نمای ویلا
۲۳
بهمن

نمای ویلا

اگر به دنبال زیباترین ویلا های جهان بودید ، قطعاً یکی از آن هاست. بیایید پیاده روی کنیم ، از یک بزرگراه با شکوه زیبا ، از فضای داخلی خیره کننده و مدرن به یک حیاط پشتی زیبا که قبلاً هرگز ندیده اید. این خانه رویایی شما را غرقه می کند!

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ویلا، طراحی نمای ویلا، تفاوت بازسازی ویلا با بهسازی ویلا

 

درباره طراحی نمای ویلا M

نمای ویلا
نمای ویلا

از آنجا که این خانه به عنوان یکی از زیباترین خانه های جهان شناخته می شود ، ممکن است تصور شود که این خانه در جایی در منطقه بورلی هیلز واقع شده است ، یا ، بیایید ببینیم ، تایلند ، استرالیا ، موناکو ، ریویرای فرانسه (مانند این خانه رویایی) یا هرجای دیگر ثروتمندان و افراد مشهور پول خود را به املاک و مستغلات بسیار گران تبدیل کردند. اما این خانه مدرن اثبات دیگری از نظریه مورد علاقه من است. شما برای داشتن یک خانه زیبا نیازی به میلیون ها نفر ندارید. House M در Merano (یا Meran) ، یک شهر واقع در Tyrol جنوبی ، شمال ایتالیا واقع شده است. این توسط یک استودیوی معماری مبتنی بر ایتالیا طراحی شده است. این ویلا به طور کلی ۳۶۰ متر مربع فضا را در اختیار افراد قرار می دهد.

زیباترین ویلا های جهان و نمای ویلا ها

صحبت از نمای بیرونی ، جالب است که افراد اغلب چگونه خانه ها را فقط با نگاه به نمای خود قضاوت می کنند. صحبت از خانه M است ، ما می خواهیم اشاره کنیم که این نما چقدر زیبا به نظر می رسد. و همه به دلیل رویکرد مینیمالیستی است. رنگ سفید تمیز تضاد بسیار خوبی را با تمام رنگ های طبیعی اطراف آن ایجاد می کند در حالی که درهای شیشه ای ، پنجره ها و دیوارها احساس مدرنی به آن می بخشند. به خصوص در ارتفاع عقب که در آن خود کنتراست داریم. و من به خطوط افقی پررنگ از بتن سفید و خطوط عمودی نازک از دیوارهای شیشه ای فکر می کنم. خیلی ساده و مدرن.

 

طراحی داخلی شگفت انگیز و نمای ویلا – کاملاً سفید

نما
نما

همانطور که چند جمله در بالا گفتم ، خانه ها چیزی فراتر از نمای شگفت انگیز هستند ، به خصوص هنگامی که در مورد زیباترین خانه های جهان صحبت می کنیم. معماران بزرگ همیشه تمام تلاش خود را برای متحد کردن فضای داخلی و داخلی به کار می گیرند. به خصوص امروزه که خانه های مدرن برای ایجاد این انتقال در پایین ترین سطح ممکن طراحی شده اند. House M دوباره نمونه کاملی از خانه مدرن خوب است. این فضای طراحی مینیمالیستی ، سفید و شیشه ای از نما در داخل جایی آورده می شود که از نظر من ، فضای زندگی مدرن و کاملی را تشکیل داده است. بیایید فقط به راه پله مینیمالیستی سفید که درست در کنار یک دیوار شیشه ای نازک ، آشپزخانه سفید مدرن ، اتاق نشیمن با مبلمان تیره و پرده های سفالی از کف تا سقف ، حتی گاراژی که کاغذ دیواری های خط افق شهر نیویورک فضای خاصی از شهر را ایجاد کرده است ، توجه کنیم.

 

طراحی ویلا و نمای ویلا مینیمالیستی: نمای نفس گیر ویلا ی در صخره های والنسیا

نگاهی بیندازید که چگونه سادگی و مینیمالیسم وقتی با یک مکان خیره کننده مرتبط شوند ، می توانند یک خانه مدرن تحمیل کنند و تجربه بی نظیری از زندگی را ارائه دهند.

طراحی خانه و نمای ویلا شما در قرن ۲۱ به لطف فناوری و نوآوری هایی که امروزه در صنعت صورت گرفته ، دیگر چالشی نیست. با این وجود چالش واقعی استفاده از منابع ارزشمند به گونه ای مشخص است که به کیف پول شما آسیب نرساند.

