نمای مینرال
09
شهریور

نمای مینرال

نمای مینرال ساختمان

قبل از این که به جزئینات نمای مینرال بپردازیم، می خواهیم ببینیم نمای ساختمان چیست به چه دلیل مصالح و سبک های زیادی برای این قسمت از ساختمان ارائه شده است.

زمانی که از کنار ساختمانی عبور می کنید، اولین قسمت از ساختمان که توجه شما را به خود جلب می کند، نمای ساختمان است. نمای ساختمان به دیوار و سمتی از ساختمان گفته می شود که در اولین نگاه به ساختمان دیده می شود و شما بر اساس آن می تواند حدس بزنید داخل خانه به چه صورت است.

نمای ساختمان از نظر کاربری به دو دسته‌ی مسکونی و غیر مسکونی تقسیم می شود که قسمت غیر مسکونی آن نیز به صورت اداری و تجاری است که هر کدام نکات خاص و مهم خودشان را دارند. البته نمای ساختمان از نظر سبک و مواد به کار رفته نیز به دسته های مختلفی از جمله کلاسیک، مدرن، نمای سیمانی و … تقسیم می شوند.

پیشنهاد نویسنده: سنگ گرانیت، کاربرد سنگ مرمر در ساختمان

 

نمای مینرال | شرکت معماری دکوطرح

 

ویدیو + صوت نمای مینرال

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

 

نمای مینرال چیست ؟

به ترکیبی آماده از سنگ مرمریت،گرانیت،کوارتز در رنگ های طبیعی، نمای مینرال گفته می شود. نمای مینرال امروزه مورد توجه بسیاری از معماران قرار گرفته است. البته برخی افراد این نما را با عنوان نمای مونولیت نیز می شناسند. نمای مونولیت به مصالحی گفته می شود که از ترکیب و خورد کردن سنگ هایی مانند مرمر، گرانیت و کوارتز ساخته تولید می شود و معمولا رنگ خاکستری یا قهوه ای مایل به قرمز دارد. این نما می تواند جلوه‌ی زیبایی به ساختمان شما بدهد و تعامل اولیه‌ی خوبی را در افراد مختلف ایجاد کند.

این سبک نما جذابیت ظاهری بالایی دارد و در بسیاری ساختمان ها جایگزین مناسبی برای شیشه، آجر، سنگ، چوب، سیمان و… محسوب می شود. دیدن این نما در ابتدا به بیننده حس نمای سنگ گرانیت را القا می کند. در صورتی که وزن سنگین و هزینه های بالای نمای سنگی را ندارد و می تواند زیبایی زیادی را به نمای خانه‌ی شما اضافه کند.

 

کاربرد نمای مینرال چیست؟

عمده‌ی استفاده از نمای مینرال برای نمای استخر، ورزشگاه، مدارس، هتل و رستوران و… است. نمای مینرال دارای رنگ های بسیار متنوعی است و دانه های آن نیز اندازه های مختلفی شامل ریز، متوسط و درشت را شامل می شوند. از نمای مینرال برای پوشش دیوار داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی نیز می توان استفاده کرد.

 

اجزای تشکیل دهنده ی نمای مینرال

سنگ و شن هایی با رنگ هایی طبیعی

انواع پودرهای غلظت دهنده

پودر آنتی استاتیک که به خوبی می تواند مانع جذب گرد و غبارهای موجود در هوا شود

پودر آنتی باکتری که برای جلوگیری از رشد قارچ بر روی نما استفاده می شود

رزین های اکرلیک که برای نماهای مختلف ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد

توان پوشش انواع نمای مینرال که از نظر اندازه‌ی دانه دسته بندی می شود

ریزدانه ۲ الی ۲/۵ کیلوگرم در هر مترمربع، متوسط دانه ۳ الی ۳/۵ کیلوگرم در هر متر مربع و درشت دانه ۴/۵ الی ۵ کیلو گرم در هر متر مربع

 

