طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما

نمای یک ساختمان به ضلع و بعدی از ساختمان گفته می شود که افراد خارج از ساختمان می توانند از بیرون آن را مشاهده کنند. یکی از مهم ترین دلایل اهمیت نمای هر ساختمان، این است که می تواند تعاملی اولیه را برای افراد مختلف ایجاد کند. خودتان را تصور کنید که از کنار یک ساختمان عبور می کنید. زمانی که به نمای بیرون آن نگاه می کنید، اولین چیزی که مشاهده می شود، نمای ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری رو به روی شماست. شما می توانید از روی نمای این ساختمان، طراحی و دکوراسیون داخلی آن را نیز قضاوت کنید.

نمای ساختمان می تواند حالات مختلفی داشته باشد و با مواد و مصالح متفاوتی ساخته شد. درست مانند خود ساختمان! این که شما کدام ماده را برای طراحی نمای ساختمان خود انتخاب کنید اهمیت زیادی دارد. برای انتخاب مواد و مصالح برای ساختمان و همچنین انتخاب طراحی مناسب برای آن، می توانید از یک معمار یا طراح داخلی کمک بگیرید. این افراد می توانند به شما برای انتخاب بهترین نما کمک کنند.

همچنین اگر قصد خرید خانه را داشته باشید، یکی از مهم ترین مسائل برای شما طراحی نما ساختمان خواهد بود. شاید الان با خود بگویید مهم درون آن است. ولی آیا حاضر هستید در خانه ای زندگی کنید که نمای آن به شدت خراب شده و بسیاری از قسمت های نمای آن از نظر بصری، نامطلوب هستند؟ قاعدتا خیر!

خانه ای که درون زیبایی دارد، باید نمای خارجی خوبی نیز داشته باشد. داشتن نمای خارجی مناسب می تواند تاثیرات زیادی در روحیه‌ی شما، زیبایی خانه، کیفیت خانه و همچنین قیمت آن داشته باشد. برخی دیگر از مزایای استفاده از نمای مناسب برای هر ساختمان به صورت زیر می باشد:

 1. مانع و سپری در مقابل عوامل خارجی مانند باد، باران، گرد و خاک و اجسام مختلف:‌ نما را بمی توان به عنوان یک لباس برای ساختمانی در نظر گرفت. در صورتی آب و هوا در حالت بدی باشد، نمای ساختمان شما می تواند از آن محافظت کند.
 2. ایجاد هویتی برای ساختمان: زمانی که نمای منحصر به فردی را برای ساختمان خود انتخاب می کنید، ساختمان شما دارای شخصیت می شود. یک ساختمان تجاری با برندی خاص را تصور کنید که طراحی نمای خاصی را برای آن بر گزیده اند. احتمالا هر فردی که نام آن برند را شنیده باشد، به یاد طراحی نمای خاص آن می افتد!
 3. تهویه‌ی طبیعی ساختمان و ایجاد عایقی صوتی برای ساختمان شما: اجزای داخلی ساختمان شما و مواد و مصالح آن هر از گاهی احتیاج به هوا دارند. ساختمان شما باید دارای تهویه‌ی مناسبی باشد تا این کار را انجام دهد. همچنین داشتن نمای ساختمان مناسب می تواند عایق صوتی خوبی باشد. اگر یک دیوار نازک در خانه‌ی خود داشته باشید، حتما می دانید که صداها به راحتی جا به جا می شوند. نمای خوب برای ساختمان به شما این امکان را می دهد تا عایقی صوتی برای منزل خود داشته باشید.
 4. داشتن نقش بسیار مهم در استفاده‌ی به صرفه از انرژی: داشتن نمای ساختمان مناسب به ساختمان شما این امکان را می دهد تا در فصل سرد، گرما را درون خانه حفظ کند و اجازه‌ی ورود هوای سرد به داخل را ندهد. همچنین در فصل گرم هوای خنک را در داخل محیط خانه نگه می دارد.

البته باید توجه داشته باشید که زمانی می توان گفت یک ساختمان نمای خوبی دارد، که هم از نظر ظاهر و هم از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار داشته باشد.

 

 

طراحی نما | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت طراحی نما

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

طراحی نما

چرا نمای ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان علاوه بر داشتن مزایای فنی از جمله موارد گفته شده در بالا، دارای مزایای دیگری نیز هست. همه‌ی ما دوست داریم صاحب چیزهایی باشیم که از نظر ظاهری زیبا هستند و افراد مختلف آن را می پسندند. زمانی که مهمانی به خانه‌ی شما می آید، شما دوست دارید از ظرف و ظروف گران قیمت و زیبای خود استفاده کنید تا بدانند شما خوش سلیقه هستید. نمای ساختمان نیز مانند هر چیزی در زندگی ما، می تواند نشان دهنده‌ی سلیقه و نظر ما در مورد ظاهر ساختمانمان باشد.

شما با انتخاب طراحی نما برای ساختمانتان، نه تنها هویت ساختمان را تعیین می کنید، بلکه بدون نیاز به صحبت کردن،‌ اطلاعاتی در مورد سلیقه‌ی خودتان می دهید. انتخاب بهترین نما برای خانه‌ی ما می تواند تاثیر زیادی بر روحیه‌ی خودتان نیز داشته باشد. حتی اگر بخواهید بعد از مدتی منزل، ملک تجاری یا اداری را خود را برای فروش بگذارید، انتخاب نمای مناسب برای آن، ارزش مادی ملک را بالا می برد!

 

معماری نما

زمانی که از معماری صحبت می کنیم، ذهن ما سمت مسائلی از ساختمان می رود که به طراحی و دکوراسیون ارتباط بیشتری دارد. معماری شامل طراحی، ایده پردازی، طراحی دکوراسیون، طرحی ساختار و غیره در یک سازه یا ساختمان است. این ساختمان می تواند کاربری های مختلفی داشته باشد. در هر صورت طراح داخلی، می تواند ساختمان شما را به چیزی تبدیل کند که در نظر دارید.

مبحث طراحی نما نیز یکی از مباحث موجود در معماری است. زمانی که دو مفهوم نما و معماری را با هم ترکیب می کنیم،‌ منظور ما تصمیم گیری، ایده پردازی، طراحی و اجرای یک نما بر روی ساختمان است. معماری نما از انی نظر اهمیت دارد که ساختار کلی نما را تشکیل می دهد. قبل از این که نمای شما به مرحله‌ی انتخاب طرح و اجرا برسد، در مرحله‌ی معماری نما قرار می گیرد. البته معماری نما به همه‌ی مسائل موجود در طراحی نما نیز گفته می شود.

طراحی نما، یکی از مهم ترین موضوعات در ساخت یا بازسازی یک ساختمان است که هر معماری باید به آن توجه کافی داشته باشد. شما در اولین مرحله باید کاربری مناسب برای نمای خود انتخاب کنید. نمای یک ساختمان تجاری با یک ملک اداری کاملا متفاوت است. البته موضوعی که باید در نظر داشت، سلیقه‌ی افراد حاضر در مجموعه است. اگر می خواهید برای منزل خود یک نمای زیبا انتخاب کنید، از تمام همسایه ها و افراد حاضر در ساختمان پرس و جو کنید و سلیقه‌ی هر یک را بپرسید. شاید انتخاب از میان تعداد زیادی از افراد مقداری سخت باشد. اما مهم این است که در نهایت همه‌ی افراد از دیدن نمای خانه شان لذت می برند.