برای افرادی که به زیبایی شناسی علاقه مند هستند ، خانه های مدرن و سبک حداقل فاکتورهای “عجب” خود را دارند. خانه های شیک و فوق مدرن چشم نواز واقعی هستند ، اما همچنین ظاهری ساده دارند. اغلب اوقات ، به دلیل سبک های ساده و یکپارچه ای که باعث راحتی و آرامش بیشتر خانه ها می شود ، خانه های خانه طراحی های مینیمالیستی را برای نوسازی یا ساختن خصوصیات خود انتخاب می کنند.

اگر اتفاقاً از جذابیت ویلا هایی با طرح های مجلل درجه یک خوشتان نمی آید ، روش انتخاب ویلا مینیمالیستی بهترین گزینه شماست. گذشته از سادگی ، می تواند تعمیر و نگهداری کمی نیز داشته باشد و حتی ممکن است هزینه آن کمتر از آنچه پیش بینی کرده اید باشد.

معماری مینیمالیستی و مکان خیره کننده

هنگامی که به دنبال اتخاذ طرح های مینیمال خانه هستید ، انتخاب یک سازنده یا معمار دارای تجربه در صنعت بسیار حیاتی است. خانه روی صخره یک شاهکار است که در شهر ساحلی Calpe در آلیکانته اسپانیا واقع شده است. این توسط استودیوی معماری و طراحی مستقر در والنسیا ، اسپانیا ، Fran Silvestre Arquitectos ایجاد شده است. در توصیف قطعه ای از آثار هنری مینیمالیستی آنها به سبک شاعرانه ، آنچه را که آنها باید بیان کنند این است: “ما فضیلت معماری را دوست داریم که ساختن خانه در هوا ، راه رفتن روی آب را امکان پذیر می کند …

یک زمین ناگهانی مشرف به دریا ، جایی که بهترین کار این است که کاری انجام ندهید. دعوت به ماندن می کند. قطعه ای که به خط طبیعی زمین احترام بگذارد در آن قرار گرفته است. در بالای آن ، سایه ای ، خود خانه ، با آرامش به مدیترانه نگاه می کند. در زیر آفتاب ، استخر شنا ما را به دریا نزدیکتر می کند ، به یک دریاچه آرام تبدیل می شود. در نقطه عطف ، راه پله یک مسیر خاطره انگیز ، یک باغ در زیرزمین را پیشنهاد می کند … ”

آنها همچنین افزودند: “به دلیل شیب زیاد نقشه و تمایل به مهار خانه فقط در یک سطح ، یک ساختار سه بعدی از صفحات و صفحه های بتونی مسلح متناسب با توپوگرافی طرح انتخاب شد ، بنابراین کارهای زمینی به حداقل می رسد. این ساختار یکپارچه و لنگر انداخته شده از سطح دسترسی ، جایی که خانه در آن قرار دارد ، یک سکوی افقی ایجاد می کند. استخر در سطح پایین تر ، در یک منطقه از قبل مسطح قرار گرفته است. ساختار بتونی از خارج عایق بندی شده و سپس توسط گچ سفید آهک سفید قابل انعطاف و صاف پوشانده می شود. بقیه مواد ، دیوارها ، سنگفرش ها و سنگ ریزه های روی سقف … همه با همان احترام به معماری سنتی منطقه ، تأکید بر آن و تأکید بر وحدت خانه همان رنگ را حفظ می کنند. ”

 

Less Is More – تعریف طراحی خانه مینیمالیستی

مینیمالیسم فرهنگی است که معماران از آن دوری می کنند. این سبک های معماری ممکن است زیبایی شناسی را متفاوت بیان کنند ، اما احساساتی که برانگیخته می شوند پیچیدگی ذاتی زبان معماری آن است. تصویب آن توسط Fran Silvestre Arquitectos گواه دیگری بر ارتباط آنها در گفتمان معماری است.

طراحی ویلا و نمای ویلا مینیمالیستی با دور نگه داشتن روکش بیش از حد از پیچیدگی در سادگی تأکید می کند ، در نتیجه از اهمیت ظاهری ساختمان برجسته می شود. شکل ظاهری فضاها بر اهمیت “کمتر بیشتر است” تأکید می کند. فضاهایی که برای کارکردهای مختلف در داخل ساختمان تخصیص می یابد ، آرامش را نشان می دهد و اخلاق پایداری را گسترش می دهد زیرا در برابر استراتژی های طراحی که ممکن است به فضاهای اضافی نیاز داشته باشند و سهواً به تقاضای بیش از حد انرژی منجر شوند ، احتیاط می کند. محیطی که ویلا مینیمالیست در آن قرار دارد ، بیان بصری مورد نیاز جرم آن را فراهم می کند که باعث می شود نقطه کانونی به سمت ساختمان هدایت شود.

