طراحی داخلی تجاری
۲۳
بهمن

طراحی داخلی تجاری

طراحی داخلی تجاری | طراحی داخلی چیست؟

 

حرفه طراحی داخلی و طراحی داخلی تجاری یک رشته کاربردی ست که اغلب محصلان و کارکنان این حوزه دچار سوتفاهم از سوی مردم می شوند. طراحی داخلی و خصوصا طراحی تجاری داخلی رشته هیجان انگیز و ساده ای به نظر می رسد. غافل از این که طراحی داخلی تجاری برای برنامه ریزی و ایجاد محیط های داخلی ایمن، سالم و عملکردی بسیار مهم طرح ریزی شده و چیزی بسیار فراتر از تزئینات و چیدمان سطحی است.

 

پیشنهاد نویسنده: پلکان داخلی ساختمان، ویژگی های یک طراح دکوراسیون داخلی موفق

 

طراحی داخلی تجاری
طراحی داخلی تجاری

 

طراحی داخلی تجاری | چه کسی طراح داخلی است؟

یک طراح داخلی باید دانش ویژه ای در زمینه برنامه ریزی فضا، مصالح ساختمانی و پایان کارها و رفتار انسان و همچنین روان شناسی رنگ ها در محیط های داخلی داشته باشد. این دانش از طریق آموزش، تجربه و آزمایش در محیط صنعت به دست می آید.

 

طراح داخلی تجاری خوب

شورای صلاحیت طراحی داخلی (و همچنین نظام مهندسی) می تواند متخصصان طراحی داخلی را پس از واجد شرایط بودن در امتحان مورد تأیید دولت، گواهی وتصدیق دهد. این اتفاق پس از برآورده ساختن کلیه شرایط تحصیلات و تجربه کاری برای توسعه دانش آنها در مورد صلاحیت های اصلی برای تمرین در صنعت رخ می دهد. 

 

قوانین شورای صلاحیت طراحی داخلی

طبق شورای صلاحیت طراحی داخلی، طراحان داخلی مسئولیت اخلاقی و اخلاقی دارند “ضمن محافظت از حقوق مصرف کنندگان و سرنشینان در فضای ساختمان از طریق طراحی محیط های داخلی سازگار، قابل دسترسی و فراگیر از نظر جسمی ، روحی و نیازهای عاطفی مردم می پردازند.

 

طراحی داخلی تجاری چیست؟

طراحان داخلی برای ایجاد انواع مختلفی از محیط های داخلی از جمله مسکونی ، پزشکی ، آموزشی ، فرهنگی ، مدنی و تجاری تلاش می کنند. طراحی داخلی تجاری شامل طیف گسترده ای از فضاها و محیط های تجاری داخلی شامل دفاتر ، فروشگاه های خرده فروشی ، رستوران ها و سایر فضاهایی است که در آن تجارت انجام می شود.

حداقل، این فضاهای داخلی تجاری باید به گونه ای طراحی شوند که بتوانند برای شرکتی که ساختمان را اشغال می کند ، کارایی کافی داشته و کارآمد باشند. 

نکته قابل توجه این است که فضاهای داخلی با طراحی مناسب برای تجارت ضروری هستند. چیدمان و جریان فضای اداری یا خرده فروشی برای تجربه مشتری و کارمند بسیار مهم است ، که به طور مستقیم بر موفقیت طولانی مدت تجارت تأثیر می گذارد.

 

طراحی داخلی
طراحی داخلی

 

صحبتی بیشتر درمورد طراحان داخلی تجاری

طراحان داخلی تجاری افراد حرفه ای هستند که ساخت و ساز این فضاهای تجاری را ایجاد و هدایت می کنند. طراحان داخلی مشتریان را برای انتخاب مواد ، رنگ ها و اثاثیه ای که با مارک و زیبایی شرکت سازگار باشد راهنمایی می کنند. طراحان طرح دیوارهای داخلی و استفاده از فضاها را ترتیب می دهند. سرانجام ، طراح کار را بین متخصصانی که روی پروژه ساخت و ساز کار می کنند هدایت و هماهنگ می کند.

 

نقاشی های یک طراح داخلی | نقاشی طراحی داخلی تجاری چیست؟

اطلاعات جمع آوری شده برای ایجاد نقشه ها و طرح های نمایشی منعکس کننده شرایط و پیشرفت فعالیت های ساختمانی استفاده خواهد شد. این نقاشی ها که معمولاً “نقاشی های ساخته شده” نامیده می شوند برای شروع نمایش سایت به پایان رسیده و چیدمان مبلمان و ترتیب فضاها با تمام فضای داخلی که قبلا توزیع شده اند ، مورد استفاده قرار می گیرند. این نقاشی ها پایه ای برای روند آینده انتخاب مواد و اهداف نصب خواهند بود.