طراحی نما | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

شما باید بدانید در طراحی نمای یک ساختمان مسکونی، اداری یا تجاری هیچ قانون خاصی وجود ندارد. شما می توانید ایده های مختلف خود را با معمار و طراح خود در میان بگذارید و اگر شدنی بودند، آن ها را پیاده کنید!

همان طور که گفته شد، طراحی نما می تواند شامل سبک های مختلفی باشد. درست مانند طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی یک فضا، طراحی نمای نیز طرح ها و سبک های متنوعی دارد که به شما حق انتخاب گسترده ای می دهد. در این قسمت می خواهیم به بررسی این سبک ها بپردازیم.

 

نمای رومی

هنر رومی: کی و کجا

هنر روم باستان موضوعی بسیار گسترده است و تقریباً ۱۰۰۰ سال و سه قاره اروپا و آفریقا و آسیا را در بر می گیرد. قدمت اولین هنر رومی را می توان به سال ۵۰۹ پیش از میلاد مسیح ، با تأسیس افسانه ایِ جمهوری روم ، و تا سال ۳۳۰ قبل از میلاد ادامه داد. هنر رومی همچنین طیف گسترده ای از نما ها از جمله سنگ مرمر ، نقاشی ، موزاییک ، سنگ های قیمتی ، نقره و برنز و سرامیک ها را شامل می شود. شهر رم فلز در حال ذوب بود ، و رومی ها هیچ گونه تأسفی در مورد اقتباس از تأثیرات هنری سایر فرهنگ های مدیترانه ای که آن ها را احاطه کرده و مقدم بر آن ها بوده ، ندارند. به همین دلیل معمولاً دیدن تأثیرات یونانی ، اتروسکی و مصری در سراسر هنر رومی دیده می شود. این بدان معنا نیست که همه هنرهای رومی مشتق شده است.

رومی ها اعتقاد نداشتند که ارزش نسخه ای از یک اثر هنری کمتر از نسخه اصلی است. نسخه ها ، بیشتر از این که نسخه های با اقتباس مستقیم باشند، نسخه های دارای تغییرات بودند و تغییرات کوچکی در آنها اعمال می شد. تغییرات را می توان با شوخ طبعی انجام داد ، عنصر جدی و غم انگیز هنر یونان را گرفت و آن را روی سر خود چرخاند. بنابراین ، به عنوان مثال ، یک مجسمه مشهور و هولناک هلنیستی از ساریر مارسیاس که در حال ضرب و شتم است ، در یک اتاق غذاخوری رومی به یک دسته چاقو (در حال حاضر در موزه ملی باستان شناسی در پروجا) تبدیل شده است.

طراحی نما | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

چاقو همان عنصری بود که می توانست برای خاموش کردن ساتیر فقیر مورد استفاده قرار گیرد ، نه تنها دانش صاحب اسطوره های یونانی و تندیس های مهم ، بلکه شوخ طبعی تاریک را نشان می دهد. از گزارش مستقیم یونانی ها گرفته تا آثار لوکس سودمندانه و شوخ طبعانه یک علاقه مند رومی ، مارسیاس کاملاً این سفر را انجام داد. اما این هنرمند رومی به سادگی کپی برداری نمی کرد. او همچنین به روشی آگاهانه و درخشان سازگار می شد. دقیقاً همین توانایی سازگاری ، تبدیل ، ترکیب عناصر و افزودن حس طنز است که هنر رومی را رومی می کند.

از زمان بنیان های باستانی این شهر ، رم به عنوان شهر ساخته شده در هفت تپه شناخته شده است. در طول سال ها ، این ارگ اصلی رشد کرده و حتی بیشتر در حومه شهر گسترش یافته است ، به این معنی که اکنون منطقه ای بسیار بزرگتر از هفت تپه اصلی آن است. در نتیجه ، ما می دانیم که دارای تنوع باورنکردنی از منظره هایی هستیم که به مناطق مختلف شهر منتقل می شوند. این یکی از بهترین راه ها برای پذیرش این پایتخت بی نظیر است ، به خصوص غروب آفتاب که نور غروب این شهر ابدی را با قرمزهای قرمز ، صورتی و نارنجی رنگ می کند.

معماری رومی میراث به جا مانده از معماران قبلی جهان یونان را ادامه داد و احترام رومیان به این سنت و احترام خاص آنها نسبت به دستورات معماری مستقر ، به ویژه قرنتیان ، در بسیاری از ساختمانهای بزرگ عمومی آنها مشهود است. با این حال ، رومی ها نیز مبتکران بزرگی بودند و آنها به سرعت تکنیک های جدید ساخت و ساز را به کار گرفتند ، از مواد جدید استفاده کردند و تکنیک های منحصر به فرد موجود را با طراحی خلاقانه ترکیب کردند تا طیف وسیعی از ساختارهای معماری جدید مانند کلیسا ، طاق پیروزی ، قنات تاریخی ، آمفی تئاتر ، ساختمان انبار انبار و بلوک مسکونی مسکونی خلق شود. بسیاری از این نوآوری ها پاسخی به نیازهای در حال تغییر جامعه روم بود ، و این پروژه ها با پشتیبانی دستگاه دولتی بودجه ، سازماندهی و گسترش آنها در سراسر جهان روم ، تضمین دوام آنها ، به طوری که بسیاری از این بناهای بزرگ زنده می مانند تا به امروز.

 

سفارشات معماری

معماران رومی به پیروی از رهنمودهای تعیین شده توسط دستورات کلاسیکی که یونانیان برای اولین بار شکل داده اند، ادامه می دهند: Doric ، Ionic وCorinthian . این سه نام، به عنوان نمونه های اصلی ستون های موجود در یونان بودند که در روم بعد از اعمال تغییرات‌،‌ به کار برده شدند. با این حال، رومی ها ایده های خود را نیز به آثار معماری و بناهای مختلف اضافه کردند و نسخه آن ها با کمک آثار موجود در پایتخت قرنتیان، تزئین شد. مانند قرنیز – به عنوان مثال ، طاق سپتیمیوس سیوروس در رم. رومی ها همچنین توانستند پایتخت ترکیبی را ایجاد کنند که میزان نظم را در آکانتوس قرنتیان مخلوط می کرد. آکانتوس قرنتیان به ستون هایی گفته می شود که در قسمت سر ستون ها، دارای طرح ها و نقش های خاص هستند. ستون توسکانی، سازگاری دیگری از یک ایده سنتی بود که شکلی از ستون Doric بود که نسبت به نمونه‌ی قبلی ساده تر است. این ستون ها با سر ستون کوچک تر ، شافت باریک تر و بدون فلوت و پایه قالب ریزی شده هستند. ستون توسکانی (همانطور که در دوره رنسانس معروف شد) به ویژه در معماری های خانگی از قبیل سبک های اطراف و ایوان ها مورد استفاده قرار گرفت.

در ارتباط با نمای رومی بیشتر بخوانید.

