نمای تجاری
23
بهمن

نمای تجاری

نمای تجاری

بازسازی و بهبود نمای ساختمان در ملک تجاری می تواند به دلایل مختلفی انجام شود. با این حال ، هدف اصلی از ایجاد نمایی زیبا برای یک ساختمان تجاری افزایش جذابیت ملک در بازار است که در نتیجه آن، افراد بیشتری به این ملک تجاری جذب می شوند. طراحی و نصب یک نمای جدید می تواند تا حد زیادی در ارتقا تصویری که افراد از ملک تجاری شما می سازند کمک کند و تجربه مستاجر را از یک فضای صرفا تجاری، به یک محل کسب بسیار مدرن تر و جذاب تر تبدیل کند. داشتن یک نمای تجاری خوب از جهت های مختلفی می تواند حائز اهمیت باشد.

زمانی که شما یک ملک تجاری را برای فعالیت انتخاب می کنید تمام جوانب آن را در نظر می گیرید و با توجه به بودجه، نوع کسب و کار و تامین نیاز های مردم در آن منطقه ملک مورد نظر خود را انتخاب کرده که این مورد انتخابی شما می تواند یک مغازه نبش خیابان اصلی یا فرعی و یا یک مغازه درون پاساژ باشد، به طور قطع رقبایی نیز دارید که می خواهند خودشان را بهتر از شما جلوه دهند. به همین خاطر از هر جهت برای بهتر شدن ظاهر و باطن برند خود تلاش می کنند. این جاست که نمای ملک شما به عنوان اولین گزینه در جذب مشتری می تواند تاثیر و اهمیت خود را نشان دهد.

اگر دو مغازه با کاربری یکسان در درون مرکز خرید و یا خیابانی وجود داشته باشد، اکثر جذب مغازه ای می شویم که نمای زیباتر و دلنشین تری داشته باشد. داشتن نمای تجاری مناسب می تواند رشد شما را بهبود ببخشد و مشتری های شما را افزایش دهد. همان چیزی که هر مالک تجاری می خواهد.

 

 

نمای تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

ویدیو + صوت نمای تجاری

نسخه ویدیویی

 

نسخه ی صوتی

 

 

نمای تجاری

اما منظور ما از نمای ملک تجاری چیست؟

در ابتدا می خواهیم ببینیم نمای یک ساختمان دقیقا چیست. نمای یک ساختمان قسمتی از ساختمان است که در برابر دید افراد خارج از آن قرار می گیرد و در واقع تنها چیزی است که افراد از ساختمان شما می بینند. بنابراین اگر فردی بخواهد در مورد ساختمان شما بدون آن که وارد آن شده باشد نظر دهد، تنها نمای خانه‌ی شما را می بیند. به همین دلیل است که نما از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. داشتن یک نمای زیبا می تواند به شما اعتماد به نفس بیشتری نیز بدهد که این موضوع کاملا ناخودآگاه است. همچنین یک نمای خوب نشان دهنده سلیقه‌ی معمار، سازنده و ساکنین آن ساختمان است که باعث می شود افراد مختلف دیدگاه خوبی نسبت به ملک شما داشته باشند.

 

پیشنهاد نویسنده: بازسازی تجاری، طراحی داخلی تجاری

 

اقتصاد نوسازی نمای تجاری

امروزه بازسازی های مربوط به بهبود نماهای تجاری در میان صاحبان املاک تجاری محبوبیت زیادی پیدا کرده است چرا که به روز رسانی نمای یک ساختمان آسان تر و مقرون به صرفه تر از تخریب و بازسازی کل ساختمان است. به طور کلی زمانی که شما می خواهید ساختمانی را از نو بسازید و نمایی را برای آن طراحی و اجرا کنید، علاوه بر آن که زمان بسیار بیشتری از شما می گیرد، کیفیت کار به عوامل مهمی از جمله استخدام معماران کار بلد و ماهر، پیش بینی هزینه ی ساخت و هزینه های حاشیه، دسترسی به مواد مناسب و غیره بستگی دارد که خود این پروسه ممکن است ۱ تا ۲ سال طول بکشد.

با بازسازی نمای تجاری، بسته به مقیاس و دامنه بازسازی، پروژه ها در حداکثر ۲ ماه با حداقل سختی و زحمت برای ساکنان ساختمان های موجود، انجام می شوند. این روند برای صاحبان املاک به عنوان یک پیشنهاد تجاری بسیار جذاب است زیرا سرمایه گذاری هدفمندی را برای آن ها فراهم می کند که علاوه بر زمان تحویل کوتاه تر،‌ هزینه های کمتری را بر دوش صاحبان قرار می دهد.