با در نظر گرفتن این نکته و قبلاً با برخی اندازه گیری ها ، طراح شروع به برنامه ریزی طرح فضایی می کند و از برخی عناصر موجود استفاده می کند که آنها را در طراحی و معماری پروژه گنجانده است. در طی این مرحله ، طراح باید تمام الزامات مربوط به کد ساخت و ساز و عناصر ایمنی را که باید رعایت شود بررسی کند و بتواند آنها را هماهنگ کرده و ارائه دکوراسیون پیشنهادی را شروع کند.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی بیمارستان

 

طراحی تجاری داخلی | محصول نهایی از یک طراح داخلی تجاری

حالا مرحله آخر آغاز می شود! در طی این مرحله ، طراح نقشه های شماتیک را از مشتری تهیه ، ارسال و تأیید می کند. همچنین در طی این مرحله ، مجوزهای لازم ، تأییدیه ها و درخواست های مواد باید تکمیل شود. سپس مرحله نهایی مونتاژ تجهیزات جدید ، نصب مبلمان ، تغییرات جزئی و اصلاحات باید به همین ترتیب انجام شود و به مشتری تحویل داده شود. در طول پروژه ، طراح با کلیه افرادی که درگیر پروژه هستند ارتباط برقرار می کند و اطمینان حاصل می کند که پیشرفت مداوم است و به موقع به هر موضوعی رسیدگی می شود.

 

طراحی تجاری
طراحی تجاری

 

طراحی تجاری داخلی در کجا استفاده می شود؟

طراحان داخلی تجاری به طور گسترده ای برای ایجاد یا اصلاح کارخانه های صنعتی ، ساختمانهای اداری ، فضاهای دولتی ، خرده فروشی ها ، انبارها و در بعضی موارد مناطق مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که کار آنها واقعاً شدید و متنوع است ، چالش ها و احساسات زیادی در رگ های این نوع افراد حرفه ای وجود دارد. به یاد داشته باشید ، شما می توانید بیشترین فضای موجود را داشته باشید ، اما بدون توزیع صحیح فضا ، در مقایسه با مناطق طراحی عالی ، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

روند جدید طراحی داخلی تجاری مبتنی بر چاپ سه بعدی است و ایده های شما را به واقعیت تبدیل می کند.

 

یک طراح داخلی تجاری دقیقا چه کاری انجام می دهد؟

طراحان داخلی تجاری تفسیر می کنند که چگونه مدل تجاری ، نام تجاری و اولویت های یک سازمان تجاری طراحی فضا را شکل می دهد. آنها به مشتری گوش می دهند تا تنظیمات و نیازهای مربوط به عملکرد ، طرح و دکوراسیون آنها را درک کند. این جهت سبک ، شکل و تأثیر بصری را اطلاع می دهد.

طراحان داخلی باید چگونگی عملکرد کارگران در محل کار خود و نحوه تعامل هر یک از دفاتر با سایر دفاتر در روند تجارت را درک کنند. یک طراح داخلی فضا را ارزیابی می کند ، اندازه گیری می کند و نقشه های مفهومی ایجاد می کند که دید طراح را برای منطقه ای که نیازهای مشتری را برآورده می کند ، تجسم می کند. این نقاشی ها شامل نمای چیدمان ، رنگ و مبلمان برای انتقال دقیق فضای طراحی شده پس از اتمام است. آنها نقشه ای را برای برنامه ریزی و ساخت فضای تجاری به پایان رسیده ایجاد می کنند.

 

نگاهی نزدیک تر به طراحی داخلی تجاری و فعالان این حوزه

به طور دقیق تر، طراحی داخلی تجاری بر رابطه بین فعالیت های روزمره کسب و کار و فضای فیزیکی متمرکز است. یک طراح داخلی تجاری باید بفهمد که کارمندان چگونه کار می کنند و برای رسیدن به اهدافشان با چه کسانی کار می کنند.

