نمای ویلا
23
بهمن

نمای ویلا

نمای ویلا

یکی از چیزهایی که امروزه در میان مردم مختلف ایران و جهان باب شده است خریدن یک خانه‌ی ییلاقی یا همان ویلا برای زمان هایی است که آن ها می توانند اوقات فراغت خود را به تفریح در آن جا بگذرانند. منظور ما از خانه های ییلاقی همان ویلا می باشد. ویلا ها انواع مختلفی دارند. شاید تصور کنید خریدن یا اجاره کردن یک ویلا در هر قسمت کشور، می تواند هزینه زیادی را بر دوش بگذارد. اما این طور نیست. قیمت خانه های مختلف در جای جای ایران با یکدیگر متفاوت است و این قیمت در شهر تهران از هر شهر دیگری بیشتر است. چرا که پایتخت کشور بوده و تهیه خانه در این شهر هزینه بیشتری را می طلبد. اما اگر دوست دارید در نقطه دیگری از ایران خانه ای داشته باشید تا در روزهای تعطیل، آخر هفته ها یا هر روز دیگری به آن جا بروید، می توانید از شهر های خلوت تر در مناطق شمالی یا شمال شرقی کشور استفاده کنید. اگر اندکی وقت بگذارید و قسمت های مختلف شهرها را بگردید می توانید خانه و یا ویلایی با قیمت مناسب پیدا کنید.

اما موضوع دیگری که وجود دارد این است که شما ممکن است هزینه لازم برای خریدن یا حتی ساختن یک خانه ییلاقی یا ویلا را در قسمت های مختلف کشور داشته باشید. بدین منظور شما در ابتدای کار به یک مشاور یا معمار متخصص که بتواند به خوبی شما را در این راه راهنمایی کند، احتیاج دارید. گروه دکوطرح با داشتن متخصصین برتر و دانش آموخته از دانشگاه های معروف، می توانند شما را در این راه کمک کنند و به صورت رایگان به شما مشاوره‌ی مورد نیازتان را بدهند.

 

نمای ویلا | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت نمای ویلا

نسخه ویدیویی

 

 

نسخه ی صوتی

 

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ویلا، طراحی نمای ویلا، تفاوت بازسازی ویلا با بهسازی ویلا

 

نمای ویلا

درباره طراحی نمای ویلا

نمای ویلا
نمای ویلا

 

درباره طراحی نمای ویلا

اما ساختن یک ویلا! ساختن یک ویلا می تواند کار زمان بر و مهم تری نسبت به ساختن یک خانه در محل اصلی زندگی شما باشد. اگر شما در شهری مانند تهران زندگی می کنید که آب و هوای نسبتا خشکی دارد، استفاده کردن از مصالح خاص راحت تر از انتخاب مصالح برای خانه های شهر های شمالی کشور است. چرا که در این شهرها رطوبت زیادی در هوا وجود دارد که برخی از مصالح نمی توانند مقاومت خود را در آن حفظ کنند.

تصور اکثر ما از یک ویلا، ساختمانی‌ست که استخر و باغ و چیزهای شکیل و لوکس دارد. اما ویلا می تواند یک ساختمان باشد که شما می خواهید اوقات فراغت و استراحت خود را در آن بگذارنید. ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم ویلای مورد نظر خود را به خوبی بسازید.

 

نمای ویلا چیست؟

همان طور که می دانید هر ساختمانی، چند سطح دارد که معماران و متخصصان این زمینه به سطح اصلی ساختمان که همه‌ی افراد خارج آن می توانند آن سطح را ببینند، نما می گویند. نمای یک ساختمان از جهت های مختلف، اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما از کنار یک ساختمان در یکی از کوچه‌های شهر خود عبور می کنید، نمی توانید داخل ساختمان و خانه‌ی هرکس را ببینید. تنها اطلاعاتی که از یک ساختمان برای شما مشخص است، نمای‌آن است. به همین دلیل نمای یک ساختمان، چه داخل شهر و چه ساختمان هایی که در خارج از شهر هستند، نمایان گر و نشان دهنده‌ی هویت آن ساختمان است که افراد داخل آن به دیگران نشان می دهند. همچنین می تواند سلیقه‌ی افراد داخل ساختمان و معماران و سازندگان آن نما را نشان دهد. بنابراین نمای ساختمان یا نمای ویلا اهمیت زیادی دارد.