 

نمای مدرن

یکی دیگر از سبک های بسیار معمروفی که امروزه مورد پسند و استقبال بسیاری از افراد در اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است. سبک مدرن در معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون و طراحی نما می باشد. در واقع سبک مدرن به این دلیل وارد عرصه‌ی معماری و طراحی داخلی منازل و سازه های مختلف شد تا سادگی را در عین کاربردی بودن نشان دهد. تمام اجزا و تجهیزات به کار رفته در این نوع طراحی، بسیار ساده هستند و سعی دارند منزل یا محیط مد نظر شما را ساده تر و خلوت تر نشان دهند.

 

نمای مدرن خانه چیست؟

نمای مدرن در خانه، به نمایی گفته می شود که علاوه بر سادگی و خلوت بودن، زیبایی و جذابیت خود را حفظ کرده است. منظور از نمای مدرن، نمایی است که از مواد و مصالحی برای طراحی آن استفاده شود که سادگی را به بیننده نشان دهد. به عنوان مثال استفاده از موادی مانند آجر، چوب، سنگ و شیشه در طراحی نمای یک مکان، می تواند تاثیرات زیبای بسیار زیادی داشته باشد. یکی از موضوعات مهم در طراحی نما به سبک مدرن استفاده از یک متریال برای طراحی نماست.

البته این یک قانون نیست و اگر دوست دارید نمای منزل یا اداره‌ی شما کمی شلوغ تر به نظر برسد، می توانید از چند متریال به طور همزمان استفاده کنید. حتما اهمیت یکپارچگی و یکدست بودن نمای خود را در نظر داشته باشید. مواد و مصالحی که می خواهید در کنار هم استفاده کنید، باید در کنار هم زیبا به نظر برسند. به عنوان مثال استفاده از چوب و کامپوزیت با هم، نمای بسیار نامطلوبی را ایجاد می کند و شما مجبور می شوید در نهایت نمای خود را دوباره تغییر دهید. برای پیدا کردن و مواد و مصالح مناسب برای ملک خود، می توانید از یک طراح کمک بخواهید.

در ارتباط با نمای مدرن بیشتر بخوانید.

 

نمای کلاسیک

همان طور که پیشتر گفتیم سبک های بسیار زیادی وجود دارند که شما می توانید در هنگام طراحی نمای منزلتان از میان آن ها انتخاب کنید. بسته به اولویت و سبک زندگی ساکنان ملک که شما باشید، می توان سبک داخلی خانه و همچنین خارجی و نمای آن را تعیین کرد. سبک مد نظر ما می تواند سبک کلاسیک، مینیمال، ‌سبک مدرن و معاصر و روستیک باشد.

طراحی و معماری به سبک زیبای کلاسیک، سبکی منحصر به فرد و خاص در طراحی داخلی محسوب می شود که کاملاً دقیق و به نحوی زیبا با جزئیات پیچیده طراحی شده است. در هنگام ایجاد این سبک، انواع مختلفی از عناصر کلاسیک و هنری با هم ادغام شده اند و این سبک را در هر محلی بزرگ جلوه می دهد. جالب است بدانید که حتی در زمان حاضر نیز بسیاری از ویژگی های کلاسیک در ساختمان ها و بناهای معاصر، به ویژه در مناطق مختلف مسکونی، ادغام شده اند که البته به ادغام سبک مدرن و کلاسیک، سبک معاصر گفته می شود.

در بخش زیر برخی از طرح ها و ایده های عالی ذکر شده است که در آن ها سبک های معماری کلاسیک در ویژگی ها ادغام شده اند و آن ها را عالی نشان می دهد.

۱. بازخوانی سبک کلاسیک

زمانی که به محلی با سبک کلاسیک نگاه می کنیم، در ابتدا به دلیل شکوه و عظمت آن تعجب می کنیم! سبک نمای کلاسیک، همان طور که از نامش پیداست، از عناصر کلاسیک زیادی استفاده کرده است. سبک کلاسیک در واقع ویژگی های برتر و زیباتر در معماری های گذشته در روم، یونان یا مصر است. این ویژگی ها با وسواس خاصی توسط معماران انتخاب شده اند. به همین دلیل این سبک قدیمی نمی شود.

۲.. افزودن جزئیات کلاسیک

در هنگام پیاده سازی سبک کلاسیک در نمای خود، از عناصر کلاسیک نیز استفاده کنید. به عنوان مثال در انتخبا رنگ برای نمای کلاسیک خود توجه داشته باشید. به عنوان مثال، می توان گفت زیر مجموعه ای از سبک کلاسیک برای نما باشد. رنگ مورد استفاده در این سبک معمولا کرم می باشد تا کلاسیک بودن و خاص بودن نما را بیشتر نشان دهد. به طور کلی در هنگام استفاده از سبک کلاسیک در طراحی داخلی، دکوراسیون یا حتی طراحی نمای یک فضا، بهتر است از رنگ های گرم و صمیمی مانند کرمی و نسکافه ای و رنگ های مشابه آن ها استفاده کنید.

۳. سبک همیشه سبز

منظور از همیشه سبز، سازگاری مواد و مصالح به کار رفته در این نما، با محیط و طبیعت است. البته همه‌ی مواد به کار رفته در نماهایی با سبک های مختلف با طبیعت سازگار هستند.

۴. معماری تمیز و کلاسیک

نمای ساختمان هایی با سبک کلاسیک، ظاهری کاملاً مرتب و تمیز و بدون هیچ شلوغی نامطلوبی دارند. طرح کلاسیک در کل معنای جدیدی به نمای ساختمان می دهد زیرا در این سبک هیچ گونه تزئینی غیر قابل درکی وجود ندارد. گرچه سبک کلاسیک است، اما باید رویکردی متناسب با ریتم معاصر زندگی داشته باشد.

۵. ایجاد تعادل کامل

در واقع نمی توان سبک کلاسیک را به طور دقیق تعریف کرد. چرا که این سبک محدود به تعریف ها و توضیحات موجود در کتاب ها یا اینترنت نمی شود. زمانی می توان گفت که طراحی کلاسیک کامل است که تمام عناصر کاملاً در یک ساختار، متعادل و یکپارچه به نظر برسند. ساختار نمایی که به سبک کلاسیک طراحی شده است، به طرز خاصی یکپارچه است. تمام زوایای به کار رفته همگی با محاسبات دقیق هستند که باعث به وجود آمدن این زیبایی شده اند.

۶. ورودی ظریف ملک

جنبه و ویژگی اصلی که در سبک کلاسیک وجود دارد، این است که نسبت های به کار رفته در آن، بسیار مناسب و مطلوب هستند. خطوط پیچیده و دقیق به همراه زوایا و گوشه ها، ساختارها را بسیار زیبا جلوه می دهد.

۷. ادغام مدرن و کلاسیک

بسیاری از مردم تصور می کنند که دو سبک معماری را نمی توان در یکی ترکیب کرد، به ویژه هنگامی که کاملاً متفاوت باشند. اما اینطور نیست. اگر شما هم طرفدار سبک مدرن هستید و هم کلاسیک، می توانید آن ها را در سبک خاصی به نام معاصر ترکیب کنید و هر دو در مکان های مناسب استفاده کنید.