این روابط اداری و سازمانی بهترین استراتژی ها را در سازماندهی و شکل دادن به فضا تعیین می کند. این بهترین مکان برای قرارگیری تیم ها و ادارات در فضای تجاری در کارآمدترین گردش کار و دسترسی به منابع را به شما اطلاع می دهد. به همان اندازه مهم ، طراحی فضا باید از تجربیات مثبت برای مشتریان کسب و کار پشتیبانی کند. طراحی فضای داخلی تجاری باید برای هر کاربر ، چه کارمند و چه مشتری شرکت ، مساعد باشد.

طراحان داخلی تجاری باید مدیر پروژه های موثری باشند. آنها باید اطمینان حاصل کنند که حق مشتری ادا و رعایت می شود. آنها کار مشاورانی را که وظایف ساختمانی ، لوله کشی ، برق و سایر ویژگی های فضای نصب شده را انجام می دهند ، هماهنگ می کنند. طراحان داخلی علاوه بر تأمین انتظارات از جدول زمانی مشتری ، باید پروژه را در بودجه مشتری مدیریت کنند.

 کار یک طراح داخلی شامل ساختاری غیر سازه ای است. این بدان معنی است که طراحی شامل نمای بیرونی ساختمان یا تغییر در عناصر سازه ای قابل توجهی از ساختمان نمی شود که ساختار را مستقل می کند. این کار باید با تمام کدهای قابل اجرا برای طراحی و ساخت ، آتش سوزی ، ایمنی در برابر زندگی ، کد انرژی و سایر استانداردها و مقررات مورد نیاز برای پروانه ساخت مطابقت داشته باشد.

 

مراحل طراحی داخلی تجاری

 

ابتدا بیایید کمی با مراحل انجام یک پروژه به طور کلی آشنا شویم:

پنج مرحله رسمی یک پروژه به شرح زیر است:

شروع: تشکیل تیم پروژه ، منشور پروژه و شروع آن

برنامه ریزی: نهایی کردن دامنه پروژه ، تعریف تفکیک دقیق کار ، ارزیابی ریسک ، شناسایی نیازهای منابع ، نهایی کردن برنامه و آماده سازی برای کار واقعی

اجرا: انجام کار واقعی مورد نیاز تعریف و دامنه پروژه

نظارت و کنترل: مدیریت ، گزارشگری و کنترل واقعی منابع و بودجه در مرحله اجرا

نزدیک پروژه: تحویل پروژه ، ارزیابی درسهای آموخته شده ، تعویق تیم پروژه

 

یک مدیر پروژه تیم خود را طی این پنج مرحله پشت سر هم – بدون در نظر گرفتن اندازه پروژه – هدایت می کند تا پروژه کامل شود. برای پروژه های از نوع توسعه چابک یا تکرار شونده ، برنامه ریزی و اجرا در جهش های کوتاه یا سرعت انجام می شود ، مراحل تکرار می شوند تا اینکه پروژه برای رضایت مشتری تکمیل و تحویل داده شود.

 

پروژه طراحی داخلی تجاری اغلب با یک مرحله کشف یا پیش از طراحی آغاز می شود. این یک دوره از پیش تعیین شده است که طراح برای درک بهتر نحوه سازماندهی فضا ، اطلاعات ذینفعان (صاحب مشاغل ، مدیران ، کارمندان و حتی مشتریان) را جمع آوری می کند.

 

در طی این مرحله ، طراح همچنین با مشتری کار می کند تا دامنه و برنامه را مشخص کند. مفاهیم اولیه برای تأیید اینکه طراح ظاهر و احساس مطلوب فضا را درک می کند و همچنین می داند که استانداردهای مارک تجاری این شرکت چه فضا را تحت تأثیر قرار می دهد ، توسعه می یابد. این تحقیق برای تعیین اولویت های پروژه طراحی داخلی بسیار مهم است.

 

مرحله بعدی که به عنوان مرحله برنامه نویسی شناخته می شود ، بر روی نیازهای مشتری و کاربر نهایی با دامنه پروژه متمرکز است. اهداف و بودجه باید علاوه بر تجزیه و تحلیل شرایط موجود فضای تجاری ، الزامات کد محلی و سایر موارد مرتبط تهیه شود.

 

فاز طراحی شماتیک بر اساس تفاهم توسعه یافته در مراحل قبلی ، برنامه های اولیه ، چیدمان ها و انتخاب مواد را ایجاد می کند. مرحله توسعه طراحی شامل توصیه های نهایی در طراحی پروژه برای تأیید مشتری است.