همان طور که گفتیم نمای ویلا می تواند اهمیت بسیار زیادی از نظر جنس و ظاهر داشته باشد. به همین دلیل معماران و متخصصان این زمینه نمای ویلا را از نظر سبک به چهار دسته مختلف تقسیم کرده اند که به توصیف و توضیح دو مورد نمای ویلای کلاسیک و مدرن می پردازیم.

 

نمای کلاسیک برای ویلا

همان طور که از نام این سبک مشخص است،‌حالتی قدیمی و سرسنگین دارد. رنگ های مورد استفاده در این نما معمولا رنگ های تیره و دارای تناژ و ته رنگ قهوه ای می باشد. مانند نسکافه ای، کرمی، قهوه ای تیره و قهوه ای روشن. سبک کلاسیک می تواند سبک مناسبی برای نمای ویلای شما باشد. اما باید توجه کنید که این نما با سبک دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگی داشته باشد. اگر دکوراسیون داخلی شما سبکی مینیمال و مدرن دارد که همه چیز ساده چیده شده است، استفاده از سبک کلاسیک برای نمای ویلا، انتخاب مناسبی نیست. در واقع این سبک می تواند برای افرادی انتخاب خوبی باشد، که دوست دارند حالتی سنتی و قدیمی به ویلای خود بدهند.

سبک کلاسیک برای ویلا اولین بار در رم بر روی یکی از خانه ها انجام شد. در سبک کلاسیک برای نمای خانه، می توان گفت که استفاده از متریال ها و مواد مختلف برای این سبک کمی دشوار است و تنوع متریال های سبک کلاسیک کمتر از سایر سبک هاست. اگر دوست دارید ویلایی با سبک کلاسیک داشته باشید، بهتر است ویلای شما نور خوبی داشته باشد. چرا که نورپردازی می تواند در جلوه‌ی نمای کلاسیک تاثیر زیادی داشته باشد و آن را زیباتر از آن چه هست نشان دهد. یکی از چیزهایی که باعث زیبایی نمای کلاسیک برای ویلا می شود استفاده از سرستون ها و پنجره های بزرگ و متقارن است که احساس رم باستان و دوره‌ی معماری رنسانس را در ما زنده می کند.

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های سبک کلاسیک برای ویلا، استفاده کردن از منحنی ها در نمای خانه است. چرا که بهره  بردن از زاویه باعث ایجاد سبکی مدرن و مینیمال می شود و ذهن بیننده را از سبک اصلی پرت می کند. همان طور که گفته شد در این سبک از رنگ هایی استفاده می شود که حس سرسنگینی و رسمیت را در بیننده زنده کند. مانند قهوه ای، طلایی، شیری، برنزی و نسکافه‌ای.

دو مورد از مصالحی که در سبک کلاسیک برای نمای ویلا کاربرد زیادی دارد استفاده از چوب و سنگ است. چوب و سنگ هر دو حسی قدیمی و کلاسیک به ما می دهند و همچنین سبکی سنگین را در نمای ویلا ایجاد می کنند. اما هزینه استفاده از سنگ برای نما کمی زیاد است. به همین خاطر شما می توانید به جای سنگ، برای نمای ویلای خود از سیمان استفاده کنید.

 

نمای مدرن برای ویلا

همان طور که از نام این سبک معلوم است، از آن بیشتر برای نشان دادن سادگی نما استفاده می شود. این سبک از کشورهای غربی وارد ایران شد و مورد استقبال شدید معماران و سازندگان ملک قرار گرفت چرا که طراحی و اجرای نمای آن، از هزینه پایین تری نسبت به نمای کلاسیک برخوردار بود. علاوه بر آن متریال و مواد مورد استفاده در نمای مدرن از تنوع بیشتری برخوردار است و معمار قدرت مانور بیشتری در انتخاب مصالح و موارد مورد نظر خود دارد.