نمای مینرال
نمای مینرال

 

نحوه آماده کردن و اجرای  نمای مینرال و نکات مهم اجرا

برای آماده کردن مواد و مصالح نمای مینرال ابتدا باید مواد مورد نظر را با مقدار مشخصی آب مخلوط کنیم و سپس مواد به دست آمده را بر روی سطح ساختمان می ریزیم یا قرار می دهیم. سطحی که در زیر نمای مینرال قرار می گیرد می توان از هر ماده ای از جمله چوب، گچ، سیمان، بتن و غیره باشد و مشکلی برای نمای مینرال ایجاد نمی کند. قبل از این که بخواهید نمای مینرال را بر روی سطح اجرا کنید، توجه داشته باشید که سطح زیر آن حتما خشک و تمیز باشد و همه‌ی گرد و غبارها و چربی ها از روی آن پاک شده باشد. چرا که در غیر این صورت، نمای دلخواه شما ایجاد نمی شود. سطح زیر نمای مینرال با استفاده از پرایمر برای عملیات اجرای نمای مینرال آماده سازی می شود. قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید که همه‌ی این کارها باید در طول روز و در زمان تابش نور خورشید انجام شود.

 

روش های اجرای نمای مینرال

روش هایی که می توان به وسیله‌ی آن ها، عملیات اجرای نمای مینرال را انجام داد، شامل دو دسته‌ی ماله ای و پاششی است که هر کدام به مهارت خاصی احتیاج دارند. در روش ماله ای اجرا به کمک ماله ای استیل و در روش پاششی به کمک پیستوله انجام می شود.

 

روش ماله ای برای اجرای نمای مینرال

در اجرای ماله ای ابتدا مصالح مینرال را از پلاستیک به سطل منتقل کرده و به ازای هر ظرف ۲۵ کیلویی ۱ تا ۱/۵ لیتر آب به آن اضافه می شود و سپس مواد را به خوبی مخلوط کرده تا کاملا یکنواخت شود و سپس به کمک یک ماله‌ی ضد زنگ از بالا به پایین لایه ای به ضخامت ۳ تا ۴ میلی متر را به صورت یکدست و یکپارچه روی سطح قرار می دهند.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از این روش برای اجرای نمای مینرال این است که شما در نهایت سطحی کاملا صاف و یکدست خواهید داشت. همچنین روش اجرای ماله ای سبب افزایش عمر نمای مینرال می گردد و مزیت دیگر استفاده از روش ماله ای برای جرای نمای مینرال این است که بعد از انجام عملیات ماله ای، تنها ۱ یا ۲ روز طول می کشد تا نمای دلخواه شما آماده و خشک و قابل استفاده شود.

 

روش پاششی برای اجرای نمای مینرال

در روش پاششی در اجرای نمای مینرال با کمک پیستوله ای میکرو (ریزدانه)، مینرال به سطح نمای ساختمان اسپری می شود. این روش مناسب سطوحی است که صاف نیستند و پستی و بلندی زیادی دارند و امکان اجرای ماله ای وجود ندارد مانند ستون ها، زاویه های تیز، تاج ساختمان و غیره. در این روش اجرا باید توجه داشته باشید که عمل پاشش به کمک پیستوله بدون وقفه با فاصله ای بین ۲۵ تا۴۰ سانتی متر انجام گیرد و فاصله‌ی زمانی و فاصله طولی در اسپری کردن اهمیت زیادی دارد. در این روش یعنی روش پاششی، سطح ما نسبت به روش ماله ای زبر تر می شود و همچنین بیست و چهار ساعت زمان برای خشک شدن مینرال در این روش نیاز داریم، البته حداکثر!

 

عایق کردن نمای مینرال

یکی از نکاتی که در به کارگیری نمای مینرال باید به آن توجه کنید این است که نمای مینرال در برابر رطوبت و آب عایق می باشد. برای عایق سازی این نما معمولا از پرایمر اکریلیک استفاده می کنند. این پرایمر باعث می شود نمای مینرال شما در برابر شرایط جوی مختلف مقاومت باشد و با پوشیده شدن منافذ، رطوبت و آب به داخل آن نفوذ نکرده و سالم  بماند.

