نمای تجاری
۲۳
بهمن

نمای تجاری

بازسازی بهبود نمای ساختمان در ملک تجاری می تواند به دلایل مختلف به وجود آید. با این حال ، هدف اصلی معمولاً افزایش جذابیت ملک در بازار است. نصب یک نمای جدید یا ورودی ویترین می تواند تا حد زیادی در ارتقا تصویر ساختمان کمک کند و تجربه مستاجر را از یک چیز خیره کننده به یک چیز بسیار مدرن تر و جذاب تر تبدیل کند.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی تجاری، طراحی داخلی تجاری

 

اقتصاد نوسازی نمای تجاری

بازسازی های بهبود نمای تجاری محبوبیت بیشتری پیدا می کنند زیرا به روز رسانی ساختمان آسان تر و مقرون به صرفه تر از تخریب و بازسازی ساختمان است. به طور معمول ، ساخت و سازهای جدید بسته به اینکه سهولت در تهیه مکان مناسب ، استخدام معماران مناسب و ساخت ساختمان آسان باشد ، ممکن است از ۱-۲ سال طول بکشد. با بازسازی نمای تجاری ، بسته به مقیاس و دامنه بازسازی ، پروژه ها می توانند در حداقل ۲ ماه با حداقل آشفتگی برای ساکنان ساختمان های موجود ، طول بکشند. این روند برای صاحبان املاک به عنوان یک پیشنهاد تجاری بسیار جذاب است زیرا سرمایه گذاری هدفمندی را فراهم می کند که می تواند اجاره های بالاتر و هزینه های عملیاتی کمتری را با یک تحویل سریع تحویل دهد – سخت است که بتوان آن را شکست!

مشوق های دولتی

مشوق های اضافی ارائه شده توسط شهرداری ها جذابیت بازسازی های بهبود یافته در نمای ساختمان را بیشتر می کند. به عنوان مثال ، برخی از املاک خرده فروشی ممکن است از طریق برنامه بهبود فروشگاه ویترین شهر ادمونتون واجد شرایط تشویق شوند. این برنامه برای بازپرداخت هزینه های ساخت واجد شرایط حداکثر ۶۰،۰۰۰ دلار به صاحبان املاک در مناطق خاص تجاری اعطا می کند. برای خصوصیات بزرگتر از ۱۰،۰۰۰ فوت مربع ، شتاب دهنده مقاوم سازی انرژی ساختمان می تواند گزینه جذابی باشد. شهرهایی مانند ادمونتون ، تورنتو و همیلتون این برنامه ها را برای تشویق مناظر خیابانی جذاب تر و جالب تر ارائه می دهند. تشویق مشتریان به راه رفتن و خرید در حالی که به صاحبان مشاغل در جذب و نگهداری مستاجر کمک می کند.

بهره وری انرژی ساختمان و نمای تجاری

صاحبان ساختمان بیش از آنچه تصور می کنند گزینه های بیشتری دارند. بازسازی نما نه تنها باعث افزایش زیبایی می شود بلکه وقتی به آن از نظر استراتژیک نزدیک می شود می تواند به ساختمانی با انرژی بیشتر منجر شود. از بین پاکت های ساختمانی با کارایی بالا که شامل عایق بندی خارجی ، روکش و پنجره ها می شود ، نمای ساختمان جدید واقعاً یکی از پایدارترین کار هایی است که یک مالک می تواند برای جدا کردن ساختمان قدیمی تر انجام دهد.

خواه به دلیل فشارهای بازار و یا یک رویکرد استراتژیک تر ، یک بازسازی نما را در نظر بگیرید ، بازسازی نما توانایی تبدیل و تغییر مکان ساختمان را برای زندگی جدید دارد.

 

نمونه های پروژه نوسازی نمای تجاری

 

صاحب این ساختمان اداری واقع در قلب مرکز شهر Spruce Grove ، AB واقع شده است و می خواهد نمای ملک را از ظاهر اصلی خود به یک ملک مدرن و مدرن احیا کند. Owner’s که بیرون از جعبه فکر می کرد ، مستقیماً با IMARK تماس گرفت و پرسید آیا می توانیم به آنها کمک کنیم تا بینایی خود را تجسم کرده و آن را به واقعیت تبدیل کنند. خوب ، ما فقط فرصتی را دوست داشتیم که بگذاریم آب میوه های خلاقانه مان جاری شود!