مهم ترین دلیلی که سبک مدرن وارد زمینه معماری و ساختمان سازی شد، ساده سازی سبک زندگی و افزایش کارایی از طریق این سادگی بود. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند نمای مدرن برای ایجاد نمایی لوکس برای خانه است. یکی از مهم ترین ویژگی ها در عملکرد این سبک، استفاده حداکثری از فضای موجود است. در نمای مدرن برای ویلا، از تمام فضاهای موجود در فضا به بهترین نحو استفاده می شود. علاوه بر آن به کار بردن سبک مدرن در نمای ویلا به منزله‌ی استفاده از مواد و مصالح جدید تر و بهینه تر است که به عمر بیشتر نما کمک می کند. برای طراحی و اجرای این نما از مصالحی مانند چوب، شیشه و سنگ استفاده می شود تا مدرنیته بودن را در نمای خود به بینندگان نشان دهد. همچنین رنگ های به کار رفته در این سبک کمی هاله‌ی سرد دارد. مانند رنگ طوسی و سفید. اما در بسیاری از مواقع از رنگ قهوه‌ای چوب نیز استفاده می شود که حس طبیعی بودن چوب را به بیننده منتقل کند. یکی از مهم ترین عوامل در زیبا جلوه دادن این نما، نور موجود در فضاست. استفاده‌ی مناسب از نور برای جلوه‌ی بهتر نمای مدرن می تواند راه حلی ساده و بسیار کاربردی باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های ویلاهای مدرن، نیاز کمتر آن ها به تعمیر و نگهداری خاص است. به همین دلیل هزینه‌ی کمتری را برای کاربران ایجاد می کند.

اما در کنار این همه نکته مثبت و مزیت، نمای ویلای مدرن می تواند معایبی نیز داشته باشد که از جمله‌ی آن ها بی روح بودن رنگ‌ها و یا همان سرد بودن آن‌هاست.همان طور که گفتیم رنگ هایی که در نماهای مدرن برای ویلا کاربرد دارند رنگ هایی مانند سفید و طوسی می باشد که ممکن است بعد از مدتی احساس بی حالی را به شما منتقل کند. همچنین این سبک نما با ساختمان های دیگر شهرهای کشور ما خوانایی و هماهنگی ندارد. چرا که هنوز به طور کامل وارد فرهنگ ما نشده است.

حال که با دو سبک اصلی در نمای ویلا آشنا شده اید، می خواهیم شما را با مصالحی که برای نمای ساختمان و به ویژه نمای ویلا کاربرد دارد، آشنا کنیم. برخی از مصالحی که به صورت مداوم در میان سازندگان املاک استفاده می شوند عبارت هستند از:

  • نمای آجری
  • نمای سنگی
  • نمای کامپوزیتی
  • نمای چوبی
  • نمای شیشه ای

در این نماهای دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

 

نمای آجری

نمای آجری یکی از نماهایی است که در میان معماران و کارفرمایان محبوبیت زیادی دارد. چرا که دارای قیمتی بسیار مناسب و تنوع بالا می باشد. استفاده کردن از آجر به عنوان نما، این امکان را به شما می دهد تا به جابه‌جایی آجرها و قرار دادن هر رنگ در جای مناسب، خلاقیت خود را در نمای ساختمانتان نشان دهید و بهترین نما را به دیگران جلوه دهید. رنگ هایی که در نمای آجری متداول ترند، رنگ های گرمی مانند قهوه ای، نسکافه ای و کرمی می باشند که حس گرمی و صمیمیت را به بیننده القا می کنند.

 

نمای سنگی

استفاده کردن نمای سنگی باعث ایجاد نمایی سنگین و خاص برای ساختمان شما می شود. نمای سنگی به دلیل قیمت بالایی که دارد کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید، نمای سنگی اولین پیشنهاد دکوطرح به شماست. در واقع نمای سنگی یکی از قدیمی ترین نماهایی است که انسان از آن استفاده می کرده و حس طبیعی بودن را به ما می دهد. همچنین استفاده از سنگ در نمای ساختمان باعث می شود نمای شما دیرتر کثیف و کدر شود. در صورت آلودگی، می توانید آن را با خیال راحت بشویید.

 

نمای کامپوزیتی

احتمالا نام این نما را شنیده اید. کامپوزیت در واقع به ورقه‌های آلومینیومی گفته می شود که برای نمای ساختمان کاربرد دارد. استفاده کردن از این ورقه ها باعث می شود نمای ویلا یا ساختمان شما وزن سبک تری داشته باشد چرا که این آلومینیوم ماده ای سبک است. علاوه بر آن قیمت مناسبی دارد. یکی از معایب استفاده از این نما، زود کثیف شدن آن است.

 

نمای چوبی

استفاده کردن از نمای چوبی برای ساختمان می تواند یکی از بهترین و زیباترین انتخاب های شما باشد. اگر توانایی صرف هزیه کافی برای نمای ساختمان خود را دارید، می توانید نمای چوبی را انتخاب کنید. استفاده کردن از چوب در نمای ویلا، می تواند باعث ایجاد شدن حسی طبیعی در شما شود. وجود چوب در خانه نیز به دلیل بوی خوب چوب، حس جنگل را برای شما تداعی می کند.