 

مزایای استفاده از نمای مینرال

حال که دیدیم نمای مینرال چگونه آماده و اجرا می شود، می خواهیم ببینیم چه چیزی باعث شده است که این نما این همه مورد توجه و استقبال قرار بگیرد؟

نمای مینرال یکی از نماهای زیبایی است که به دو روش ساده قابلیت اجرا دارد. زمانی که می خواهید نمای مینرال خود را اجرا کنید، نیازی نیست نگران زمان پروژه باشید چرا که سرعت اجرای این نمای بالا می باشد. بسیاری از افراد از کثیف شدن و لکه شدن نمای خود ناراحت هستند. در نمای مینرال به دلیل وجود ذرات و دانه های ریز سنگ های طبیعی، نمای ساختمان شما از اشعه‌ی مضر خورشید در امان می ماند. یکی دیگر از مهم ترین مزایای استفاده از نمای مینرال برای ساختمان های مختلف، هزینه‌ی بسیار پایین و به صرفه‌ی آن در اجرا است. مصالحی که در ساخت نمای مینرال استفاده می شود سبک بوده و این موضوع باعث می شود کل نمای ساختمان سبک باشد. همچنین دارای تنوع طرح و رنگی بسیار زیادی است که به زیبایی نمای شما کمک می کند و شما می تواند نمای مورد علاقه‌ی خود را با رنگ و طرح دلخواه انتخاب کنید.

 

معایب نمای مینرال

مانند همه‌ی نماها، نمای مینرال نیز در کنار مزایای زیادی که دارد، معایبی هم دارد که در ادامه مطلب به معایب این نما می پردازیم.

همان طور که گفته شد این نما عایق آب و رطوب نبوده و برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکل باید از پرایمرهای مخصوص استفاده کرد.

اگر در نمای خانه و نمای ساختمان اجرا شده خللی وجود داشته باشد سبب رسیدن رطوبت به لایه های زیرین می گردد.

در صورتی که هنگام اجرا امواج لایه ی زیرین برطرف نشده باشد و لایه ی زیرین صاف نباشد این ایراد به سهولت دیده می شود.

در صورتی که متریال تشکیل دهنده ی نما رنگ طبیعی نداشته باشد تابش نور آفتاب سبب تغییر رنگ آن ها می شود.

گزینه های مختلفی برای عایق بندی نما و همچنین عایق بندی زیر سقف ، داخل و روی دیوارهای داخلی ، کف ، زیرزمین و موارد دیگر وجود دارد. هدف از عایق حرارتی جلوگیری از نفوذ سرما و گرما از خارج و فرار سریع انرژی گرمایی از داخل است. راه حل های طبیعی برای این مواد عایق معدنی است. انواع مختلف پشم شیشه و پشم سنگ ، عایق رسی و معدنی منبسط شده ، عایق سیلیکات و گلوله های پرلیت وجود دارند که هر کدام دارای مزایا و معایب مختلفی می باشند که در مطالب جداگانه آنها را مورد بررسی قرار داده ایم.

 

مواد عایق معدنی چیست؟

اصطلاح مواد معدنی تقریباً مواد مختلف ، طبیعی و همچنین غیر آلی را با هم جمع می کند. به عنوان مثال آهک ، شن و ماسه و سنگ های مختلف. حسن این نوع مواد اولیه فراوانی آن هاست و نیازی به تولید مصنوعی نیست که این موضوع یکی از دلایلی است که باعث قیمت مناسب این مواد و مصالح شده است و علاوه بر این، این مواد پوسیده نمی شوند و بعضی از آن ها با عایق های خاص، بافرهای خوبی برای رطوبت هستند.