 

مشوق های دولتی در بازسازی و نوسازی نمای تجاری

از آن جایی که یک ملک تجاری برای بازگشایی و شروع به کار و حتی تغییر دادن چیزهای کوچک مانند نمای ساختمان یا حالت پارکینگ، به اجازه‌ی افراد مختلفی نیاز دارند، حضور مشوق های دولتی در این امر می تواند مراحل آن را تسریع ببخشد.

 

بهره وری انرژی ساختمان و نمای تجاری

صاحبان ساختمان ها بیش از آن چه تصور می کنند گزینه های پیش روی زیادی برای انتخاب کردن دارند. بازسازی نما نه تنها باعث افزایش زیبایی نمای ساختمان تجاری شما می شود بلکه وقتی به آن از نظر استراتژیک نگاه کنیم، می تواند به ساختمانی با مصرف انرژی مناسب تر تبدیل شود.

 

نمونه های پروژه نوسازی نمای تجاری

نمای ساختمان تجاری
نمای ساختمان تجاری

نمای تجاری | شرکت معماری دکوطرح 09122460089

 

نوسازی صنعتی

نوسازی صنعتی قسمت دیگری از نوسازی ها و بازسازی های مربوط به ساخت و ساز تجاری است که می تواند همان ویژگی ها را در طیف گسترده تری داشته باشد.

 

تغییرات انطباق در طراحی و ساخت

زمانی که می خواهید نمای تجاری خود را انتخاب کنید، بهتر است در مورد شرایط محیط، مخاطبان و سلیقه‌ی خودتان تحقیقات لازم را انجام دهید. این که نمای تجاری شما با تمام شرایط انطباق داشته باشد و بتوانید در زمان های مختلف تغییراتی را در آن اعمال کنید، می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

 

نمای تجاری

 

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی نمای تجاری، طراحی داخلی مغازه

 

قانون جدید برای بهبود عملکرد حرارتی است

یکی دیگر از نکاتی که می تواند روند پیشرفت شما را در جذب مخاطب برای ملک تجاری تان بهتر کند، تلاش برای بهبود عملکرد شما در زمان های مختلفی است. همان طور که می دانید نیازها و سلیقه‌ی مردم در زمان های مختلف دستخوش تغییرات می شود. بنابراین شما باید در هر زمانی خودتان را آماده‌ی تغییرات کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

 

تمرکز نزدیکتر بر نقش قاب بندی

منظور از قاب بندی، همان قاب بندی اصلی نمای تجاری شماست که باید به آن توجه شود. در طراحی یک نما نکات مختلفی وجود دارد که توجه کردن به آن ها می تواند شما را در مسیر انتخاب یک نمای خوب راهنمایی کنند. اولین نکته توجه به ناحیه‌ی سکونت و قرار گرفتن ساختمان است. ساختمانی که در مناطقی با سطح اقتصادی بالاتری قرار دارد، بهتر است نمای زیباتری نیز داشته باشند. چرا که افراد این نواحی به ظاهر ساختمان ها اهمیت زیادی می دهند. نکته دوم کاربری ساختمان شماست. به طور کلی ساختمان ها از نظر کاربری به سه دسته مسکونی، اداری و تجاری تقسیم می شوند که شما می توانید برای هر یک سبک خاص و مصالحی ویژه ای را انتخاب کنید.

 

استفاده از رنگ فراوان

رنگ یکی از نکات مهمی است که برای طراحی نمای هر ملکی باید به آن توجه کرد. استفاده از رنگ های مناسب کاربری یک ملک می تواند ارزش مالی و معنوی آن را به مقدار زیادی بیفزاید.

 

بافت بصری در نمای تجاری

منظور از نمای تجاری، نمای بیرونی یا ظاهر یک مغازه، فروشگاه یا پاساژ است. ساختمان های تجاری در میان ساختمان های مسکونی و اداری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و دلیل آن وجود مخاطبان بیشتری می باشد که در آن فضا قرار می گیرند. ساختمان های اداری مخاطبان خاص خود را دارند و هر کسی که به آن ساختمان اداری نیاز داشته باشد، به آن جا مراجعه می کند. ساختمان های مسکونی نیز به دلیل آن که افراد معدودی در آن سکونت دارند، می توان گفت مخاطبان خاص خود را دارند. اما ساختمان های تجاری باید طوری طراحی شوند که سلیقه‌ی طیف گسترده ای از افراد را در خود جای دهد. به همین دلیل انتخاب یک سبک، رنگ و همچنین مواد و مصالح مناسب در ساختمان های تجاری می تواند روند جذب مشتری را برای شما عزیزان تسریع بخشد.