 

طراحی منحصر به فرد ویلای مدرن: HOUSE SAR

طراحی نما خانه مدرن بسته به اینکه از چه کسی می خواهید معانی زیادی داشته باشد. در اینجا ، ما نمونه ای باورنکردنی از یکی از بهترین معماران مسکونی در آنجا داریم. معماران Nico van der Meulen که در حومه پربرگ آتول ، ژوهانسبورگ واقع شده است ، شاهکار دیگری از معماری مدرن – House Sar را طراحی کردند.

این خانه یک طبقه در ابتدا به گونه ای ساخته شد که دسترسی نور به برخی از قسمت های خانه را محدود می کند و بعضی از اتاق ها تاریک بودند ، بنابراین مشتریان درخواست کردند که این خانه به یک خانه مدرن پر از نور تبدیل شود که برای سبک زندگی قرن بیست و یکم طراحی شده است.

چگونه طراحی تک طبقه خانه مدرن فضای زندگی موجود را تغییر داد
هر ۴ گاراژ با هواپیماهای لوور پوشانده شده بودند ، و ورودی توسط چارچوب ستونها و تیرهای فولادی احاطه شده بود. به نظر می رسد که به نظر می رسد هر صفحه (دیوار ، سقف یا کف) به عمد با مواد ، رنگ و بافت مختلف پوشانده شده است ، یک طراحی ورودی منحصر به فرد ایجاد شده است. (همچنین نگاه کنید به: طراحی درب ها – ۴۰ درب مدرن مناسب برای هر خانه و ۴۰ ورودی مدرن برای تحت تأثیر قرار دادن!)

در ورودی ، مکعب های قاب فلزی معلق در هوا قرار می گیرند و محفظه شیشه ای بدون قاب منجر به یک سالن ورودی مینیمال و در عین حال خوشامد می شود ، و از این طریق نشان می دهد طراحی مدرن خانه چقدر قدرتمند است. از سقف تخت شناور به جای سقف کاشی کاری معمولی استفاده شده است و این امر باعث روشنایی گسترده در اتاق های نشیمن می شود.

سقف گذرگاه برافراشته به نور شمالی به داخل گذرگاه و حتی به اتاق خواب میهمانان در ضلع جنوبی خانه اجازه می دهد ، جایی که دهلیز به آفتاب صبحانه وارد حمام می شود و مجموعه کاملاً مطمئن و طبیعی را تهویه می کند.

یک دهلیز کوچک خارج از آشپزخانه باعث می شود نور صبح به آشپزخانه وارد شود ، و همچنین به صاحبان اجازه می دهد تا شب درها را باز بگذارند تا خانه را به طور طبیعی در روزهای گرم تابستان خنک کنند. با طغیان نور طبیعی حتی در عمیق ترین قسمت های این خانه مدرن ، بدیهی است که طراحی این سقف به محلول کمبود نور و آفتاب شمالی در زمستان تبدیل شده است.

ترفندهای مدرن طراحی خانه: نقشه کف فضای باز

Meulen همچنین اطمینان حاصل کرد که تقریباً در هر اتاق باغ به طور مستقیم قابل دسترسی است در حالی که اتاق های نشیمن دوبل و پنجره های سطح بالا باعث ایجاد فضای وسیع به خانه اصلی یک طبقه می شوند.

یک مطالعه جدید ، با استفاده از شیشه های رنگی خاکستری در طبقه اول ، به طور خصوصی اتاق مطالعه را به اتاق نشیمن زیر متصل می کند ، و این پلکان را به عنوان یک ویژگی معماری در خانه ، به عنوان یک میزانسن ساخته شده است ، و مشرف به باغ و خانواده است. اتاق (در مقاله “۵۰ طرح برتر خانه مدرن که تاکنون ساخته شده اند” ایده های بیشتر در مورد طراحی خانه مدرن را ببینید!)

با باز شدن درب ها ، آستانه بین داخل و خارج به طرز قانع کننده ای شکست ناپذیر می شود و این امکان را برای تعامل بین آشپزخانه با اتاق باز ، اتاق نشیمن ، اتاق خانواده و لانای فراهم می کند.

از زمان طراحی داخلی ، تیم طراحی سبک زندگی M Square سعی در ایجاد یک محیط خانوادگی گرم و کاربردی داشت که نمای معماری خانه را بازتاب دهد. هدف نه تنها گرفتن نور ایجاد شده توسط پنجره های سطح بالا بلکه ساختن یک بوم داخلی بود که با سایه های ایجاد شده توسط نمای بیرونی منقوش رقابت نکند.

 

طراحی خانه دور: یک خانه دوستانه سگ با ۱۲۳DV

وقتی صحبت از خانه های دوستانه برای کسانی که سگ دارند، می شود ، معماران معمولاً راه حل های زیادی دارند اما این طراحی خانه گرد قطعاً یک حرکت درخشان است.