تجسم ایده های ما با استفاده از توانایی های ۳ بعدی داخلی آسان بود. هنگامی که ساختمان پایه را اندازه گرفتیم ، توانستیم ده ها طرح تهیه کنیم و در طی چند روز ، آن را به یکی از بهترین و مناسب ترین نظرات و بودجه مالک محدود کردیم. ما در طول ساخت و ساز ، کمک به مجوزها ، معامله با افسران انطباق کد محلی و هماهنگی کار سایر مشاغل اطراف خود مستقیماً با فرانک و کارول کار کردیم.

 

نمای تجاری

 

نوسازی صنعتی ادمونتون وست لایت

کار مستقیم با مالک ساختمان و مستاجر ، بهبود های ظاهری در این ساختمان به معنی رنگ آمیزی مجدد کل ساختمان در رنگ هایی برای نمای تجاری مستاجر لنگر است اما همچنین به یک ویژگی ورودی کاملا جدید اضافه می شود. ساختار ویژگی ورودی با استفاده از قاب چوبی ساخته شده و پانل های کامپوزیت آلومینیومی با فرم بزرگ در رنگ های خاکستری و قرمز ساخته شده اند تا متناسب با رنگ ساختمان باشد. اندازه و مقیاس راه ورودی از مشتریان استقبال می کند و تصویر مارک را برای فضای تازه بازسازی شده مستأجر تکمیل می کند.

 

 

تغییرات انطباق در طراحی و ساخت

یکی از تغییرات بزرگ از نظر طراحی و ساخت این است که دیگر ممکن است مجموعه های دیوار پرده لعاب دار فعلی مناسب نباشند. Darren O’Dea ، مدیر مشاوره فیزیک ساختمان Fabric First و یکی از بنیانگذاران Speckel ، یک سکوی طراحی پاکت ساختمان ، به Jobsite گفت که NCC Vol 1 جدید در مورد آنچه که ممکن است “یا” خط ”

تکرار های قبلی NCC به برخی از انعطاف پذیری ها در تأمین نیاز های عملکرد نما اجازه می دهد. مقررات بهره وری انرژی NCC 2019 ، که از ماه مه ۲۰۲۰ به طور کامل در حال اجرا است ، نیاز به جمع آوری کامل لعاب ، اسپندل ، آب رسانی و سایر قطعات دارد تا ارزیابی شود. لعابکاری دیگر از نظر عملکرد حرارتی جداگانه در نظر گرفته نمی شود.

برای پروژه هایی که از یک مسیر انطباق با عملکرد پیروی می کنند ، کل تیم طراحی – معمار ، مهندسان ، ESD و مشاور نما – باید درگیر تغییرات باشند. پروژه های دنباله روی مسیر “به نظر می رسد تا رضایت” به منظور دستیابی به انطباق ، سختگیرانه تر و خواستارتر خواهند بود. O’Dea می گوید مسیر جدید انطباق “طاقت فرسا تر و قابل تأمل است” و “مناطق خاکستری کمتری” دارد.

 

 

نمای تجاری

 

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی نمای تجاری، طراحی داخلی مغازه

 

قانون جدید برای بهبود عملکرد حرارتی است

تفکر در مورد این تغییر باعث افزایش پاکتهای ساختمانی از نظر عملکرد حرارتی می شود زیرا یکی از “پایین ترین میوه های آویزان” از نظر بهبود بهره وری انرژی است. هرچه نما برای تنظیم گرما یا سرما در ورودی یا خروج از ساختمان بهتر عمل کند ، انرژی کمتری برای راحت نگه داشتن ساکنین مورد نیاز است.

طبق گفته O’Dea ، این یکی از ساده ترین مواردی است که زنجیره تأمین ساخت و ساز باید متعهد شود. اکنون تعهد به آن برای اطمینان از در نظر گرفتن کلیه فاکتورهای مناسب در نقاط مناقصه ، طراحی دقیق ، مشخصات ، تهیه و تحویل ، اصلی خواهد بود.