 

نمای شیشه ای

یکی دیگر از نماهایی که امروزه مورد استفاده کاربران زیادی قراره گرفته است، نمای شیشه ای می باشد. شیشه یکی از زیباترین نماهای موجود برای ساختمان است. اگر ویلای شما ویوی زیبایی دارد می توانید برای نمای ساختمان خود از شیشه استفاده کنید تا ضمن استفاده بهینه از نور محیط خارج، از ویوی موجود نیز لذت ببرید. نکته مهمی که درباره این نمای وجود دارد، این است که شما باید برای انتخاب شیشه ای با کیفیت بالا، وقت بگذارید. چرا که بالا بودن کیفیت شیشه به معنای عایق بودن آن در برابر صوت و حرارت و همچنین ضربه می باشد.

یک مورد از نمایی که احتمالا تا به حال چیزی از آن ها نشنیده اید به صورت زیر می باشد.

 

نمای مونولیت

مونولیت نوعی سنگ است که از ترکیب کردن دانه های ریز مرمر، گرانیت، کوارتز و سایر سنگ ها به دست می آید. یکی از مزایای این نما وزن آن است که بر خلاف تصور عموم، وزنی سبک دارد که باعث ضدزلزله بودن آن می شود. هزینه نصب این نوع از نما، از شیشه و سنگ پایین تر است و همچنین کیفیت بالاتری دارد. به همین خاطر می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

زیباترین ویلا های جهان و نمای ویلا ها

نمای ویلا و طراحی نمای ویلا اگر مهم ترین بخش طراحی و ساخت یک ویلا نباشد قطعا جزو پر اهمیت ترین ها خواهد بود. اولین چیزی که باعث جلب توجه شما می شود نمای ویلا می باشد. ما از امکانات داخل و یا دکوراسیون داخلی ویلاها خبر نداریم اما طراحی و زیبایی بصری ویلا می تواند نظر ما را به کل درمورد یک ویلا تغییر دهد. اگر به زبان ساده بخواهیم بگوییم در مرحله اول همه یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت می کنند و به همین ترتیب معرف اولیه ویلا نیز نمای ویلا خواهد بود. نه تنها ظاهر و نمای ویلا بلکه نمای تمامی ساختمان ها در نوع خود اهمیت خاص خود را دارند. اگر دقت کرده باشید ساختمان ها و بناهای بزرگ و مهم در سطح شهر مانند مراکز خرید و مرکز اداری-تجاری، خانه های لوکس اعم از ویلاها و آپارتمان ها در سطح شهر و حتی ساختمان های مهم سیاسی همیشه به نمای ویژه ای که دارند معروف هستند و ظاهری زیبا و چشم نواز دارند. زمانی که صحبت از نمای ویلا می شود، برخی سازه های ویلایی در قسمت های مختلف جهان، حرف اول را در این زمینه می زنند که به برخی از آن ها اشاره می شود.

 

طراحی داخلی شگفت انگیز و نمای ویلا – کاملاً سفید

طراحی داخلی نمای ویلا کاملاً سفید
طراحی داخلی نمای ویلا کاملاً سفید

 

طراحی ویلا و نمای ویلا مینیمالیستی: نمای نفس گیر ویلا ی در صخره های والنسیا

نمای ویلا مینیمالیستی
نمای ویلا مینیمالیستی

 

معماری مینیمالیستی و مکان خیره کننده

معماری مینیمالیستی
معماری مینیمالیستی

 

Less Is More – تعریف طراحی خانه مینیمالیستی

همان طور که می بینید در عنوان عبارت “کمتر، بیشتر است” نوشته شده است. این عبارت به عنوان شعار اصلی طراحی های مینیمالیستی شناخته می شود که می خواهد سادگی در طراحی و ساختن را به مخاطب نشان دهد.

 

طراحی منحصر به فرد ویلای مدرن: HOUSE SAR

همان طور که در شکل زیر می بینید، در این نما از رنگ قهوه‌ای و نسکافه‌ای استفاده شده است که باعث زیبایی نمای ساختمان شده است.

طراحی ویلای مدرن
طراحی ویلای مدرن

 

طراحی منحصر به فرد ویلای مدرن: HOUSE SAR

طراحی نما خانه مدرن بسته به اینکه از چه کسی می خواهید معانی زیادی داشته باشد. در اینجا ، ما نمونه ای باورنکردنی از یکی از بهترین معماران مسکونی در آنجا داریم. معماران Nico van der Meulen که در حومه پربرگ آتول ، ژوهانسبورگ واقع شده است ، شاهکار دیگری از معماری مدرن – House Sar را طراحی کردند.