شعار “زندگی با کت و شلوار متناسب” این بار یک پیچ و تاب غیرمعمول دارد زیرا در آن یک خانواده دوست داشتنی و سگهای زیبای مالاموت آلاسکا حضور دارند. خیاطی پروژه ۳۶۰ ویلا به خصوص توسط معماران ماهر ۱۲۳DV برای ایجاد صمیمیت بین زن و شوهر و سگهای آنها انجام می شود – که بخشی جدا نشدنی از زندگی آنها است. سگ ها به یک پناهگاه دنج در بیرون از خانه و همچنین توجه مداوم صاحبانشان احتیاج دارند.

طراحی خانه گرد برای صاحبان سگ
این بار معماران ۱۲۳DV تصمیم گرفتند ویلائی با طراحی مدرن خانه گرد بسازند تا امکان تماس مداوم بین یک زن و شوهر و سگهایشان فراهم شود. (“ویلا آبی خنک” آنها را نیز بررسی کنید) ویلا دارای یک پنجره مداوم در اطراف خانه است که امکان اتصال ۳۶۰ و داخل و خارج خانه را فراهم می کند. سایبان در اطراف خانه مدرن گرد می رود تا سگها را در روزهای آفتابی و بارانی – بدون توجه به جهت باد – پناه دهد و سایه بان کند.

کف باغ نزدیک به اتاق خواب و آشپزخانه تا نیمه از نما بالا می رود تا به ساکنان اجازه دهد هنگام پختن غذا یا گفتن شب بخیر به سگهایشان در سطح چشم یکسانی برسند. دیوارهای آینه کاری شده در دو انتهای تراس ، ارتباط بصری بین ساکنان داخل و سگهای خارج را فراهم می کند.

آنها با ارائه یک احساس بزرگ در حالی که امکان تماس حداکثر بین ساکنان ، حیوانات خانگی آنها و باغ را فراهم می کرد ، از منطقه ۸۵ مترمربعی به خوبی استفاده کردند. در خانه نیز حریم شخصی وجود دارد زیرا تپه خانه حاشیه خیابان را سایه می زند ، در حالی که سایر اتاق های خانه را می توان با بستن دریچه کشویی از اتاق نشیمن جدا کرد.

خانه ای دایره ای شکل که باعث ایجاد گشودگی و احساس آزادی می شود
مهمترین اولویت مشتری برای این خانه دور “گشودگی و ایجاد احساس آزادی به گونه ای است که داخل و خارج از خانه در یک خانه ترکیب شود.” ۱۲۳DV این را درک کرد و ماهرانه آن را به واقعیت رساند بدون اینکه خانه احساس حریم خصوصی خود را از دست بدهد. مالک گفت: “ما تجربه خوبی در کار با لیونگ و تیمش داشتیم”.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی ویلایی، هزینه بازسازی ویلا

 

 

پروژه های مرتبط با نمای ویلا که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای ویلا

چرا در ویلا ، نما از اهمیت بالایی برخورداره ؟

چون جزء قسمت اصلی ویلا محسوب میشه و اولین ارتباط بصری با مخاطب برقرار میکنه و به طور کلی میتونیم بگیم معرف پروژه است

بهترین طرح نما برای ویلا چیست ؟

امروزه در ایران بهترین طرح نما برای ویلا سبک کلاسیک و مدرن هست و نمیتونیم این دو سبکو بر هم برتر بدونیم به همین دلیل بهتر اینه که سبکیو انتخاب کنیم که با بافت بومی و شهر انتباق داشته باشه

چه مصالحی برای نمای ساختمان ویلایی مناسبه ؟

یکی از ویژگیهای مهم در معماری سنتی ایران استفاده از مصالح بومیه و به همین دلیل ما پیشنهاد میکنیم سعی کنید از مصالح بومی که در شهر شما و یا نهایتا

مهمترین شاخصه فنی در نمای ویلا چیست ؟

یکی از مهمترین شاخصه های فنی در طراحی و اجرای نمای ویلا استفاده از مواد و مصالحی در نما است که ضریب انتقال حرارتی کمتری داشته باشه

استفاده از سنگ در طراحی نمای ویلا چه مزیتی داره ؟

تنوع زیاد ، اجرای سریع و آسان ، مقاومت بالا ، چسبندگی خوب با ملات ، مقاومت کششی بالا ، قابلیت برش و سیقل خوردن از مزیت های سنگ در نمای ویلا است.

استفاده از سیمان در نمای ویلا چه مزیتی داره ؟

هزینه پایین در اجرا ، صرفه جویی در زمان ، مقاومت بالا ، سرعت در اجرا و در دسترس بودن آن از مزیت های نمای سیمانیه

 

گالری تصاویر نمای ویلا

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۵]