پیش پردازش ، نصب ، بهبود ، تعمیر یا تمیزکاری آن ها، مانع رشد کپک می شود. مواد مختلف عایق معدنی ساخته شده از مواد معدنی مزایا و معایب مختلفی دارند که در زیر مروری کلی خواهیم داشت.

 

پشم شیشه

پشم شیشه به عنوان یک عایق، بیشتر شناخته شده است. این حصیرهای عمدتا زرد نارنجی از شیشه های زائد، شن کوارتز و سنگ آهک تشکیل شده اند. از پشم شیشه اغلب به عنوان عایق سقف و همچنین برای عایق بندی نمای پشت دیوار استفاده می شود و به عنوان یک عایق مناسب شناخته شده است.

مزایا پشم شیشه
  • عایق حرارتی بسیار مناسب این متریال
  • محافظت خوب در برابر جانوران موذی، کپک و پوسیدگی
  • حفاظت از آتش
  • استفاده های متنوع به دلیل انعطاف پذیری

 

نماهای معدنی

سطح باید تمیز، محکم و خشک باشد. در جایی که قارچ وجود دارد، با استفاده از تمیز کننده نما را تمیز کنید و به خوبی بشویید و اجازه دهید کاملا خشک شود. در نماهای معدنی از ترکیب مواد معدنی برای ساخت نما استفاده می شود که همان طور که گفته شد این مواد به اندازه‌ی کافی در طبیعت وجود دارند و نیازی به تولید مصنوعی آن ها نیست.

 

رنگ آمیزی

همیشه با استفاده از Betoprime حتی در سطحی که قبلا رنگ آمیزی شده است ، پرایم کنید تا سطح آماده‌ی انجام عملیات شود. سپس یک تا دو لایه Betopaint بزنید. شما می توانید از غلتک یا برس استفاده کنید. برای رنگ آمیزی نیاز نیست از رنگ های غلیظ استفاده کنید. همچنین به کار بردن یک لایه رنگ بر روی سطح کافی است.

 

نگهداری

در جایی که سطح آن کثیف یا لکه شده است، باید محلول شوینده‌ی مناسب به کار برده و نما را به خوبی تمیز کرده و سپس با آب خوب بشویید. در صورت رشد قارچ می توان از مواد خاص برای شستشوی کپک نیز استفاده کرد.

 

نمای مینرال در ساختمان های مختلف

همان طور که گفته شد در واقع نمای مینرال نمایی است که از ترکیبات مواد معدنی مختلف و سنگ های مختلف ساخته می شود. یکی از این مواد سنگ گرانیت است. در این میان می خواهیم ساختمان هایی که از نظر ساخت با سنگ گرانیت در جهان معروف هستند را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

۱. خانه VMS: MARCOS MIGUÉLEZ
نما
نما

همان طور که در عکس های مربوط به این خانه مشاهده می کنید، دیوارها و نمای خارجی این ساختمان از سنگ گرانیت ساخته شده است. گرانیت یک سنگ آذرین سخت است که به دلیل دوام و مقاومت در برابر باد و باران شناخته شده است. این دلیل اصلی انتخاب این سنگ برای نمای ساختمان های مختلف توسط معماران است. گرانیت سفید، زیبایی و جذابیت کل نمای بیرونی VMS House واقع در Leon (اسپانیا) را چندین پله بالا می برد و آن را شیک تر نشان می دهد. دیوارهای سنگی موجود در این ساختمان، احساس و تصویری از یک قلعه مدرن را در افراد بیننده ایجاد می کنند.

 

۲. اقامتگاه ARMADALE: B.E. معماری

این اقامتگاه قصیده ای برای نمایش سنگ گرانیت است و زیبایی این سنگ را به خوبی نمایان می کند. ARMADALE: B.E یک خانه بزرگ خانوادگی در ملبورن (استرالیا) است که به درخواست کارفرما و پیشنهاد معمار، در نمای آن از سنگ گرانیت استفاده شد. نمای ساختمان از ۲۶۰ تن گرانیت خاکستری ساخته شده است. استفاده از سه نوع گرانیت برای فضای بیرونی و داخلی هماهنگی و یکپارچگی بیشتری را در نما ایجاد می کند.