 

با مشورت با مشتری و مشاوران ، طرح تأیید شده در اسناد قرارداد پروژه ارائه می شود. این اسناد شامل جزئیات و مشخصات جزئی برای ساخت طراحی داخلی طبق برنامه ریزی شده است.

 

طراحان داخلی از نرم افزارهای تخصصی برای ایجاد نقشه های کاری و قراردادی استفاده می کنند که تمام عناصر طراحی فضا از جمله محل قرارگیری دیوارها ، روشنایی ، لوله کشی و سایر وسایل را مشخص می کند. پیمانکاران و مهندسان از این نقشه ها برای انجام کارهای لازم در حین ساخت استفاده می کنند. طراحان داخلی اغلب در استخدام پیمانکار به مشتریان کمک می کنند.

 

در مرحله مدیریت ساخت ، طراح داخلی در هماهنگی کارها و برنامه ها با پیمانکار و نظارت بر کنترل کیفیت در حین ساخت نقش بسزایی دارد. آنها اطمینان می یابند که پروژه به موقع و در حد بودجه باقی می ماند.

 

پس از ساخت ، طراح داخلی اطمینان حاصل می کند که هر کار برای رضایت مشتری در طول آخرین گشت و گذار در فضا انجام شده است. پس از اشغال فضا و بهره برداری از آن ، طراح باید ارزیابی را انجام دهد تا تمام عناصر عملکرد پروژه را همانطور که در نظر گرفته شده تضمین کند.

 

سخن پایانی

خواه طراحی یک فضای جدید یا بازسازی یک فضای موجود ، یک پروژه طراحی داخلی تجاری اقدامی پیچیده و فشرده با بسیاری از مفاهیم بودجه ای و لجستیکی است که می تواند در بهترین حالت برای تجارت روزمره مخل باشد. یک طراح داخلی تجاری باتجربه قسمت مهمی از یک پروژه موفق و با مدیریت خوب است.

همچنین قیمت زمین روز به روز افزایش می یابد. آنها فقط به دلیل افزایش ارزش در حال افزایش نیستند ، بلکه به این دلیل که مردم امکانات بهتر و بهتر و محله های زیباتر را می خواهند. علاوه بر این ، این فقط در خارج از خانه محدود نمی شود. مردم می خواهند خانه هایشان حداکثر عملکرد و ارزش زیبایی داشته باشد. آنها می خواهند خانه هایشان زیبا باشد و با این وجود همه چیزهایی را که می توانند در خانه های متوسط ​​امروز زندگی کنند ، دارند. دکو طرح می کوشد تا در مورد دامنه طراحی داخلی در آینده نزدیک صحبت کرده و شما را با آن آشنا کند!

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی داخلی سازگار با محیط، طراحی داخلی اتاق خیاطی

 

پروژه های مرتبط با طراحی داخلی تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی داخلی تجاری

اولین قدم برای طراحی فضای تجاری چیه ؟

اولین قدم برای طراحی فضای تجاری اینه که طراح از فضا تصویر برداری کنه و با توجه نیازها و فعالیتی که تو واحد تجاری انجام میشه عملیات طراحیو شروع کنه

یکی از عوامل مهمی که طراح داخلی باید به اون توجه کنه چیه ؟

باید ایده های مختلفی که برای طراحی در نظر گرفته را با کارفرما درمیون بزاره و به یه جمع بندی کلی برسه که خوبی این کار اینه که با سبک و سلیقه کار فرما آشنا میشه و از طرفی هم با مشورت کردن از خواسته ها و نیاز های کارفرما مطلع میشه

جنیه کلیدی در طراحی داخلی تجاری چیه ؟

جنبه کلیدی در طراحی تجاری و یا مسکونی بودجه هستش که طراح وظیفه داره هزینه های کلیو به کارفرما اعلام کنه تا کارفرما بودجه مورد نظرو در عملیات اجرایی تامین کنه

چه مدت زمان برای طراحی داخلی تجاری کافیه ؟

بستگی به متراژ ، سبک و المان هایی داره که طراح در طراحی مدل میکنه چون برای تک تک اجزا در طراحی باید انرژی و وقت گذاشته بشه که زمان طراحیو تحت الشعاع قرار میده

آیا شرکت شما برای عملیات طراحی قرارداد میبنده ؟

بله ، در قرارداد طراحی باید مبلغ توافق شده قرارداد ، مدت زمان طراحی و تعهدات طرفین ذکر بشه تا روند کار درست و طبق قرارداد انجام بشه

 

گالری تصاویر طراحی داخلی تجاری

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]