زمانی که می خواهید نمای تجاری مورد نظر خود را انتخاب کنید، باید به برخی نکات توجه بیشتری داشته باشید. اول این که از سلیقه خود در هنگام طراحی ملک مورد نظر استفاده کنید. درست است که مشتریان شما باید جذب مغازه یا فروشگاه شما بشوند، اما کسی که قرار است تمام وقت خود را در آن محل بگذارند شما هستید. بنابراین توجه به سلیقه و علاقه‌ی خودتان در کنار سلیقه‌ی مشتریان می تواند احساس بهتری درون شما ایجاد کند.

نکته دوم در مورد بودجه‌ی شماست. زمانی که می خواهید طراحی و اجرای یک نمای جدید را برای ملک تجاری خود در نظر بگیرید، حتما بودجه ای را در ذهن خودتان برای فرآیند آن متصور شده اید. اما واقعیت این است که با توجه به تورم موجود در بازار، هزینه ها با بودجه ای که شما برای بازسازی نمای ملک تجاری خود در نظر گرفته اید جور در نمی آید. ممکن است ناگهان مشکلی پیش بیاید و شما مجبور شوید هزینه‌ای بیشتر از آن چه تصور می کردید را بپردازید. در نتیجه همیشه مقداری را به عنوان ذخیره داشته باشید. اگر لازم نشد شما پولی را از دست نداده اید!

نکته‌ی سوم که می تواند نکته بسیار مهمی باشد کاربرد ساختمان تجاری شماست. شما باید بر اساس کاربرد ملکتان نمای آن را طراحی و اجرا کنید. اگر شما فروشنده لوازم ساختمانی هستید، بهتر است از رنگ های سنگین تر و نماهای سنگین تر استفاده کنید. اما اگر فروشنده اسباب بازی یا بازی فکری هستید، استفاده از رنگ های روشن مانند زرد، قرمز یا آبی می تواند روح تازه ای به فروشگاه شما ببخشد. در واقع توجه به رنگ ها و طرح ها با توجه به کاربرد ساختمان کاری بسیار ضروری است.

نکته بعد توجه به دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان شماست. یکی از بهترین راهنماهای شما در پروسه‌ی انتخاب نمای مناسب ساختمان تجاری، دکوراسیون داخلی ملک شماست. شما می توانید از طراحی داخلی فروشگاه یا پاساژ خود الهام بگیرید و ذره ای از آن را در نمای تجاری به کار ببرید.

 

زندگی در خارج

منظور از خارج در این عبارت، خارج از فضای تجاری است. اگر شما بتوانید برای نمای تجاری خود،‌از مصالحی استفاده کنید که حس و حال بیرون از محیط را به شما بدهد، به عنوان مثال از نورهای طبیعی و گیاهان در نما و دکوراسیون خود استفاده کنید، می توانید محیط بیرون را به داخل بیاورید.

حال که در مورد نمای تجاری چیزهایی را دانستیم، می خواهیم ببینیم انواع نماهای تجاری شامل چه چیزهایی می شوند.

به طور کلی سبک های نمای تجاری شامل نمای کلاسیک و مدرن است که هر یک کاربرد و زیبایی خاص خودشان را دارند.

 

انتخاب نمای مدرن به عنوان نمای تجاری

منظور از نمای مدرن استفاده از ابزارآلات به روز نیست. مدرن به این دلیل وارد صنعت معماری شد تا به همه نشان دهد، همه چیز می تواند در عین سادگی، بسیار کارآمد باشد و نیازی به تجملات و پر زرق و برق بودن همه چیز نیست. مدرن اولین بار دوره معماری باروک و روکوکو خود را نشان داد و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت. نمای مدرن می تواند به شما کمک کند نمای ساده و در عین حال به روز و جذاب را به مخاطبان خود نشان دهید.