دو روش اصلی برای تهیه و تحویل نما توسط بیشتر پروژه های تجاری وجود دارد. اولین مورد از رویکرد واحد برای دیوارهای پرده استفاده می کند ، بیشتر محصولات بدست آمده از تأمین کنندگان چین و سایر مناطق جنوب شرقی آسیا. برای این سیستم ها ، O’Dea می گوید که مشخص کننده ها باید شرایط لازم برای اسپندر بزرگتر تا ارتفاع ۸۰۰ میلی متر از ارتفاع زمین را در نظر بگیرند. آنها همچنین باید از شکست حرارتی قاب شیشه اطمینان حاصل کنند.

نوع دوم نما سبک چوبی است و نیازهای جدید بیشتر روی محلول جشن به طور کلی تمرکز می کنند. طراحی و مشخصات مجموعه نما به عنوان یک واحد کامل در نظر گرفته می شود نه فقط یک کیت از قطعات جداگانه.

O’Dea خاطر نشان کرد که استفاده از مقادیر WERS [سیستم رتبه بندی انرژی پنجره] دیگر به عنوان یک راه حل تجاری قابل قبول نخواهد بود. در عوض ، برای محاسبات رتبه بندی و مقادیر با در نظر گرفتن پل حرارتی زیر فریم و اندازه پنجره نصب شده مورد نیاز است.

 

نمای تجاری

تمرکز نزدیکتر بر نقش قاب بندی

NCC 2019 توجه زیادی به نقش قاب بندی در پشتیبانی یا به خطر انداختن عملکرد حرارتی دارد. قاب آلومینیوم استاندارد هدایت بالایی برای گرما یا سرما دارد. بنابراین ، علی رغم اینکه از نظر مساحت عنصر کوچکی است ، تأثیر عمده ای بر عملکرد کلی نمای دارد.

فریم آلومینیوم با حرارت شکسته می تواند به هزینه ها بیفزاید. با این حال ، پروژه های دنبال کننده مسیر عملکرد می توانند از سیستم های دیگری مانند الوارهای مهندسی شده با حفاظت از آتش سازگار ، که به O’Dea تعلق دارند ، استفاده کنند.

 

ساختمان های تجاری به ما مکانهایی برای کار ، بازی ، خرید ، غذا خوردن ، شفا ، مسافرت و غیره می دهند. اما از آنجا که ما در وهله اول با این ساختمان ها از داخل روبرو هستیم ، برای کارمندان و بازدیدکنندگان آسان است که طراحی داخلی و امکانات را بیش از نمای خارجی قرار دهند. خوشبختانه ، معماران و طراحان اجازه ندهند که طراحی بیرونی اسلاید شود. روندهایی که در طول سال ۲۰۱۹ دیده می شوند و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۰ ادامه داشته باشند ، نشان می دهد که طراحی های خارجی اغلب اهداف داخلی را ممکن می کند.

رنگ فراوان است

بسیاری از گزینه های بیرونی که بافت را ایجاد می کنند تمایل دارند که رنگ خنثی داشته باشند ، از سایه های سنگی تا قرمزهای آجری گرفته تا خاکستری هایی که محبوبیت آنها در حال افزایش است. اما طراحان همچنین می توانند از طریق رنگ آمیزی و یا تابلوهای ساخته شده از رنگهای جسورانه استفاده کنند و به صاحبان ساختمان اجازه دهند در یک محیط خنثی ساخته شده برجسته باشند. دیوارهای برجسته و تاسیسات هنری در سایه های برجسته در میان بسیاری از پروژه های الهام بخش و برنده جایزه در سال ۲۰۱۹ یافت شده است. علاوه بر اضافه کردن یک مورد جالب بصری به نمای ، مالکان همچنین می توانند مارک های تجاری شرکت ها را با اضافه کردن رنگ به روش متفکرانه در طرح های خود ببندند. .

بافت بصری

گیاهان و شیشه ها بافت های منحصر به فردی را برای ساختمان های تجاری ارائه می دهند ، اما گزینه ها در اینجا متوقف نمی شوند. به خصوص با ادامه محبوبیت پیشرفت های استفاده های مخلوط ، نماهای ساخته شده با گچ ، آجر و سنگ همچنان به عنوان مصالح اصلی برای ترکیب ادارات ، خرده فروشی ها ، غذاخوری ها و فضاهای مسکونی باقی مانده اند. بسیاری از خواص استفاده ترکیبی همچنین دارای جلوه های جانبی دامن یا تخته و پارچه برای ترکیب بیشتر فضاهای تجاری و مسکونی برای یک احساس منسجم است.

