۲۹
خرداد

پروژه مسکونی پیروزی – مرحله طراحی

پروژه مسکونی پیروزی – مرحله طراحی

پروژه ساختمان مسکونی پیروزی در شهر تهران در سال ۱۳۹۹ انجام شده است تصاویر پروژه را در این نوشته ببنید و نظرات خود را نسبت به پروژه به ما بگویید.

 

پروژه مسکونی پیروزی – مرحله طراحی

نام پروژه : پروژه مسکونی پیروزی – مرحله‌طراحی

تاریخ انجام پروژه : سال ۱۳۹۹

توضیحات : تصاویر زیر مربوط به ساخت ساختمان مسکونی پیروزی – مرحله‌طراحی پروژه می باشد.

مراحل دیگر این پروژه : قبل از شروعطراحیاجرامرحله نهایی

تصاویر :

 

 

مرحله طراحی پروژه چیست؟

شش مرحله مدیریت پروژه

در این فصل طرحی از روش سنتی مدیریت پروژه ارائه شده است. مدلی که در اینجا مورد بحث قرار می گیرد ، پایه و اساس کلیه روشهای مدیریت پروژه است. فصل های بعدی در مورد مدلی که مخصوصاً برای پروژه های مرتبط با فناوری اطلاعات مناسب است ، به عمق بیشتری می پردازند.

تقسیم یک پروژه به چند مرحله ، هدایت آن در بهترین مسیر ممکن را امکان پذیر می کند. از طریق این سازمان به فازها ، کل بار کاری یک پروژه به اجزای کوچکتر تقسیم می شود ، بنابراین نظارت بر آن آسان تر می شود. پاراگرافهای زیر یک مدل مرحله بندی را توصیف می کنند که در عمل مفید بوده است. این شامل شش مرحله است:

  • مرحله شروع
  • مرحله تعریف
  • فاز طراحی
  • مرحله توسعه
  • مرحله اجرا
  • مرحله پیگیری

مرحله طراحی

از لیست الزاماتی که در مرحله تعریف تهیه می شود می توان برای انتخاب طراحی استفاده کرد. در مرحله طراحی ، یک یا چند طرح توسعه داده می شود ، که ظاهراً می توان با آن نتیجه پروژه را بدست آورد. بسته به موضوع پروژه ، محصولات مرحله طراحی می توانند شامل دیوراماها ، طرح ها ، نمودار جریان ، درختان سایت ، طرح های صفحه HTML ، نمونه های اولیه ، نمایش عکس و طرح های UML باشند. سرپرستان پروژه از این طرح ها برای انتخاب طرح قطعی که در پروژه تولید می شود استفاده می کنند. این مرحله مرحله توسعه را دنبال می کند. همانطور که در مرحله تعریف ، پس از انتخاب طرح ، در مرحله بعدی پروژه نمی توان آن را تغییر داد.

در یک شرکت جوان و بسیار غیررسمی ، بخش طراحی توسط یک هنرمند اداره می شد. اصطلاح بخش طراحی در این مورد دقیق نبود. بیشتر گروهی از طراحان بودند که با هم کار می کردند. علاوه بر این ، همه بیش از حد مشغول بودند ، از جمله رئیس بخش.

یک پروژه شامل تولید تعدادی طرح بود که برای موفقیت پروژه بسیار مهم بود. یک طراح جوان در تیم پروژه طراحی ها را ایجاد کرده است. اگرچه رئیس بخش طراحی مسئولیت نهایی را در قبال طراحی ها بر عهده داشت ، اما هرگز در جلسات تیم پروژه در زمان بحث درباره طرح ها شرکت نمی کرد. رهبر پروژه همیشه او را دعوت می کرد ، و نامه های الکترونیکی حاوی طرح های همکاران جوانش را برای او می فرستاد ، اما نامه های الکترونیکی بی پاسخ مانده بودند. مدیر پروژه و طراح جوان به اشتباه تصور کردند که رئیس بخش طراحی ها را تأیید کرده است. مرحله اجرا آغاز شد. هنگامی که این پروژه تقریباً به پایان رسید ، نتیجه به رئیس بخش ارائه شد ، وی خشمگین شد و خواستار انجام مجدد آن شد. بودجه اما تقریباً تمام شده بود.

طراحی پروژه در مدیریت پروژه چیست؟

طراحی پروژه مرحله اولیه پروژه است که در آن ویژگی های کلیدی پروژه ، ساختار ، معیارهای موفقیت و عمده تحویل ها برنامه ریزی شده است. هدف توسعه یک یا چند طرح است که می تواند برای دستیابی به اهداف پروژه مورد نظر استفاده شود. ذینفعان می توانند بهترین طرح را برای اجرای پروژه انتخاب کنند. مرحله طراحی پروژه ممکن است خروجی های مختلفی از جمله طرح ها ، نمودارهای فلو ، درختان سایت ، طرح های صفحه HTML ، نمونه های اولیه ، عکس های نمایشی و سایر موارد را ایجاد کند.

 

پروژه مسکونی پیروزی – مرحله طراحی

پروژه پیروزی واقع در خیابان پانزدهم پیروزی بود و به کارفرمایی آقای مهنوس عسگری انجام شد. پروژه ی مسکونی پیروزی به صورت کامل توسط گروه معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح انجام شد. مدت زمان انجام طراحی این پروژه به دلیل داشتن اصلاحات و ادیت های زیاد ۱۰ روزی کاری به طول انجامید. این پروژه به سبک نئوکلاسیک انجام شد.

گروه دکوطرح برای طراحی این پروژه تمامی نکات مهم در زیبایی و ایمنی منزل را مد نظر قرار داده و آن ها را اجرا کرده است. این پروژه دارای اصلاحات وادیت هایی بود که با توجه به خواسته کارفرما انجام می شد و گروه دکوطرح تا آخرین لحظه پروژه آن را به خوبی هماهنگ می کرد و انجام می داد.

عکس های زیر نمونه هایی از مرحله طراحی این پروژه می باشد.

 

در دکوطرح بخوانید :

 

برای مشاوره ی رایگان می توانید با شماره های ۰۹۱۲۲۴۶۰۰۸۹ | ۰۹۱۹۹۱۹۱۷۴۱ به طور مستقیم تماس بگیرید.

نظرات خود را در ارتباط با این پروژه برای ما بنویسید.

موفق باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]