۸. ورودی

زمانی که سبک مدرن را برای طراحی نمای ملک مسکونی، اداری یا تجاری خود استفاده می کنید، باید ورودی ساختمان را متناسب با همان سبک انتخاب کنید. به عنوان مثال استفاده از درب های نسبتا بزرگ با طرح های خاص ، یکی از کارهایی است که می توانید برای اضافه کردن سبک کلاسیک به ورودی خود، انجام دهید.

۹. استفاده کامل از رنگ سفید

در هنگام طراحی نمای خود با سبک کلاسیک، توجه داشته باشید که نباید از رنگ تماما سفید استفاده کنید. رنگ سفید به طور کلی نشان دهنده‌ی سبک مدرن است. چرا که بسیار ساده بوده و به دور از تجمل گرایی است. اما همان طور که می دانید سبک کلاسیک، کمی تجملاتی محسوب می شود و استفاده از رنگ سفید در تمام قسمت های آن، ویژگی های اصلی این سبک را از بین می برد. همان طور که پیش تر گفتیم، برای طراحی نمای ساختمان خود با سبک کلاسیک، بهتر است از رنگ های گرمی مانند کرم یا نسکافه ای استفاده کنید.

۱۰. سبک زندگی مدرن در یک ساختار معماری کلاسیک

اگر شلوغی های سبک کلاسیک و خلوت بودن و سادگی سبک مدرن را نمی پسندید، می توانید از مصالح خاص استفاده کنید تا نمای شما به اندازه‌ی کافی ساده و کلاسیک به نظر برسد. برای انتخاب کردن این مواد و مصالح می توانید از یک طراح کمک بگیرید.

در ارتباط با نمای کلاسیک بیشتر بخوانید.

 

نوردپردازی نما

نمای یک ساختمان همواره به عنوان نمای جلویی و اصلی یا نمای رو به روی ساختمان شناخته می شود. در حوزه‌ی معماری، طراحی و نورپردازی نما، یکی از مهم ترین کارهایی است که برای یک ساختمان انجام می شود. نمای خانه می تواند سلیقه‌ی افراد داخل خانه را به بینندگان خارج ساختمان نشان دهد. همچنین حسی کلی از ساختمان را به افراد مختلف نشان می دهد.

طراحی نما | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

نورپردازی نمای یک ساختمان با استفاده از چراغ ها و لامپ های مناسب، می تواند نمای ساختمان شما به نمایی بسیار زیبا و چشمگیر تبدیل کند. همچنین استفاده از نورپردازی نامناسب،‌ جلوه‌ی زیبای نما را به جلوه ای معمولی تبدیل می کند. در واقع نورپردازی نما به این دلیل انجام می شود تا ویژگی های برجسته در نمای یک ساختمان را برجسته تر کند و آن ها را بهتر نشان دهد.

 

اهمیت نورپردازی نما چیست؟

اگر نورپردازی نمای یک ساختمان به خوبی برنامه ریزی و انجام شود، بر برجسته سازی ویژگی های اصلی و زیبایی ساختمان تاثیر می گذارد. علاوه بر این ، می توان از آن برای افزودن احساس هنری به فضای خارجی با استفاده از سایه های ایجاد شده توسط نور، استفاده کرد. به گفته برترین تولیدکنندگان وسایل روشنایی ساختمان، برجسته کردن یک ویژگی در ساختمان،‌باعث دیده شدن بیشتر آن می شود. در حالی که طراحی سایه نتایج کاملا متفاوتی را ارائه می دهد.

 

انواع مختلف نما و نورپردازی پیشنهادی

زمانی که از نورپردازی نمای یک ساختمان صحبت می کنیم، ایده های مختلفی به ذهن ما می رسد. متخصصان و معماران، بعد از مدت ها بررسی و تحقیق، متوجه شده اند که انواع خاصی از طرح ها در نورپردازی نما، می تواند چشم بیننده را بیشتر به خودش جذب کند.

حال می خواهیم برخی از ایده های نورپردازی نما را در قسمت های مختلف جهان، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

 • نورپردازی های نما در حالت ساده: در نورپردازی این نماها از لامپ ها چراغ های خاصی استفاده نمی شود. بلکه با استفاده نور خورشید در طول روز، سایه روشن هایی را در قسمت های مختلف نمای ساختمان ایجاد می کنند تا نمای زیبایی را فراهم کند. به طوری با استفاده از تابش نور خورشید، قسمت های خاصی از این نمای ساده، روشن تر شود و ویژگی های اصلی ساختمان به خوبی دیده شوند.
 • نماهای عمودی تقسیم شده: یکی دیگر از روش های نورپردازی نما که می تواند جذابیت زیادی را برای نمای شما فراهم کند، نورپردازی با چراغ های توکار و قرار دادن آن ها به صورت عمودی است. این کار باعث بلندتر دیده شدن ساختمان شما نیز می شود.
 • نماهای افقی تقسیم شده: استفاده و تعبیه‌ی چراغ های توکار، به صورت افقی نیز می تواند در زیباتر دیده شدن ساختمان شما موثر باشد.
 • نما های سوراخ دار: برخی از افراد، برای این که بتوانند ساختمان خود را متفاوت تر نشان دهند، از نماهای سوراخ دار استفاده می کنند. به این صورت که به لایه را با فاصله بر روی ساختمان خود قرار می دهند ( که این لایه می تواند جنس های مختلفی داشته باشد. ) و سوراخ های یک اندازه یا سوراخ هایی در اندازه های مختلف بر روی آن ایجاد می کنند.

در ارتباط با نوردپردازی نما بیشتر بخوانید.

 

اجرای نمای لوکس

یکی دیگر از نماهایی که می تواند ساختمان شما را بسیار جذاب نشان دهد، نمای لوکس است. در این نما از مواد و مصالح خاصی استفاده نمی شود. بلکه انتخاب نوع طراحی در اجرای نمای لوکس اهمیت دارد. طراح نمای شما باید بتواند نمایی را برای ساختمان طراحی کند که ویژگی های بصری و زیبایی زیادی را در بر داشته باشد.

برای داشتن یک نمای لوکس مطلوب، باید به برخی از نکات توجه ویژه ای داشته باشید. اول این که در طراحی این نما، خلاقیت داشته باشید. دست خود را آزاد بگذارید و هر طرح زیبایی که دوست دارید را بر روی کاغذ پیاده کنید. اجازه دهید ذهن شما آزادانه تصمیم بگیرد. استفاده از طرح های خلاقانه در این نوع نما، می تواند تاثیر زیادی در زیبایی آن داشته باشد.

نکته‌ی دوم استفاده‌ی درست از مواد و مصالح، اندازه ها و نورپردازی های مناسب است. شما باید تعادل و یکپارچگی را در نمای لوکس خود معیار قرار دهید. شاید در ابتدا تصور کنید دو متریال در کنار هم زیبا و یکدست به نظر می رسند. اما باید در این مورد با یک طراح مشورت کنید.

در ارتباط با اجرای نمای لوکس بیشتر بخوانید.

 

نمای ترکیبی

در نماهای ترکیبی از نماهای مختلف و همچنین روش های مختلف برای طراحی یک نمای خاص استفاده می شود. بسیاری از ما ممکن است یک سبک خاص را برای طراحی نمای منزل خود دوست نداشته باشیم. نمای ترکیبی این اجازه را به ما می دهد تا بتوانیم از چند ماده و مصالح، طراحی و سبک و چند نوع نورپردازی زیبا در نمای خود استفاده کنیم. البته مهم ترین نکته در طراحی نماهای ترکیبی توجه به یکپارچگی و تعادل در نمای شماست!