این خانه یک طبقه در ابتدا به گونه ای ساخته شد که دسترسی نور به برخی از قسمت های خانه را محدود می کند و بعضی از اتاق ها تاریک بودند ، بنابراین به در خواست کار فرما این ویلا تبدیل به یک ویلای مدرن شد که برای سبک زندگی قرن بیست و یکم طراحی شده است.

در ورودی ، مکعب های قاب فلزی معلق در هوا قرار می گیرند و محفظه شیشه ای بدون قاب منجر به یک سالن ورودی مینیمال و در عین حال خوشامد می شود ، و از این طریق نشان می دهد طراحی مدرن خانه چقدر قدرتمند است. از سقف تخت شناور به جای سقف کاشی کاری معمولی استفاده شده است و این امر باعث روشنایی گسترده در اتاق های نشیمن می شود.

سقف گذرگاه برافراشته به نور شمالی به داخل گذرگاه و حتی به اتاق خواب میهمانان در ضلع جنوبی خانه اجازه می دهد ، جایی که دهلیز به آفتاب صبحانه وارد حمام می شود و مجموعه کاملاً مطمئن و طبیعی را تهویه می کند.

یک دهلیز کوچک خارج از آشپزخانه باعث می شود نور صبح به آشپزخانه وارد شود ، و همچنین به صاحبان اجازه می دهد تا شب درها را باز بگذارند تا خانه را به طور طبیعی در روزهای گرم تابستان خنک کنند. با طغیان نور طبیعی حتی در عمیق ترین قسمت های این خانه مدرن ، بدیهی است که طراحی این سقف به محلول کمبود نور و آفتاب شمالی در زمستان تبدیل شده است.

 

ترفندهای مدرن طراحی خانه

مهم ترین ترفندی که برای طراحی نمای ویلای شما وجود دارد، استفاده از المان های سبک مدرن است. به عنوان مثال استفاده از موادی مانند شیشه و سنگ به همراه چوب می تواند این موضوع را برآورده کند.

 

طراحی ویلایی گرد برای دوستداران سگ‌ها

طراحی ویلایی گرد برای دوستداران سگ‌ها
طراحی ویلایی گرد برای دوستداران سگ‌ها

 

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ویلایی، هزینه بازسازی ویلا

 

 

پروژه های مرتبط با نمای ویلا که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای ویلا

چرا در ویلا ، نما از اهمیت بالایی برخورداره ؟

چون جزء قسمت اصلی ویلا محسوب میشه و اولین ارتباط بصری با مخاطب برقرار میکنه و به طور کلی میتونیم بگیم معرف پروژه است

بهترین طرح نما برای ویلا چیست ؟

امروزه در ایران بهترین طرح نما برای ویلا سبک کلاسیک و مدرن هست و نمیتونیم این دو سبکو بر هم برتر بدونیم به همین دلیل بهتر اینه که سبکیو انتخاب کنیم که با بافت بومی و شهر انتباق داشته باشه

چه مصالحی برای نمای ساختمان ویلایی مناسبه ؟

یکی از ویژگیهای مهم در معماری سنتی ایران استفاده از مصالح بومیه و به همین دلیل ما پیشنهاد میکنیم سعی کنید از مصالح بومی که در شهر شما و یا نهایتا

مهمترین شاخصه فنی در نمای ویلا چیست ؟

یکی از مهمترین شاخصه های فنی در طراحی و اجرای نمای ویلا استفاده از مواد و مصالحی در نما است که ضریب انتقال حرارتی کمتری داشته باشه

استفاده از سنگ در طراحی نمای ویلا چه مزیتی داره ؟

تنوع زیاد ، اجرای سریع و آسان ، مقاومت بالا ، چسبندگی خوب با ملات ، مقاومت کششی بالا ، قابلیت برش و سیقل خوردن از مزیت های سنگ در نمای ویلا است.

استفاده از سیمان در نمای ویلا چه مزیتی داره ؟

هزینه پایین در اجرا ، صرفه جویی در زمان ، مقاومت بالا ، سرعت در اجرا و در دسترس بودن آن از مزیت های نمای سیمانیه

 

گالری تصاویر نمای ویلا

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۱ میانگین: ۵]