زندگی در خارج

نور طبیعی تنها یکی از عناصر گرایش بزرگ به سمت سلامتی است که در ساختمانهای تجاری دیده می شود. طراحی بیوفیلیک که شامل گیاهان زنده است نیز به سلامتی بازدید کنندگان ساختمان و هم به محیط اطراف ساختمان کمک می کند. شورای ساختمان سبز ایالات متحده و سایر برنامه های ساختمان سبز اکنون اعتباراتی را برای طراحی بیوفیلک در نظر گرفته اند ، و این عناصر را برای تیم های ساختمانی به همان اندازه که برای کاربران ساختمانی جذاب هستند ، جذاب می کند. با استفاده از نمای ساختمان که برای کنترل وزن و آبیاری دیوارهای زندگی طراحی شده است ، این عناصر می توانند به مردم و طبیعت در محیط ساخته شده کمک کنند. طراحی بیوفیلی و سایر عناصر محوطه سازی فضای بیرونی مانند پشت بامهای سبز ، مسیرهای پیاده روی و حیاط ها ، روندهای طراحی بیرونی هستند که انتظار داریم در آینده ای قابل پیش بینی ادامه یابد.

 

در مقیاس بزرگتر ، ساختمان های چشمگیر مانند موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار در واشنگتن دی سی به سطح بعدی می روند. چوب طبیعی صفحات فلزی صاف ، طرح دار یا موج دار ؛ و بتن نیز از مواد محبوب برای افزودن زندگی بصری به نمای خارجی هستند. برای این پروژه ها و ساختمان های منفرد ، بافت بصری راهی مهم برای معماران است که اجازه می دهند طرح های خود بیانیه دهند.
طراحی داخلی همیشه بر چگونگی تعامل افراد با فضاهای محل زندگی ، کار و بازی تأثیر خواهد گذاشت ، اما نمای ساختمان نقش خاص خود را در نحوه تعامل ما با محیط ساخته شده دارد. این که آیا پروژه بعدی شما برای ترکیب یا برجسته شدن طراحی شده است ، روندهای اخیر در طراحی بیرونی می تواند قدردانی جدیدی را از آنچه ساختمانهای تجاری به جهان ما می آورد الهام دهد.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون اداری و تجاری تهران

 

پروژه های مرتبط با نمای تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای تجاری

هزینه طراحی نمای تجاری چطور محاسبه میشه ؟

بستگی به عومل مختلفی همچون ارتفاع ساختمان ، مساحت طراحی و جزئیات و دیتیل اجرایی داره و شما میتونین برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح تماس بگیرید

طراحی و اجرای نمای تجاری چقدر زمان می بره ؟

بستگی به طرح و جزئیات طراحی داره که با توجه به این موارد مدت زمان طراحی مشخص میشه و بعد از تموم شدن طراحی با در نظر گرفتن مساحت ، سبک طراحی و المان های به کار رفته مدت زمان اجرا مشخص میشه

مهمترین نکته در اجرای نمای تجاری چیست ؟

حفظ ایمنی و بیمه پیمانکاران و استادکاران است که باید در اولویت کار قرار داده بشه که کار فرما موظف به بیمه پروژه و شرکت پیمانکار موظف به بیمه کردن پیمانکاران می باشد .

آیا برای تغییر نمای تجاری باید مجوز بگیریم ؟

بله قبل از شروع هر اقدامی باید در مرحله اول و با توجه به ضوابط شهرسازی و نظام مهندسی اقدام به اخذ مجوز بکنیم و روند عملیات طراحی با توجه به این ضوابط انجام بشه

آیا شرکت شما مراحل اخذ مجوز از نهاد های مربوطه را انجام میده ؟

بله . بعد از عقد قرار داد کارفرما میتونه با دادن وکالت کاری به مدیر پروژه با خیالی راحت در جریان روند کار قرار بگیره

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]