در ارتباط با نمای ترکیبی بیشتر بخوانید.

 

نمای سیمانی

سیمانی که برای اجرای نمای یک ساختمان استفاده می شود، الیافی متشکل از سیمان ، سلولز و مواد معدنی است که به ما این امکان را می دهد که دیوارها را به روشی سبک، غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر باران ثابت نگه داریم و نماهایی با بافت ها و رنگ های متفاوت ایجاد کنیم.

استفاده از سیمان در طراحی نمای یک ساختمان می تواند بهترین انتخاب شما باشد. سیمان قیمت مناسبی دارد و کیفیت آن با توجه به قیمتش، بسیار مناسب است. همچنین دارای سبک خاصی نیست و شما با هر سلیقه ای می توانید از سیمان برای طراحی نمای خود استفاده کنید. علاوه بر آن، کاربری های مختلفی دارد و شما می تواند از آن برای طراحی نمای ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی نیز استفاده کنید.

 

مزایای استفاده از تخته های سیمان فیبر SVK
 • از درجه بندی آتش A2 برای روکش های مقاوم در برابر آتش و روکش های غیر قابل احتراق برخوردار است.
 • مطابق با استاندارد BS EN 12467 است.
 • با معیارهای عملکرد ارزیابی فنی اروپا (ETA 14/0284) مطابقت دارد.
 • به طور مستقل توسط CWCT آزمایش و تأیید شده است.
 • ۳۰دارای حداقل سال عمر طراحی
 • سبک وزن
 • نگهداری آسان: به سادگی از آب تمیز استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید مواد شوینده ملایم را به آب اضافه کنید.
 • مقاوم در برابر آب و هوای مختلف
 • مقاوم در برابر کپک ، پوسیدگی و باکتری ها.
 • تعمیرات آسان
 • قیمت مناسب

در ارتباط با نمای سیمانی بیشتر بخوانید.

 

 نمای مسکونی و طراحی نمای ساختمان مسکونی

یکی دیگر از مکان هایی که طراحی نمای آن می تواند تاثیر زیادی در زیبایی ساختمان داشته باشد، ساختمان های مسکونی می باشد. این دسته از ساختمان ها،‌کاربران زیادی نسبت به ساختمان اداری یا تجاری ندارند. به همین دلیل در هنگام انتخاب نمای مناسب برای این ساختمان ها، کافیست سلیقه‌ی تعداد محدودی از افراد را پرس و جو کنید.

ساختمان های تجاری انواع مختلفی دارند. شاید با خود بگویید ” طراحی نما اهمیتی ندارد. من می توانم درون خانه ام را زیبا کنم، کابینت ها را تغییر دهم، خانه را رنگ کنم و در این صورت کسی اهمیتی به نمای خانه ام نمی دهد! ” شاید تصور شما درست باشد. اما خود را تصور کنید که برای خرید یا اجاره‌ی یک خانه، به قسمت های مختلف شهر می روید. به یکی از خانه ها که می رسید، می بینید نمای بسیار معمولی و فرسوده ای دارد. آیا تمایل دارید داخل خانه را ببینید؟

در هنگام انتخاب سبک نمای ساختمان خود، سعی کنید طرح و موادی را انتخاب کنید که با هر سبک دکوراسیونی متناسب باشد. طراحی نمای خارجی منزل شما، می تواند نشان دهنده‌ی سلیقه‌ی شما برای طراحی قسمت های داخلی ساختمان ها باشد. همچنین سعی کنید از رنگ های سنگین تر استفاده کنید و سبکی را انتخاب کنید که به ساختمان های اطراف شما نیز نزدیک باشد. یکی از دلایلی که ساختمان ها در کوچه های مختلف شهرهای کشور ما، یکپارچه نیستند، بی توجهی ساکنان به یکپارچه بودن نماهایشان با یکدیگر است!

در ارتباط با  نمای مسکونی و طراحی نمای ساختمان مسکونی بیشتر بخوانید.

 

نمای ویلا و طراحی نمای ویلا

ویلا، یکی از مکان هایی است که بسیاری از مردم ایران،‌ آن را مانند خانه می دانند و در زمان های استراحت و آخر هفته از آن استفاده می کنند. ویلاهای مختلفی در جای جای کشور ما وجود دارد که احتمالا با ان ها آشنا هستید. طراحی نمای ویلا می تواند یکی از مهم طراحی های نما باشد. چرا که معمولا ویلاها در مکان هایی با آب و هوای خاصی قرار دارند و استفاده از مواد و مصالح خاص و با کیفیت در ویلاهای این مکان ها، اهمیت زیادی دارد.

برای طراحی نمای ویلای خود می توانید از طرح های بسیار متنوعی استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که با توجه به محل قرار گرفتن ویلایتات و شرایط آب و هوایی آن جا، باید متریال مناسبی را انتخاب کنید. به عنوان مثال استفاده از موادی که در رطوبت دچار مشکل می شوند، در شهرهای شمالی یا جنوبی کشور، می تواند از عمر نمای شما بکاهد.

اما برای طرح نمای ویلای خود بهتر است از مواد طبیعی و ترجیحا مدرن استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از مصالحی مانند چوب، سنگ یا شیشه در طراحی نمای یک ویلا، می تواند نمای آن را بسیار جذاب و چشمگیر جلوه دهد.

در ارتباط با  نمای ویلا و طراحی نمای ویلا بیشتر بخوانید.

 

نمای تجاری و طراحی نمای تجاری

تا یک نمای تجاری شیشه ای آینه ای در جلوی بالاترین طبقه در دفتر اصلی شرکت، نما یک جنبه ضروری ساختمان های تجاری است. اهمیت نمای ساختمان بر هیچکس پوشیده نیست اما این اهمیت در ساختمان های تجاری دو چندان هم خواهد شد چرا که نمای یک ساختمان، هویت آن ساختمان است و ساختمان های تجاری تحت هر شرایطی به ظاهری معقول نیاز دارند تا بهترین معاملات در آن ها شکل گیرد!

همان طور که احتمالا می دانید، کلمه نما در واقع از کلمه فرانسوی facade گرفته شده است که به معنی جلو یا صورت است. گفتیم که نمای ساختمان یک رابط بین محیط خارجی و داخلی آن است. معمولاً یک طرف بیرونی ساختمان نمای آن ساختمان است، اما همیشه جلوی آن نیست.

در معماری ساختمان های تجاری، نما اغلب مهم ترین جنبه طراحی است از نظر مهندسی، نما به دلیل سهم خود در بهره وری انرژی از اهمیت بالایی برخوردار است. حال ما اهمیت نمای ساختمان در طراحی ساختمان تجاری را به طور گسترده مورد بحث قرار می دهیم. اگر می خواهید از اهمیت نمای تجاری بیشتر بدانید به خواندن این تیتر ادامه دهید!