 

۳. برج بادی: AGI ARCHITECTS

اگر این ساختمان را دیده باشید، می دانید که ویژگی و مقاومت منحصر به فرد نمای گرانیت در برج بادی واقع در کویت منعکس شده است. برای این نما گرانیت انتخاب شده است تا به برج جنبه ای یکپارچه بدهد و در بیننده این حس را ایجاد کننده که این ساختمان مجسمه ای است که توسط باد تراشیده شده است.

 

۴. بلوک آپارتمان THERAN: دفتر آینه

یکی دیگر از آثار بسیار زیبا و مهم که نمای آن با سنگ گرانیت ساخته شده است، ساختمانی اداری در تهران است. نمای ساختمان که در شمال پایتخت ایران واقع شده است، از سنگ های گرانیت تشکیل شده است که در نوارهایی با عمق های مختلف قرار گرفته و یک سطح برآمدگی ایجاد می کند. گرانیت همچنین در داخل برخی دیوارها ادامه یافته است تا ارتباط بصری‌ای بین فضای داخلی و نمای خارجی این ساختمان شگفت انگیز، ایجاد کند.

 

۵. THE MET BREUER: BEYER BLINDER BELLE

یک شرکت مشهور نیویورکی به نام Beyer Blinder Belle ساختمان موزه هنرهای ویتنی که از ساختمان های نمادین است را در Met Breuer برای موزه هنری مشهور Metropolitan بازسازی نمود. نمای معروف آن نیز با گرانیت خاکستری پوشیده شده است تا تصویری بسیار زیبا از آن را برا Met ایجاد کند. نمای گرانیت Breuer  با آرایه ای متمایز از پنجره های نامتقارن ، همراه با یک شیشه که در قسمت جلویی ساختمان گسترده شده، برجسته شده است.

 

نمای مینرال با سنگ مرمریت

سنگ مرمر یک سنگ طبیعی و بسیار زیبا است که از طریق فرایندهای دگرگونی سنگ های رسوبی ایجاد می شود. وجود مواد معدنی مانند گل و لای، ماسه، خاک رس، میکا، گرافیت، سیلیکات های منیزیم یا اکسیدهای آهن ، در رنگ های این سنگ زیبا تأثیر می گذارد. اگر مقدار هر کدام از این مواد بیشتر از سایرین باشد، رنگ سنگ مرمر تغییر می کند.

 

انواع سنگ مرمر

انواع زیادی از سنگ مرمر وجود دارد. ما در این قسمت می خواهیم ببینیم انواع معروف این سنگ زیبا کدام ها هستند.

 

کلاکاتا

نام اصلی این سنگ کلکته بوده و به صورت calacatta نوشته می شود. سنگ مرمریت کلکته در دسته‌ی وایت ماربل ها قرار می گیرد و به عنوان یکی از انواع سنگ های گران قیمت در بازار به فروش می رسد. این سنگ دارای تراکم بسیار بالایی بوده و استحکام زیادی نیز دارد. این سنگ برای استفاده های مختلف، گزینه‌ی مناسبی است.

 

انواع اتمام سنگ مرمر و سنگ طبیعی

مواردی از قبیل ماسه بلاست که به آن سند بلاست می گوید، وجود دارد که ضد لغزش بوده و سُر نیستند و برای فضای داخلی ایده آل هستند.

 

سنگ مرمر پنتیلیک

سنگ مرمر از بسیار قدیم نمایانگر تعالی و زیبایی بوده است. این موضوع تصادفی نیست که ساختمان های آکروپولیس آتن ، کلیسئوم روم ، میکل آنژ دیوید یا تاج محل از سنگ مرمر ساخته شده است. آن مکان هایی که انسان در طول تاریخ تمایل داشته به آن ها جلال و شکوه ببخشد، با سنگ مرمر پوشانده است.

