیه ؟

در بازسازی ساختمان به روش حفاظتی به بازسازی و حفاظت کلی از ساختمان شما پرداخته میشه

بازسازی ساختمان به روش سبکی چیه ؟

در بازسازی ساختمان به روش سبکی تیکه‌های جدید جایگزین تیکه‌های فرسوده ‌تر میشه

 

گالری تصاویر بازسازی ساختمان

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴۴ میانگین: ۴.۹]