 

عملکرد های یک نما

تصور کنید وسط یک خیابان شلوغ با رستوران های زیادی ایستاده اید. اگر در مورد هیچ یک از آن ها چیزی ندانید، به نظر خودتان وارد کدام می شوید؟ خب به احتمال زیاد به سراغ یک ساختمان تجاری با نمای چشمگیر و زیبا می روید. فراموش نکنید که نماهای خوب طراحی شده، به نتیجه نهایی هر شغلی کمک می کند. شاید به نظرتان این موضوع کمی ظاهر بینی بیاید اما بیایید کلیشه ها را کنار بگذاریم، چون واقعا از ظاهر کتاب باید آن را قضاوت کرد و وقتی شناختی درمورد مکانی ندارید قطعا اولین معیار شما ظاهر و نمای ان است!

به طور خلاصه موارد زیر از معیارهای استاندارد بود عملکرد نمای تجاری خوب است:

 • ارائه رابط بین محیط داخلی و خارجی
 • ایجاد تصویری که نمایانگر تجارت، ایده آل ها و چشم انداز ساختمان
 • امکان دسترسی به سطوح نوری قابل قبول و ارتباط بصری با بیرون
 • ضد و مقاوم در برابر جریانات آب و هوا شامل کنترل جریان هوا، مقاومت در برابر باد و هرگونه نشتی
 • تهیه پنجره های قابل باز شدن برای تهویه بهتر ساختمان و اتاق ها
 • عایق صوتی و حرارتی
 • کنترل افزایش خورشید و تابش اشعه ماوراء بنفش

 

مواد نما

انتخاب کردن مصالح مناسب برای نمای تجاری به هدفی که ساختمان برای آن ساخته می شود بستگی دارد. آجر کاری اغلب مصالح نمای خارجی ترجیح داده می شود، اما ساختمان های تجاری مدرن با استفاده از دیوارهای سبک فولادی (که پر کننده های دیوار نامیده می شود) به طور موثری جایگزین آجرکاری سنتی شده است. به عنوان مثال، شیشه های شفاف معمولاً در ساختمان های تجاری خیلی خیلی زیاد استفاده می شود و تقریبا به یک نماد برای نمای تجاری تبدیل شده است. انواع دیگر مصالح نما شامل تخته های بزرگ، صفحات فلزی، رندر عایق و کاشی های سفالی است.

 

مبانی طراحی نما

طرحواره های اساسی که در طراحی اولیه نمای ساختمان قرار می گیرند، به این معناست که تمام نیازهای آن را به صورت همه جانبه بررسی کنند. اولین و مهم ترین چیز تعیین هدف و قصد نما است.

این معیارها سه عامل مهم در طراحی را در نظر می گیرند: طراحی، بودجه و نگرانی های نظارتی. دلیل اصلی این امر ایجاد یک نقشه راه روشن است که مورد توافق کارفرما و معمار باشد.

 

خلاصه

پس دانستیم که اهمیت یک نمای خوب را می توان به لباس خوب تشبیه کرد. اولین برداشت آخرین برداشت است. یک نمای خوب طراحی شده و اجرا شده، بدون شک بخش بسیار مهمی در طراحی و تاثیرگذاری ساختمان تجاری است و باید با اهمیتی که شایسته آن است به کار گرفته شود.

در ارتباط با  نمای تجاری و طراحی نمای تجاری بیشتر بخوانید.

 

نمای اداری و طراحی نمای اداری

یکی دیگر از مکان هایی که طراحی نمای آن اهمیت فراوانی دارد، املاک و ساختمان های اداری هستند. این دسته از ساختمان ها، دارای مراجعه کنندگان فراوانی هستند به همین دلیل داشتن نمایی متناسب با کاربری ساختمان و همچنین مطلوب بدن آن، اهمیت زیادی دارد. در زندگی افراد و دنیای امروزی، بسیاری از زمان خود را در محل کار که ممکن است ساختمان اداری باشد، می گذارنیم. این که فضای اداری که ما در آن کار می کنیم چه نمایی از بیرون داشته باشد، می تواند تاثیر زیادی در عملکرد ما و همچنین عملکرد کلی اداره‌ی ما داشته باشد.

منظور از ساختمان های اداری، فقط ادارات دولتی نیستند. بلکه ساختمان های شرکت های مختلف یا بخش اداری مراکز تجاری، به عنوان یک ساختمان اداری معرفی می شوند. حتی بسیاری از مراکز تجاری یا فروشگاه های اینترنتی، دارای یک ساختمان یا واحد اداری هستند که فروش حضوری خود را نیز در آن جا انجام می دهند.

با توجه به این موضوعات، توجه کردن به نمای خارجی ساختمان، می تواند تاثیر زیادی بر احساس بینندگان و مراجعه کنندگان داشته باشد. اگر شما قصد انجام یک کار اداری را داشته باشید، ترجیح می دهید به فضایی بروید که از نظر ظاهری در سطح خوبی قرار داشته باشد. برای ساختمان های ادرای معمولا از رنگ های سفید، خاکستری یا رنگ چوب استفاده می شود. همچنین مصالح به کار رفته در این نوع نماها می تواند چوب، سنگ، شیشه، سیمان، کامپوزیت ا آجر باشد.

به طور کلی برای انتخاب مواد و متریال برای ساختمان های اداری، محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید متریال خود را با هر سلیقه ای انتخاب کنید. در این میان، شیشه می تواند یکی از بهترین سبک هایی باشد که می توانید در نمای اداری خود از آن استفاده کنید. این ماده، علاوه بر زیبایی و چشمگیر بودن، می تواند نمای خوبی را از داخل ساختمان برای کاربران ایجاد کند.

شیشه بیشتر ، نور بیشتر

یکی از مهم ترین مسائلی که طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای ساختمان های تجاری وجود دارد، توجه به نور در ساختمان است. نور می تواند عامل تعیین کننده ای در بازدهی و عملکرد کارمندان باشد. نور مناسب باعث جلوگیری از خستگی افراد شده و همچنین منجر می شود افراد احساس بهتری داشته باشند.

با توجه به این موضوعات یکی از بهترین نماهایی که می توانید برای ساختمان اداری خود به کار ببرید، شیشه است. شیشه باعث فراهم شدن نور مناسب و کافی برای فضای شما می شود.

در ارتباط با  نمای اداری و طراحی نمای اداری بیشتر بخوانید.

 

نمای ساختمان

حال که در مورد نماهای ساختمان هایی با کاربری های مختلف، صحبت کردیم، می خواهیم ببینیم به طور کلی چه نماهایی برای نمای ساختمان وجود دارد. از آن جایی که اهمیت نمای ساختمان در کشورهای گوناگون کاملا مشخص شده است، توجه کردن به ماده ای که در نمای یک ساختمان به کار می بریم می تواند تاثیر زیادی در تعیین زیبایی و همچنین تعیین کاربری آن داشته باشد.