امروزه معماران و طراحان داخلی روکش سنگ مرمر را در ویلاهای لوکس ، هتل های برتر یا ساختمان های سازمانی و ساختمان های بسیار خاص، اعمال می کنند.

 

نمای مرمر شعله ور

سنگ مرمر سنگی است که بخاطر مقاومت ، توانایی انعکاس نور و اینکه با گذشت زمان زیبایی خود را از دست نمی دهد بسیار مورد توجه قرار می گیرد. همچنین به دلیل ویژگی های بارز آن (زیبایی ، طبیعی و غیر قابل خراب بودن) ارزش ملک را افزایش می دهد.

 

cambio de textura

در صورت خرابی یا وضعیت نامناسب سنگ در اثر استفاده نادرست یا برخورد اجسام، می توان از ترمیم ها، یا بازسازی ها استفاده کرد بدون آن که نیاز به جا به جایی و تعویض سنگ باشد. به همین دلیل، پوشاندن فضاهای جدید با این سنگ تصمیم بسیار خوبی است.

 

چه چیزی را باید بپوشانید؟

این سنگ طبیعی به قدری همه کاره است که هم در فضای خارجی و هم در فضای داخلی مورد استفاده قرار م گیرد. اما به دلیل قیمت بالایی که دارد، کمتر در نمای خارجی ساختمان ها استفاده می شود.

Marbella VI – تراس و استخر

در انواع نماهای خارجی ، نماهای مطلوبی وجود دارد که موجب صرفه جویی قابل توجه انرژی و ایزوله گرمایی مطلوب برای ساختمان می شود. ما همچنین می توانیم تراس ، مناطق باغ ، استخر شنا و غیره را با این مواد پوشش دهیم.

مرمریت بژ Premium Marquina اتاق نشیمن مرمر سیاه

در فضای داخلی ، سنگ مرمر کاملاً متناسب با دیوارها ، کف ها ، حمام ها ، آشپزخانه ها ، میز کار ، پله ها ، شومینه ها و تعداد بیشماری از فضاها و عناصر است. چرا که در رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارد.

مشکلات مربوط به روکش سنگ مرمر می تواند شامل خم شدن ، انبساط ، از دست دادن مقاومت ، ترک خوردن و حتی جدا شدن از ساختمان باشد. در اینجا ما به علت و راه حل های خرابی نمای سنگ مرمر خواهیم پرداخت.

 

چرا برخی از نمای مرمر خم و تار می شوند؟

قرن هاست که از سنگ هیا طبیعی برای کاربردهایی نظیر نمای ساختمان استفاده می شود. اما سنگ مرمر همیشه خاص بود. این سنگ بعد از مدتی، متخلخل شده و این باعث کاهش وزن روکش سنگ می شد، اما مشکلات جدیدی نیز به وجود آمد. یکی از این مشکلات خم شدن سنگ بود. با گذشت زمان ، برخی از اسلب های نما به صورت خمیده یا مقعر خم شدند. در صورتی که برای سنگ مرمر شما نیز این اتفاق افتاد می تواند آن را تعمیر کرده و در آخرین مرحله آن را تعویض کنید.

 

هیسترزیس حرارتی: تعظیم پانل سنگ ، علل و راه حل ها

در کدام قسمت از نمای ساختمان بیشترین  شکست سنگی اتفاق می افتد؟

بیشترین میزان خم شدگی در نمای رو به جنوب است. در این قسمت، نور خورشید به سنگ تابیده و روکش سنگ را از طریق نوسانات بیشتر دما خم می کند.