نماهای مدرن دارای زاویه های تیزی هستند و همچنین بیشتر از رنگ های سرد و متین برای طراحی این نماها استفاده می شود. به عنوان مثال شما می توانید از رنگ طوسی در نمای مدرن خود بهره بسیار زیادی ببرید. نمای مدرن به دلیل داشتن مزایای زیاد، می تواند انتخاب آخر شما برای نمای تجاری تان باشد. از جمله مزایای آن قیمت مناسب مصالح می باشد. مصالح مورد استفاده برای نماهای مدرن قیمت مناسب تری نسبت به نمای کلاسیک دارد. همچنین دست طراح را برای دیزاین نما باز می گذارد. به عنوان مثال استفاده از چوب و شیشه در یک نما، نشان دهنده ی مدرن بودن آن است.

از جمله مصالح مناسب برای نمای تجاری مدرن می توان به نمای آجری، شیشه ای، کامپوزیت و مونولیت اشاره کرد.

نمای آجری به عنوان نمای تجاری

آجر یکی از مصالح محبوب در میان افراد مختلف است. این ماده به دلیل کیفیت بالا و  قیمت مناسبی که دارد می تواند جای هر نمای دیگری را به خوبی پر کند. مهم ترین ویژگی آجر این است که می توان آن را در ساختمانی با سبک کلاسیک یا مدرن به کار برد. اما کیفیت نمای حاصل به مهارت معمار آن بر می گردد.

نمای شیشه ای برای نمای تجاری

استفاده از نمای شیشه ای یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست. چرا که زیبایی خیره کننده ای دارد و برای افراد داخل فروشگاه نیز بسیار جذاب است. شاید تصور کنید ممکن است بعد از مدتی دچار فشار شده و بشکند اما شیشه هایی وجود دارد که به راحتی نمی شکنند. در ملک های تجاری به دلیل شخصی نبودن ملک، استفاده از شیشه می تواند انتخاب خوبی برای زیباسازی نما باشد.

نمای کامپوزیت برای نمای تجاری

اگر می خواهید نمایی زیبا در عین کارآمدی و کیفیت داشته باشید، نمای کامپوزیت می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. در واقع کامپوزیت همان ورقه های آلومینیومی است که به دلیل سبکی و قیمت بسیار مناسبی که دارد، مورد استقبال افراد مختلف قرار گرفته است. همچنین به دلیل تنوع رنگی، می توانید رنگ مورد نظر خود را از میان طیف رنگی گسترده ای که دارد انتخاب کنید.

نمای مونولیت

مونولیت نوعی سنگ است که از ترکیب خرده های سنگ گرانیت، سیمان و دیگر مواد افزودنی به دست می آید و ظاهر بسیار زیبایی دارد. این سنگ به دلیل آن که نسبت به سنگ طبیعی وزن کمتری دارد و در عین حال کیفیت خود را حفظ کرده است.

 

پیشنهاد نویسنده: طراحی دکوراسیون اداری و تجاری تهران

 

پروژه های مرتبط با نمای تجاری که توسط شرکت دکوطرح طرح انجام شده است:

 

سوالات متداول مشتریان دکوطرح در ارتباط با نمای تجاری

هزینه طراحی نمای تجاری چطور محاسبه میشه ؟

بستگی به عومل مختلفی همچون ارتفاع ساختمان ، مساحت طراحی و جزئیات و دیتیل اجرایی داره و شما میتونین برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح تماس بگیرید

طراحی و اجرای نمای تجاری چقدر زمان می بره ؟

بستگی به طرح و جزئیات طراحی داره که با توجه به این موارد مدت زمان طراحی مشخص میشه و بعد از تموم شدن طراحی با در نظر گرفتن مساحت ، سبک طراحی و المان های به کار رفته مدت زمان اجرا مشخص میشه

مهمترین نکته در اجرای نمای تجاری چیست ؟

حفظ ایمنی و بیمه پیمانکاران و استادکاران است که باید در اولویت کار قرار داده بشه که کار فرما موظف به بیمه پروژه و شرکت پیمانکار موظف به بیمه کردن پیمانکاران می باشد .

آیا برای تغییر نمای تجاری باید مجوز بگیریم ؟

بله قبل از شروع هر اقدامی باید در مرحله اول و با توجه به ضوابط شهرسازی و نظام مهندسی اقدام به اخذ مجوز بکنیم و روند عملیات طراحی با توجه به این ضوابط انجام بشه

آیا شرکت شما مراحل اخذ مجوز از نهاد های مربوطه را انجام میده ؟

بله . بعد از عقد قرار داد کارفرما میتونه با دادن وکالت کاری به مدیر پروژه با خیالی راحت در جریان روند کار قرار بگیره

 

گالری تصاویر نمای تجاری

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۲۱۴۷۱۸۴۷ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این مقاله برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۵ میانگین: ۵]