درست است که شما می توانید هر ماده ای را برای هر ساختمانی به کار ببرید. اما ایا این کار نمای ساختمان شما را زیبا می کند؟ در دنیای امروز مواد و مصالح مختلفی برای نمای ساختمان ارائه شده است که برخی از آن ها به صورت زیر هستند:

 • نمای آجری: آجر یکی از موادی است که برای ساختمان های بسیاری به کار برده می شود. این ماده دارای قیمت بسیار مناسبی بوده و کیفیتی که با توجه به قیمتش ارائه می دهد، باعث شده است بسیاری از طراحان و معماران، از این ماده برای نمای ساختمان های خود استفاده کنند. همچنین در رنگ های بسیار متنوعی تولید می شوند.
 • نمای کامپوزیتی: یکی دیگر از نماهایی امروزه مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است، نمای کامپوزیتی است. در واقع کامپوزیت همان ورقه های الومینیومی می باشد که معمولا در رنگ خاکستری یا طوسی تولید می شود. این ماده وزن بسیار سبکی دارد. به همین بر روی بدنه‌ی سازه، سنگینی نمی کند. این ماده، بر اساس کیفیت، به انواع مختلفی تقسیم می شود که با توجه به بالا رفتن کیفیت، قیمت آن نیز بالا می رود. این ماده معمولا برای ساختمان های اداری استفاده می شود.
 • نمای مونولیتی: مونولین یکی از موادی است که از خورده های سنگ های مختلف به همراه ملات ساخته می شود و برای ساختمان های اداری و مسکونی کاربرد زیادی دارد.
 • نمای چوبی: چوب یکی از مواد مورد علاقه‌ی معماران خلاقی است که دوست دارند هر چیزی را متفاوت ببینند. چوب می تواند ساختمان شما را بسیار زیبا نشان دهد و به دلیل طبیعی بودن این ماده، به بینندگان احساس زنده بدون را القا می کند. این ماده می تواند در هر ساختمانی به کار برده شود. تنها باید به نحوه‌ی به کارگیری و نوع طراحی آن دقت شود.

در ارتباط با نمای ساختمان بیشتر بخوانید.

نمای خانه

خانه، محلی که ما در آن زندگی می کنیم، یکی از مهم ترین مکان های زندگی هر فرد است. همه‌ی ما دوست داریم بعد از داشتن یک روز سخت کاری، به خانه‌ ای وارد شویم که از همه لحاظ زیبا باشد. توجه کردن به نمای خانه، می تواند این زیبایی را برای شما ایجاد کند. نمای خانه می تواند با هر طرح و متریالی ساخته شود. اما توجه به یکپارچگی و متناسب بودن متریال های به کار رفته در نمای آن، اهمیت زیادی دارد.

اگر خانه‌ی شما یک طبقه بوده و تنها خودتان در آن زندگی می کنید، انتخاب سبک و متریال مناسب برای خانه تان، کار سختی نیست. چرا که فقط سلیقه‌ی شما مهم است. اما اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید، توجه کردن و اهمیت دادن و نظر و سلیقه‌ی همه‌ی افراد، مهم است.

در ارتباط با نمای خانه بیشتر بخوانید.

 

ده دلیل برای این که اهمیت طراحی نما را درک کنید!

نمای ساختمان اولین چیزی است که افراد هنگام دیدن یک ساختمان مشاهده‌‌ می‌کنند. این اولین برداشتی است که از ساختمان و حتی از کل محله یا شهر ایجاد‌‌ می‌شود. بنابراین، اهمیت طراحی نما بر هیچ کس پوشیده نیست. در این مقاله، به ده دلیل مهم برای اهمیت طراحی نما‌‌ می‌پردازیم.

 

نمای ساختمان هویت و شخصیت آن را تعریف‌‌ می‌کند

نمای ساختمان مانند یک چهره برای انسان است. این اولین چیزی است که افراد از ساختمان‌‌ می‌بینند و با آن ارتباط برقرار‌‌ می‌کنند. نمای یک ساختمان‌‌ می‌تواند هویت و شخصیت آن را تعریف کند. به عنوان مثال، یک ساختمان تجاری با نمای مدرن و شیک، هویت مدرن و پیشرفته‌‌ای را برای خود ایجاد‌‌ می‌کند. در مقابل، یک ساختمان مسکونی با نمای سنتی و کلاسیک، هویت سنتی و اصیل را برای خود ایجاد‌‌ می‌کند.

 

نمای ساختمان بر ارزش و قیمت ساختمان تأثیر‌‌ می‌گذارد

یک نمای زیبا و چشم نواز‌‌ می‌تواند ارزش و قیمت یک ساختمان را افزایش دهد. این به این دلیل است که نمای ساختمان تأثیر زیادی بر زیبایی شناسی و ظاهر کلی ساختمان دارد. یک ساختمان با نمای زیبا و جذاب، برای افراد جذاب‌‌‌تر است و بیشتر مورد توجه قرار‌‌ می‌گیرد. بنابراین، احتمال فروش یا اجاره آن نیز بیشتر است.

 

نمای ساختمان بر آسایش و رفاه ساکنان تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌‌ می‌تواند بر آسایش و رفاه ساکنان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک نمای عایق حرارتی‌‌ می‌تواند به حفظ دمای مطلوب در داخل ساختمان کمک کند و از اتلاف انرژی جلوگیری کند. این امر‌‌ می‌تواند هزینه‌های انرژی را کاهش دهد و باعث ایجاد فضایی راحت‌‌‌تر و دلپذیرتر برای ساکنان شود.

 

نمای ساختمان بر ایمنی و سلامت ساکنان تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌‌ می‌تواند بر ایمنی و سلامت ساکنان تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یک نمای مقاوم در برابر آتش‌‌ می‌تواند از گسترش آتش در صورت وقوع آتش سوزی جلوگیری کند. این امر‌‌ می‌تواند جان ساکنان را نجات دهد و از خسارات مالی جلوگیری کند.

 

نمای ساختمان بر پایداری و محیط زیست تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌‌ می‌تواند بر پایداری و محیط زیست تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، استفاده از مصالح دوستدار محیط زیست در نمای ساختمان‌‌ می‌تواند به کاهش آلودگی و بهبود کیفیت هوا کمک کند. این امر‌‌ می‌تواند تأثیر مثبتی بر محیط زیست داشته باشد.

 

نمای ساختمان بر زیبایی شناسی و جذابیت شهر تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌ها تأثیر زیادی بر زیبایی شناسی و جذابیت شهر دارند. یک شهر با ساختمان‌هایی با نمای زیبا و هماهنگ، چهره‌‌ای زیبا و دلپذیر خواهد داشت. این امر‌‌ می‌تواند تأثیر مثبتی بر روحیه و کیفیت زندگی شهروندان داشته باشد.

 

نمای ساختمان بر حس مکان و هویت شهری تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌ها می‌توانند به ایجاد حس مکان و هویت شهری کمک کنند. به عنوان مثال، استفاده از مصالح و سبک‌های معماری خاص در نمای ساختمان‌ها می‌تواند به ایجاد حس مکان و هویت شهری خاص کمک کند. این امر‌‌ می‌تواند به ایجاد یکپارچگی و پیوستگی در شهر کمک کند.

 

نمای ساختمان بر جذب گردشگر تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌ها می‌توانند بر جذب گردشگر تأثیر بگذارند. یک شهر با ساختمان‌هایی با نمای زیبا و جذاب، برای گردشگران جذاب‌‌‌تر است. این امر‌‌ می‌تواند به رونق گردشگری و اقتصاد شهر کمک کند.