 

چه سنگ هایی در نما و روکش خم می شوند ، کمان می شوند و ترک می خورند؟

سنگ مرمرهایی که بیشتر در معرض خم شدن هستند سنگ مرمرهای سفید هستند. نمونه‌ی این سنگ ها شامل سنگ مرمر ایتالیایی کارا است ، اما همچنین سنگ مرمر از یونان ، ایتالیا ، پرتغال ، اسپانیا ، نروژ ، چین و ایالات متحده نیز در دسته‌ی مرمر سفید قرار می گیرند. سنگ های مرمر از یک نوع سنگ معدن یکسان می توانند مقاومت متفاوتی به خم شدن نشان دهند. پانل های نمای آهکی به طور کلی خم نمی شوند ، اما ممکن است از جایگاه های خود خارج شوند.

 

چه عواملی باعث خرابی نمای سنگی می شوند؟

مشکل خرابی در نمای مرمر محدود به یک آب و هوا یا یک نوع سنگ مرمر نیست. در ایالات متحده آمریکا ، ساختمان ها در چندین ایالت با این مشکل روبرو شده اند. سنگ های مرمر خمیده را می توان در اتریش ، بلژیک ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، ایتالیا ، هلند ، نروژ ، سوئد ، سوئیس و انگلستان نیز یافت. بنابراین این مشکل در همه جای جهان وجود دارد.

 

چرا سنگ مرمر خم می کند؟

از طریق آزمایش حدود ۸۰ سنگ مرمر مختلف ، دلیل اصلی تعظیم را گرم شدن ناهموار خورشید با شیب رطوبت دانسته ایم. انواع مختلف مرمر به روش های مختلف در این آزمایش خم شده و پاسخ داده اند. آزمایش نشان داد این اتفاق بیشتر به الگوهای کریستال میکروسکوپی درون سنگ مرمر و نحوه “قفل شدن” دانه ها به هم بستگی دارد.

 

چه راه حلی برای خم شدن و فرسودگی روکش های سنگ مرمر وجود دارد؟

راه حل دکوطرح برای مشکل خم شدن روکش های سنگ مرمر، پنل های سنگ طبیعی است که می توانید به جای روکش مرمر استفاده کنید. این پنل ها ترکیبی از یک لایه نازک از سنگ طبیعی هستند که به پایه آلومینیومی متصل شده است. پنلStonePly  برای مقاومت و استحکام به یک پایه‌ی آلومینیومی متصل است، نه به سنگ. آزمایش پانل های سنگ طبیعی ثابت کرده است که پانل های StonePly همان مشکل هیسترزیس حرارتی سنگ مرمر را ندارند و خم نمی شوند.

 

 

پیشنهاد نویسنده: نمای نئوکلاسیک، نمای مسکونی، معرفی بایرامیکس

 

پروژه های مرتبط با این مقاله که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای مینرال

نمای مینرال چیست ؟

یک پوشش تزیینی مقاومه که بیشتر در نماهایی که به سبک مدرن طراحی و اجرا شدن مورد استفاده قرار میگیره که ما به طور کامل این نمارو در مطالب بار گذاری شده در سایت دکوطرح توضیح دادیم

نمای مینرال از چه عنصری تشکیل شده ؟

نمای مینرال از سنگ ریزه های معدنی مانند مرمر ، کوارتز و گرانیت تشکیل شده که به روشی خاص و موادی مقاوم با هم ترکیب می شن

نمای مینرال چطور اجرا میشه ؟

آماده سازی این عنصر شبا هت زیادی به گچ و سیمان داره که با مقدار مشخصی آب مخلوط می کنن و ملات به دست آمده را در سطوح استفاده می کنند

آیا نمای مینرال در برابررطوبت و آب مقاومه ؟

خیر . یکی از ضعف های این نما همین مورده که باید یک لایه ضد آب بر روی این عنصر اجرا کنیم

مزیت استفاده از این نما چیست ؟

سرعت اجرای بالا ، هزینه پایین و احتیاج به نیروی کار کمتر از مزیت بارز استفاده از این نما می باشد

 

گالری تصاویر نمای مینرال

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با مقاله ی “نمای مینرال چیست ؟” برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱۴ میانگین: ۴.۹]