 

نمای ساختمان بر ارزش برند و اعتبار یک سازمان تأثیر‌‌ می‌گذارد

نمای ساختمان‌های سازمان‌ها می‌تواند بر ارزش برند و اعتبار آن سازمان تأثیر بگذارد. یک سازمان با ساختمانی با نمای زیبا و مدرن، اعتبار بیشتری در نزد مشتریان و شرکای تجاری خود خواهد داشت. این امر‌‌ می‌تواند به موفقیت سازمان در بازار کمک کند.

 

نمای ساختمان‌‌ می‌تواند بیانگر ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی باشد

نمای ساختمان‌‌ می‌تواند بیانگر ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی باشد. به عنوان مثال، استفاده از نمادهای فرهنگی و مذهبی در نمای ساختمان‌ها می‌تواند نشان دهنده ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی آن جامعه باشد. این امر‌‌ می‌تواند به تقویت هویت فرهنگی و اجتماعی جامعه کمک کند. در نهایت، باید توجه داشت که طراحی نمای ساختمان یک فرآیند پیچیده است که باید با دقت و در نظر گرفتن عوامل مختلفی انجام شود. یک طراحی نمای خوب باید علاوه بر زیبایی، بر عملکرد و ایمنی ساختمان نیز تأثیر مثبتی داشته باشد.

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با طراحی نما

آیا برای تغییر طراحی نما باید مجوز گرفت ؟

بله اگه طراحی نمای شما به تایید شهرداری رسیده و بخواهید اونو عوض کنید دوباره باید از شهرداری تاییدیه بگیرید.

چرا نور پردازی در نما مهم می باشد ؟

چون باعث جلوه دادن به نما میشه و زیبایی معماری شما به رخ کشیده میشه و به شرطی که این نور پردازی رو اصول انجام بشه و مطابق با طراحی اجرا بشه.

هزینه تعمیرات نما چگونه محاسبه می شود ؟

بستگی به متریالی هست که تو نما به کار رفته ، مثلا نحوه محاسبه نمای کامپوزیت با نمای سنگ فرق میکنه که ما هر کدوم از اینها رو به صورت جداگونه تو سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح شرح دادیم.

آیا برای تعمیرات نما نصب داربست الزامی است؟

بله باید مطابق با ضوابط شهرداری انجام بشه و تمام ملاحظات ایمنی در اون رعایت بشه.

بیمه پیمانکاران در حین نصب نما به عهده چه کسی می باشد ؟

کارفرما موظفه ساختمونو بیمه کنه و شرکت پیمانکاری که طرف قرارداد کارفرما هستش موظفه که پیمانکارای خودشو که در پروژه مشغول به فعالیت هستن رو بیمه کنه.

بهترین سنگ برای اجرای نما چه نوع سنگی است ؟

برای انتخاب سنگ نما باید سنگی رو انتخاب کنیم که از دوام و استحکام بالایی برخوردار باشه چون سنگ نما در معرض تابش مستقیم خورشید و شرایط آب و هوایی مختلف هستش که بهترین نوع سنگ به دلیل عمر مفید خوب ، استحکام بالا و چسبندگی خوبش با مواد و مصالح زیر کار ، تراورتن هست که در نما بسیار مورد استفاده قرار میگیره.

چه فصلی برای بازسازی نما مناسب است ؟

فصل بهار و پاییز بهترین فصل برای بازسازی نما هستش.

 

گالری تصاویر طراحی نما

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۹ میانگین: ۵]
 • Avatar photo
  آرمان

  سلام خسته نباشید هزینه طراحی نما متری چقدر محاسبه میشه

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  zeinab

  سلام چند روزه نمای ویلای دو طبقه رو طراحی میکنین؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  عرفان مستغفی

  سلام خسته نباشید
  خیلی خوبه طراحی نماهاتون

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   ممنون از لطفتون
   لطفا” از نمونه کار های ما دیدن کنید

 • Avatar photo
  محسن

  سلام ممنون از لطفتون که مقاله های مفید رو سایتتون قرار میدین

  • Avatar photo
   دکوطرح

   با تشکر از شما که مقالات دکوطرح را با دقت تمام مطالعه می کنید.
   امیدواریم در آینده مقالات بروز و مفیدی برای شما عزیزان در سایت دکوطرح قرار دهیم

 • Avatar photo
  sami nadihagh

  سلام شما کارآموز طراحی هم میگیرین؟

  • Avatar photo
   دکوطرح

   بله؛ لطفا رزومه ی خودتون رو به آدرس info@decotarhco.com ارسال کنید تا توسط دکوطرح بررسی شود.

 • Avatar photo
  avaii

  خیلی خوبه طرحاتون

  • Avatar photo
   دکوطرح

   شما لطف دارید
   لطفا از باقی پروژه های شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح دیدن کنید

 • Avatar photo
  majid razmahang

  سلام برای نما شما چه سبکی رو پیشنهاد میکنین؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  پریسیما

  سلام خسته نباشید قیمت کامپوزیت متری چند هست برای نما؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  رزا حقانی

  سلام روزتون بخیر شما نظارت پروژه هم انجام میدین؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   بله در خدمتتون هستیم

 • Avatar photo
  علی مقیمی

  سلام هزینه طراحی نما چنده؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  roya

  سلام هزینه نمای کلاسیک برای یک آپارتمان ۶ طبقه با بر ۱۲ متر چقدر میشه؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  dr shirzad

  slm khaste nabashid lotfan az kar haye ejrayitun bishtar filmo ax bezarin

 • Avatar photo
  torab

  slm lotfan y ghesmate site ro be downloud obj ekhtesas bedin

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   جز برنامه هامون هست

 • Avatar photo
  saeid

  خیلی کاراتون خوبه آفرین

 • Avatar photo
  مصطفی

  موفق باشید

 • Avatar photo
  بیتا محمدی

  من خیلی از کاراتون خوشم میاد

 • Avatar photo
  احسان زندگانی

  سلام مایل به همکاری با شرکت های تبلیغاتی هستین؟

 • Avatar photo
  atiye

  برای طراحی نما باید خیلی خلاقیت داشت

 • Avatar photo
  فائزه

  سلام برای بازسازی نما باید از شهرداری مجوز بگیریم؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  mobina

  هزینه ساخت با نمای مدرن بیشتر هست یا با نمای رومی؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  هانیه رحیمی

  گیاه های رونده روی نما به نما آسیب میزنن؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   بله به نما آسیب وارد میکنه

 • Avatar photo
  اشکان

  روی نمای سیمان سفید میشه سنگ چسبوند؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  ناصر

  خوشم میاد از طرحاتون

 • Avatar photo
  بهرام

  شما اول تست رندر میدین اگه خوشمون اومد نهاییش رو بهمون میدین؟

  • Avatar photo
   پشتیبان سایت

   سلام
   روز بخیر
   برای مشاوره با شماره های درج شده بر روی سایت تماس بگیرید
   ممنون

 • Avatar photo
  مهرداد

  عالی

 • Avatar photo
  زهرا

  سلام وقت بخیر برای ساخت خونه باغ سنتی با سازه سنتی معماری را سراغ دارید؟

  • Avatar photo
   دکوطرح

   برای ارتباط با می‌توانید با شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

یک پاسخ بگذارید


صفحه اینستاگرام دکوطرح
ارسال پیام به واتساپ
تماس مستقیم
09122460089
09121471847